Zábradlí pro schody (55 fotek): moderní designové možnosti

Schodiště je důležitým prvkem země nebo soukromého domu a umožňuje pohodlný přenos mezi podlažími. Často žebřík je ozdobným předpokladem, který ovlivňuje design celého domu. Pro maximální pohodlí a bezpečnost jsou schody vybaveny madly, které jsou nejviditelnější a nejkrásnější částí konstrukce. Zábradlí pro schody jsou vyrobeny z různých materiálů - od kovu po sklo, a každý z nich má klady i zápory. Materiály lze kombinovat a vytvářet vzory se zajímavým designem. Výroba a instalace krásných a spolehlivých zábradlí ze dřeva nebo jiných materiálů není snadný úkol, který obvykle důvěřují odborníci. Nicméně, pokud chcete, můžete udělat vše sami, včetně plánování designu místnosti.

Dřevěné schodiště v soukromém domě

Bílé zábradlí pro schody

Černá schodišťová zábradlí

Litinové zábradlí pro schody

Zábradlí pro schody s dekorem

Často lidé nevědí, jaké jsou rozdíly mezi zábradlími a zábradlími, protože tyto slova jsou synonymem. Kvůli tomu dochází často k nedorozumění mezi specialisty a obyčejnými lidmi. Zábradlí pro schody je design s vertikálními prvky a zábradlím. Proto je zábradlí pouze horní část madla. Existují různé typy takových struktur, které se liší jak materiálem, tak formou.

Dřevěné zábradlí pro schody

Zábradlí pro schody v domě

Zábradlí na schody z dubu

Materiály

Možnosti jsou různé. Schody, zábradlí a zábradlí mohou být vyrobeny z jednoho materiálu, nebo ze dvou, tří nebo více. Kov, sklo, dřevo, PVC, kámen - v soukromém domě lze tyto materiály kombinovat, jak se vám líbí. Je důležité pouze vzít v úvahu jejich silné a slabé stránky ve výběrovém procesu. Například skleněné vložky mezi schody a zábradlími vypadají krásně a stylově. Pokud potřebujete spolehlivost, zvolte kovové konstrukce nebo zábradlí z jiných materiálů (PVC, kámen, dřevo).

1
Zábradlí na schody z kovu a dřeva

Madlo pro chromový žebřík

Zábradlí pro kování schodů

Zábradlí pro schody ve venkovském stylu

Kované zábradlí pro schody

Primárním faktorem při výběru materiálu je obvykle vnitřní prostor domu. Pro design v secesním stylu je perfektní zábradlí pro schody vyrobené ze skla a PVC. V pokojích s klasickým nábytkem vypadají lepší zábradlí ze dřeva, kovu nebo PVC se stylizovaným dřevem. Nicméně neobvyklý design s nečekanými detaily je spíše populární trend. Dekorace těchto zábradlí může být jasná a chytlavá.

Zábradlí na schody z kovu a skla
Skleněný plot na schody

Zábradlí pro schody geometrické

Strom

Dřevěné zábradlí - skutečná výzdoba místnosti. Strom dokonale zapadá do většiny interiérových stylů. Jedná se o bezvadnou možnost pro venkovský dům. Mezi výhody tohoto materiálu patří:

 • dřevo je rozšířený stavební materiál a lze ho snadno zakoupit i v malých osadách (různé druhy);
 • nízké náklady na většinu druhů dřeva;
 • ekologická kompatibilita tohoto plotu;
 • Snadno manipulujte a řezte i ty nejmenší prvky a části;
 • pěkná textura (nejlepší volba pro zábradlí).
Dřevěné zábradlí pro schody

Laminované zábradlí pro schody

Kovové zábradlí pro schody

Zábradlí pro schody ve stylu minimalismu

Monolitické zábradlí pro schody

Mají dřevěné a nevýhody, které zahrnují křehkost nepoužitelné venku (citlivost na změny teploty, vlhkosti, atd) a pevnou hodnotu dřeva (druhy, jako jsou dub, třešeň, buk, ořech atd .). Uliční zábradlí schodů venkovského domu budou lépe provedeny z jiných materiálů. Nicméně, tento materiál je nejuniverzálnější ze všech analogů dřevěné zábradlí lze podat jakoukoli tvaru, který se vejde i ty nevšední interiér. Dekorativní detaily jsou snadno přidány.

Krásné dřevěné zábradlí pro schody
Černé a bílé dřevěné zábradlí pro schody

Stěnová zábradlí pro schody

Kov

Druhým nejoblíbenějším materiálem pro zábradlí je kov. Je téměř stejně univerzální jako strom, ale je obtížné zpracovat. Nezávisle na tom, aby kolejnice pro schody z tohoto materiálu byly na síle pouze pro zkušené lidi se speciálními nástroji. Tuto práci obvykle důvěřují odborníci. Konstrukce s kovanými detaily průvodce se hodí do jakéhokoli interiéru. Neobvyklé řešení je s designérem lépe diskutováno.

Kované kovové zábradlí pro schody

Protažená zábradlí pro schody

Původní schodišťové zábradlí

Rozdělení zábradlí na schody

Perforované zábradlí pro schody

To je věřil, že kov na dotek nepříjemný, pro zábradlí se nezachází, a z ní pouze ploty pro místo k výrobě. To však není pravda: ideálně hladký chladný povrch způsobuje pouze pozitivní pocity v kontaktu s rukou. Na kovových konstrukcích je však vždy možné položit dřevěné zábradlí. Můžeme rozlišit následující výhody kovových zábradlí:

 • univerzálnost z hlediska návrhu a umístění: kované zábradlí pro schody mohou být provedeny v jakémkoli stylu a umístěny i na ulici;
 • přijatelná cena (levnější než některé dřevěné varianty);
 • trvanlivost a pevnost;
 • můžete vytvořit stylové vzory;
 • dobře kombinované s konstrukcemi z jiných materiálů (například se skleněnými vložkami).

Cena takových zábradlí bude záviset na složitosti formy a ornamentu. Vynikající návrhy, které obsahují originální kované předměty, mohou být poměrně drahé. Standardní díly ze dřeva a oceli mohou být nahrazeny skleněnými vložkami v moderním stylu.

Kovová zábradlí pro točité schodiště
Zábradlí z kovu a dřeva pro schody

Ploché zábradlí pro schody

Zábradlí pro schody s osvětlením

Zábradlí pro schody se zlacením

PVC a sklo

Plasty a sklo dokonale zapadají do moderních interiérů. PVC se obvykle používá k vytvoření kolejnic a zábradlí složitého a neobvyklého tvaru, protože tento materiál je opravdu velmi plastický. Skleněné panely se používají především jako krásné doplňky do interiérů, kde převládá moderní design.

Zábradlí z PVC a kovu pro schody

Okenní zábradlí pro schody

Ocelové zábradlí pro schody

Tyto materiály jsou z hlediska stylismu poněkud ome- zeny a nebudou vhodné v prostorách klasického typu. Nicméně PVC zábradlí mohou simulovat strukturu dřeva a barvu. Materiál může vypadat jako cenné druhy dřeva, které dávají interiéru zdokonalení. Ale pro venkovský dům je lepší vybrat skutečný strom. Spíše nízké náklady na tento materiál budou další důležitou výhodou. PVC dokonale padne do původních interiérů. Jedná se o flexibilní materiál, který se často používá pro zábradlí spirálových schodišť.

Skleněné zábradlí pro schody

Skleněné zábradlí pro schody
Skleněné zábradlí pro schody z kovu a dřeva

Skleněné zábradlí pro schody

Tubulární zábradlí pro schody

Zábradlí pro schody se vzorkem

Umístění konstrukcí

Při stavbě schodů a zábradlí je důležité pamatovat na bezpečnost. Pokud má dům děti, zábradlí by mělo být co nejpevnější a balustery by měly být blízko sebe. Kromě toho musí být splněny následující požadavky:

 • pokud je schodiště úzké, pak alespoň jedna strana by měla být kolejnice nebo ploty, i když schodiště je omezeno stěnami;
 • na širokém schodišti je nutné instalovat zábradlí na obou stranách;
 • optimální výška madla je od 90 do 120 cm (další možnosti jsou možné).
Oplocení na schody z dřevěných lamel

Lanovka na schody

Madlo ve tvaru větve pro žebřík

Zábradlí pro schody na verandě

Zábradlí pro točité schodiště

Nezapomeňte na otočné a koncové skříně, které musí být instalovány na začátku a na konci schodiště, stejně jako v bodech obratu. No, když palce vypadají podobně jako balustery, měly by být mnohem silnější a silnější. Povrch zábradlí by měl být dokonale hladký, aby na rukou nebyly žádné škrábance nebo třísky. Pokud jsou děti v soukromém domě, měly by být zbývající prvky co nejsladší.

Neobvyklé schodiště ve vnitřku domu
Krásné zábradlí ze dřeva a kovu pro schody

Instalace zábradlí

Chcete-li učinit všechny detaily sami, je to obtížný úkol, ale je to docela možné. Dokonce i z kovu je možné s patřičnou trpělivostí vytvořit krásnou a odolnou konstrukci. Přesto jsou zábradlí pro schody mnohem menší než uliční ploty a čas nebude tak hodně potřebný. Je nutné pouze striktně dodržovat pokyny a postupovat postupně:

 • Než začnete, je třeba pečlivě počítat všechno, a to i při nejnevážnějších faktorech na první pohled (přítomnost dětí a seniorů, návrh interiéru atd.);
 • je nutné opatřit značení na stěnách a plochách, na kterých budou upevněny konstrukční prvky (kolejnice, konec a výhybka, balustery);
 • Na konci výše zmíněných prací je možné začít s montáží konstrukcí.
Moderní zábradlí ze skla, dřeva a kovu pro schody

Zábradlí pro schody ve venkovském domku

Zaoblené zábradlí pro schody

Pamatujte si, že tento druh práce bude trvat spoustu času. Chcete-li nainstalovat kované zábradlí schodiště - budete potřebovat určité dovednosti při manipulaci se svářečkou. Pokud tedy nejste přesvědčeni o svých schopnostech, nebo nechcete věnovat příliš mnoho času přípravkům a vzorům, je nejlepší zavolat odborníka.

Moderní skleněné zábradlí pro schody

Balustry ze dřeva by neměly být instalovány s hřebíky. Je lepší používat samořezné šrouby nebo speciální lepidlo. Vytváření položek vlastním rukama dělat všechno s marží: podle statistik se asi 10% detailů ukázalo být vadné. Pro ošetření dřevěných zábradlí se doporučuje používat parketový lak, který zachovává krásu přirozené textury materiálu. Lakované ploty jsou nejen krásné, ale také příjemné na dotek.

Moderní dřevěné zábradlí pro schody

Pokud nemáte zkušenosti a příslušné dovednosti, pak neplánujte složité kovové projekty. K realizaci této práce můžete potřebovat pneumatické kladivo a houkačku. Avšak práce s kovem sama vyžaduje dovednosti a zkušenosti. Je mnohem jednodušší vyrobit dřevěné konstrukce. Proto se alespoň poraďte s odborníkem a pečlivě si prostudujte teoretickou stránku problému. A pokud máte zájem o moderní konstrukce s zakřivenými detaily vyrobenými z PVC nebo skleněných vložek, pak je lepší okamžitě přiřadit tuto práci pánům.

Moderní zábradlí ze skla a dřeva pro schody
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

6 + 1 =