Vyřezávané ťahané stropy: vlastnosti aplikace, výhody a nevýhody (20 fotek)

Vyřezávané stropy představují celý soubor plátnů, které se tvoří na úrovni. Alespoň jedna z vrstev takových dílen obsahuje umělecké výřezy. To může být jako futuristické motivy, květinové kompozice, obrazy zvířat a přísné geometrické tvary. Chcete se dozvědět více o specifikách vytváření takových obrazů? Přečtěte si tento článek pečlivě, najdete zde všechny potřebné informace.

Motýl na vyřezávaném úseku stropu

Béžový vyřezávaný strop

Vlastnosti konstrukcí

Při instalaci stropu jsou pásy napnuty paralelně k sobě. Chcete-li vytvořit požadovaný efekt, nainstalujete několik vrstev. V tomto případě mohou horní části mít světlé a syté barvy, zatímco ty dolní mají tiché pastelové odstíny a naopak. Výřezy jsou prováděny pomocí vysoce přesného laseru, který rozkládá záležitost, takže jeho účinek nezanechává stopu. Hrany zůstávají roztavené a hladké, takže neexistuje žádné riziko, že se vše prolézne, není tam žádný. Také by mělo být poznamenáno, že v průběhu času se nehýbají a po delší dobu (účet je udržován po desítky let) zachovávají nedotčené estetické vlastnosti.

Vyšívané stropní stropy se liší konstrukcí a množstvím barev. Nitě mohou mít různé parametry a tvary. V tomto případě mohou být vzory uspořádány symetricky a chaoticky vůči sobě navzájem.

Často mají horní vrstvy matný povrch a dno naopak lesklé. Tato kombinace vám dovolí vytvořit hru ze šerifa, zdůrazňující hloubku štěrbin. Výsledkem je 3D obrázek.

Instalace řezaných stropních stropů zahrnuje použití speciálních spojovacích prvků - 3D profilů. Takové detaily umožňují uchopit a nainstalovat několik obrazů najednou. Technologie je již patentována a začíná být aktivně zavedena do dalších oblastí výstavby a oprav.

Černobílý vyřezávaný strop

Květina na vyřezávaném úseku stropu

Podsvícení

Tato část by měla být věnována zvláštní pozornost, neboť takové řešení vám umožní vytvořit vyřezávaný strop jedinečný a originální. Světlo může být jak vnější, tak interní. Můžete vytvořit jakýkoli osvětlovací systém jak s použitím klasických lustrů, tak s instalací reflektorů a LED pásky.

Instalace řezaného stropního stropu

1

Vyřezávaný protažený strop v mořském stylu

Vyřezávaný strop s podsvícením LED je něco ohromujícího. Záře, odrážející se od lesklých povrchů, jako kdyby se vzorek vytvořil bez dna, čímž vznikl efekt hlasitosti. Potom, opakovaně refraktuje, proud vytváří ozdobné vzory na plátně, v důsledku toho se perforované plátno stává živým a vzdušným.

Vyřezávaný oranžový strop

Vyřezávaný stropní strop s osvětlením

Instalace svítidel by měla probíhat současně s instalací vyřezávaných stropů. Po dokončení všech prací nebude možné přidat žádné zařízení.

Vyřezávaný úsek stropu s dekorací

Vyřezávaný úsek stropu v mateřské škole

Aplikace

Dekorativní vyřezávaný strop dokonale padne do každého interiéru. Vzory na povrchu poskytují prostředí eleganci a jemné elegantní.

 • Velké řezy jsou typické pro minimalistické styly a high-tech. Pro tento druhý směr jsou preferovány černobílé tóny.
 • Květinové kompozice mohou být použity pro provance a klasiku. No, pokud se tato ozdoba bude opakovat na textiliích, například záclon nebo čalounický nábytek.
 • Krém, mléčné, hnědé odstíny se dokonale hodí do tradičních interiérů.
 • Východní motivy v návrhu harmonicky doplňují strop s řezbami ve formě vhodných vzorů.

Vyřezávaný lesklý strop

Vyřezávaný protažený modrý strop

Výhody a nevýhody

Stejně jako ostatní druhy dokončovacích materiálů mají vyřezávané stropy své vlastní nedostatky a důstojnosti. To je jen s výpisem prvního a my začneme.

 • Absorpce šumu. V dírách jsou zvuky rozptýleny a přeměněny na tepelnou energii.
 • Použité materiály nejsou hořlavé, bezpečné pro zdraví a mají antistatický účinek.
 • Všechny montážní práce trvají jen několik hodin, ledaže samozřejmě nemůžeme myslet na vyřezávané dřevěné stropy.
 • Všechny nerovnosti betonových desek a komunikací jsou bezpečně skryty a nezhazují pohled.
 • Neuvěřitelný počet variací na téma barvy a tvaru závitu.
 • Trvanlivost a praktičnost.
 • Všestrannost.
 • Možnost instalace ve velkých i malých místnostech.
 • Snadné čištění.

Ano, jak vidíte, existuje mnoho výhod pro vyřezávané struktury, ale existuje jen jedna nevýhoda - poměrně vysoká cena. Pokud je metr standardního plátna asi 300 rublů, pak cena za jeden čtvereční metr vyřezávaného stropu se pohybuje v rozmezí 1100-2500, v závislosti na stupni "gravitace" a počtu vrstev.

Vystřižený stropní strop ve vnitřku

Vyřezávaný strečový strop červený

Vyřezávaný úsek stropu s lustrem

Závěrem tohoto článku bych chtěl poznamenat následující skutečnost: při montáži kulatých otvorů se může mírně změnit velikost a tvar. Faktem je, že všechny textilie jsou připevněny křížem, vycházející z zvoleného úhlu. Pokud odborníci nemají dostatek zkušeností, tvar kruhů se může pohybovat právě tímto směrem, odkud byla instalace zahájena.

Vyřezávaný úsek stropu s ptáky

Vzorovaný vyřezávaný úsek stropu

Vyřezávané stropní stropy - to je nová technologie, která od prvního dne aktivně získává impuls a zvyšuje svou popularitu. Taková celostátní láska je mimo jiné způsobena skutečností, že mohou být umístěny i v prostorách s nedostatečně vysokou nadmořskou výškou. Usilujte, aby se váš domov více a originálnější a všichni členové vaší rodiny a četní přátelé se ponoří do toho!

Vyřezávaný úsek stropu v koupelně

Vystřižený zelený strop

Vystřižený žlutý strop

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

6 + 1 =