Velvet závěsy v interiéru – elegantní luxusní (21 fotek)

Velvet byla vždy spojena s luxusem a prosperitou, tento status má tento drahocenný materiál nyní. Sametové záclony, dříve než byly široce používány v každodenním životě, zdobily interiéry královských dvorů. Relevanci sametové závěsy neovlivnil změny stylu, které se používají při regeneraci budov, navržený v přísně klasické, baroka a rokoka.

Vlastnosti závěsů ze sametu

Velvet záclony v interiéru zaujímají zvláštní místo mezi dalšími typy textilií pro tento účel. Takové předměty dávají místnost slavnost a úctyhodnost. Nicméně je třeba si uvědomit, že všechny ostatní prvky interiéru by měly být tak drahé - nábytek, dekorace stěn a podlahy.

Béžové sametové závěsy

Velvet lesklé záclony

V královských a královských komnatách byly použity pouze záclony ze sametu. A důvodem pro tuto volbu nebyl jen bohatý a luxusní vzhled, ale také schopnost materiálu chránit pokoj před pronikáním slunečního světla a šumu. Vzhledem k této vlastnosti materiálu doporučují designéři a nyní si je vybírají v ložnici.

Mnozí je však považují za staromódní a nazývají se zbytkem minulosti. Sametové závěsy s krátkým nebo dlouhým napnutím v různých barevných variantách vypadají skvěle v prostorných pokojích s dostatečně vysokými stropy.

Velvet vínové záclony

Tyto závěsy jsou perfektně kombinovány s doplňky a dekorativními prvky ve formě kartáčů, okrajů, okrajů. Závěsy tohoto drahého a ušlechtilého materiálu mohou být použity v každé místnosti domu.

Sametové závěsy, v závislosti na bázi látky, mohou být dvou typů - bavlna a polyester. Ve skutečnosti jsou tyto závěsy také v několika formách:

 • oblečený;
 • tištěné;
 • s výšivkou;
 • s potiskem;
 • velur.

Charakteristickou vlastností materiálu z jiných tkání je jeho významná váha. Vzhledem k tomu, že vlastnost sametu může být potíže s vlastním řezáním, odborníci doporučují používat ateliér služeb.

Záclony v moderním interiéru, vyrobené z této drahé látky, používají nežádoucí, protože se nezachovávají do tohoto stylu. Harmonicky tyto záclony bude vypadat jen v prostorách některých stylistických trendů - přísné klasiky, nádherné barokní a rokokovou, retro vlny, tajemný východ, nádherné starověku.

1

Sametové závěsy v domě

Sametově fialové závěsy

Záclony ze sametu v obývacím pokoji

V obývacích pokojích jsou často vidět sametové závěsy. Zvláště správná volba bude, pokud má místnost kusy nábytku s plyšovým čalouněním.

V obývacím pokoji, vybavené v klasickém stylu, si můžete vybrat záclony z červené, tmavě hnědé nebo vínové barvy, zdobené zlatými kartáči a výšivkou. Budou dělat z obývacího pokoje skutečně královský a luxusní pokoj. Taková verze textilu pro výzdobu oken bude vhodná pouze v prostorných místnostech. Používáte-li těžké záclony v malých místnostech, prostor místnosti se vizuálně stává ještě užším.

Velvet modré závěsy

Velvet červené závěsy

Pro obývací pokoj jsou nejvhodnější závěsy z fialové, tmavě zelené, vínové a šedé. Někdy v obývacím pokoji a hale najdete tmavou čokoládu nebo černé záclony ze sametu, které vypadají harmonicky na bílém pozadí. Chcete-li vytvořit efekt slavnosti místnosti, designéři doporučují používat záclony tmavých barev:

 • fialová;
 • čokoláda;
 • maroon;
 • smaragd.

Můžete si bezpečně zvolit tmavé textilie pro okna, pokud jsou stěny v obývacím pokoji namalovány nebo pokryty bílými tapety. Dobrý s tmavými závěsy bude vypadat světlý nábytek.

Sametové závěsy s lambrequinem

Sametové závěsy na očkach

Sametové závěsy v ložnici

Při výběru těžkých závěsů z sametu do ložnice je třeba věnovat zvláštní pozornost barvě textilií. V oblasti určeném k odpočinku budou vypadat matné závěsy pastelových odstínů. Takové záclony ve vnitřku ložnice jsou kombinovány s přehozy a ubrusy stejného materiálu.

Atraktivní a originální v ložnici budou vypadat jako bílé závěsy. Nezapomeňte, že je teplý sametový materiál, takže je vhodnější pro uspořádání prostor v domě na podzim a v zimě, v létě a na jaře je lepší používat lehké a vzdušné tkaniny.

Sametově černobílé závěsy

Sametové závěsy se zvednutím

Sametové závěsy v pruzích

Záclony ze sametu v jiných místnostech

Krásně sametové závěsy se také budou podívat do kanceláře. Pro dětský pokoj jsou takové záclony nežádoucí, protože mají vlastnost akumulovat prach v sobě. Dospělí, kteří jsou náchylní k alergiím, ani zdobí okna v bytě s záclonami ze sametu.

Modré a modré záclony ze sametu jsou zdrženlivé a zároveň luxusně vypadají v jídelně nebo v komfortní koupelně. Takové prvky interiéru přinesou v těchto prostorách odvážné kouzlo a krásu.

Sametové závěsy

Šití sametové závěsy

Sametové závěsy pro stříbro

Jaké prostředí by mělo být?

Při
výběru záclon pro pokoj od sametu je důležité vybrat pro ně vhodné prostředí:

 • Místnost. Velikost místnosti by měla být dostatečně velká, složité vzory vnitřku místnosti dokonale vyhovují - oblouky, sloupy, balkony, pódium.
 • Stropy. Musí být vysoký, krásný vzhled štuku.
 • Stěny. Tapety by měly být zdrženlivé, klasické, bez ozdobného dekoru. Stěny mohou být zdobeny obrazy v zlacených rámech.
 • Paul. Nejvhodnější možností jsou přírodní parkety s drahými koberci.
 • Nábytek. Starožitné objekty budou vypadat perfektně. Je žádoucí, aby pokrytí křesel, pohovky a židle byly kožené, plyšové, velurové.

Při respektování takových konstrukčních požadavků bude interiér co nej harmonický a pobyt v pokoji je pohodlný a příjemný.

Velvet modré závěsy

Sametové závěsy v ložnici

Tmavě zamatové závěsy

Tenká péče

Výrobky vyrobené z přírodního sametu vyžadují jemnou péči, která jim umožní dlouhou dobu uchovávat v atraktivní podobě. Mít takové záclony, přečtěte si pravidla péče o ně:

 1. Výrobky je třeba pravidelně čistit z prachu pomocí vysavače s měkkými kartáči. Několikrát ročně je třeba je podávat chemickým čisticím prostředkům pro hlubší čištění.
 2. Jak umýt výrobky je jedním z aktuálních problémů pro péči o záclony. Přírodní a syntetický materiál lze umýt běžným pracím práškem. Jak umýt sametové závěsy tak, aby se nezhoršily? K tomu nelze použít režim odstřeďování a voda by neměla být nad 30 stupňů
 3. Výrobky vysušte v rozložené podobě, protože vzhledem k jejich hmotnosti mohou být deformovány.
 4. Pro žehlení záclon by měl být velmi opatrný, ve směru zdřímnutí, sotva se dotýkat žehličkou.

Sametové závěsy a závěsy jsou znamením bohatství a luxusu. Vybírejte takové výrobky pro jejich bydlení s dobrým vkusem, kteří ocení pohodlí a pohodu.

Velurové závěsy

Sametové závěsy s výšivkou

Velvet zelené záclony

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

56 − 51 =