Tapety na papíře v interiéru: jednoduché, ale vkusné (39 obrázků)

Navzdory skutečnosti, že papírové tapety jsou dnes vytlačovány z trhu, jsou i nadále velkou poptávkou mezi obyvatelstvem. Stejně jako před dvěma sty lety jsou nejoblíbenější způsob zdobení zdí. A nezávisí na stavu nebo finanční situaci kupujícího. Jaké je tajemství jejich popularity?

Papírové tapety
Papírové tapety

Výhody papírových tapet

Papírové tapety

Určeno s nákupem materiálů pro dokončení, musíte zvážit všechny výhody a nevýhody. A musím říci, že v široké škále, kterou představuje stavební trh, papírové tapety prospívají častěji než jiné.

Papírové tapety
Papírové tapety

Výhody papírových tapet:

 • Bohatý sortiment a díky tomu je mnohem jednodušší vybrat správné barvení, požadovaný vzor nebo určitý klíč.
 • Papírové tapety jsou jedním z nejvíce šetrných k životnímu prostředí materiálů (při výrobě se používají přírodní suroviny a lepidlo nezbytné pro práci s nimi neobsahuje škodlivé součásti).
 • Tento druh materiálu vytváří na stěnách "dýchací" povlak, což je další nepochybná výhoda.
 • Snadné použití (lepení papíru tapety není obtížné, protože tyto speciální dovednosti nejsou potřeba).
 • Cenná cena je dalším faktorem, který hraje významnou roli při výběru.
Papírové tapety

Papírové tapety
Papírové tapety

Nevýhody papírových tapet

Tapeta na netkané bázi s květinovým vzorem v obývacím pokoji

Takový impozantní seznam výhod neznamená, že tapety na papírovém základě nemají své mínusy. A tento seznam vypadá takto:

 • Nedostatečná odolnost proti vlhkosti (v místnostech s vysokou vlhkostí se nepoužívá konvenční papírová tapeta).
 • Materiál s krátkou životností, protože po 10 letech ztrácejí původní barvu a v důsledku toho bývalou atraktivitu.
 • Nízká pevnost a odolnost proti otěru.
Papírové tapety

Navzdory nedostatkům se jejich popularita neztrácí a papírové tapety ve vnitřních prostorách městských bytů a soukromých domů se nevzdávají svého vedoucího postavení.

Kromě toho výběr papírových tapet na trhu s moderními stavebními materiály je působivý svou rozmanitostí.

Papírové tapety

Odrůdy

Papírové tapety

Typy papírových tapet zpočátku rozdělené na: jednovrstvé a vícevrstvé. První je často nazýváno "simplex" (v latině to zní "jednoduché") - to je nejběžnější forma.

Vzhledem k tomu, že složení tapety je zcela přirozené, plátno perfektně prochází vzduchem, což umožňuje stěnám "dýchat" a vylučuje tvorbu plísní nebo houb. Taková papírová jednovrstvá tapeta je ideální pro dokončení stěn v suchých místnostech.

Papírové tapety

Ale nejspolehlivější - duplexní nebo dvouvrstvá tapeta papíru. Jsou silnější než první kvůli dvojité vrstvě. Tento materiál má vynikající zvukově absorbující a tepelně izolační vlastnosti. Ale to není jeho výhoda! Kreslení na takovou tapetu je aplikováno vysoce kvalitními barvami a vrchní vrstva je vyražena.

Papírové tapety

Krásné, reliéfní, duplexní tapety jsou mezi kupujícími velmi oblíbené, protože v práci nedrží a téměř se natahují. Provozní doba je delší než u jednoduché jednovrstvé tapety.

Papírové tapety

Pěnivé tapety

Pěnivé tapety jsou také papírové tapety. Produkce je podobná tomu, jak dělat duplexní tapety, ale po spojení dvou vrstev a razítka se aplikuje speciální pěna. To vytváří nerovnoměrný výkres textury. Taková dvouvrstvá tapeta pomáhá skrývat nedostatky a nepravidelnosti na povrchu stěn, protože jsou dostatečně husté a reliéfní.

Papírové tapety

Pozitivní vlastnosti papírových tapet tohoto druhu jsou jejich odolnost vůči vlhkosti a oděru. A protože komponenty akrylátu jsou naneseny na pěnovou fólii v bodě, vzduch p
erfektně protéká plátnem.

1
Papírové tapety

Vinyl tapety

Papírové tapety

Také na základě papíru. Jejich název je kvůli PVC fólii aplikovanému na povrch (díky tomu je materiál silnější). Mají dlouhou životnost, jsou netoxické a stabilní ve vlhkém prostředí.

Papírové tapety
Papírové tapety

Plyšová tapeta

Papírová tapeta na netkané bázi má širokou škálu pozitivních vlastností. Povrch může být jakýkoliv: zcela hladký nebo reliéfní. Pro jejich sílu v reakci netkaných (lisovaných celulózových materiálů). Jeho konstrukce umožňuje vyhnout se deformaci, když je mokrá a suchá.

Papírové tapety

A ještě jedna důležitá výhoda netkaných tapet: jsou natřeny nejen jednou! Některé značky vydávají tapety, které vydrží až deset barev. Pro mnohé je to východisko: vložit tapetu jednou a změnit interiér bytu nebo soukromý dům může být několikrát za rok.

Papírové tapety
Papírové tapety
Papírové tapety

Opravte se, nebo jak lepit papírové tapety

Pokud plánujete opravit "jeden den", pak můžete papírové tenké tapety nalepené přes staré. Nezapomeňte však, že vše, co se děje ve spěchu, se neliší v kvalitě.

Papírové tapety

Je lepší přistupovat k této problematice se znalostí věci. Jak správně tapetovat tapetu? Tento proces není tak složitý, jak by se mohlo zdát. Hlavní věc - přesnost.

Papírové tapety

Příprava zdi

Přípravná část se skládá z několika etap:

 1. Odstranění minulých povlaků, které vyžadují opravu (stará tapeta, odlupující se barva nebo bělení, atd.).
 2. Základní nátěr.
 3. Sádra nebo praskliny pomohou maskovat nerovnosti stěn a papírová tapeta v interiéru vypadá skvěle na rovný povrch.
 4. Tmel pomůže získat hladký podklad a chrání materiál stěn před vzhledem skvrn. Zvlášť se jedná o okamžik, kdy pro opravu v bytě jsou používány tenké tapety, které dobře absorbují vlhkost.
 5. Základní nátěr - konečná fáze (odstranění prachu a snížení absorpce).
Papírové tapety

Gradientové malování papírové tapety s reliéfem v ložnici

Nástroje a materiály

Než lepíte tapetu papíru, musíte připravit nejvíce potřebné. A hlavní pomocník je lepidlo. Nenechte se pokoušet nejlevnější, pokud nechcete, aby švy po zaschnutí vysušily.

Papírové tapety

Dále tapety a lepidlo potřeba: PVA lepidlo, široké a úzké štětce, hluboké nádoby pro směšování lepicí tužku, nůžky (pouze akutní), což je měření hladiny pásek nebo metr, měkkým hadříkem a houba kartáč k vyhlazení tapety nebo plastové (silikon) špachtle .

Papírové tapety

Pořadí provedení prací

Vždy začínají od rohu (pozornost vyžaduje tapetu v pásmu, protože nejmenší chyba poskytne trochu sympatického zkosení).

 1. Tapeta je zkrácena na délku. Výjimečná pozornost se věnuje těm druhům, u nichž vzorek vyžaduje vyrovnání.
 2. Lepidlo se připravuje podle pokynů. Poté se na tapetu aplikuje velmi úhledně, zejména při práci na okrajích archů. Po několika minutách bude absorbovat (nekladte více než dva tapety).
 3. Doporučuje se, aby rohy a otvory byly opatřeny lepidlem PVA (nebude zbytečné vynechat švy na tapetu).
 4. Dále se tyto listy aplikují na značku na stěně a nalepí se.
 5. Nejprve vyhlaďte měkkým hadříkem, pak špachtlí nebo štětcem. Buďte opatrní! Zvláště pokud máte v ruce tenké a hladké papírové tapety.
 6. Nakonec změřte šířku zbývající oblasti. To je třeba provést za účelem odstranění posledního listu před nanesením lepidla.

Během provozu se ujistěte, že dveře a okna v místnosti jsou uzavřeny, aby se zabránilo průvanu (dokud materiál nevystříhá na stěnách).

Papírové tapety

Papírové tapety v interiéru: barevné řešení pro obytné prostory

Moderní papírové tapety obdivují paletu barev a textur. S lehkostí, můžete si vybrat požadovaný bez ohledu na složitost nápady nebo jejich vlastní fantazie: tapety vložit přes nejen na stěnách, ale i nábytku, dveřních panelů, aby zajímavý stropní dekorace.

Papírové tapety

Zvažte nejběžnější variantu - tapety papíru v interiéru soukromých domů.

Vstupní hala

Je logické začít s chodbou, protože to je ona, která je považována za "obličej" domu. Pro tento pokoj jsou velmi dobře texturované kryty, které simulují cihly, kameny, omítky, textilie nebo dlaždice. Je důležité, aby nebyli příliš "barevné" a byly udržovány v klidné barevné schémě. Není žádoucí používat velmi lehké materiály. Například tapety z bílého papíru příliš ztratí svůj počáteční vzhled na chodbě.

Papírové tapety

Kuchyňské tapety z papíru

V této místnosti se vlhkost často zvyšuje a je vhodnější použít typ odolný proti vlhkosti. Tento materiál umožňuje udržovat čistotu a pořádek v kuchyni.

Papírové tapety

Ale to neznamená, že v kuchyních není vhodná jednoduchá varianta papíru. Pokud se vám líbilo žluté tapety papíru, které nepatří do vlhkosti-důkaz, pak mohou pastviny jídelní prostor pryč od pracovní.

Obývací pokoj

Papírové tapety

Papírová tapeta v obývacím pokoji je vybrána s ohledem na osvětlení místnosti. Pokud je místnost slunná, materiály z tlumených barev nebo pastelových odstínů z obyčejného papíru se hodí ke stěnám. Tmavá místnost bude vizuálně "plná světla", pokud použijete světlou tapetu v opravě s diskrétní kresbou.

Papírové tapety

Papírová tapeta ve vnitřku obývacího pokoje vám pomůže diverzifikovat situaci, pokud provedete design v různých tónech. Velmi krásná zdí přízvuk stěna, kterou majitelé chtějí věnovat pozornost, zvýraznění s jasnou barvou, textura nebo vzor.

Papírové tapety

V ložnici

Ale jasná tapeta pro tuto místnost - špatný příjem. Ložnice je povinna odpočívat a zde je obzvláště dobrá paleta přírodních barev. Zelené papírové tapety ve vnitřku ložnice jsou vhodné, ale mělo by to být příjemné a snadné měřítko.

Papírové tapety

Dětský pokoj

Je chybou myslet, že dětský pokoj čeká na jasné barvy. Zvláště pokud jde o věk školní docházky. Pokud by dítě chtělo tapetu modrého papíru v bílých sedmikráskych, pak byste se s ním mohli setkat a vložit je do místa odpočinku. Pracovní oblast by neměla mít "okázalé" barvy, aby nedocházelo k rozptýlení dítěte od tříd.

Papírové tapety

No, poslední: opatření ve všech dává dobré výsledky, nesdělej si koupit vše, co se líbí oko v obchodě s dokončovacími materiály.

Papírové tapety
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 30 = 32