Tapeta s imitací – přírodní textury v interiéru (25 fotek)

Tapety s imitací přírodních dokončovacích materiálů se stávají stále oblíbenějšími. V interiéru vypadají tyto tapety stylové a drahé. Použitím je k vyzdobení místnosti můžete vytvořit autentickou atmosféru, která se týká klasiky, starožitností nebo moderních trendů v interiérovém designu.

Tapeta pro přírodní materiály
Tapeta pro přírodní materiály

Jaká jsou tapety s imitací?

Díky vývoji technologií se imitace materiálu už nejeví jako levná. V prodeji jsou tapety, které mohou vytvářet vizuální efekty libovolného pokrytí. Mezi nejúspěšnější možnosti je věnovat pozornost následujícím typům materiálů:

  • tapety s imitací cihel;
  • tapety s imitací omítkou;
  • tapety s umělým kamenem;
  • tapety s imitací dřeva;
  • varianty napodobující tkáně, kůži a podobné struktury.

Například imitace baru je správným řešením pro byty navržené v ruském stylu nebo ve venkovském stylu. Tyto tapety netvoří prostor těžší, ušetří místo. Pomozte rychle a s minimálními náklady vyřešit dokončovací práce.

Tapeta pro přírodní materiály

Tapeta pro přírodní materiály

Každý druh takové tapety řeší své vnitřní úkoly a má vlastnosti a výhody. Jaké jsou výhody této metody dekorace interiéru?

Tapeta pro přírodní materiály

Výhody použití imitace v interiéru

Použití ve vnitřku desky, dřevo, pokožka na pokrytí stěn není příliš vhodná. Takže prostory města se stanou směšnými a přetíženými. A při opravě venkovského domu můžete použít racionálnější a rozpočtové techniky. Koneckonců tapety s imitací mají následující výhody:

  • ve srovnání s přirozenými typy dekorace jsou takové tapety levnější;
  • tento typ tapety vám umožní vytvořit jakoukoli kompozici a kombinaci;
  • při výměně materiálů trvá méně času a nákladů než při odstraňování zdiva nebo dřeva;
  • Velký výběr možností a odstínů činí výběr opravdu bohatý.

Moderní tapetový papír s napodobeninou cihel nevyžaduje speciální přípravu stěn pro vytvoření módního směru podkroví. Moderní imitace paprsku snadno přeměňuje prostor na chatu nebo venkovský dům. Simulace kůže je perfektně kombinována se skleněnými detaily a vitrážemi v provedení secesního stylu.

Pokud místnost vyžaduje imitace látky na stěnách, je lepší opustit přírodní materiály a aplikovat tapetování. Protože péče o ně bude stokrát jednodušší než u skutečného plátna. Kromě toho styl stylu Provence, který předpokládá použití textury textilu, od použití takových stylových tapet pouze pro obohacení.

Tapeta pro přírodní materiály

Tapeta pro přírodní materiály

Vlastnosti dokončovacích materiálů s imitací

Dokončovací materiály s textem pro dřevo, cihla, kámen a omítku jsou na stěnách přilepeny téměř stejně jako jednoduché verze tapety. Pokud konec dřeva trvá mnoho týdnů, a někdy i měsíců, tapety s napodobujícími vlastnostmi mohou být vloženy do několika dnů.

Tapeta pro přírodní materiály

Tapeta pro přírodní materiály

Změnit interiér tapety je mnohem jednodušší než změna nudného designu vytvořeného z kamene nebo dlaždic. Zároveň imitace tapet přírodních objektů je poměrně trvanlivá a odolná proti opotřebení. Mnoho z nich je možné umýt. Pokud je část stěny s tapetou poškozena, není obtížné ji obnovit.

Tapeta pro přírodní materiály
Tapeta pro přírodní materiály

Obrubníky a barevné přechody z tapety s imitací panelů nebo jiných materiálů, které nejsou povinné, ale pokud existuje snaha použít tyto prvky během opravy, budou v souladu se všemi druhy napodobování tapetu.

Tapeta pro přírodní materiály
Tapeta pro přírodní materiály

Tento typ dekorace má často hmatatelnou strukturu. Díky tomu je dosaženo realistického 3D efektu, díky němuž materiály vypadají jako přírodní kámen nebo trámy.

1
Tapeta pro přírodní materiály

Přírodní interiér: jemnosti provedení

Návrh bytu v přírodním stylu je dobrý způsob, jak dosáhnout pohodlí a klidu ve svém domově. Jen málo lidí si však myslí, že imitace baru, cihel nebo tkaniny může být vhodná v pracovně. Vydání SPA-salonu s tapety s imitací sádrových prostředků, které mu dávají luxusní a
drahý vzhled. Mnoho verzí imitativních tapet se používá v halách, hotelech, sportovních centrech, cestovních kancelářích a kosmetických salonech.

Tapeta pro přírodní materiály
Tapeta pro přírodní materiály

Možnosti dokončení s přírodními prvky jsou prováděny v klidných tónech. Současně jsou naprosto nudné, vypadají dobře, vytvářejí prostor pro návrhový manévr. Některé typy stěnového papíru s napodobeninou cihel mohou být splněny a v jasných vnitřních variacích.

Tapeta pro přírodní materiály
Tapeta pro přírodní materiály

Při překladu toho, co designéři často používají imitující tapety? Simulace se používá v následujících případech:

Loft

Styl, který se stal charakteristickým znakem moderního interiéru. Musí mít nutně zdiva, plynulé přechody barev a minimální počet velkých částí. Tapeta s napodobeninou cihlového vzoru je nejvhodnější pro dekoraci v tomto stylu.

Tapeta pro přírodní materiály

Klasika

Je obtížné si představit klasický interiér bez tradičních dřevěných panelů. Napodobování baru a jiného stromu pomáhá vytvořit klasiku ve své původní podobě.

Moderní

Tento styl, stejně jako jeho bohémské varianty, je dokonale doplněn koženou tapetou, látkovými variantami s imitací leopardové kůže nebo tygra. S pomocí takových technik se dosáhne speciálního chic secesního pokoje.

Tapeta pro přírodní materiály

Země

Tato forma registrace se často nenachází v moderních apartmánech, ale venkovské domy často vystupují tímto způsobem.

Provence

Vynikající a nekomplikovaný design ve stylu francouzských předměstí je dokonale dosažen pomocí imitace omítky, kamenných a dřevěných bloků.

Ruský styl

Zde imitace paprsku a dřeva jsou hlavními vnitřními recepcemi, schopnými přenášet veškerou atmosféru ruské vesnice.

Ethno

Tento styl je také obtížně vytvářet bez imitace, jako moderní bez skleněných dílů; tapety, které napodobují kámen, přijdou sem, protože je mimochodem nemožné.

Tapeta pro přírodní materiály

Použití tohoto typu tapety není omezeno na výše uvedené příklady. Jakýkoli směr interiéru se může stát oblastí jejich aplikace.

Tapeta pro přírodní materiály

S jakými detaily se kombinuje "přirozená" tapeta?

Materiály pro vytvoření přirozeného interiér, v kombinaci s ucelené linek, jemnější barevné přechody a jasné zaměření na jednotlivých prvků. Vysoké vázy s umělými rostlinami, ozdobné fontány, solid-barevné polštáře na sedací soupravy a nábytek čistých odstínů - to je něco, co může být zvýrazněna imitací přírodních materiálů.

Tapeta pro přírodní materiály

Vynikající vzhled nad tapetou a v tandemu s lehkými strečovými stropy s účinkem hvězdného nebo denního nebe. Parkety, laminát, dlaždice jsou harmonicky doplněny tapety s napodobeninou přírodních materiálů.

Někteří designéři doporučují, aby místnost nepřetěžovala jednou textilií, takže vložení tohoto typu tapety na jednu zeď je módní trend v interiéru. Veškerý zbytek prostoru je v tomto případě malován jednobarevným nátěrem, takže obecné okolí bytu vypadalo zajímavější.

Neobvyklé druhy tapety s napodobováním textur

Tapety s přirozenou napodobeností se dostaly na trh dost dlouho. První verze takových materiálů byla tapeta s obrazem pro cihlu. Vyzdobily chodby, verandy a technická místnost. Pak tento druh dekorace prošel řadou změn a dnes si můžeme vybrat tapety s napodobováním cokoli, protože existuje spousta možností a barev.

Tapeta pro přírodní materiály

V prodeji jsou tapety, podobné kůži divokých zvířat, zobrazující semišové obložení, napodobující drahé kameny a rákosí. Na některých tkaninových základech výrobci používají skutečné kameny, mramorové štěpky nebo piliny, aby tyto možnosti dosáhly většího realismu. K dispozici jsou tapety s napodobováním pokožky plazů, tapety ve formě starých novin a originálních variací na téma "loupání stěn".

Tapeta pro přírodní materiály

Tapeta s obrazem kamene, omítky, cihel nebo dřeva - skvělá náhrada za přírodní materiály. Jejich přítomnost v interiéru přispívá k celkovému vzhledu koktejlové místnosti a design stěn je stylový a netriviální. Pokud se rozhodnete použít tuto napodobeninu doma - neztratíte. A váš návrh způsobí opravdový zájem a obdiv pro hosty a blízké. Jelikož taková tapeta může být nějaká, ale nebude to obvyklé.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

8 + 1 =