Svítidla ve stylu podkroví v interiéru (50 fotek)

Nyní je zajímavý interiérový design nazvaný "podkroví". Jeho volba zahrnuje záměrně drsné plochy, průmyslově průmyslové desky, minimální pohodu, velké prostory, neupravené červené cihlové zdi. Byt v takovém interiéru musí mít nutně zvláštní osvětlení, pečlivě zvolený tak, aby odpovídal okolnímu prostředí. V tomto článku budeme zkoumat vlastnosti tohoto osvětlení a zjistíme, jak vybrat nejvhodnější svítidla pro váš byt.

Lustr ve stylu podkroví v ložnici
Světla ve stylu podkroví v obývacím pokoji
Lustry v půdním stylu v obývacím pokoji

Trochu o stylu podkroví

Návrh ve stylu podkroví, stejně jako téměř všichni ostatní, přišel k nám ze západních zemí, a konkrétněji - z USA. Vzniká v 40. letech minulého století, kdy ve vojenských a poválečných letech byl problém s bydlení v průměrném Američanovi velmi akutní. Bohatí lidé měli své vlastní domovy a pouhé držení alespoň nějaké nemovitosti učinilo z člověka automaticky váženého občana. A ti, kteří neměli štěstí, že si koupili nebo zdědili svůj domov, museli žít kdekoli. Včetně byly vybavené apartmány a původně nebytových prostor - .. bývalé továrny, zničené továrny, sklady, atd. Byla to slušná velikost a měl vysoké stropy, velká okna, ale nebyly řádně zdobené. Praktické Američany, tyto rysy a dokonce i nevýhody se staly vrcholem loftového stylu.

Lustr v půdním stylu

Mimochodem, v překladu toto slovo znamená "podkroví". Samozřejmě, že takový dům může být umístěn na každém patře - alespoň na prvním.

Lustr v půdním stylu v obývacím pokoji
Kovový lustr v půdním stylu
Černá lampa na stěnu ve stylu podkroví
Černý lustr ve stylu podkroví

Černý lustr loft
Lustr ve tvaru loa ve stylu podkroví
Závěsná lampa s kovovým dekorem ve stylu podkroví

Loft styl

Uvažujme o charakteristických vlastnostech loftového stylu, abychom získali představu o tom, jaké typy svítidel jsou pro něj potřebné:

 • Vyžadovalo velký prostor. Spousta světla, velká okna a vysoké stropy. Koneckonců, byly to takové rysy, které měly prostorné tovární obchody, ve kterých nositelé mokřin rozvíjeli hnízda. Pro takové prostory jsou nejvhodnější designérské nebo nástěnné svítidla.
 • Minimální oddíly. Prostor by měl být co nejotevřenější. Žádné půdní vestavby, malé, uzavřené místnosti, půdní styl nepřijímá. A ložnice, obývací pokoj a kuchyň lze dobře kombinovat do jedné velké místnosti. Stropní svítidla ve formě lustru mohou být doplněny jinými odrůdami, včetně kopií na deskách i na stěně.
 • Přijímá se kontrast. Hrubé kombinace s měkkým, jasným a chytlavým - s prostým a záměrně neošetřeným. Například hrubá cihlová zeď nebo kovový masivní prut může být doplněn jasným obrovským obrazem a vedle železného paprsku napodobujícího překryv může být barevný načechraný koberec. Vhodné stropní svítidla a stropní lustry si zaslouží zachytit tuto neobvyklou situaci.
 • Svoboda je kombinována s komfortem, neupravené plochy dokáží dokonale zakomponovat útulné zařízení: měkké pohovky a koberce. Proto výběr vnitřních předmětů v tomto stylu - povolání je poměrně složité, vyžaduje školení v oblasti designu.
Stěnová svítidla ve stylu podkroví

Je známo, že mnoho osobností z Hollywoodu ocenilo tento praktický a takový "městský" styl bydlení. Zvláště se blíží k brutálním ženám a párům, které ještě nemají děti. Je oceněn mladými lidmi za pocit svobody, kterou dává.

Závěsná svítilna na řetězu ve stylu podkroví
Velký lustr ve stylu podkroví
Lustr na řetězu ve stylu podkroví
Lustr se skleněnou stínicí lampou ve stylu podkroví
Kreativní kovové nástěnné svítidlo
Přívěsek černá lampa ve stylu podkroví
Lustr v průmyslovém podkroví

Lustr v průmyslovém podkroví
Černý velký lustr v půdním stylu

Světla ve stylu podkroví

Budeme na to přijít - která světla by měla být použita v takovém interiéru. Vlastnosti:

 • Byt ve stylu podkroví znamená spoustu přirozeného světla, takže osvětlení bude potřeba pouze v tmavých dnech. Kromě toho okna v tomto případě nejsou obvykle uzavřeny závěsy - koneckonců, podkrovní byty jsou nejčastěji umístěny v posledních podlažích budov, ospravedlňující jejich jméno. LED modely, jak venkovní, tak stolní - dobrou volbou pro takový byt.
 • Jako lampy Loft styl umožňuje variace: může to být i projektant stojací lampy a nástěnná svítidla a stolní lampy, stropní svítidla, a design bodové osvětlení - ale musí být provedena ve zvláštním způsobem - hrubý, hutný a minimalistický.
 • Stropní svítidla často visí na poměrně masivních železných nebo ocelových řetězech, které také přispívají k okolnímu původnímu interiéru. Kovová lišta je také častou volbou pro nohu lampy.
 • Svítidla mají design odstínu v neutrálních odstínech. Nadměrná volba dekorace v tomto případě je nevhodná.
 • Hliníkové lampy - jeden z nejoblíbenějších návrhářů pro návrh prostor ve stylu podkroví. Hliník je v tomto případě velmi vhodný materiál. Koneckonců, má přirozenou, ne příliš jasnou barvu oceli, vypadá stylově a plně funkční. Hliníková tyč se snadno ohýbá, což vám umožňuje dát kovu jakýkoli tvar, v závislosti na myšlence konstruktéra. Kromě toho hliníkové lustry nebo svícny vypadají skvěle na pozadí charakteristických červených cihelných stěn, které jsou ve stylu podkroví.
 • Široce používané závěsné svítidla ve stylu podkroví ve formě miniprojektorů. Mohou opakovat tovární stropní žárovky, atd.
 • Vyžadováno pro umístění ve stylu podkroví - použití několika svítilen ve vnitřku, a ne jen jeden. Je třeba zvýraznit různé zóny v každé místnosti. A pokud kombinujete pokoje do jednoho velkého prostoru, pak v tomto případě bez zónování, tím víc nemůžete dělat.
 • Materiál, který se používá pro výrobu svítidel ve stylu podkroví, je hliník, sklo a odolný plast.
 • Často se používají bizarní formy lamp. Jejich stínidla mohou být zřetelně geometrická a mají nepravidelný tvar. Všechny tyto abstraktní návrhy - LED nebo konvenční - dokonale zapadají do interiéru tohoto stylu.
 • Často se používají designy pro stolní, podlahové a jiné modely svítidel. Takový výrobek má své vlastní vlastnosti a zavádí do místnosti nepopsatelnou atmosféru. Ale samozřejmě, výběr takového autora nebude drahý.
Nástěnné police v podkroví
Pohyblivé světlo ve stylu podkroví
Sada lustrů v půdním stylu v šedých tónech
Stěny černé svícny ve stylu podkroví
Lustr v půdním stylu se starým sklem
Světlá svítidla ve stylu podkroví
Původní design černého lustru ve stylu podkroví

Původní design černého lustru ve stylu podkroví
Lustr z bronzu a skla ve stylu podkroví

Svítidlo v každé místnosti

Zvažte, jak je lepší mít lampy v různých místnostech v místnosti, navržené ve stylu podkroví.

Kuchyně. Vlastnosti:

 • Lustry s hliníkovými stínidlami jsou vynikající volbou pro kuchyň.
 • Pokud je to možné, jedno nebo více těchto svítidel může být zavěšeno přímo nad stolem. Metal bar - vynikající způsob, jak je opravit.
 • Pro kuchyň se doporučuje používat závěsné stropy, nikoliv svícny nebo podlahové lampy - lustry vytvářejí inherentní styl designu, nezabírají příliš mnoho prostoru a vypadají skvěle. LED modely jsou také skvělou volbou.
 • Pokud budou domácí spotřebiče ve vnitřku kuchyně: lednička, trouba, sporák atd. - budou vyrobeny z nerezové oceli - dokonale doplňují průmyslový duch místnosti.
 • Nepokládejte do kuchyně není vlastně ve stylu lamp - textilní stolní lampy v květu nebo vinobraní návrhářské svícny a lustry se svítidly - detailní dekor neodpovídá stylu podkroví.
Lampa pro kuchyně ve stylu podkroví
Lustry v kuchyni ve stylu podkroví

V ložnici:

 • V této místnosti je vynikající volbou použití závěsných stropních svítidel - lustrů na ohebné šňůry - lana. Tyto šňůry by neměly být měkké a volné, ale měly by mít dostatečnou tuhost, aby lustry neletěly z větru, když je okno otevřené.
 • Vyberte s pomocí příslušenství ty části místnosti, které chcete zdůraznit. Například umístěte stěnové svícny vedle krásného obrazu na stěnu nebo přes noční stolky.
 • Nepoužívejte křišťálové prvky - tato volba je vhodnější barokní nádherné styly. Brutál
  ní podkroví je vhodné pro sklo v kombinaci s kovem. Sklo může být vyzářené, zpevněné a průhledné. Kovová tyč se doplní.
Lustr na ložnici ve stylu podkroví

Obývací pokoj:

 • Design tohoto nejdůležitějšího bytu je navržen podle stejných principů jako ložnice. Použijte princip zdůraznění v interiéru.
 • V obývacím pokoji budou také vypadat skvělé speciální reflektory-sconces, které mají směrové světlo a různé velikosti. Výložník podhledu může být otočen takovým způsobem, aby zdůraznil ty vnitřní objekty, které majitel chce demonstrovat.
 • Je vhodné, aby tato místnost vypadala jako stojací lampa. Umístěte jej vedle pohovky nebo křesla, kde můžete večer pohodlně číst. Žárovka může být vyrobena z kovu nebo plastu.
 • Pokud si koupíte stropní lustry a svícny pro obývací pokoj, pak použijte návrh ve vhodné verzi obecného stylu. Žádné krystalové přívěsky a další zbytečné dekorace by neměly být. Všechno je striktně, funkčně a hrubě.
 • Nepoužívejte příliš drsné světlo, nejlépe - teplé a rozptýlené. Takové měkké osvětlení pomůže uklidnit okolní prostor. LED modely - jak podlahy, tak stěny - jsou pro to nejlepší.
Lustr na obývací pokoj v podkroví
Stěny ve stylu podkroví se dvěma lampami
Lustr v půdním stylu
Lustr ve stylu podkroví pro tři lampy
Závěsná lampa s černým odstínem
Závěsná svítilna se skleněným stínidlem

Tipy

Několik užitečných bodů, které pomohou správně vyzdobit místnost svítidel ve stylu podkroví:

 • Hlavním principem volby svítidel pro pokoj v podkroví je, že v tomto případě by lustry a svícny neměly být považovány za dekorace a dekorace. Především je nutné s nimi zacházet jako s funkčními subjekty situace, ať už to jsou designérské desky nebo podlahy.
 • Používejte lampy v různých úrovních. Tento design vytváří vícerozměrný prostor, který dává interiéru stylový a trendový vzhled, zdobí jak stěnu, tak strop a další povrchy.
 • Používejte větší svítidla než obvykle. Vzhledem k tomu, že pokoj v půdním stylu je poměrně velký, malé lustry nebo svícny se v takovém prostoru prostě ztratí. Také modely mohou mít masivní bar.
 • Je důležité, aby při pohledu na lampy, staré továrny a rostliny, kde se používá podobné funkční osvětlení, byly okamžitě odvolány. Pro tento účel je pro tento účel vhodná kovová lišta.
Pohyblivá kovová lampa ve stylu podkroví
Černá a bílá žaluzie ve stylu podkroví
Světlo ve stylu podkroví
Černá lampa na řetězu ve stylu podkroví
Stolní lampa ve stylu lampy
Stěnové svícny v půdním stylu pro tři lampy
Krásná závěsná lampa ve stylu podkroví
Černý lustr ve stylu podkroví
Wall svícny
Kreativní černá lampa ve stylu podkroví
Černá závěsná lampa na řetězu
Kovová závěsná svítidla ve stylu podkroví
Stojací lampa a stolní lampa ve stylu podkroví
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

1 + 3 =