Stropní “hvězdná obloha” v interiéru: miliony galaxií nad hlavou (22 fotek)

Stretch strop "hvězdné nebe" je jedním z nejoblíbenějších dokončovacích řešení v moderních bytech. Široké zavádění světelných technologií umožňuje vytvářet jedinečné kompozice, které se z hlediska cenové politiky stávají stále více přístupné každý den.

Bílý strop"звездное небо" в спальне
Černý strop"звездное небо"

Historie původu "hvězdných" trendů ve výzdobě

Předpokládá se, že myšlenka vytvoření stropních stropů s "nebeskými" tématy vznikla v Americe. Bill Witherspoon - umělec a kreativní člověk - po naléhavé návštěvě kanceláře zubního lékaře, nemohl zaplatit za služby. Klient nabídne zubnímu lékaři originální způsob platby: Bill se rozhodl zdobit strop skříně kresbami, které napodobují oblohu. Návštěvníci zubního lékaře s nadšením reagovali na takový neobvyklý design, protože vzhledem k tomu, že sedí v křesle, mohli je obdivovat neurčitě. Časem se imitace hvězdného nebe stala jednou z nejvyhledávanějších instalací v moderním interiérovém designu.

Strop"звездное небо" в детской

Strop"звездное небо" в интерьере детской

Možnosti pro každý vkus

Technologický průlom umožňuje celou řadu projektů pro výzdoby stropu: s namontovanými vzorů, s optickými vlákny, LED diody, pomocí tisku ve velkém formátu, který kombinuje neuvěřitelné množství tradičních stavebních materiálů a nových technických zařízení. Vzhledem k "vesmírné" koncepci výzdoby dnes můžeme rozlišit dva hlavní typy stropů, které nám umožňují vytvořit efekt hvězdného nebe:

  1. Dynamický strop je poměrně agresivní řešení, které zahrnuje použití dynamických efektů a různých programů pro úpravu jasu, blikání barvy a intenzity blikání. Takový strop pod hvězdným nebem by byl vhodnější v obývacím pokoji nebo v kuchyni, aby vytvořil sváteční náladu. V ložnici nebo v dětském pokoji bude příliš dynamický obraz pracovat opatrně;
  2. Statický strop - hvězdná imitace, hladká a přirozená, fascinující s hladkým záškubbem. Takový poměrně neutrální blikající dekor se může uvolnit a připravit se na postel.

Z hlediska ceny a bezpečnosti je výhodnější "statika". Při instalaci je zapotřebí méně elektroniky a zavěšení stropu "hvězdné oblohy" je snadnější a spolehlivější. Dynamický strop vypadá velkolepě v klubech, kavárnách a dalších zábavních místech.

Strop"звездное небо" в доме
Strop"звездное небо" с фотопечатью

Nejoblíbenější varianty stropů "prostoru"

Stropní "hvězdná obloha" s blikáním nebo bez ní je univerzální volbou pro prakticky libovolné místo. Dokončování doplnění mimořádnou atmosféru v kuchyni, přinese kouzlo sdílet dětský pokoj, bude atmosféru v ložnici romantické a relaxační a obývacího pokoje se stala centrem současného umění. Zůstává pouze určit způsob, jakým jsou byty uspořádány.

Stretch stropy a grafiky

Nejoblíbenějším způsobem, jak vytvořit "prostor" ve vašem bytě, je použít stropní strop s hvězdnou oblohou, vykreslenou jako grafický obraz. Je to velmi jednoduché a vždy krásné. Na matném filmu je skutečná fotografie vesmíru aplikována ve vysoké kvalitě.

Tuto možnost lze doplnit rovnoměrně jednoduchými svícny. S pomocí osvětlovacích zařízení je snadné vytvořit tlumené světlo, lehký soumrak.

Tisk fotografií je často doplněn podsvícením LED - oblíbenou a naprosto ekologickou volbou, která vám umožní obdivovat "hvězdy" ze zvláštní perspektivy. Hvězdy nebudou jasné a jasné, ale samotný doprovod se ukáže velmi velkolepě.

Strop"звездное небо" с галактиками
Strop"звездное небо" в гостиной

Optické vlákno a realistické vesmírné motivy

Optické vlákno je oblíbeným materiálem pro vytváření obzvláště realistických prostorových motivů. Napínací stropy "hvězdné nebe" vytváří galaxie malých světelných bodů, které působí jako hvězdičky.

Průměr malých zdrojů je 0,25 mm. Hlavním zdrojem světla jsou speciální generátory světla a optické kabely. Obzvláště populární jsou hotové systémy sestávající z jednoho výkonného generátoru a více než sto chloupků optického vlákna.

Strop"звездное небо" в интерьере
Strop"звездное небо" в домашнем кинотеатре

Ve skutečnosti třpytivé prostor stropní konstrukce lze vytvořit celek, v jakémkoli formátu, kterým se upravují intenzitu postavu, napájecího blikání, jasem světla, experimentování s režimy a různými charakteristikami. Například, může být světlo použity výhradně blikat bílého bodu nebo barevné prvky, stropní světla může změnit barvu, intenzitu světla, osvětlení hladce a náhlé vyblednutí.

1

Pro napnutí stropu, napodobující vesmír, vždy šťastný, je optická vlákna doplněna jasným vzorem. Tisk fotografií vám umožní obdivovat strop při denní
m světle a osvětlení na optických vláknech zaručuje magickou podívanou ve tmě.

Kruhový strop"звездное небо"
Strop"звездное небо" в интерьере квартиры

Planetární stupnice na stropě moderního bytu

Vzhledem k tak rozsáhlým technologickým možnostem návrháři neúnavně nabízejí fantastické nápady pro výzdobu. Samostatná pozornost si zaslouží dvouúrovňový strop s obrazem planety.

Zvláštní zdokonalení je, že centrálním prvkem stropu je obrovské nebeské tělo. Chcete-li kresbu vypadat realisticky a barevně, použije se stejný tisk fotografií. Obraz může být doplněn o další hvězdy, ale v konkrétním případě nepotřebují další zdůraznění.

Stropní strop"звездное небо"

Pomocí světelných diod nebo optických vláken je zvýrazněna silueta planety, která dává obrazu zvláštní mystickou a romantickou konotaci. Komplexní návrhy umožňují ovládat "náladu" nebeského objektu. Takže hvězdná obloha v ložnici může vyzařovat měkké růžové světlo a pod náladu majitelů bytů měnit intenzitu světla a barevnou paletu.

Pro fanoušky akcí a speciálních efektů můžete přidat obrázek hvězdného nebe na strop nějakými náhlými "událostmi". Například okouzlující pád meteoritu nebo jasný "hvězdný déšť".

Strop"звездное небо" с планетами

LED diody - hvězdy

Používání LED je stále považováno za poměrně nákladné potěšení, ale je odůvodněno bezchybným výkonem, bezpečností a spolehlivostí. Není divu, že strop sádrokartonových „hvězdné oblohy“ nebo magický prostor v koupelně dekor, mnozí odborníci doporučují, aby jej zaregistrovat pomocí LED kompozic.

LED diody hrají roli hvězd. Jsou uspořádány takovým způsobem, že dvouúrovňový roztahovací strop skutečně vypadá jako kosmická prázdnota. Je lepší předem promyslet výzdobu a udělat ji extrémně efektivní a realistické.

Závěsný strop"звездное небо"

Je důležité vzít v úvahu skutečnost, že strop "hvězdné nebe" nebude blikat nebo blikat. LED diody mohou pracovat pouze v stabilním režimu. Osvětlovací prvky jsou poměrně velké, takže rozptýlení hvězdného záření nevyjde. Místo toho, dokonce i od největších LED, můžete volně vytvářet souhvězdí nebo dokonce rozložit několik znamení zvěrokruhu.

Taková stropní "hvězdná obloha" v dětském pokoji potěší malé amatéry astronomie. Obrovské "hvězdy" mohou být doplněny jasnými kresbami nejen na strop, ale také na stěnách. Takže z jednoduchého pokoje pro dítě můžete vytvořit skutečné místo pro magické dobrodružství.

Strop"звездное небо" с принтом

Optické vlákno a krystalové difuzory

Strop ve formě hvězdné oblohy je zvláštní zpřesnění. Mnozí, kteří se rozhodli pro podobný design, radši nezachraňují. To platí jak pro jakost a exkluzivitu materiálu, tak pro účinnost samotného podání takového neobvyklého vnitřního prvku.

Strop"звездное небо" с созвездиями

Jednou z nejúčinnějších možností, jak zdobit dvouúrovňový strop, je kombinace tradičních prvků z optických vláken a krystalových difuzorů Swarovski. Technologie je založena na standardních kompozicích, které jsou doplněny o pomocné prvky na obličej. Také napodobují záři hvězd.

Strop"звездное небо" в спальне

Takové kompozice vypadají velmi neobvykle. Pro visící strop "hvězdné nebe", vytvořené tak skvěle, je důležité vybrat vhodný interiér. Klasicky neutrální nebo neutrální Provence vypadá bezbranně.

Strop"звездное небо" светодиодный

Zářivka

Vytvoření "prostoru" na stropě v některé z pokojů, obvykle neomezené na dvě nebo tři techniky. Existují však hodně monokompozice. Zvláštní pozornost je třeba věnovat fotografickým výkresům, prováděným pomocí zářivky.

Látkový stropní strop"звездное небо"

Ve dne vypadá strop poměrně obyčejný. V noci budou jasně vidět velkolepé hvězdné vzory. Jedná se o jednoduchý, cenově dostupný způsob, jak zdobit absolutně jakýkoli druh místnosti.

Strop"звездное небо" с точечными светильниками

"Prostor" v moderních bytech je ideálním řešením pro všechny prostory. Toto je nejpozoruhodnější a báječné řešení pro dětský pokoj. Díky záhadnému blikání se mění atmosféra v ložnici. Zbývá pouze určit s klíčem konceptu dekoru a zvolit nejvhodnější technologii v každém případě.

Strop"звездное небо" в квартире-студии
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 10 = 12