Strop desek: prvky přírodního krytí (22 fotek)

V moderním interiéru se aktivně rozvíjí směr používání přírodních materiálů. Stropní desky umožňují nejen krásně stylizovat prostor retro stylu, ale také vyplní betonování s teplem teplého dřevěného domu. Existují různé způsoby instalace takového stropu, ve kterém lze použít jak zpracovaný řezivo, tak neomítaný prkno. Jak šit stropní deska, bude dále řečeno.

Bílý strop desek

Strop z tabule

Nevýhody a výhody dřevěného stropu

Strop dřevěných desek má své pozitivní vlastnosti a nevýhody.

Nevýhody dřevěných stropů:

 • Pokud je v domě nebo v nebytových prostorech, kde je instalován strop takové konstrukce, vlhkost vzduchu překračuje normu, je možné deformaci materiálu.
 • Kvalitní řeziva jsou mnohem dražší než syntetické dokončovací materiály, takže u velkého povrchu bude stropní soubor stát za kulatou sumu.
 • Ostré změny teploty mohou také vést k deformaci stropní desky.
 • Nízká požární bezpečnost.

Překlenutí stropu ze dřeva:

 • Má vynikající zvuk a tepelnou izolaci.
 • Můžete ji nainstalovat sami.
 • Má vysokou pevnost.
 • Má atraktivní vzhled.
 • Ekologická bezpečnost.
 • Estetický vzhled.

Pozitivní vlastnosti jsou mnohem větší než nevýhody, které lze úspěšně řešit zpracováním materiálu speciálními sloučeninami, které chrání přirozené dřevo před ničením a deformací.

Dekorace z prken na stropě

Stůl na stropě v domě

Montáž dřevěného stropu

Jedním z nejběžnějších materiálů, které se používají k obložení stropu, je podšívka desky. Strop tohoto materiálu má vysoké estetické hodnoty a náklady na řezivo budou v porovnání s parketovou deskou výrazně nižší.

1

Montáž obložení desky se provádí v několika fázích:

 1. Příprava podkladu.
 2. Stropní značení.
 3. Montáž rámu.
 4. Upevnění obložení.

Každý krok musí být proveden v souladu s technickými požadavky na instalaci dřevěného krytu.

Pokud je dřevěný strop lemovací desky instalován na betonové základně, musí být před provedením montážních prací důkladně vyčištěn. Pokud je stará povrchová úprava, je třeba ji demontovat a pokud jsou na povrchu základny praskliny, vytvořte stropní tmel.

Strop desek v chalupě

Dubový stropní strop

Vyrovnaný a vyčištěný od nečistot a prachu musí být povrch ošetřen antiseptickými látkami. Takové ošetření umožňuje zabránit poškození dřeva různými bakteriemi a houbami.

Správné označení stropního povrchu umožňuje strop dokonale hladit. Označení se provádí pomocí úrovně stavby a malby, která je instalována v dokonale vyrovnaných rovnoběžných linkách ve vzdálenosti až 10 cm od betonové podlahy.

Dokončení stropu se provádí pomocí kovových nebo dřevěných profilů, které jsou instalovány podél značení. Optimální vzdálenost mezi profily pro dokončení stropu desky je 30 cm. Toto uspořádání rámu zcela vylučuje prohnutí dokončovacího materiálu. Upevnění na základnu se provádí pomocí hmoždinek nebo šroubů.

Bez ohledu na úroveň vlhkosti v místnosti doporučujeme použít pozinkovaný kovový profil a při instalaci dřevěných nosných konstrukcí musí být materiál nutně ošetřen antiseptiky.

Etnický styl strop

Strop desek ve stylu země

Montáž obložení může být provedena mnoha způsoby, ale nejvíce estetickou a praktickou cestou je použití speciálních sponových svorek, které jsou připevněny ke spodní straně desky a latě.

Montáž obložení začíná od jednoho z rohů stropu. Při instalaci dřevěného stropu je nutné ponechat technologickou mezery mezi extrémní deskou a stěnou, která by měla být asi 10 mm.

První deska stropu je instalována pomocí sešívačky nábytku, další je připevněna v drážkách předchozího a připevněna k latím pomocí konzolových kamenů. Tímto způsobem je celý strop šitý, aniž byste zapomněli umístění svítidel a instalace kabeláže, pro které je třeba dělat otvory ve stropu.

Po dokončení montáže dřevěného stropu se doporučuje ošetřit celý povrch speciálními látkami, které dodávají dřevu matný odstín a chrání je před poškozením houbami a houbami.

Malovaný strop desek

Kruhový strop desek

Dřevěný strop ve vaně

Jak udělat strop ve dřevěné lázni, ne každý domácí mistr ví, takže než půjdete koupit materiál pro tyto účely, měli byste si tuto část studovat v detailu.

Pro uspořádání překrytí stropu v místnosti s vysokou vlhkostí se nedoporučuje používat měkké dřevo. Po zahřátí vyvíjí tato deska velké množství aromatických pryskyřic, které se za určitých podmínek mohou spontánně vznítit. Schopnost stromu měnit objem při zvlhčení by měla být vzata v úvahu také při pokládání stropu deskami.

Strop desek v podkroví

Strop desek v secesním stylu

Strom je mnohem silněji vystaven hnilobě při vysoké vlhkosti, takže když je vybrána stropní deska ve vaně, musí být řádně zpracována a instalována.

Ve vaně lze instalovat strop z neupravené desky. V tomto případě budou finanční náklady na získání materiálu významně sníženy, avšak spotřeba antiseptiku, která bude použita pro aplikaci na neupravený dřevěný povrch, bude výrazně zvýšena vzhledem k větší nerovnosti tohoto materiálu. Pokud používáte hoblované desky, můžete také výrazně snížit náklady. Můžete si řezat neupravené dřevo, za tímto účelem můžete po
užít speciální stroje nebo použít "bulharský".

Montáž prken na strop

Bez ohledu na použitý typ řeziva musí být strop spolehlivě izolován a voděodolný od povrchu studené půdy. V tomto případě bude pravděpodobnost vzniku kondenzátu ze zadní části dřeva minimalizována. Kvapalina pro dřevo je vždy nežádoucí, ale pokud může být povrch desky vysušen zvnějšku, vlhkost vytvořená na vnitřní straně bude mít dlouhodobě destruktivní účinek.

Strop od okrajových desek

Malování na stropě desek

Je třeba vědět, jak správně instalovat vrstvu proti překážkám a také, aby byla izolace stropu vybavena všemi pravidly. Z moderních materiálů používaných pro tepelnou a hydroizolaci vlhkých prostorů se používají fóliové bariéry a kamenná vlna. Skleněná vata pro izolaci má z důvodu vysoké hygroskopicity jen málo využití. Aby se spolehlivě chránit dřevěný strop proti vlhkosti z vnější strany, jakož i únik vlhkého vzduchu, vodní páry, doporučuje se použít dvojitou hydroizolační vrstvy, vyznačující se tím, že vnější materiál může být čistě bílý polyethylenový film.

Strop desek v rustikálním stylu

Stropní desky z chalupy

Obvykle se tato dvojitá izolace používá k ochraně izolace, která je umístěna ve stropní liště, ale když je půda izolována sypkými materiály, stačí jedna vrstva, která je umístěna pod stropem. Pro oteplení stropu můžete použít metodu dědečka. Ve starověku pro tepelnou izolaci stropu ve vaně byla použita směs z hlíny a slámy.

Strop z borových desek

Strop podhledů v ložnici

Po dokončení izolace stropu se desky připevňují k latím pomocí finálních nehtů. Pokud se jako materiál pro stropní lázeň použije podšívka, upevnění se provádí způsobem popsaným výše.

Strop ze starých desek

Dřevěný strop v podkroví

Při instalaci dřevěného stropu z manzardy je nejvýhodnější použití podšívky. Vzhledem k složité geometrii místnosti může použití tohoto materiálu výrazně snížit náklady na práci. V podkroví potřebujete kvalitní izolaci a hydroizolaci.

Strop temných tabulek

Jako ohřívač aplikujte kachlové minerální ohřívače, které jsou z desek instalovány v předem připravených profilech. Tepelně izolační materiál na obou stranách podléhá spolehlivé hydroizolaci, aby se zabránilo vstupu vlhkého vzduchu do místnosti. Deska je namontována na talíř pomocí konzol-clayery. Pokud se pro konečnou úpravu používá jiný řezivo, pak pro jeho upevnění můžete použít běžné dřevěné šrouby.

Strop stropů na verandě

Strop vyrobený z dřevěných materiálů činí komoru pohodlnější, ale pamatujte na vysokou hořlavost a možnost poškození stromu vlhkostí. Kvalitativní ošetření materiálu speciálními látkami může významně snížit riziko spalování dřeva a antimikrobiální ochranu - minimalizuje pravděpodobnost poškození dřeva různými mikroorganismy.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

54 + = 57