Střešní tašky z tkaniny: instalace, klady a zápory, péče (25 fotek)

Střešní stropy z tkaniny jsou materiály impregnované zvláštním chemickým složením. Tato kompozice zajišťuje odolnost tkaniny proti požáru a zvyšuje její pevnost. Vnější strop vypadá zvenčí jako ideální barva nebo rovnoměrně nanesená omítka. Pouze proces napínacích stropů trvá mnohem méně času. Výhodou je řada barevných řešení, stejně jako schopnost realizovat jakékoliv nápady. Můžete použít jakýkoli obrázek ručně akvarelem nebo použít služby tisku fotografií.

Látkový stropní strop
Látkový stropní strop

Montáž tkaninových stropů

Instalace tkaninových stropních stropů nezpůsobuje problémy ani odborníkům, ani nováčkům. Na rozdíl od polyvinylchloridových fólií nemusí být tkanina zahřívána.

Látkový stropní strop

Látkový stropní strop

Postup instalace je následující:

 • Na obvodě stěny je v určité vzdálenosti od povrchu stropu instalován profil nebo bageta. To je nejšpinavější fáze práce.
 • Opatrně umyjte látku. Tkanina nemusí být měřena až na centimetr, tk. přebytek může být vždy odříznut. Důležité je, aby nedošlo k pádu hadříku na špinavou podlahu, aby po instalaci nebylo nutné ho vyčistit.
 • Tkanina se připojí k profilu pomocí speciálních spon, připomínajících clothespins.
 • Když jsou okraje plátna pevně uchyceny, začne se roztahování. Výsledkem je dokonale rovný povrch.
 • Hlavní proces je dokončen. Zůstává pouze oříznout přebytek ostrým nožem a potom použít dekorativní prvky ke skrytí kloubů.
 • V poslední fázi jsou instalována osvětlovací zařízení.
Látkový stropní strop
Látkový stropní strop

Doporučení pro výběr stropního stropu

Sortiment napínacích látek je skvělý. Díky tomu lidé stráví spoustu času, aby se rozhodli, která struktura stropu je v určité místnosti potřebná. Nabízíme několik doporučení, které vám pomohou s výběrem.

Látkový stropní strop

Stropní tkanina ve školce
Látkový stropní strop

U obývacího pokoje a ložnice

V těchto místnostech se používají dva typy povlaků: textilie a polyvinylchlorid. Volba závisí na rozhodnutí o stylu hostitelů. Lesklé stropy budou efektivně vypadat v obývacím pokoji. Tím se zvýší objem místnosti a zrcadlový obraz přiláká pozornost hostů. V ložnici budou vhodnější matné povrchy z PVC nebo látky. Nejlepší je udělat je klidné, nude odstíny. Jasné barvy jsou možné, pokud je to dětský pokoj. Ale nepřehánějte to, aby prodloužení expozice místnosti nevyvolávalo podráždění a únavu.

Látkový stropní strop
Látkový stropní strop

Pro koupelnu

Tkaninový stropní strop v koupelně by měl být vybrán v závislosti na velikosti místnosti. Příliš výstřední výkres vizuálně vytvoří malý pokoj docela malý. Velikost nepřiměřené koupelny může být upravena. Například příliš vysoké stěny mohou být vyváženy tmavým stropním povrchem. Takže pokoj nebude vypadat dobře. Nejjasnější odstín stropu vizuálně zvýší výšku místnosti.

Látkový stropní strop
Látkový stropní strop

Pro kuchyň

Stropní stropní tkanina v kuchyni není často vidět. To je způsobeno skutečností, že tkanina absorbuje pachy a je těžší ji čistit. Návrháři obvykle doporučují lesklé stropy, které odrážejí světlo a díky zrcadlovému efektu vizuálně zvětšují prostor. Pokud jde o barevné schéma, převažují světlé odstíny. Také zvyšují prostor. Přidat odrůdy můžete použít vzory na stropě. Přestože potřebujete pečlivě experimentovat. Hlavním pravidlem je, že čím menší je kuchyň, tím menší jsou stropy (nebo vůbec žádné).

Látkový stropní strop
Látkový stropní strop

Výhody a nevýhody tkaninových plechů

Před nákupem stropních textilií se musíte dozvědět více o jejich pozitivních a negativních vlastnostech.

Výhody stropů látek

Stretch stropy na tkanině mají řadu výhod:

 • Pevnost. Tkanina, zvláště ve srovnání s filmovými stropy, je mnohem odolnější vůči mechanickém
  u poškození. Takže je téměř nemožné neúmyslně poškodit napnutou tkaninu. Opatrně je třeba dbát pouze na ostré předměty (nože, nůžky).
 • Odolnost vůči změnám teploty. Střešní stropy z tkaniny jsou odolné proti mrazu. Umožňuje je instalovat do neotelených místností (balkóny, garáže, chaty atd.). Pro srovnání, film PVC začne praskat, když teploměr vykazuje méně než 10 stupňů. Tkanina se nedotýká kolísání teploty.
 • Bezproblémová montáž. Látkové tkaniny jsou vyráběny v kotoučích, šířka může dosáhnout 5 metrů (film je pouze 3,5 metru). Díky velkému rozměru mohou být dokonce i velké místnosti uzavřeny bez švů. Odborníci říkají, že to je šev - nejslabší místo, kde se může strop roztrhat. Po objednání stropního stropu z látky se vyhneme neočekávaným ruptu.
 • Dekorativní funkce. Z textilního plátna můžete vytvořit své vlastní jedinečné dílo. Napnutá tkanina nemůže být snadno překreslena v jakékoli barvě, může být původně natřena. Můžete také použít služby tisku fotografií. Aplikovaný výkres se časem nestmavne a nevyhoří na slunci.
 • Snadná instalace. Pro instalaci se přesné rozměry místnosti nevyžadují, proto je doba instalace přerušena kvůli chybě v měření nebude. Ohřívat nůž není nutná (na rozdíl od filmu z PVC), takže nemusíte pohybovat nebo dělat bytové doplňky, které by mohly zdeformovat v důsledku vysoké teploty. Tkanina je jednoduše upevněna ve speciální konstrukci a poté roztažena. To vám umožní výrazně snížit časové náklady.
 • Hypoalergenita. Tento materiál je pro majitele domů bezpečný. Tkanina nevyzařuje toxické látky, necítí.
 • Zlepšená zvuková izolace. Takové stropní stropy mají dobrou zvukovou izolaci a v kombinaci s topnými tělesy a vůbec ulehčují obyvatele cizích zvuků.
Látkový stropní strop
Látkový stropní strop

Nevýhody stropních stropů z tkaniny

Hlavní nevýhody látky jsou:

1
 • Náklady. Nákup mnoha zastaví vysokou cenu. Nepokoušejte se však kvůli tomuto kritériu odmítnout nákup. Pečlivě zkontrolujte výrobek a ujistěte se, že je jeho kvalita. Představte si, jak se váš pokoj vizuálně změní. Možná to stojí za to platit jednou, pak po léta si užívat zvláštní estetiky povrchu stropu?
 • Neschopnost zadržet vodu. Na rozdíl od PVC fólie je struktura tkaniny porézní. To znamená, že v případě zaplavení materiál rychle dovolí úniku kapaliny (teplá voda nebude trvat déle než 8 hodin, studená - ne více než 2 dny).
 • Demontáž není možná. V případě poškození tkáně bude nutná úplná výměna, částečné opravy nejsou možné.
 • Omezení faktury. Pokud chcete lesklé natahovací stropy, pak si všimněte, že taková tkanina nemá takovou látku, mají výjimečně matný povrch.
 • Zvláštní péče. Jen umyt strop nebude fungovat. Promluvme si o čištění níže.
Látkový stropní strop
Látkový stropní strop

Tipy pro péči

Střešní stropy z tkaniny, stejně jako všechny povrchy v domě, je třeba pravidelně čistit. Mnoho lidí ví, že plátno na bázi PVC lze umýt běžnou vodou a přidat několik kapek čisticího prostředku. Je ale tato metoda vhodná pro podšívku stropu?

Látkový stropní strop
Látkový stropní strop

Mokré čištění

Péče o látku z tkaniny pomocí čisticích prostředků je nutná pouze v případě silného znečištění. Pro mytí musíte udělat mýdlový roztok. K tomu je prací prostředek nebo mýdlo smícháno s vodou. Koncentrace by neměla být velká, aby nedošlo k poškození nabídky materiálu. Je zakázáno používat kapalinu na mytí oken nebo jiných látek obsahujících alkohol, aby nedošlo ke zničení struktury tkáně.

Látkový stropní strop

Je skvělé, pokud jste po instalaci stropu uložili kus látky. Na tom můžete zkontrolovat, jak se má složení mýdla projevit. Je-li vzorek v pořádku, nedojde ani k stropu.

Látkový stropní strop

Znečištění je odstraněno vlhkou houbou, po níž může být vlhké místo tlumeno suchou ubrouskou bez vil. Během čištění netlačte na houbičku a neotřižte ji tak, aby se nerovnoměrně natíraly plochy. Abyste se vyhnuli rozvodu, netkněte textil.

Látkový stropní strop

Čisté čištění

Pokud nejsou žádné patrné body - to neznamená, že se nemusíte starat o povrch stropu. Prach a pavučiny nezmizí nikde bez vašeho zásahu. Panička by měla zapomenout na metodu babičky a přestat si kartáčovat webem s koštětem. Je lepší se ho zbavit vysavačem. Pro tento výkon elektrického zařízení je umístěno nejmenší, je rovněž žádoucí nahradit univerzální čisticí kartáč na malé velikosti balení dlouhými měkkými štětinami. Během čištění se nedotýkejte stropní trysky.

Látkový stropní strop

Pokud nezapomínejte pravidelně vyčistit povrch, pak jeho atraktivní vzhled vás potěší mnoho let. Ale i kdyby nebyly odstraněny všechny body, pak to není důvod pro smutek. V tomto případě můžete akrylovou barvu použít k malování stropu tkaniny a obnovit její původní vzhled.

Látkový stropní strop

Jak jste se dozvěděli, proces editace je tak jednoduchý, že i amatér se dokáže vypořádat. Různé barvy a vzory umožňují každému vybrat si v domě jedinečný strop. Nezapomeňte, že výběr by měl záviset nejen na vašich preferencích chuti, ale také na úrovni velikosti místnosti a jejího účelu. No péče o toto originální rozhodnutí rozhodně nebude trvat mnoho času a úsilí.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

46 − 43 =