Starožitný nábytek: luxus minulosti v moderních interiérech (23 fotek)

Milovníci starožitného nábytku, kupující nesmyslně drahé interiérové ​​předměty, někteří vypadají zvláštně. V domě je však nevšední kouzlo, kde jsou stoly, židle, skříně a komody, jejichž věk se odhaduje na desítky let a dokonce i na staletí. Mezi lidmi žijícími mezi takovými věcmi je v domě, kde stojí starý nábytek, který je mnohonásobně starší než jeho majitelé, odlišný časový průběh a odlišné vnímání života.

Antique Buffet
Starožitný dřevěný nábytek

Každé století zanechalo svou stopu na zvláštnostech nábytku. Výsledkem různých trendů a rozvoje průmyslu se staly stále více sofistikované a pohodlné předměty, které slouží jako zdroj inspirace pro moderní mistry.

Starožitná kožená pohovka

Starožitná pohovka v moderním interiéru

Níže jsou stručně popsány styly starožitného nábytku, ale toto není úplný seznam. Existuje mnoho stylů, které se vyvíjely současně s těmi, které jsou popsány a reprezentovány tak málo zbývajících předmětů, které o nich vědí jen vážní odborníci na historii a starožitnosti.

Starožitný nábytek v domě

Styly interiéru (krátká recenze)

Gotický XII-XVI století, Francie

V tomto časovém období lze přičíst Jacobean, tento nábytek je těžký, výrazně středověký, vyrobený pro věky. Bohatá úprava, dubová řezba. V Anglii se styl vyvinul William a Mary (můžete vidět čínský a holandský vliv), nábytek je lakovaný, měkké, polštáře jsou používány.

Starožitný nábytek v obývacím pokoji

Starožitný nábytek ve venkovském stylu

Pro gotiky jsou typické rysy:

  • jasné linie;
  • jednoduchá, dokonce ostrá řezba;
  • Formy, které mají tendenci vzhůru.

Poté, co styl odešel z módy, nadále žil v pracích pánů, projevující se jako samostatné prvky.

Starožitné křesla

Obnova (renesance)

Epocha, která zanechala značku na nábytku, je dynamická, což zdůrazňuje tvar nábytku. Rarita tohoto období je velmi malá, ale v těch, které jsou, je vysledován vliv italských renesančních umělců.

Barokní XVII-XVIII století

Je to nádherný styl, který je považován za nejluxusnější.

  • Nábytek z jemného dřeva, dovedně zdobený, jen skuteční mistři mohli vytvořit tak složité a jemné ozdoby.
  • Elegantní nenapodobitelné vzory, které zdobily vše (židle, křesla, sekretářky), nýtují oči.
  • Povinné cheruby, hladké linie, zaoblené tvary - všechny navržené tak, aby zdůrazňovaly romantickou náladu tohoto období.

Tento starožitný nábytek, stejně jako nikdy předtím, zdůraznil pozornost nejen jeho kráse, ale také bohatství svého majitele.

Starožitný stůl v čínském stylu

Rokoko

Styl, který vznikl v předrevoluční Francii, někdy zarážející ve své výstřednosti, někdy zdát příliš domýšlivý, ale kusy nábytku rokoka vždy originální. Možná, že by se mohlo zdát trochu přetížený s ozdobnými detaily, ale složitý tvar se zaoblenými hladké linie, spousta šperků, zlata a stříbrném provedení je neuvěřitelně fascinující.

1

Chippendale

Anglický směr, který má charakteristický rys - ohnuté čáry částí, nohy u židlí a křesel, podpírá v podobě tlapky s kuličkami. Směr, jak se vyvíjel, získal francouzský přízvuk, potom asijský, ale jako celek zůstal zcela rozpoznatelný.

Starožitné komody v interiéru

Ludvík XVI

Nezměněný styl, který si užívají sběratelé všech dob: starožitný nábytek v přímé linii a přísné linie, připomínající přísný starodávný klasicismus (klasicismus).

Anglická říše Empire Regency

Krátké období panování prince George zanechalo hmatatelnou stopu, která nyní nemá žádnou cenu: neuvěřitelnou kombinaci nábytkových prvků, které odrážejí starověké Řecko, Řím, Egypt, Čínu.

  • Detail tohoto času: zvládne nábytek ve formě volného prstence, někdy s levovou hlavou.
  • Nejdražší kusy nábytku byly vyrobeny z mahagonu, zdobené dýhou, vložkami z ebenu a palisandru.
  • Záhadné starobylé symboly, olympijské a římské bohy, griffins, lvi, sfingy, staré štíty a kopí - dřevořezby lze zobrazit na dobu neurčitou.

Charakteristickým znakem - nohy v podobě tlapky zvířat a ptáků byly někdy vyrobeny z kovu, pro dekoraci byl použit mosaz.

Starožitný stůl s konzolou

Císařský styl

Když se jednou vrátí, klasika neodchází od vzhledu nábytku. Předměty vnitřního prostoru epochy panování Napoleona Bonaparta k tomuto důkazu. Jasné přímé linie, ornamenty s orly a labutí. Často jsou znaky s písmenem "N". Starožitný nábytek tohoto období, jeho rafinovaný elitismus byl a zůstává příkladem klasického
stylu.

Viktoriánský styl

Nábytek začíná být vyráběn v parcelech v řadách, takže interiérové ​​předměty tohoto období lze nalézt neporušené. Charakteristickým znakem tohoto stylu je jeho neuvěřitelný eklektismus a zmatek. Zahrnuje vše, protože odráží éru rychlého rozvoje země, průmyslu, obchodu. Ve starých anglických domech se nyní nachází starožitný nábytek, skříňky tohoto období a zcela funkční, v dobrém stavu.

Starožitný nábytek v kuchyni

Moderní

Styl, který se blíží modernímu myšlení, se zdá pragmatismus - přímé linie, které nenápadně kombinují s hladkými křivkami.

Art Deco

Logickým pokračováním moderny je jednoduchost, elegance. Harmonická kombinace hladkosti s ostrými cikcaky. Vzácné druhy stromů se používají v kombinaci s luxusními materiály - hadí a krokodýlová kůže, sametová. Použitý nábytek v interiéru nejdražších hotelů byl vybaven soukromými letadly. Byl to symbol bohatství, prosperity, takový nábytek ocení starší obchodníci.

Starožitný jídelní stůl

Starožitnosti dnes

Dříve či později, osoba, která má zájem o starožitnosti naleznete na myšlenku získat skutečné hodnoty nábytku umění. Mělo by být okamžitě podotknout, že nejen cenný starožitný nábytek samotného, ​​ale profesionální obnovu, proto je důležité, aby se obrátit na důvěryhodné odborníky, aby nemohlo dojít k náhodnému koupit repliku, vyrobený z náčrtků a věku. Také je potřeba si uvědomit, že to bude velké množství - starou věc, přežil století, to nemůže být levné.

Písemný starožitný stůl

Rozhodnutí koupit takový přírůstek do interiéru, jako starožitný nábytek, dokládá nejen stabilní příjem, je to jistý způsob myšlení, který vytváří komunikaci s uměleckými předměty, které vytvářejí mistři minulosti.

Zde je třeba správně rozlišovat mezi starožitnostmi, které jsou velmi drahé, vyžadují spoustu prostoru, vhodné prostředí a styl vinobraní.

Starožitný nábytek na chodbě
Starožitný nábytek v ložnici ve stylu Provence
Malovaný starožitný nábytek
Nábytek v retro stylu

Co je vinobraní?

Vytvoření domu vintage stylu bude mnohem levnější - koneckonců, ročník je považován za věci mladší než 20 let, to není starožitný nábytek v plném smyslu slova. Zastaralé objekty se spojují s novými věcmi, dávají jim jiný vzhled, nacházejí nový cíl, takže staré zařízení získává druhé mládí.

Starožitný sekretář ve stylu rocku

Samozřejmě, vintage nábytek bude levnější, nemluvě o tom, že výběr bude významný a cenově dostupný. A v tomto případě může obnovení probíhat dvěma způsoby: věc může být obnovena nebo speciálně stárlána. Někdy vintage věci jsou jen příkladem umění - tak se přirozeně stávají starými.

Vintage nábytek může být zdůraznil ošuntělý, lehce opotřebovaný, detaily mohou být trochu rezavé. To vše odpovídá obecné náladě směru.

Starožitné šatní skříň v dětském pokoji
Starožitný nábytek v moderním interiéru

Interiér ve vintage stylu vytváří zvláštní atmosféru v domě, zastavuje čas, dává nostalgicky romantickou poznámku. Stará pohovka, překrytá nečekaně jasnou novou látkou, uměle stojící nebo uměle stůl, lampa z minulého století - tyto akcenty mohou být vyrobeny i vlastními rukama. V tomto interiéru může existovat opravdu stará věc, dokonce i málo, ale budou muset být obnoveny a dány požadovanému vzhledu, v souladu s obecnou myšlenkou.

Starožitný stůl ve dřevě

Tento styl může být dokonale spojen s country, styl, cheby-chic, s americkým laconicismem a láskou pro spoustu vzduchu.

Starožitná židle v interiéru

Můžete to lépe zpracovat: starožitný nábytek může být vyroben v naší době a uměle stárl - to není umělecké dílo, ale pohodlné a krásné interiérové ​​předměty, které mají dostupnou cenu. Vše závisí na myšlence, kterou v jeho domě ztělesňuje jeho majitel.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

14 − 11 =