Spotlight – moderní osvětlení dostupné všem (27 fotek)

Stále populárnější jsou LED reflektory, které se nacházejí v interiéru většiny lidí. Jaký je důvod pro takový rozruch? Odpověď na tuto otázku pomůže analyzovat výhody těchto osvětlovacích zařízení a podrobnou klasifikaci modelů. Znát všechny nuance a jemnosti, vybrat správné osvětlovací zařízení pro interiér nebude těžké ani pro průměrného člověka v této věci.

Spotřebiče v interiéru kuchyně ve stylu high-tech
Spotřebiče na chodbě

Přední světla v interiéru

Bodové světla pro stropy mají toto jméno vzhledem k tomu, že v jednom z bodů vytvářejí světelné proudy světla. To znamená, že osvětlení nezahrnuje celou místnost, ale pouze určitou oblast pod lampou. Jejich úhel osvětlení je 30 °. V tomto ohledu instalace pouze jedné lampy nebude postačující pro úplné a pohodlné osvětlení místnosti.

Bodové stropní světla jsou velmi malé, takže jsou umístěny daleko od jediné kopie. Designéři zvláště milují tento typ osvětlení, protože můžete vytvořit skutečné mistrovské díla lamp. Nejčastěji se používají k simulaci noční oblohy s hvězdami nebo pro zónování místnosti.

Dvě lustry a světla v kuchyni
Spotlight v koupelně

Bodové osvětlení s podsvícením jsou nádherným dekorem v interiéru, protože kromě hlavního osvětlení mají na těle další osvětlení. A to bez jakéhokoli důvodu jsou všechny projektové projekty plné zavádění těchto osvětlovacích produktů.

Osvětlení kuchyně
LED svítidla na verandě

Zvláštní pozornost je věnována instalaci. Dekorativní reflektory jsou instalovány takovým způsobem, že zůstane v dohledu pouze plochá vrstva. Samotné tělo se skrývá za povrchem stropu, aby nedošlo ke zkažení jeho druhu místnosti. To je třeba brát v úvahu při instalaci, neboť stojí za to, aby byla zapotřebí dostatečná vzdálenost pro osvětlení celé délky.

Nástěnné hodiny s dekorací
Spotlights v interiéru venkovského domu

Typy reflektorů

V řadě obchodů jsou stropní osvětlovací zdroje nabízeny v mnoha variantách, takže můžete snadno najít správný model i v nejjemnějším a neobvyklějším interiéru.

Spotřebiče na stropě sádrokartonu
Spotlight v obývacím pokoji

Typy reflektorů ohromují představivost. Existuje však podmíněná klasifikace modelů, která je rozděluje do dvou skupin podle typu instalace: ve stropu ze sádrokartonových desek nebo v tahových tkaninách.

Bodové světlomety nad vrcholem
Spotlight v interiéru high-tech

Instalace reflektorů do stropů z pevných konstrukcí, jako je sádrokarton, plastové panely nebo hliníkové lišty, nastává díky dvěma svorkám na těle zařízení. S jejich pomocí se lustr vloží do otvoru a bezpečně se připevní ke spodní části stropu. Střešní lavičky jsou snadno instalovatelné pomocí vlastních rukou, stačí jen stisknout tyto dvě pružiny a uvolnit je, když je pouzdro vloženo do otvoru.

Osvětlení LED ve vnitřku
Kulaté reflektory

U napínacích listů nebudou tyto modely fungovat. Stropní stropní stropy jsou instalovány na horních úrovních místnosti pomocí speciálních držáků. Po jejich instalaci se síť roztahuje podle všech pravidel a bezpečnostních opatření. Pro reflektory na stropní stropě je lepší vybrat lampy s nízkou ztrátou tepla, jinak se na plátně mohou tmavě zbarvené kroužky přehřát.

Spotlight v kuchyni
Náměstí světla

Pokud zvažujeme žárovky z pohledu vzhledu modelů, pak kromě kruhů jsou také čtvercové, obdélníkové, oválné a jiné formy. Čtvercové reflektory vypadají stejně dobře jako standardní kulaté světla, které se nacházejí téměř všude. Pokud někdo preferuje neobvyklé možnosti, pak stojí za to zvážit zařízení s úhlové tvary.

Střešní reflektory v interiéru secese
Stropní svítidla na podvěšeném stropu

Svítidla

Navzdory skutečnosti, že reflektory v interiéru jsou klasifikovány podle typu instalace, stojí za to věnovat pozornost tomuto a takový čas, jako je výběr lamp. Přicházejí v těchto formách:

1
  • LED světlo;
  • luminiscenční;
  • halogen;
  • standardní žárovky.
Hvězdné nebe od reflektorů

Žárovky, známé od sovětských časů, je lepší nepoužívat. Jsou velmi horké, tudíž těleso lampy bude vždy vystaveno přehřátí. To může vést k situacím ohroženým požárem a obecně tyto lampy trpí pouze ztrátami z hlediska nákladů na elektrickou energii.

Ve stropních reflektorech nejčastěji vkládají fluorescenční a LED žárovky. Ty mají obecně velkou oblibu kvůli svým zvláštním výhodám: nezahřívají se, ale poskytují mnoho světelného záření, slouží po mnoho let a jsou k dispozici všem.

U některých se cena LED stropních svítidel pro svítidla zdá být mírně nadhodnocená, ale pokud porovnáte životnost a náklady na elektrickou energii, pak je tato volba optimální ze všech stran.

Střešní reflektory podél obvodu stropu

Výhody

Po vymalování všech variant modelů je třeba nezmínit výhody a nevýhody reflektorů. Vestavěné LED osvětlovací zařízení se vyznačují těmito výhodami:

  • jednoduchost instalace a provozu;
  • rychlá a nenákladná výměna svítilen v případě jejich vyhoření;
  • nízké náklady;
  • obrovské možnosti pro ztělesnění fantazie v designu.

Jedinou nevýhodou, kterou lze zaznamenat o zapuštěných reflektorů, je vytápění pouzdra při provozu lamp. Často základní vybavení zahrnuje halogenovou nebo fluorescenční lampu, která se vyznačuje těmito vlastnostmi. Při samočinné výměně zdrojů LED takové problémy nevznikají.

Bodové světlomety otočného typu

Zónování s bodovým osvětlením

Zvláštní pozornost si zasluhuje zvážení otázky, na co si vyberete uspořádání bodových svítidel na stropě. Neexistují žádná speciální pravidla pro umístění, takže stojí za to začít z osobních preferencí a příležitostí.

Spotřebiče na chodbě
Spotlight s osvětlením

Například v malé místnosti není vhodné instalovat mnoho zařízení, protože to je iracionální a neekonomické. Bodové světla v kuchyni by měly být umístěny v takovém pořadí, aby většina z nich spadla na pracovní plochu. Bude tak zvýrazněn pro pohodlný pobyt v něm a pohodlí vaření.

Bodové světla v obývacím pokoji pomohou rozlišovat zóny díky speciálním ovládacím panelům. Zvláště tato možnost bude muset způsobit, že ti, kteří haly využívají jako rekreační prostor a práci. Chcete-li ztlumit jednu oblast, otočte otočnou páčkou a zvýrazněte její místo.

K dispozici je také samostatný typ lustrů, označovaných jako rotační lampy. Jejich sbory mohou být zasílány na pravou stranu v závislosti na přání, v souvislosti s nimiž obdrželi takové jméno. Rotační reflektory, přestože mají jasnou výhodu oproti jiným modelům, mají vysoké náklady. Z tohoto důvodu se v bytech tak často nenacházejí.

Bodové světla ve skandinávském stylu

Umístění svítidla: tipy

Jak uspořádat reflektory na stropě v dětském pokoji? Tady, vlastní představivost by neměla být omezena na nějaký rámec, ale člověk si musí vzpomenout na jednu věc. Přesto v dětském pokoji dítě hraje většinu času nebo dělá lekce, takže osvětlení by mělo být na nejvyšší úrovni. Nezapomeňte na instalaci vestavěného osvětlení, protože pokud je to požadováno, jejich jas lze nastavit pomocí speciálních páček.

Bodové světla pro koupelnu se neliší od těch, které jsou instalovány v obytných oblastech. Jediná věc je vybrat mezi modely závěsů, které jsou chráněny shora sklem, aby nedošlo ke stříkání vody do skříně. Zkratky a závady nejsou nikomu potřebné, takže je lepší zajistit předem všechny. Skleněné reflektory jsou prezentovány ve velkém sortimentu, takže nebude mít žádný problém s výběrem modelu pro požadovaný design.

Bodové světla v ložnici

Kromě dětského pokoje je třeba pečlivě vybrat lampy pro ložnici. Tato místnost je z velké části místem odpočinku a odpočinku, takže světlé osvětlení nebude užitečné. Bude stačit umístit malé množství stropních svítidel po obvodu stropu pro pohodlný pobyt a pohyb. Z hlediska výběru designu by fantazie neměla být omezena na žádné konvence.

LED svítidla do koupelny

Svítidla v chodbě jsou nejčastěji umístěna jedna po druhé na stejné lince s krokem 40-50 cm. Taková vzdálenost je dostatečná k tomu, aby poskytla pohodlné a příjemné světlo do místnosti. A na chodbě příliš jasné světlo není nutné.

Osvětlení koupelny s reflektory

Nejpopulárnější typ osvětlení místností jsou reflektory. Klasické nebo neobvyklé modely, které se nacházejí v přísně uspořádaném nebo chaotickém pořadí, přidají do interiéru zkrou
cení a budou ideálně vkusit jak do prostorného obývacího pokoje, tak do malé koupelny.

Bodové světlomety s modrým podsvícením
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

29 − = 23