Skleněný nábytek v interiéru: učíme se nové tváře (20 fotek)

Sklo jako materiál pro výrobu nábytku až donedávna vypadalo jako nemyslitelný luxus a dnes můžete doplnit svůj interiér elegantní skleněnou věcí. S vývojem výtvarného umění se sklo stále více stává základem pro stylové a neobvyklé kusy nábytku.

Skleněné konferenční stolky ve vnitřním prostoru obývacího pokoje

Zjistili jsme, že sklo se obvykle používá jako dokončovací materiál při konstrukci stropů a vnitřních stěn, ale moderní technologie umožnila změnu fyzikálních vlastností křehkého materiálu, čímž se povrch skla je silnější, silnější a transparentnější. Sklo se také stává bezpečnějším a atraktivnějším, což činí z interiéru skleněný nábytek oblíbený.

Křehký a průhledný materiál je široce používán pro zdobení fasád skříňového a kuchyňského nábytku, pro výrobu desek, polic a polic. Neuvěřitelná popularita získala konferenční stolky a jídelní stoly ze skla.

Jídelní stůl se skleněnou deskou

Vlastnosti skleněného nábytku

Vlastnosti skla jsou v rozporu s povahou a při nákupu takového stylového interiérového přízvuku, jako je skleněný nábytek, je třeba vzít v úvahu některé z jeho vlastností:

 • Vysoká cena. Nádherný skleněný nábytek patří do "luxusní" třídy a ve výchozím nastavení nemůže být levný.
 • Významná váha. Sklo - velmi hutné ve struktuře materiálu, kromě často v designu nábytku je doplněno prvky dřeva nebo kovu. Například stěhování skleněného stolu během čištění nemusí být snadné.
 • Zvýšená poptávka po péči. Chcete-li udržet skleněný nábytek atraktivní, musíte se o něj starat pomocí speciálních nástrojů. Zvláště pokud váš interiér není průhledný, ale černé sklo nebo skleněné dveře skříní.
 • Dobrá. Jídelní stoly, skleněné police a konferenční stolky vypadají krásně, ale umístění jídel na ně bude doprovázeno celou řadou zvuků.
 • Pocit chladu. Množství skleněných předmětů v interiéru může způsobit, že je studené, nepřátelské a stejně jako laboratoř.
Stylový skleněný pracovní stůl

Skleněné plochy jsou perfektně kombinovány s kované a tkané prvky, lesklé a matné povrchy. Bar stojany se sklem, stojany pro technologie a květiny, regály, skříňový nábytek pro obývací pokoj, kuchyň nebo koupelnu, skleněné police a desky - to je jen malý seznam moderního skleněného nábytku, jehož popularita roste.

Skleněné police v interiéru
Sklo křeslo v obývacím pokoji
Skleněný nábytek v kuchyni

Jídelní stůl se skleněným stolem v obývacím pokoji-kuchyně
Skleněné zrcadlové skříně v kuchyni

Sklo uvnitř jednotlivých místností

Skleněný koupelnový nábytek je ideálním řešením, zejména pokud je místnost náchylná k vývoji plísní. Skleněný nábytek do koupelny je odolný proti hrdzu a houbám a při rozvodu a pruzích na povznášejícím povrchu se vyřeší speciální náprava nebo čpavek.

Skleněná koupel

Při výrobě skříňového nábytku návrháři často skládají zrcadla a sklo. Oblíbená kombinace skleněných vitríny s kovovým rámem. Vitrína v obývacím pokoji je opět stal příslušný kus nábytku, který je jen o postranic jeho babičky, kde bylo jen skleněné dveře, když už ne vypadá. Moderní vitrína se skleněnými policemi je nejen místem pro ukládání jídel, ale také způsob, jak elegantně umístit předměty sbírky nebo uspořádat knihy. Vlastně zařízení domácích kanceláří, a zde nábytek se skleněnými fasádami hraje klíčovou roli, ukládání položek, které zdůrazňují stav majitele.

Zrcadlová komoda v interiéru

Velmi stylová v interiéru skříně vypadá barevně, například černé sklo. Může to být lesklá přední část stolu nebo dokonce skleněná skříň, a v kombinaci s bílými dekoracemi, černá barva poskytne lakonickou atmosféru.

Velký jídelní stůl ze dřeva a skla
Moderní skleněný stůl v interiéru
Jídelní stůl z kovu a skla v jídelně
Skleněná police na chodbě

Výhody nábytku ze skla

Skleněný nábytek má své zřetelné výhody:

 • Funkčnost a spolehlivost. Použití extra silného tvrzeného skla umožňuje úspěšné použití nábytku ze skla v moderních interiérech. Tato funkc
  e je nejčastěji používána při výrobě desky a nábytku pro kuchyň.
 • Všestrannost. Pokud chcete koupit skleněný nábytek, nemusíte přemýšlet o tom, jak se vejde do interiéru - tyto věci jsou skutečně univerzální. Tam je názor, že krásný skleněný nábytek je doplněk futuristického stylu, ale nábytek ze skla dokonale přistupuje také k interiéru ve stylu retro nebo země. Zde lze sklo použít při konstrukci skříňového nábytku nebo stolů klasických tvarů.
 • Vizuální lehkost. Designéři stále více nabízejí skříňový nábytek se skleněnými policemi nebo fasádami. Tato metoda vám umožní vizuálně usnadnit návrh masivního nábytku a dokonce zakrýt nedostatky místnosti.
 • Estetika. Nábytek se skleněnými prvky vždy vypadá atraktivně, takže interiér je elegantnější a čerstvý. Dokonce i skleněné dveře v skříňovém nábytku nebo jednoduché skleněné police mohou zdobit libovolný interiér.
 • Vizuální zvětšení prostoru. Sklo dokonale prochází světlem a může se bít např. Tím, že se skleněný regál osvětlí v místnosti, kde není dostatek denního světla.
 • Trvanlivost. Skvostný skleněný nábytek vám bude sloužit více než desetiletí a přesto má mnoho příležitostí stát se rodinným dědictvím po mnoho generací.
Jídelní židle z oranžového skla a kulatého skla v interiéru
Skleněný přívěšek ve vnitřku domu
Skleněné police v interiéru
Stojan pro TV se skleněnými policemi
Skleněné police na kolečkách ve vnitřku
Módní kulatý stůl ze dřeva a skla
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

63 − 61 =