Skleněné schody v interiéru (50 pics): krásné návrhy pro dům

Hlavní funkcí schodiště je propojení různých úrovní domu, ale také může vypadat jako jedna z hlavních dekorací interiéru. Různé moderní materiály umožňují realizaci různých myšlenek a jedním z unikátních řešení jsou skleněné schody, které se stávají uměleckým dílem moderního designu.

Schodiště se skleněnými ploty ve vnitřku domu

Během uplynulého desetiletí se technologické procesy výroby skla výrazně rozšířily, byly používány univerzálně jak v kultu, tak v každodenních obytných budovách. A když se objevil zájem o skleněné schodiště mezi slavnými designéry a architekty, všichni věnovali pozornost tomuto neobvyklému prvku interiéru. Samozřejmě, že tato novinka není bez chyb, ale je těžké odmítnout takovou krásu.

Skleněné schodiště s vodopádem
Schodiště s ohybem a skleněnými ploty

Schody ze skla - ultramoderní řešení

Skleněné vzory jsou jako by byly speciálně vytvořeny pro moderní styly v designu. Budou dokonale zapadat do techno, minimalismu, hi-tech, bioniky a dalších podobných stylů. Dům s průhlednými schody je plný lehkosti. Samozřejmě, hlavní charakteristický rys těchto schodů je krása, ale nezapomeňte na funkčnost. Skleněné žebříky jsou velmi silné, samozřejmě, že se nerovná tradičnímu stromu, ale pro zlomení této struktury potřebujete alespoň kladivem.

Spirálové schodiště se skleněnými schody

Stojí za zmínku, že volba tohoto prvku interiéru je stále diktována estetickou funkcí, takže návrhářům se často doporučuje instalovat v domě dva žebříky a používat je paralelně. Máte-li malé děti, pak stojí za to čekat se sklem a počkat, až se trochu vyroste. Další bezpečnost lze dosáhnout použitím protiskluzového nátěru skleněných schodů.

Neobvyklé schodiště ze skla a kovu

Skleněné žebříky přispívají do vašeho domova k jednotě různých struktur. Pokud už používáte kámen, dřevo a kov, pak musí být toto vše zředěno a harmonizováno, a v takovém případě je skleněný žebřík nenahraditelný.

Existují dva typy skleněných žebříků, které se liší konstrukcí:

  • prefabrikované;
  • svařované.

Nejčastěji jsou nejčastěji, jsou připevněny ke zdi kovovou opěrkou. Svařované schody jsou spolehlivější a robustnější konstrukce. Kroky takového žebříku drží šikmo, což vám umožňuje nést těžké náklady. Nejlepší ze všech je, že tyto žebříky jsou vhodné pro nákupní a zábavní centra, kanceláře a obytné prostory.

Moderní schodiště se skleněnými ploty
Široké schodiště se skleněnými ploty
Černé schodiště s ploty ze skla a kovu

Krásné schodiště se skleněným plotýnkem
Původní točité schodiště ze skla a kovu
Otočení schodů se skleněnými ploty v interiéru
Bílé schodiště se skleněnými ploty v interiéru

Různé provedení žebříků ze skla

Umístěte šroub (nebo spirálovitý), pochodujte a kombinujte (pochodujete s otáčením) schody. Ze všech těchto druhů jsou nejpopulárnější schody. Velké kroky umožňují snadné stoupání, což značně zlepšuje pohodlí a praktičnost. Výška běhounu je asi 15 centimetrů, hloubka kroku sama o sobě činí 30-40. Může mít jeden nebo dva lety podle místa, místa pod schody a estetických preferencí. Připomeňme, že pochod spojuje dvě sousední místa a spoléhá na ně. Obvykle s ní používá malý plot a balustery.

Pochodové schody s otáčky

Pokud je prostor omezen, použijte točité schodiště. Takové návrhy velmi šetří místo a vytvářejí příjemný geometrický kontrast. Často jsou na spirálových schodech zábradlí vyrobena ze dřeva a balustery z kovu, například z hliníku. Přidejte ještě více vzdušnosti a elegance k designu pomocí vertikálních bílých stojanů. Spirálové skleněné schodiště je znamením luxusu a elegance.

Stylové točité schodiště ze skla a kovu
Sklopte originální žebřík ze skla a kovu
Třívrstvé skleněné schody
Béžové schodiště se skleněnými ploty v interiéru
Schodiště se skleněným plotýnkem
Hnědé schodiště se skleněným plotýnkem
Kovové schodiště se skleněným oplocením
Úzké skleněné schody v interiéru

Materiály pro výrobu

Nemyslete si, že pro tyto schody používáte obyčejné sklo. Proto jsou tyto konstrukce navzdory jejich vizuální křehkosti tak náročné nakládat. Při výrobě skleněných schodů používejte: triplex, tvrzené sklo nebo ohnuté sklo.

Minimalistické skleněné schodiště ve vnitřku
  1. Triplex je vícevrstvé vysoce odolné sklo, jehož vrstvy jsou spojeny pomocí polymeru nebo speciálního filmu. Triplex má zvýšenou pevnost, tepelnou odolnost a je bezpečný při náhodném poškození. Skleněné panely nemají mezery a jejich hrany jsou mleté. V souladu s vnitřním designem mohou být kroky dvě nebo tři vrstvy. Tloušťka plechu se mění podle požadavku zákazníka.
  2. Tvrzené sklo se vyrábí za speciálního ohřevu, které je vystaveno tepelnému zpracování. Tato technika kalení umožňuje dosáhnout pevnosti a bezpečnosti i v případě zlomení skla.
  3. Molly (nebo zakřivené) sklo má všechny možné formy - sen pro návrháře. Současně tvrzené sklo, jako tvrzené sklo, prochází silným tepelným ztvrdnutím, takže není v jeho silách horší.
Černé schodiště se skleněným oplocením

Ze všech výše uvedených materiálů jsou také vyrobeny skleněné ploty pro schody, které jsou často označovány jako průsvitné konstrukce. Používají se průhledné i skleněné matné ploty, někdy jsou vybaveny systémem podsvícení. Osvětlovací zařízení mohou vytvářet speciální zóny ve vašem domově a pomáhají vám naladit správnou cestu. Někdy se místo zábradlí používá pevný skleněný plot.

Schodiště se skleněným plotýnkem
Široké skleněné schodiště ve vnitřku
Skleněné schodiště v klasickém interiéru
Bílé schodiště se skleněným oplocením
Stylový žebřík ze skla a kovu
Skleněný plot na schodech
Zakřivené schodiště ze skla a kovu

Nápady pro design

Použití dekoračních vlastností skla ve vnitřku domu je otevřeným prostorem pro představivost. Jak již bylo uvedeno, sklo je dokonale kombinováno s jinými materiály - dřevem, kovem a kamenem. Může to být žebřík se skleněnými schůdkami, které mají dřevěné vložky a jsou opatřeny dřevěnými madlami. Žebřík ze skla může být s kovovými madly a madly, kovové mříže jako plot.

1
Schody ze dřeva, skla a kovu v interiéru

Schody ze dřeva, skla a kovu v interiéru

Barevný design schodiště může být cokoliv. Pevné, matné, čiré sklo, sklo, napodobující trhliny, tónované sklo s výkresy jakéhokoli předmětu - to vše je pouze součástí rozhodování o designu. Zvláštní efekt lze dosáhnout s dodatečným osvětlením skleněného schodiště. Konstrukci můžete zdobit pomocí svícnů, zářivkových svítidel, kuriozních lamp a dalších osvětlovacích prvků. S osvětlením na různých místech schodiště můžete dosáhnout nádherné krásy pro váš domov.

Průhledné schodiště ze skla uvnitř

Ve venkovském domku s velkými okny v dřevěných rámech se stane oblíbeným prvkem interiéru elegantní schodiště s průhlednými schody, matná přepážka a elegantní kovové zábradlí. Myšlenkou hi-tech je skleněné schodiště s bílými dřevěnými kroky trojúhelníkového tvaru - přímou cestou do světa budoucnosti. Každý amatér a profesionál, pokud je to žádoucí, může představovat obrovské množství variací schodů se sklem.

Kombinované skleněné schodiště ve vnitřku
Neobvyklé skleněné schodiště ve vnitřku domu
Dřevěné schodiště se skleněným a kovovým oplocením
Dřevěné schodiště s plotýnkem
Kovové schodiště se skleněnou zábradlí
Otočení schodů z kovu a skla uvnitř
Otočení schodů z kovu a skla v domě

Péče o skleněné schodiště

Za zmínku stojí, že moderní skleněné schody jsou naprosto bezpečné. Mají speciální povrch, protiskluzový, kromě toho mohou být pokryty pogumovanými koberci. Materiály pro výrobu takových schodů jsou ekologické, neobsahují nebezpečné nečistoty a nevedou k alergickým reakcím.

Žebřík ze skla a kovu s osvětlením v interiéru

Musíte se postarat o sklo správně a pečlivě, zvláště pokud budete chodit na to každý den. Nepoužívejte abrazivní látky nebo výrobky obsahující alkálie - sklo je netoleruje. Zvolte měkké houby nebo tkáně s mikrovláknem a myjte je, vyvarujte se vlhkosti mezi kovem a sklem.

S pomocí skleněného schodiště vám bezpochyby přidáte originál do interiéru, vytvoříte pocit lehkosti a přidáte vzdušnost prostoru vašeho domu.

Schodiště se skleněným plotem v domě
Úzké schodiště ze skla a kovu ve vnitřku domu
Moderní schodiště se skleněným oplocením ve vnitřku bytu
Černo-hnědé schodiště se skleněným oplocením
Dřevěné otočné schodiště se skleněným oplocením
Dřevěné schodiště se skleněným plotem ve vnitřku domu
Schodiště se skleněným oplocením ve vnitřku domu
Černé a bílé schodiště se skleněným oplocením ve vnitřku domu
Kovové schodiště se skleněným oplocením ve vnitřku domu
Schodiště se skleněnou přepážkou ve vnitřku domu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

64 − = 55