Skleněná podlaha: vylepšený doplněk moderních bytů (35 fotek)

Sklo v místnosti vám umožňuje vytvořit nejmodernější neobvyklý interiér. Transparentní skladby jsou vhodné v obytných budovách av kancelářích. Zbývá jen rozhodnout o základním designu interiéru a zvolit vhodnou skleněnou podlahu.

Skleněná podlaha na nosnících
Skleněná podlaha v bílém provedení
Rozbité sklo pod průhlednou podlahou ve vnitřku

Výhody skleněných konstrukcí

Samotné sklo vypadá zajímavě v každém interiéru. Materiál vám umožňuje vytvářet zajímavé detaily, které se v budoucnu mohou stát komplexní konstrukcí v luxusních apartmánech nebo lakonickým přírůstkem v kompaktním bytě.

Skleněné tvárnice v podlaze
Skleněná podlaha ve vnitřku soukromého domu

Skleněná podlaha v bytě vizuálně rozšiřuje veškeré prostory. Dobře promyšlený design vytvoří pocit beztížného vznášení ve vzduchu uvnitř.

Dnes jsou obzvláště oblíbené podlahy průhledného skla doplněné podsvícením LED nebo zářivkami. Taková recepce umožní dokonce skromnou skleničku nebo malé okno s mozaikou, aby se změnilo v nádhernou kompozici. V některých případech hrají podobné světelné lokality úlohu dodatečného zdroje světla.

Dekorace pod skleněnou podlahou

Při stavbě skleněné podlahy

Abyste pochopili, které návrhové nápady se skutečně provádějí ve skutečnosti a z jakých nápadů je lepší odmítnout, měli byste pečlivě porozumět, co je samotný design. Hlavním prvkem je stabilní základna, která bude zodpovědná za pevnost a spolehlivost instalované podlahy.

Skleněná podlaha ve venkovském domě
Cesta skla v podlaze

Obvykle se používá rám ze silné oceli. Dobrou alternativou je plochý betonový povrch, který je tvořen nad základnou podlahou. Sklo by mělo být těžké, protože povlak by měl odolat standardnímu zatížení 400 kg na metr čtvereční.

Oblázky pod skleněnou podlahou

Výběr hlavního materiálu

Odborníci doporučují použití triplexu - třívrstvého složení, jehož každá vrstva je větší než 7 mm. Vrstvy jsou spojeny do jediného pásu pomocí polymerního filmu. V některých případech se používá tzv. Vrstvené sklo. Jedná se o tvrzený materiál, který je pokryt impozantní vrstvou polymeru. Pevnost výrobku je dána dutými skleněnými mikrokuličkami.

Skleněná podlaha v high-tech stylu
Dekorativní kameny pod skleněnou podlahou

Laminované sklo se vůbec neřízlo. Výrobky jsou vyráběny odléváním, poskytujícím prvky předem navržený tvar a velikost. To je důležité zvážit, upřednostňovat tento konkrétní materiál. V případě, že měření pozemku pod budoucím skleněným podlažím je nesprávné, nebude možné namontovat na místě.

Skleněná podlaha na chodbě
Skleněný dekor na podlaze kuchyně

Přiměřená ekonomika

Je velmi nežádoucí zachránit kvalitu materiálu. Je lepší snížit design sám, přehrát hlavní body v interiéru, a tak ušetřit.

Skleněná podlaha ve vnitřku bytu

Nákup nízkokvalitních výrobků, zcela bezbranných proti mechanickému poškození nebo zatížení, může každý majitel bytu výrazněji ztratit. Pokud nejméně jeden prvek tvoří skleněnou podlahu v koupelně, ložnici nebo obývacím pokoji, vážněji popraskané nebo poškozené, pak není možné obnovit část nebo ji nějak obnovit.

Skleněná podlaha v interiéru podkroví

Odrůdy

Existuje názor, že podlaha ze skleněných prvků může mít čistě ozdobnou roli. Ve skutečnosti jsou původní návrhy velmi funkční. V závislosti na velikosti, konfiguraci barevných řešení, dostupnosti pomocných atributů a bude záviset na jeho funkčnosti.

1
Podlaha ze skla v půdním stylu
Skleněná podlaha v podkroví

Typy skleněných podlah:

 • Okno - element, který je populární v venkovských chalupách nebo víceúrovňových apartmánech. Obvyklý průsvitný otvor, nobly zadekorirovano lakonické doplňky, v doslovném smyslu hraje roli okna. Jediný rozdíl spočívá v tom, že taková výklenka, která působí jako spojovací prvek mezi podlažími, nespočívá v vertikální, ale v horizontální poloze;
 • Mezipřechodové překrytí je architektonické zdokonalení, zřídka se nachází v bytech, ale účinně doplňuje luxusní soukromé nemovitosti. Ve skutečnosti návrh zaujímá pozici a vykonává roli okna, ale vypadá mnohem větší a zajímavější. Transparentní překryvy obvykle bývají zajímavé k ozdobě, vzhledem k obecnému nápadu interiéru. Například vytvářejí skutečné akvárium ve skleněných dutinách nebo vytvářejí prostorovou instalaci s neobvyklým osvětlením;
 • Podlaha se složitou dekorativní kompozicí - design, který dovolí místě poskytnout specifickou stylistickou barvu. Někdy jsou skleněné prvky tak zadekorirovany, že zmizí lehkost a křehkost skla a okno se stává dnem složitých texturních instalací;
 • Pódia skla je design, který stoupá nad běžnou podlahovou tkaninou. Může být velmi složitá a strukturovaná pomocí pomocných dekorativních prvků nebo označením "zlatých standardů" minimalismu a lakonického omezení. Skleněná podlaha s osvětlením ve tvaru pódia - "klasický" atribut ve filmových ateliérech, nočních klubech, různých zábavných kompletech. Nicméně, to může vypadat docela organické a v jednoduchém bytě.
Podlaha z matného skla
Skleněná podlaha v secesním stylu

Na podlaze je i jiný typ - skleněný panel, který se dodává jako finišující materiál pro dokončovací práce. Obvykle se používá neprůhledná látka, která není zatížena dekorativními prvky. Bloky skla se používají na roveň s jinými dokončovacími materiály, které tvoří jediný povlak.

Podlaha ze skla v interiéru moderního
Most ze skla v soukromém domě

Dekorativní kompozice: kreativní a rafinované na pozadí strašidelné křehkosti

Transparentnost hlavního materiálu vám umožní experimentovat s maximem. Nejjednodušší možností je zušlechtit prostor - průhledná podlaha zabírající téměř celou plochu místnosti. Pod absolutně průhledným sklem můžete tyto prvky uspořádat:

 • Keramické dlaždice;
 • Vzorované materiály nebo objemné instalace;
 • Složení říčních kamenů a oblázků;
 • Vytvořte surrealistický výzdobu rozbitého skla, originální příslušenství, kombinované s hlavním interiérem místnosti;
 • Umístěte písek nebo napodobte jiný druh půdy, vytváříte iluzi přirozeného krytu;
 • Vytvořte krásné akvárium se skutečnými rybami, účinnými řasami a správným dekorem.

Je výhodné vytvářet takové kompozice v malých místnostech. Například v koupelně. Materiály budou vyžadovat minimum a efekt překoná všechny očekávání. Navíc sklo, dlaždice, námořní prvky, vodní atributy a motivy zvířete vždy organicky zapadají do atmosféry koupelny.

Skleněná podlaha v domě
Skleněné panely na podlaze

Nicky v podlaze

Ještě levnější, aby se vytvořila výklenek v podlaze. Na jedné straně jsou miniaturní okna mnohem těžší porazit stylisticky. Není vždy možné s pomocí nápadu předvést nějaký nápad, aniž by se tyčinka současně ohýbala.

Skleněná podlaha po obvodu místnosti
Skleněné schodiště v soukromém domě

Na druhou stranu, s minimálním množstvím materiálů a dekorativních atributů, můžete vytvořit jedinečný prvek v moderním bytě. Dokonce i v nejmenších apartmánech existuje výklenek pro exkluzivní instalaci.

Pódium ve skle s osvětlením v obývacím pokoji

Odborníci doporučují pečlivě přemýšlet o této myšlence, vyhýbat se nadměrné a bezstarostné pretentiousness. Dobrým pohledem je například rozptyl starých mincí na písku a oblázcích nebo rozbitou amforu a starožitné hodiny umístěné na drahé sametové plátně. Další dobrou volbou je jasná skleněná mozaika na podlaze, doplněná silným podsvícením.

Dekorativní sklená podlaha s osvětlenímDekorační sklená podlaha s osvětlením

"Suché akvárium" - jednoduchý způsob, jak vytvořit složité skladby

Námořní témata pro výzdobu výklenků (stěn a podlah) jsou velmi žádané. Chcete-li navrhnout plnohodnotné akvárium s krásnými živými rybami a řasami, budete muset investovat spoustu energie, zdrojů a vlastní představivosti.

Skleněná podlaha ve vnitřku

Ne každý si může dovolit věnovat drahocenný čas plnohodnotné péči o umělou domácí vodu. Pokud i nejjednodušší akvárium vyžaduje čas a úsilí od obyvatel domu, pak si nemůžete pamatov
at výklenky s vodou složitější konfigurace.

Skleněná podlaha v rozpětí ve druhém patře domu

"Suché akvárium" je skvělou alternativou, která nevyžaduje velké investice nebo příliš intenzivní péči o kompozici. Hlavní dekorativní prvky:

 1. Písek;
 2. Oblázky;
 3. Mořské oblázky;
 4. Korály;
 5. Umělé rostliny;
 6. Exotické květiny;
 7. Krabi, škorpióny, říční hmyz (umělé);
 8. Původní dekor (rozbité amphorae, starobylé mince, pokryté blátem, ložiská a další "ztracené poklady").

Takové "suché" kompozice mají jednu důležitou kvalitu - přehánění, vytváření instalace, praktické je nemožné. Ve skutečnosti budou nejvíce neobvyklé, kreativní a náročné instalace vypadat svěží a extravagantní, aniž by vytvářely dojem špatné chuti a vulgarity.

Skleněná podlaha s modrým podsvícením
Skleněný krok

Metody zpracování uměleckého skla

Pokud touha vytvářet skleněnou podlahu není spojena s finanční svobodou nebo touhou zdobit domácí prostor příliš komplikovaně, je vždy možné zvolit mimořádně jednoduchou a pohodlnou volbu. Můžete například vytvořit mozaikovou podlahu, zdobící vybranou oblast jasnými detaily skla.

Dekorativní skleněná vložka v podlaze v koupelně
Skleněná podlaha v koupelně

Přidělit skleněným dekorativním vlastnostem uchýlit se k použití následujících technologií:

 • Pískování je proces, který umožňuje vytvořit na skle originální kresby, které nakonec vypadají jako jemná rytina;
 • Matování - poskytnutí skla vzácného zákalu nebo vytváření specifického vzoru tím, že matuje jednotlivé fragmenty plátna;
 • Leptání - aplikace dekorativních prvků a vzorů pomocí speciálních chemických řešení;
 • Sladování - tepelné zpracování skleněných tabulek s cílem dát tomuto prvku zvláštní tvar.

Skleněné plátno zdobené obrazy z hedvábí, filmovými šablonami, speciálním tónováním a jinými způsoby již vypadá velkolepě a atraktivně sama o sobě. Ať už je původně myšlenka vytvářet skleněnou podlahu, takový atribut dává celému domu zvláštní lesk a kouzlo. Každá místnost se změní a vypadá mnohem efektivněji.

Skleněná vložka v podlaze
Průhledná podlaha v obývacím pokoji
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

53 − 52 =