Secretor: moderní nábytek z minulosti (26 fotek)

Popularita starožitných tajemníků je nyní založena na jejich funkčnosti. Tento nábytek se používá jako stůl, zásuvková skříňka a malá skříňka pro dokumenty. Těsné oddíly a různé zajišťovací systémy spolehlivě zajišťují jejich bezpečnost.

Tajemná tyrkysová barva
Tajemník předsednictva

Historické pozadí

První sekretářky byly považovány za dámský nábytek. Byly instalovány v místnostech mladých dívek a ženatých žen, které, jak sedí za nimi, mohli snadno napsat poznámku nebo dopis, stejně jako vedení účetnictví. Někdy byly nazývány tajnou kanceláří.

Černí tajemníci
Sekretářka v klasickém stylu

Na počátku XVIII. Století byly dřevěné sekrety poptávané již jako nábytek pro studovny a obývací pokoje. Ochotně používali lékaři, neboť ve svých krabicích a odděleních bylo snadné umístit nejen přístroje, léky, léky, ale i notebooky se záznamy, poznámkové bloky a malé příručky.

Zdobeno zlatým lístkem a vzorovaným sekretářem
Dřevěný stůl

Vyrobeno z cenných odrůd dřeva zdobených složitými řezbami a drahými výzdobami, nábytek sekretářky se stal skutečným pracovištěm císařů a šlechticů. Tam jsou vzpomínky na Napoleonovu sekretářku. Když byl složen, byl velmi kompaktní, ale měl mnoho zásuvek a byl snadno změněn. Francouzský císař pracoval za ním v silničním vozu tak úctivě, jako v jeho kanceláři.

Dřevěný stůl v originálním designu
Sekretářka ve vnitřku obývacího pokoje

Antikvariát tajemníka francouzského krále Ludvíka XV. Je stále považován za nepřekonatelnou tvorbu sklářů Jean Henri Risener a Jean Francois Eben, kteří na toto téma několik let pracovali. Podařilo se mu v té době obrovskému množství - téměř milion franků. Vyrobeno ze vzácných dřevin. Pouzdro připomínající válec je pokryta želvovinkami a je zakryto vzory stříbra a zlaceného bronzu. Sekretář má chytrý systém zácpy, který je pro naše dny relevantní. Ludovic udržel jediný tajný klíč, který měl k dispozici, protože v něm uchovával dokumenty o špionážní síti.

Tajemník vlády
Sekretářská komoda

Sekretáři dnes

Rozmanitost současné řady sekretářů umožňuje jejich zařazení do různých kolekcí nábytku, které jsou založeny na velkoleposti tohoto nábytku. Také bude potřebovat sekretářku v obývacím pokoji, jako v ložnici nebo v dětském pokoji. Vše závisí na správném výběru tohoto předmětu a na jeho souladu se stylem celého interiéru.

Lakovaný sekret
Sekretářka počítače

Během sovětské éry byly vestavěné sekretářky rozšířeny, které byly vybaveny speciálními moduly nebo úseky tzv. Nábytkových stěn. Skládaly se z polic, zásuvek a skládací stolní desky. Nedávno vytvořené tajemníky mají následující funkce:

  • různé návrhy;
  • rozdíly v tvarech a rozměrech;
  • mohou být zahrnuty do sady a sbírky nábytku nebo prodávány samostatně;
  • široká škála materiálů, ze kterých jsou výrobky vyráběny;
  • dekorativní prvky a dekorace mohou být vyrobeny z moderních plastů nebo s využitím nových technologií při zpracování kovů nebo dřeva.

Lehký nábytek je stále velmi oblíbený, což zvyšuje přirozené světlo i ve stinných místnostech. Bílá sekretářka může přirozeně doplnit situaci v takovém pokoji a skleněné dveře jeho malého skříně budou vypadat zvláště dobře, po kterém budou na police uloženy nejvíce potřebné předměty, včetně notebooků, knih, časopisů nebo různých psacích materiálů.

Loft style tajemník
Tajemnice z MDF

Níže pod podnožkou jsou široké zásuvky, které mohou vlastníci naplnit dle vlastního uvážení, v závislosti na místnosti, ve které je sekretář nainstalován. Pokud se jedná o ložnici, budou krabice užitečné pro uložení spacích setů, a pokud je v obývacím pokoji, pak je místo pro periodikáře, potřebné časopisy nebo brožury.

Kovový sekret
Tajemník na nohou
Provence stylu sekretářka

Světlá, téměř bílá barva může dát dřevo břízy nebo cennější habr. Povrch pokrytý průhledným lakem má výraznou lesklou strukturu, která je velmi účinná ve všech světelných podmínkách. Někdy jsou výrobky předběžně zpracovány a pokryty bílým nátěrem. Zvláště dobrý je nábytek v sadě.

Malovaný sekret ve vnitřku ložnice

Dřevěné sekretářky

Navzdory zavedení technologie do moderního lidského života poptávka po dřevěném nábytku neklesá. Jeho ekologická hodnota a vynikající vzhled přispívají k růstu poptávky spotřebitelů a v této souvislosti je v současné době nejprestižnější akvizicí stromový fileter. V každém obývacím pokoji bude tento transformátor absolutně vhodný a jeho funkčnost lze snadno přizpůsobit potřebám majitele.

1

Dobře vypadající dřevěný stůl ve vnitřku domácí skříňky. Může se nacházet vedle velkých venkovních knihoven - v takovém případě bude mít pracoviště optimální rozložení. S malým kancelářským prostorem se takový písemný tajemník ukáže jako výhodnější akvizice než objemný stůl. Rohový transformátor bude mít ještě menší prostor.

Starší sekretářky

Až dosud je nábytek vyrobený před mnoha lety velmi oceňován. Starý sekretář, zděděný, může mít velkou hodnotu z finančního a kulturního hlediska. Práce starých mistrů je nejčastěji unikátní, protože kovové dekorace, bronzové kování, dřevěné řezbářské práce nebo inkrustace byly téměř vždy prováděny pouze pro jeden výrobek.

Moderní design sekretářky
Bílá sekretářka v ložnici

Secretor a moderní technologie

Vývoj elektronického průmyslu v mnoha ohledech změnil způsob, jakým lidé žijí. Bez počítače je obtížné představit si uspořádání pracoviště v moderních kancelářích. Neexistuje žádná akutní potřeba dopisů. K dispozici je e-mail a spousta dobrých programů, které podporují komunikaci mezi lidmi. Stránky v sociálních sítích nahradily osobní deníky.

Ocelová noha sekretářka
Úzký dřevěný stůl

Samozřejmě, že v takových podmínkách bude zvláště žádoucí počítačový sekret, který může být vyroben z plastu nebo podobných materiálů s použitím kovu. Jeho design odpovídá stylu moderního nebo high-tech. Ano, a vypadá to jako malý stůl. Takový transformátor má zpravidla velmi jednoduché zařízení, nic zbytečné, jen stůl, několik polic a pár zásuvek. Koneckonců není potřeba ukládat velké množství dokumentů nebo záznamů na papír, všechny informace jsou především na pevném disku.

Vintage sekretářky

Výhody sekretářky

Dokonce i v našem věku informačních technologií narůstá poptávka po starožitném nábytku. Dřevěný sekret byl a zůstává jedním z nejoblíbenějších modelů na trhu. Většina kupujících má tendenci nakupovat takový výrobek kvůli vysoké hodnotě životního prostředí. Vyrobený z dřevěného masivního nábytku splňuje hygienické a hygienické normy a nezpůsobuje alergické jevy. A vzhled výrobku z cenných druhů dřeva zvítězí iu nejnáročnějšího kupujícího.

Vintage sekretářka dřeva
Starožitnostní tajemníci
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

55 + = 65