Rolety bez vrtání: designové prvky (22 obrázků)

Co jsou záclony bez vrtání a jak je instalovat samostatně, je zajímavé pro mnoho spotřebitelů. Jedná se o poměrně jednoduchý design, který poskytuje snadné použití a jednoduché akce při zavírání a otevírání. Vyžadují se rolety na plastových oknech bez vrtání, které lze v případě potřeby instalovat samostatně.

Odrůdy a rysy struktur

Než zavěsíte rolety na okenním rámu, musíte se seznámit s:

 • s existujícími strukturami;
 • se zásadou jejich práce;
 • s vlastnostmi upevňovacích systémů.

Bambusové závěsy bez vrtání

Béžové záclony bez vrtání

Ochrana před sluncem ve formě závěsů na plastových oknech může být několika typů. Pouze poté, co se seznámíte s vlastnostmi každého designu, budete se moci rozhodnout pro jednu z následujících možností:

 • Mini (Mini) - otevřený systém válcového typu s bubnem, na kterém je navinut hadřík;
 • "UNI" a "UNI2" jsou uzavřené systémy s hadříkem v kazetě.

Rolety na oknech "Mini" se týkají varianty rozpočtu, jejich upevnění se provádí bez perforace rámu. Jednoduchá konstrukce se skládá z pohyblivého hřídele držáku, na němž je upevněn speciální list. Díky spolehlivé fixaci na jedné straně lze materiál vyrovnat, skládat a uložit do sestavené polohy.

Záclony bez vrtání černými otvory

Záclony s květinovým potiskem bez vrtání

Jedinou nevýhodou takové lehké konstrukce je prohnutí závěsů pod vlastní váhu s otevřeným křídlem a kymáním příchozího vzduchu, ale je to zcela vyřešitelný problém. Pomocí magnetů můžete v spodní části rámu upevnit roztaženou roletu.

Mini válce bez vrtání jsou velmi oblíbené kvůli své dostupnosti, kompaktnosti, nenáročnému ovládání a snadné instalaci na každém okně.

Uzavřený systém proti slunci na oknech bez vrtání vyžaduje kompaktní krabici. Tento design vytváří spolehlivou ochranu tkaniny před negativním vlivem vnějšího prostředí - nevyhoří, nepraší, neztrácí původní vzhled:

1
 • Kazetové závěsy "UNI" (Uni) se skládají z vrstvené krabice, která je prezentována v širokém spektru barev a imitací pro přírodní dřevo. To vám umožňuje zvolit ochranu před sluncem pro libovolnou barvu okna s dvojitým zasklením. Na obou stranách systému jsou instalovány zátky, které provádějí funkci vedení a zabraňují odchylce při otevírání a zavírání. Válcovaná záclona do kazety nezabrání otevření okna. V pohybu je čepel poháněn řetězem.
 • Model "UNI2" (Uni2) - dvojitá verze konstrukce s pružinovým mechanismem. Rolety se montují na plastová okna bez vrtání. Systém je upevněn v horní a spodní části izolačního skla, což vám umožňuje otevřít dno doplnění nebo shora dolů. Žaluzie pro UNI2 systémy mohou být jednobarevný, složený ze vzorů a vzorů, a mají různé stupně propustnosti světla, čímž poskytuje požadovanou úroveň světla v místnosti.

Denní noční žaluzie bez vrtání

Závěsy na výložníku bez vrtání

Zvýšená funkčnost je vybavena kazetovými žaluziemi Zebra, které se skládají ze střídavých pásů - záclon zatemnění (z obzvláště husté tkaniny) a dimaut (z průsvitné látky). Oba druhy tkanin jsou přemístěny, v důsledku toho se mění intenzita změn světelného toku a je možné, aby okno bylo "hluché". Stačí stačit zaslepení a systém proti slunci je připraven k provozu. Plátna jsou posunuta na stranu bez plného zdvihu a díky těsnému zapojení do okna je zajištěna spolehlivá ochrana proti vyhoření záclon, závěsů, tapet a čalounění.

Římské žaluzie bez vrtání

Záclony bez vrtání se vzorkem

Uplatnění žaluzie bez vrtání, nevyžaduje použití šroubů, které ovlivňují integritu rámu a při odstraňování ochrany otvor sluneční bude muset zavřít.

Záclony bez vrtání v obývacím pokoji

Záclony bez vrtání v interiéru

Metody instalace

Žaluzie můžete připevnit k oknu s dvojitým zasklením dvěma způsoby:

 • pomocí spojovacích konzol, které jsou připevněny k rámu v otevřené poloze. Princip instalace je totožný se svorkou nebo klasickou svorkou papíru;
 • pomocí oboustranné samolepicí pásky (husté pásky).

V prvním případě je instalace roletových žaluzií bez vrtání prováděna pomocí speciální svorky, která zachycuje listy oken shora. Tato metoda je speciálně navržena pro instalaci systému "Mini". Rolety mohou být instalovány také na dřevěných oknech.

Rolety bez vrtání

Rolety bez vrtání

Upevnění rolety v druhém případě se provádí obojstrannou samolepicí páskou, která je ve výrobním stupni umístěna na kazetu nebo bubnu. Během instalace je ochranná fólie odstraněna z lepicí pásky a nanesena na odtučněný povrch speciálním roztokem povrchu rámu. Ti, kteří nainstalují žaluzie poprvé, by měli vědět, že než zavěsíte závěsy, musíte velmi přesně určit body, kde budou umístěny spojovací prvky systému. Vědět, jak upevnit rolety, můžete provést instalaci sami.

Upevnění závěsů v zimě probíhá s předehřátím rámu pomocí vysoušeče vlasů.

Kazetové žaluzie bez vrtání

Upevnění závěsů bez vrtání

Římské žaluzie bez vrtání

Jednoduchost je římská slepota bez vrtání upevněného pomocí univerzální římsy na rámu nebo v okenním otvoru. U závěsů tohoto typu je vhodná teleskopická římsa, která je umístěna přímo v okenním otvoru a je nastavitelná. Tkaniny jsou sestaveny ve směru nahoru dole "akordeonem", jehož stupeň kontrakce je nastaven podle potřeby.

Modré závěsy bez vrtání

Záclony bez vrtání v jídelně

Římské záclony jsou instalovány na plastových oknech různými způsoby, včetně speciálních držáků lepicí pásky. Moderní fixační systémy umožňují upevnění římských žaluzií na plastová okna a lze je sestavit s řídící jednotkou, stužkami nebo lany. Tento druh záclon je vhodný pro lodžie a balkóny, jsou také pohodlné k zavěšení na terase av letním altánku, hlavní věcí je vybrat správný způsob instalace.

Záclony bez vrtání v podkroví

Záclony bez vrtání na plastovém okně

Záclony skládané bez vrtání

Výhody

Moderní metody vám umožňují připojit k rámu hotové rolety bez zvláštního úsilí. Takové systémy získaly zvýšený požadavek a díky mnoha výhodám zdobí okenní otvory:

 • Žaluzie typu kazety lze zavěsit v blízkosti okna, v důsledku čehož vytvářejí jednotku s profilem.
 • Vhodný pro všechny místnosti a styl interiéru.
 • Nezakrývejte parapetu.
 • Odlišují se v jednoduché péči a údržbě.
 • Zvyšte estetické vlastnosti velkého nebo malého okna.
 • Může působit jako samostatný dekorativní prvek v interiéru a dokonale kombinovaný s tradičními závěsy, záclonami z tylu.

Pokud víte, jak instalovat různé typy závěsů na plastové okno, můžete se sami vypořádat bez nutnosti obrátit se na odborníky. Upevňovací systémy jsou velmi pohodlné a snadno se instalují bez poškození vzhledu a integrity plastového profilu.

Textilní závěsy bez vrtání

Záclony se vzorkem bez vrtání

Žaluzie bez vrtání

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

8 + 2 =