Rakouské záclony v interiéru (21 fotek): krásné příklady

Klasická okenní dekorace, nazývaná rakouské závěsy, má svou vlastní historii. Již dvě století, které zdobí okna jsou nejen drahé sídla soudu šlechta Rakouska, ale také ubytovávat obyčejné lidi. Také tyto klasické záclony lze nalézt v kancelářích, hotelech, restauracích a kavárnách, kde je oceněn elegantní klasický styl.

Rakouské závěsy v interiéru dětského pokoje

Rakouské závěsy v interiéru dětského pokoje

Jaký je rozdíl mezi rakouskými závěsy?

Vídeňských nebo rakouské žaluzie může být ve formě hladké tkaniny je mírně shromážděny ve spodní části, nebo svěží závěsy zdobené volánky a volány. Navenek jsou podobné francouzským vlivem Pomp záhyby a Roman kvůli přítomnosti horizontální zvedacího mechanismu. Při zvedání závěsů se vytvářejí svěží vlny nazvané festony nebo nárazníky.

Bílsko-zelené rakouské závěsy v interiéru

Pod rakouskými závěsy potřebujete speciální římsu se zabudovaným zdvihacím mechanismem, který zajistí vzhled záhybů. Kordy, připevněné zevnitř závěsů nebo kroužků, zajišťují jejich jednotnost. Někdy pro větší krásu na horním okraji tyl nebo jiné látky přidejte oplet. Pro rakouské záclony je vybrán materiál měkký, lehce přehozený. Může to být:

 1. Baptiste.
 2. Organza.
 3. Chiffon.
 4. Hedvábí.
 5. Tyl.
 6. Atlas.
 7. Brocade.
 8. Chintz.
 9. Satin.
 10. Zaškrtněte.
 11. Taft.
Béžové rakouské závěsy v interiéru

Krásné rakouské záclony se vzorem
Béžově červené rakouské závěsy v interiéru jídelny
Krémové závěsy rakouské v koupelně

Rakouské záclony v designu dětí

Při zdobení školky si musíte pamatovat, že v této místnosti bude dítě žít, takže pokoj by měl být co nejpříjemnější a nejsvětlejší. Plastové žaluzie nebo těžké záclony pro okno, které osvětluje soukromý prostor dítěte, jsou kategoricky nevhodné. Rakouské závěsy omlazují zdroj přírodního dětského osvětlení nejlépe. Navíc zdvihací mechanismus umožňuje nastavit délku závěsů na okenní parapet nebo o něco výš, což je velmi výhodné, když je dítě malé. Záclony jsou méně špinavé a shromažďují prach a karapuz se k nim nemůže dostat a odříznout je.

Zelené rakouské záclony v designu školky

Okno dekor ve vídeňském stylu je vhodné pro děti a mládež. Hlavní věc - zvolit správnou látku. Na lehkém průsvitném tyl nebo jasně veselých výtiscích, můžete zastavit svou volbu při navrhování školky pro předškoláky nebo batolata. Pro vysoké školy studenti mohou být rozděleny podle pohlaví: děvčata vybrat tkanina s květinovým vzorem, s volánky a třásně a chlapci jednoduše zatemnit okna záclony sytější barvy.

Růžové zelené rakouské závěsy v designu školky

Rakouské záclony ve vnitřních prostorách dětí by měly:

 • vytvořit lehký soumrak, postačující pro klidný a pohodlný spánek;
 • nezasahujte do pronikání přirozeného světla do školky;
 • mít světlo, nedráždivé oko, stín a veselou, ale ne křičící postavu;
 • vyzdobit okno, a ne být jasné módní místo, které se vejde do návrhu místnosti;
 • být vyrobeny z přírodních, ekologických, odolných proti opotřebení tkanin;
 • být dostatečně dobře připevněný na římsu a ne zatížen nepotřebnými detaily.
Purpurové rakouské záclony v dětském pokoji
Lilac rakouské záclony v místnosti dívky

Vídeňský styl, který má potlačit chuť k jídlu

Každá hostitelka chce vařit v útulném a krásném pokoji. Chcete-li ozdobit a vyzdobit kuchyň, stačí vyzdvihnout výherní výzdobu pro okno. Vedoucí v okenní dekoraci kuchyně jsou rakouské záclony. Jejich popularita v designu kuchyně je pochopitelná, protože vídeňské záclony:

 • díky zdvihacím a nastavitelným mechanismům jsou snadno připevněny ve správné výšce;
 • zabírají velmi málo místa, což umožňuje využít další okno;
 • dát místnost elegantní vzhled.
Béžové rakouské záclony s obrazem

Při zdobení kuchyňského okna můžete zůstat v tradičním klasickém stylu a vybírat závěsy z lehkého monofonního tylového, chintzového nebo satinového. S prvky provence nebo země v interiéru jsou přijatelné kresby z proužků nebo klecí nebo lehkých květinových motivů.

Kuchyňské závěsy v rakouských šachovnicích
Černé a bílé rakouské závěsy v kuchyni
Kontejnery v kavárně
Rakouské záclony s květinovým vzorem v kuchyni
Rakouské záclony v kleci v jídelně
Brown-modré rakouské záclony v kuchyni

Rakouské závěsy pro romantickou ložnici

Dekor pro okna v ložnici by měl maximalizovat stínování místnosti, aby byl zajištěn pohodlný a klidný spánek. Měkké záhyby rakouského žaluzie jsou schopny poskytnout požadované DIM během dne odpočinku a zabránit pronikání světla Měsíce a pouliční osvětlení v noci. V roli hlavní opony průsvitný tylu nesedí, potřebujete přirozené husté tkáně. Nebo na oknech nainstalujte žaluzie nebo navíc zavěste těsné závěsy.

Rakouské záclony ve vnitřku ložnice

Pohled, že rakouské záclony jsou vhodné pro školku nebo dívčí pokoj, se mýlí. Pánská ložnice je dokonale doplněna vídeňskými závěsy z tkaniny s hustou strukturou. Barevná schéma pro kávu s mlékem nebo khaki a sochařskými girlandami bude zdůrazňovat brutalitu interiéru.

Rakouské záclony v ložnici

Pro rodinnou ložnici jsou vhodné měkké pastelově zbarvené odstíny do zbytku dekorů a nábytku. V relaxační místnosti byste neměli dovolit barevný kontrast mezi závěsy a ostatními detaily. Fanoušci jasných barev mohou přidat pár "křiklivých" prvků: na světle průsvitné tylové červené šňůry nebo nasycené zelené kartáče, nebo na měkkých modrých festích okrajů syté modré barvy.

Béžové rakouské závěsy v obývacím pokoji

Ozdobu oken v interiéru je považována za důležitý detail, neboť je jediným prvkem, který je k dispozici široké veřejnosti. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru závěsů a jednoduchá hedvábná závěsná zástěrka za okenní zářivost nestojí za to. Často drahý a elegantní design zkazí nekvalitní tkaninu na záclonách nebo neochvějně vybraný styl okenního dekorace.

Červené a bílé rakouské záclony v ložnici
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + 3 =