Průmyslový styl v interiéru bytu (20 fotek)

V polovině minulého století v Americe začal dělat rostliny z města, a prázdných průmyslových staveb proměnila bydlení. Takže tam byl průmyslový styl, který se také často nazývá půdní styl. Nejprve převedou na bydlení průmyslové prostory usadil chudým lidem, právě teď, tento styl je považován za elitu, ale dnes bytové dekorace v duchu továrny - není příliš drahé. Zná základní požadavky na design interiéru, nábytku, dekorací a osvětlení, transformovat své domovy v bytě v podkroví stylu, každý může.

Bílsko-šedý interiér interiéru obývacího pokoje

Znaky stylu

Průmyslový styl v interiéru je dvojího druhu: přírodní, je-li vhodně zařízené pokoje ve skutečnosti nachází na bývalé společnosti a uměle, kdy byl objekt, a má zcela jiný účel (obytné, veřejné). V prvním případě za to, že správný tvar místnosti nestačí skrýt trubku, schody a jiné struktury, které jsou typické pro výrobní haly. Ve druhé takové architektonické prvky jsou vytvořeny uměle.

Pracovní stůl v průmyslovém stylu

K tomu je třeba velmi dobře představit, jaký je průmyslový styl a jaké jsou jeho hlavní rysy:

  1. Velký, nezasazený nic jiného, ​​s úplným nedostatkem stěn a minimálním počtem oddílů. Přítomnost prvků industriální architektury: digestoře, trouby ocelové příčky, velkými okny, kovové žebříky, ocelové, betonové nebo cihlové zdi, dřevěné dveře, trámy a holé podlahy.
  2. Použití v interiérech přírodních materiálů, cihel, betonu, skla a kovu. V tomto případě musí být neupravené, matné nebo uměle stárnuté. Barevná stupnice - studené barvy: všechny odstíny šedé, bílé, černé, indigo. Je povoleno používat béžovo-hnědou stupnici. Jasné barvy mohou být přítomny pouze místně, pro uspořádání barevných akcentů.
  3. Velká okna, lepší s matným sklem. Záclony nejsou vítány. Pro vytvoření pohodlí lze použít římské závěsy. Umělé osvětlení, které má zvláštní význam v interiérovém designu, představuje velké množství svítidel ve stylu podkroví. Lustrové nebo nástěnné svítidlo může být ve stylu retro-techno.
  4. Jako graffiti dekorem používané v interiéru, plakátů, koláží černobílými fotografiemi. Můžete použít věci podobné těm přineseným z ulice: silniční značky, světla, plakáty. Musí být alespoň jeden ročník předmět: starý psací stroj, zrezivělý bicykl, zlomené motor, stolní lampa s kovovým odstínem, drsným pracovním lustr vyrobený z přírodního dřeva nebo něco jiného.
  5. Nábytek z přírodních materiálů nebo oceli: kovové skříně, trezory, dřevěné police, otevřené police. Místo polic, můžete použít kroky žebříku, žebříku. Křesla, židle, pohovky vhodné jednoduché, skromné, bez dekorace, vyrobené ze dřeva, kovu nebo kůže. Vynikající možnosti - pro použití v interiéru je velká kožená pohovka v červené barvě, dřevěná židle lakovaná, s područkami z kartáčovaného kovu.

V půdním stylu neznamená odmítnutí všeho útulného. Zatímco žili v prostorách bývalých továren, snažili se v nich vytvořit domáckou atmosféru. Vintage interiérový objekt, například houpací židle pokrytá koberem, se hodí do průmyslového stylu pozoruhodně.

Dvoupodlažní apartmán v půdním stylu
Velký obývací pokoj v průmyslovém stylu
Obývací pokoj s točitým schodištěm v průmyslovém stylu

Obývací pokoj s točitým schodištěm v průmyslovém stylu
Černý a bílý domácí interiér ve stylu podkroví
Stylový obývací pokoj v půdním stylu

Byt v průmyslovém stylu

Průmyslový styl je vhodnější pro bary, obchody, tvůrčí dílny, kulturní instituce a další veřejné prostory. Nicméně, tam jsou fanoušci tohoto směru, kteří ozdobují své domovy v továrním duchu.

Byt ve stylu podkroví je vhodný pro tvůrčí lidi, kteří milují svobodu a kteří nejsou omezeni konvencemi, které nepotřebují soukromí. Je také důležité, aby ventilátor ve stylu podkroví měl k dispozici prostor nejméně 100 metrů čtverečních, a pokud možno ještě více. Pokud existují takové oblasti, můžete byt změřit v model průmyslového stylu.

Útulný byt v půdním stylu

Začněte lépe s rekonstrukcí: potřebujete alespoň jednu velkou místnost. Průmyslový styl netoleruje těsnost: velké trubky a další vyčnívající části zabírají spoustu místa. Provedení rekonstrukce bytu, je třeba vzít v úvahu, že je velmi nežádoucí odstranit nosné konstrukce, takže nemůžete udělat bez konzultace odborníka. V opačném případě nebude možné sladit rekonstrukci a samotný byt se může zhroutit. Druhým bodem, který je třeba předpokládat před tím, než začnete zničit stěny a opravit, je zónování prostorového prostoru v budoucnu. Možná, někde, kde potřebujete oddíl, někde musíte snížit strop, někde zdvihnout podlahu, aby bylo možné přidělit funkční zóny. Nezapomeňte na potřebu postavit cihlovou zeď, dřevěné dveře (to může být falešné), kovové trámy, schody nebo jiné konstrukce sloužící jako důležité prvky půdního stylu.

Po vykreslení interiéru v interiéru je třeba vzít v úvahu výběr a umístění osvětlovacích zařízení. Průmyslový styl vyžaduje vážný přístup k umělému osvětlení. Jeden lustr s osvětlením celého prostoru se nemůže vypořádat: pro osvětlení každé zóny je zapotřebí samostatné osvětlení. Správně vybraná lampa také pomůže při zónování prostoru.

Průmyslový interiér obývacího pokoje v modrých tónech

Lustr lze umíst
it nad obývací pokoj. Žádné stropní světlo není dobré. Lustr by měl být vyroben z kovu, se sklem nebo bez něj, aby měl lakonický design. Pro styl podkroví vhodné lustr pavouk nebo lampu, což je banda závěsných svítidel. Dobré nápady - viset lampy v různých výškách od stropu nebo na stěnu použijte lampu pneumatik, sada podlahových svítidel a stolních lampiček z neošetřeného dřeva, kartáčovaný kov. Vhodné lustr, nástěnné svítidlo, stolní lampa určitě tam na „bleší trh“, nebo dokonce v odpadcích v garáži s přáteli. Domácí lustr s odstínem svařovaných kovových tyčí také dobře hodí do interiéru v průmyslovém stylu.

Klíčem k interiéru je nábytek. Základem by měl být nábytek jako asketický: dřevěný stůl na kovových nohách, masivní podstavce s kovovým kováním. Žádné vyřezávané detaily, plyšové čalounění a další excesy by neměly mít nábytek.

Malý obývací pokoj s béžovými stěnami v průmyslovém stylu
Neobvyklý stůl v průmyslovém stylu
Kombinace obývacího pokoje a kuchyně v průmyslovém stylu
Černě šedá obývací pokoj v průmyslovém stylu
Minimalistická výzdoba v obývacím pokoji

Myšlenky na design kuchyně a ložnic

Nejpohodlnější pokoje v každém apartmánu jsou kuchyň a ložnice. Zdá se, že je zdobení v půdním stylu je nemožný úkol, ale není tomu tak. Stačí ukázat představivost - a všechno se ukáže.

Kuchyně v průmyslovém stylu může být dostatečně teplá a dokonce sladká. Pomůže nábytek z neupraveného dřeva, cihlové zdi, ocelového panelu před pracovním dílem, hrubé lampy. Stěny mohou být zdobeny dlaždicemi, položené tak, aby připomínaly zednické práce. Skříňky na stěnách jsou nežádoucí, je lepší je nahradit otevřenými policemi. Procházet pod stropní potrubí a nosníky, pokud je to žádoucí, lze také použít: pro upevnění svítidla, závěsné pro sušení kuchyňských utěrek.

1
Kontrastní průmyslový kuchyňský interiér
Lehká kuchyně v průmyslovém stylu
Jídelna a kuchyň v průmyslovém stylu

Ložnice v průmyslovém stylu mohou mít také cihlové zdi, ale ne více než dvě: zbytek může být vyroben z kovu nebo z matného skla. Nezasahujte do obrovského okna. Spánek z ostatních zón by měl být oddělen oddělením. Skříňky, pokud nemůžete bez nich udělat, je lepší je postavit. Jedna stěna může být zdobena plakátem nebo obrazem v avantgardním stylu. Jediný potřebný nábytek je postel. Nemělo by se vymanit z obecného stylu, ale zároveň může být méně chladné než veškerá výzdoba místnosti, a na něj se umístí světlý závoj, například patchwork nebo etno-styl. Konečným nádechem v interiéru ložnice může být lustr s kovovým odstínem světlé barvy.

Ložnice v průmyslovém stylu s cihlovou stěnou
Prostor ložnice ve studiovém apartmánu v půdním stylu
Kombinovaná koupelna a ložnice v průmyslovém stylu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 4 = 2