Podlaha v interiéru – nová hloubka (25 fotek)

Podlaha má vysokou mechanickou pevnost a odolnost proti chemickému, agresivnímu vnějšímu prostředí, což umožňuje použití v mnoha místnostech. Doba trvání operace závisí na správném provedení přípravných prací, na splnění požadavků na instalaci a na kvalitě směsi.

Plnicí podlaha
Plnicí podlaha

Bílá podlaha v obývacím pokoji

Klasifikace samonivelačních podlah

Pro získání kvalitního podlahového krytu se obvykle používají dvě vrstvy samonivelačních podlah:

 • Hlavní, která vyhlazuje všechny nesrovnalosti a je provedena s tloušťkou až 8 cm;
 • Povrchová úprava, která určuje vzhled podlahové krytiny v místnosti.
Plnicí podlaha

V některých případech se linoleum, parketové desky nebo podobné podlahové krytiny nanášejí na základní vrstvu namísto finálního laku.

Při výběru podlahové krytiny byste měli věnovat pozornost složení příchozích komponent.

Podle tohoto kritéria se používají minerální směsi, které se většinou používají pro základní vrstvu a polymery, které zajišťují tvorbu horní vrstvy.

Plnicí podlaha
Plnicí podlaha

Polymerní povlaky jsou:

 • polyurethan, který je v závislosti na struktuře rozdělen na tenkou vrstvu a vysoce naplněný;
 • methylmethakrylát, nejvíce odolný vůči přetížení a agresivnímu vnějšímu prostředí;
 • Epoxid, které mají křehkost a zvýšenou odolnost proti vlhkosti.
Plnicí podlaha

Plnicí podlaha

Výhody samonivelační podlahy

Vzhledem k charakteristikám výkonu a instalačním vlastnostem jsou rozlišeny následující výhody plnicí podlahy:

 • vysoké estetické hodnoty, které se projevují v široké škále návrhových řešení, například použití trojrozměrných obrazů;
 • Mechanická pevnost, která umožňuje, aby podlaha zůstala dokončena i po vystavení těžkým nákladům;
 • trvanlivost, poskytující až 15 let pohodlného provozu;
 • vysoká odolnost proti vlhkosti, umožňující použití podlahy v koupelně;
 • odolnost proti ultrafialovému záření, v důsledku čehož podlaha v bytě nevyhoří z vystavení slunečnímu světlu;
 • ekologická kompatibilita umožňující použití samonivelačních podlah v místnosti, kde jsou děti nebo lidé náchylní k alergiím;
 • žádné emise pachů, navzdory vlivu vnějších faktorů, například vytápění z elektrického ohřívače;
 • dodržování požárních předpisů, jelikož všechny typy kapalných podlah jsou odolné proti ohni a při spalování nevykazují škodlivé látky;
 • rychlá instalace, do značné míry závisí na typu použitých směsí;
 • Možnost doplnit jakýkoli design prostor, například pomocí dekorativních tekutých podlah;
 • bezproblémové, což vede k podlaze v bytě nedovolí vylitou vodu dole.
Plnicí podlaha

Nevýhody samonivelačních podlah

Výběr podlahy pro byt, je třeba vzít v úvahu možné nevýhody této podlahové krytiny, které budou muset čelit. Například náklady na podlahu, která je obzvláště vysoká při použití dovezených podlahových směsí. Také podlahu lze naplnit pouze určitou vlhkostí, kterou je obtížné ovládat.

Plnicí podlaha

Při opravě je nutné provést komplexní demontáž starého nátěru pro dobrou přilnavost k podkladu. Mohou se vyskytnout škrábance v důsledku nesprávného plnění nebo provozu; lesklá podlaha se po umytí stává kluzká, což je obzvláště nebezpečné pro starší lidi;

Plnicí podlaha

Kromě toho může být plnicí podlaha se vzorkem znuděná nebo způsobovat potíže při změně designu.

Plnicí podlaha

Samotné nalévání velkého podlaží je obtížné, protože řešení rychle zmrzne a ztratí své vlastnosti, takže práce by měla být provedena velkoryse.

1
Plnicí podlaha

Základní pravidla předběžného vzdělávání

Základem podlahy je betonová deska, cementový potěr, keramická dlažba. Podlaha v soukromém domě je často vyrobena z dřevěných podlahových desek a hlavní výhodou plnících náplní je schopnost plnit bez demontáže v případě dobrého stavu a vysoké pevnosti staré podlahy. Aby se zabránilo průtoku plnicí podlahy prasklinami, měly by být všechny otvory mezi deskami opatrně naneseny.

Plnicí podlaha

Pro dobrou přilnavost je důležité pečlivě odstranit veškeré stopy oleje, lepidla a dalších nečistot na substrátu. Pokud je to možné, musí být odstraněny všechny nesrovnalosti na povrchu.

Plnicí podlaha

Pro zlepšení adheze polymeru k substrátu musí být povrch opatřen základní vrstvou. V závislosti na pórovitosti a absorpční rychlosti základního nátěru může být nutné opakovat proces primárního zpracování.

Plnicí podlaha

Nástroje používané pro plnění

Chcete-li provést výplň, budete potřebovat následující sadu nástrojů:

 • Nízkorychlostní vrtačka nebo děrovač pro míchání roztoku. Je třeba vzít v úvahu, že síla nástroje je dostatečná a nevypadá z důvodu přetížení nebo přehřátí. Vyplňte místnost by měla být nepřetržitá, takže čas na chlazení vrtačky bude extrémně malý.
 • Míchací tryska. Je důležité předem určit, zda vrták nebo děrovač budou použity k míšení roztoku, protože mají jinou kazetu. Výsledkem je, že směšovací tryska z vrtáku není vhodná pro děrovací zařízení a naopak.
 • Vědra. Objem vědra musí být nejméně 20 litrů. Nepoužívejte špinavé kbelíky, protože k nalévání dochází impregnacemi, což zhoršuje výkon.
 • Špachtle. Směs se však nazývá samonivelační, ale pod baterií a na těžko dostupných místech je lepší ji předem vyrovnat, aby se dosáhlo lepšího podlahového krytu.
 • Jehlový válec pro provzdušňování. Přítomnost vzduchových bublin významně snižuje mechanickou pevnost plnicí podlahy a v důsledku toho i její trvanlivost. Vzduch by se proto měl likvidovat pečlivě válcováním povrchu válcem. Pro větší pohodlí je třeba zvolit váleček s teleskopickou rukojetí.
 • Mokrostupy. Speciální boty s hroty, které umožňují chodit na ještě nezamrzlé podlaze pro rovnoměrné rozložení povrchu a provádět další operace.
 • Laserová úroveň. Nejdůležitější pro velkou plochu místnosti nebo pokud plánujete naplnit podlahy 3D.

Vlastnosti podlahových krytin v místnostech s vysokou vlhkostí

K místnostem s vysokou vlhkostí lze připsat koupelnu a toaletu. Podlaha v koupelně by měla odolat konstantní vysoké vlhkosti, časté vodě na povrchu, včetně teplé vody, měla by být snadno čistitelná, ale zároveň zůstala protiskluzová; Nedovolte, aby se mikroby rychle množily, což je zvláště důležité pro podlahu v toaletě.

Volba podlahy pro mokrý pokoj je nejsložitější. Například je zakázáno používat tenkovrstvé polyuretanové podlahy kvůli jejich tendenci k delaminaci s prodlouženým vystavením vlhkosti.

Plnicí podlaha

Podlaha v toaletu vyrobená z polymeru methylmethakrylátu bude mít barvu. Pro znázornění designu nebo vytvoření exkluzivní barevné plnicí podlahy by měla být použita epoxidová báze pro polymer.

Plnicí podlaha
Plnicí podlaha

Vlastnosti samonivelační podlahy v kuchyni

Hlavní faktory, které rozlišují podlahu v kuchyni od podlahy v jiných místnostech, jsou:

 • přítomnost vysoké vlhkosti v blízkosti umyvadla;
 • kapka tuku a oleje u kamen;
 • existenci rizika rozlití žíravých látek, například esencií acetu, které mohou poškodit podlahu v kuchyni;
 • zvýšené hygienické požadavky.
Plnicí podlaha

Pokud si přejete, můžete v kuchyni vytvořit bílou podlahu, ale na ní budou vidět různá místa. Proto je pro pohodlné čištění v kuchyni doporučeno zvolit barevnou podlahu. Chcete-li vytvořit kreativní design v kuchyni, můžete použít mramorovou podlahu.

Lesk je často kluzký, takže je lepší zvolit trochu drsnou podlahu v kuchyni, aby nedošlo ke zranění.

Plnicí podlaha
Plnicí podlaha

Vlastnosti samonivelační podlahy na balkoně

Podlaha na balkónu je nejvíce vystavena vnějším faktorům. Například, černá plnicí podlaha za slunečného počasí se může ohřát na vysokou teplotu, což není možné v obývacím pokoji. Z tohoto důvodu je důležité, aby podlahová krytina na balkoně odpovídala lineárním teplotním roztahům základny a povrchové vrstvy.

Plnicí podlaha
Plnicí podlaha

Bez ohledu na to, která podlaha je vybrána, splnění požadavků výrobce, výběr kvalitních materiálů a nástrojů vám umožní pohodlné používání podlahové krytiny bez vad několika desetiletí.

Plnicí podlaha
Plnicí podlaha
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

94 − 93 =