Pódia v bytě (50 fotek): originální nápady pro layout

Pódium v ​​interiéru bytů a soukromých domů se setkává častěji. Moderní design najde pro tento design mnoho funkčních a estetických aplikací, zde jsou hlavní:

 • zónování a nastavení poměrů místnosti;
 • místo pro uložení různých věcí;
 • místo pro spánek a odpočinek;
 • místo pro příjem hostů;
 • způsob, jak skrýt komunikaci.
Pódium v ​​interiéru bytu

Malá výška stropů není záminkou k odmítnutí takového praktického řešení ve vašem bytě. Pokud je pohovka nebo postel umístěna na molo, je třeba se dostat nahoru, nic víc. Také výška stropů není důležitá při vytváření dětského hřiště.

Konstrukce pódia je určena na základě funkčního účelu a stylu interiéru. Bohatý výběr moderních dekorativních materiálů vám umožní harmonicky umístit tento prvek do libovolného prostoru. Nelze koupit připravené pódium - je postaveno na místě pro specifické požadavky a úkoly, takže vytváří jedinečný interiér.

Pódium v ​​koupelně

Pódium ve studiovém apartmánu

U studiového bytu je nejaktivnější problém zónování, když ve stejné místnosti musíte rozdělit prostor pro různé aktivity. Takže například kuchyňská plocha na pódiu bude oddělena od obývacího pokoje. Takový pódium by mělo být nízké, aby nedošlo ke snížení výšky stropů, a liší se v typu a barvě podlahové krytiny. Konstrukční zóny se mohou lišit, v kuchyni bude vyhovovat styl high-tech, protože hladký lesklý povrch v kombinaci s moderním vybavením a pohodlný pro čištění, a obývacím pokojem - měkkou secese nebo art deco.

Když je přijímací místnost umístěna v kuchyni, pódium bude užitečné pro oddělení pracovních a spacích prostorů. Podium lanovka na jiné studii úrovni s počítačovým stolem a regály, uvnitř domu vysouvací lůžko, a ve stopách - zásuvkami pro uskladnění. Jedná se o praktické řešení pro malé byty, kde je každý metr volného místa drahý.

Pódium ve studiovém apartmánu

Pódium pro jednopokojový apartmán

V jednopokojovém apartmánu pro rodinu s dítětem na pódiu se může ubytovat dětské hřiště. Pokrytá měkkým kobercem, s místem pro ukládání hraček uvnitř, se pódium stane kouzelným koutkem. Návrh dekorace zdí v kombinaci s pokrytím pódií vytvoří v domě knížecí hrad, kouzelný les nebo podmořské království. Pro dítě školáka na pódiu můžete vybavit studovnu a uvnitř - vysunovací postel. Takové návrhy snadno kompenzují nepřítomnost dětského pokoje v bytě.

Je-li to nutné, kombinujte v jednom pokoji funkci ložnice a obývacího pokoje, pódium může nahradit postel a pohovku. Východní design s množstvím barevných polštářů bude pohodlný pro hosty i pro spaní. Vestavěná zásuvka eliminuje potřebu koupit hrudník nebo skříň.

Když je pohovka na příjem hostů spící místo hostitelů, pódium logicky označí pracovní místo. Když je tvar místnosti rozšířen, bude harmonicky dělený na pódiu na polovinu, pak uvnitř se vejde do vestavěného lůžka. V pokoji se nachází v blízkosti náměstí, je lepší nastavit úzkou lávku, na šířku stolu, ale nejvyšší možná, pokud je výška stropu, pak posílání praktický úložný systém.

Potřeba doplňovat postel ráno v jednopokojovém bytě je samozřejmostí. Ale dokud rodina nedosáhne prostornějšího obytného prostoru, postel postavený na pódiu tento problém vyřeší.

Pódium s pracovním prostorem v interiéru obývacího pokoje

Pódium v ​​interiéru obývacího pokoje

V prostorném obývacím pokoji, který slouží pouze k jeho hlavnímu účelu, pomůže nízké pódium v ​​televizní zóně skrýt dráty. Vestavěné světlo podél perimetru pódií vytvoří atmosféru kina. A stojí za to vybavit tuto oblast záclonou a pódium se stane divadlem pro produkci domácího kina.

Pódium v ​​interiéru obývacího pokoje

Když je obývací pokoj je často jít do společnosti dospělých s dětmi, hodnocení oblasti - pohovkou a konferenčním stolkem - si můžete vyzvednout na pódium, a dno z míst mimo lokalitu pro mobilní hry dětí, takže rodiče budou výhodnější pro ně dívat. Také tento design je vhodný pro firmy, které rádi tančí.

1
Pódium v ​​interiéru obývacího pokoje - ložnice

Přítomnost klavíru v domě znamená pro něj zvláštní místo. Toto místo se může stát jen pódiem. Uspořádání záclony pomůže soustředit se během zkoušky a neinterferovat s jinými domácími záležitostmi a také umožní koncertovat v mini koncertech.

Úzké pódium podél zdi v obývacím pokoji nahradí pohovku a uloží mnoho užitečných věcí. Tento design se hodí do jakéhokoli designu, je pouze nutné zvolit správnou látku pro polštáře na polštářích z husté pěny. Mimochodem, není těžké dělat nezávisle.

Multifunkční pódium v ​​interiéru obývacího pokoje
Pódium se spaním a pracovním místem v obývacím pokoji

Pódium se spaním a pracovním místem v obývacím pokoji
Pódium ve velkém obývacím pokoji
Bílá móda v obývacím pokoji
Pódium pro televizi v obývacím pokoji
Pódium v ​​obývacím pokoji-kuchyně
Pódium v ​​malém obývacím pokoji
Pódium v ​​bílém obývacím pokoji

Pódium pro dětský pokoj

Pro dětský pokoj, ve kterém žije několik dětí, bude pódium inovativní řešení problému spánku, herních a učebních míst. Patrová postel může způsobit spor, kdo spí na vrcholu a kdo - zespodu. Vytvoření stupně vítězů se dvěma výsuvnými lůžky ze spodku a dvěmi výcvikovými místy nahoře vyřeší problém v široké místnosti.

Vysoké pódium pro dětský pokoj

Podobná volba pro obdélníkový pokoj je dvě stupně vítězů, každá s postele a pracovním prostorem. S touto postelí lze umístit nahoře a na pódiu vybavit vytahovací stůl a úložné schránky.

Pódium s rozkládací postelí a pracovním prostorem pro dětský pokoj

Návrh školky by měl být dynamický a vyvíjející, protože obyvatelé této místnosti rychle rostou. Vybavit pódium jako hřiště pro dítě, je lepší předem uvažovat, jak jej znovu vybavit, když dítě jde do školy. Barevný rozsah těch prvků, které nelze překreslit, zvolte v neutrálních barvách. Například dospívající chlapec říká, že měkká modrá barva, kterou si před rokem vybrali jeho rodiče, není v pohodě. S dívkami v tomto ohledu je snazší, růžová obvykle zůstává relevantní od plen a přinejmenším až do promoci.

Místnost pro dospívající pódium
Pódium v ​​dětském pokoji s vysouvací postelí
Pódium v ​​mateřské škole pro dvě děti
Pódium v ​​pokoji pro teenagery
Pohodlné pódium v ​​mateřské škole
Pohodlné pódium v ​​pokoji pro teenagery
Postel na pódiu v pokoji pro dospívající
Pódium v ​​pokoji teenagerů
Pódium v ​​dětském pokoji
Pódium ve vnitřku školky
Pódium postele ve vnitřku školky
Pódium v ​​interiéru

Ložnice s pódiem

Pódium pro ložnici může být ekonomicky životaschopné řešení, takže si nemusíte kupovat postel a noční stolky. Pokud umístíte vysokou matraci o něco menší než pódium, volné místo kolem okrajů bude hrát roli nočního stolku.

Ložnice s pódiem

Konstrukce kulatého pódiu, kulatého lůžka a baldachýnu vytvoří z ložnice orientální příběh. Speciální kouzlo v designu místnosti přinese kované prvky, průhledné tekoucí tkaniny a lampy z barevného skla v marockém stylu nebo tiffany.

Pódium v ​​ložnici

Pokud je prostorná ložnice v mladé rodině bez dětí, na pódiu naproti posteli můžete nainstalovat stožár. Manžel bude s dychtivým útěkem z práce a jeho manželka tančící na pylonu pomůže zachránit návštěvu fitness klubu bez ohrožení postavy. Když se potomstvo objeví, takovéto pódium se jednoduše přemění na domácí kino a kovová trubka jde do dětské školky, aby hrát hasiči.

Útulná ložnice s pódiem
Ložnice s pódiem
Ložnice s vysokým lávkou
Minimalistická ložnice s pódiem
Světlá ložnice s pódiem
Šedobílá ložnice s pódiem
Bílá ložnice s pódiem
Bílá a béžová ložnice s pódiem
Bílá a hnědá ložnice s pódiem
Obývací pokoj - ložnice s pódiem
Obývací pokoj - ložnice s pódiem
Obývací ložnice s vysokým pódiem
Bílá ložnice s vysokým pódiem
Ložnice s obrazovkou s vysokým pódiem
Ložnice s obrazovkou s pódiem
Ložnice s šatní skříní s pódiem
Skříň s ložnicí s pódiem

Co je důležité vědět při instalaci stupně vítězů

 1. Aby bylo zajištěno, že pódium je v bezpečí, neinstalujte ho na chodníčku nebo do středu místnosti.
 2. Betonový podium je nejtrvanlivější, ale vzhledem k jeho velké hmotnosti může poškodit podlahy. Vhodné pouze pro první patra soukromých domů.
 3. Masivní pódium na dřevěném rámu může být také příliš těžké pro podlahy, mělo by být předem vypočítáno.
 4. Když je na stupních vítězů nainstalováno skrytí komunikací, je důležité mít k nim přístup.
 5. Při výběru místa pro molo s vysunutým lůžkem musíte zvolit místo, kde by obvyklá postel vypadala logicky.
 6. Pódium je odolná konstrukce, když je instalována v mateřské škole, je třeba vzít v úvahu skutečnost, že děti rychle rostou.
 7. Neměli byste ušetřit na kvalitě materiálů pro pódia. Trvalá konstrukce bude trvat dlouho a nahradí některé další typy nábytku.
 8. V apartmánech s nízkými stropy je třeba vypočítat výšku stupňovitého stupně vítězů tak, abyste mohli stát v plném růstu.
 9. Je-li tvar podium zakřivený, musí být rámeček stejný.
 10. Nezapomeňte na zvukovou izolaci, která snižuje prosperující zvuk při chůzi na pódiu.
Pódium s posezením v interiéru obývacího pokoje
Pódia v ložnici s velkou zrcadlovou skříní
Pódium v ​​interiéru ložnice
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

39 − 35 =