Pneumatikový strop ve vnitřku – originální způsob, jak vizuálně zvětšit prostor (21 fotek)

Stropní pneumatika - nová generace římsy - se používá při dekoraci oken jako adaptace pro skryté upevnění opony. Konstrukce je instalována na jakémkoli povrchu, včetně zavěšených stropů a protažených tkanin. Závěsy připojené ke sběrnicovému systému, krásně přikryté, poskytují beztížnost kompozice. Tato jednoduchá technika přispívá k vizuálnímu zvětšení prostoru a aktivně se využívá při návrhu moderních interiérů.

Stropní pneumatika pro závěsy s bando
Stropní lišta s dřevěným panelem

Typy konstrukce

Stropní pneumatiky pro záclony se liší:

 • výrobním materiálem - plast, hliník, s dřevěným plnivem;
 • po dohodě - pro světelné závěsy nebo záclony s působivou hmotností;
 • ve tvaru těla - strop z pneumatiky římsy ve tvaru přímky nebo se zaobleným koncem;
 • po dokončení - dostupnost speciálního příslušenství;
 • pomocí ovládací metody - mechanické seřízení pomocí dálkového ovladače.

Samostatnou kategorií střešních lišt jsou modely se směsicí - ozdobným proužkem.

Stropní lišta pro okno zálivu

Stropní pneumatika pro závěsy ve vnitřku obývacího pokoje
Stropní svítidlo pro závěsy v obývacím pokoji

Vytváří se několik typů říms:

 • jednoradová střešní pneumatika. Je rozdělena do kompaktních velikostí, slouží k upevnění okenního textilu s nevýznamnou hmotností. Vhodné pro jednovrstvé závěsy z organzy nebo světelných závěsů;
 • dvouřadá střešní nosič. Konstrukce zajišťuje fixaci dvou vrstev textilií, například může být tyl a záclona;
 • Stropní třířadé sběrnice - železniční deska určená pro zpracování komplexních záclony kompozice, ve kterých kromě transparentní a husté vrstvy je přítomen a garnýž.
Stropní závěsná tyč pro závěsy

Stropní pneumatika na sádrokartonové konstrukci

Profil pneumatiky lze ovládat mechanicky nebo elektricky. V prvním případě je poloha závěsů nastavena pomocí šňůry zabudované do římsy. Pro pohodlnější používání je design vybaven elektronickými zařízeními a ovládán dálkovým ovládáním.

Funkce zařízení

Stropní sběrnice je plastová nebo hliníková základna s otvory pro zavěšení-posuvníky ve formě háků nebo svorek na válečcích. Balíček obsahuje také:

 • koncové kryty pro profil;
 • zakřivené boční stěny, pokud jsou stanoveny v projektovém projektu odkapávacího systému;
 • plastové zátky pro fixační a dorazové omezovače běhounů;
 • spojovací prvky, pokud je délka profilu nedostatečná a je vyžadováno použití více než jednoho listu;
 • doyayter - speciální lišta, která je instalována uprostřed odkli. Přístroj zajišťuje těsné uzavření záclon, které visí v jedné řadě. V tomto případě se za druhou zavěsí jedna opona a mezi nimi není mezera;
 • spojovací prostředky ve formě šroubů a hmoždinek.

Pro výzdobu systému pneumatik se často používají elegantně navržené směsi z plastu nebo dřeva. Někdy je bageta vyrobena ze stejné látky jako záclony.

Stropní závěs pro závěsy

Kovová závěsná tyč pro závěsy
Stropní montáž pro závěsy

Výhody a nevýhody

Stropní pneumatiky jsou oblíbené v designu jakéhokoli pokoje, ale zejména důležité při uspořádání místností s malým čtvercem a nízkými stropy. Návrh vypadá kompaktně, nevyjímaje prostor, na rozdíl od analogů umožňuje vizuálně zvětšit prostor místnosti. Kromě toho se rozlišují následující konkurenční výhody pneumatiky pro závěsy:

 • je vyroben z vysoce kvalitních materiálů;
 • Je k dispozici v různých modifikacích, je snadné zvolit stropní pneumatiku pro jakékoliv příslušenství na záclony;
 • systém má jednoduchou funkčnost, je výhodné pracovat jak mechanicky, tak elektricky;
 • síla profilu pneumatiky zajišťuje pohodlné použití jednorázových, dvou a třířádkových upevňovacích závěsů, zajišťuje snadný pohyb válečků podél speciálních tratí;
 • plastová konstrukce odolává dlouhodobému provozu, nedeformuje se ani při těžkých zátěžích;
 • Instalace pneumatik na strop se provádí bez velké námahy. V případě potřeby je konstrukce instalována na sádrokartonových deskách a na stropních a stropních podhledách;
 • Náklady na přizpůsobení se mění v demokratickém rozmezí.

Nevýhody zahrnují možné poruchy, pokud je zařízení používáno nesprávně. Je nutné zvolit vhodný model římsy pneumatik v závislosti na složitosti sady závěsů.

Stropní pneumatika na stropním stropu
Plastová stropní pneumatika pro závěsy

Vlastnosti montáže střešní lišty

Práce začíná přípravou návrhu. Je-li délka profilu větší než zvolená plocha prostoru nad oknem, pneumatika se odřízne a přizpůsobí se rozměrům plochy, která má být ozdobena. Pokud je nutné prodloužit délku římsy, použijte spojovací prvky a sestavte strukturu několika profilů.

Plastové pneumatiky mají montážní otvory. Tkanina se aplikuje na strop, značení se provádí. Dále vyvrtejte požadovaný počet otvorů pro upevňovací prvky a nainstalujte hmoždinky. Upevněte pneumatiku se stropními pojistnými šrouby. Na konci instalace se do žlabů vkládají běžky a jsou nainstalovány koncové kryty.

1

Při upevnění římsy pneumatiky na napínací stropy nebo závěsné textilie se používá způsob upevnění na vložený nosník. Dalším způsobem instalace - zavedení systému pneumatik do výklenku mezi stěnou a falešným stropem.

Půlkulaté zábradlí
Prefabrikovaná stropní lišta
Stropní pneumatika pro závěsy

Strop pro obrubníky: funkce provozu

Římsa je umístěna ve vzdálenosti 10-15 cm od stěny, což je nezbytné pro pohodlné ovládání okenního systému.

Doporučuje se upevnění pneumatiky, jestliže je profil dostatečně dlouhý a těžké závěsy je třeba zavěsit. Široké modely výrobků jsou pečlivě upevněny ke stropu, neboť na ně jsou okamžitě připevněny několik řad textilií.

Závěsy na střešní liště
Skrytá stropní pneumatika pro závěsy

Pro rovnoměrné a krásné závěsy je nutné záclony upevnit na kroužky ve stejné vzdálenosti krokem 10 cm.

Aby systém pneumatik a závěsy mohly trvat déle, doporučuje se používat mechanismus se šňůrkou nebo konstrukci namontovat elektrickým pohonem.

Stropní svítidlo pro závěsy v ložnici

Jak a kde vybrat?

Pokud plánujete zdobit interiér záclonami na profilu pneumatik, použijte služby specializovaných firem. Internetové vitríny dodavatelé římsy nabízejí širokou škálu produktů: zde profesionálové vám pomohou vybrat mezi nejlepšími možnostmi designu mezi současnými modely. Pokud máte zájem o exkluzivní bagety, pak si můžete objednat produkty autorské práce, pokud chcete.

Stropní lišta z oceli pro závěsy
Stropní lišta pro tyly

Variabilita modelů římsy pneumatik umožňuje vybavení interiéru různými kompozicemi závěsů. Design je schopen vydržet působivou gravitaci, hlavní věcí je vybrat vhodný model produktu. Stejně důležitá je i kvalita instalace zařízení. Profil můžete připojit k stropu sami, ale je lepší, abyste svěřili úlohu instalace římsy pneumatik odborníkům.

Stropní montáž
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

48 − 44 =