Peach záclony na pokoji: vytvořit chutný interiér (21 fotek)

Vytváříme moderní a stylový obraz našeho domu, zamyslíme se nad výběrem barev pro stěny, nábytek, textil. Takže široká distribuce v interiéru dnes dostala broskvovou barvu. Může být hlavou ve výzdobě místnosti nebo je harmonicky doplňuje podrobně (vázy, fotorámečky, polštáře). Úspěšným řešením v tomto případě budou broskvové závěsy. Procházejí slunečním světlem, okenní textilie tohoto odstínu vyplní prostor vašeho domu s teplem a pohodlí av temných dnech dokonale revitalizuje jakýkoli interiér.

Satin broskvové závěsy

Klasické broušené závěsy

Peachové záclony se vzorem

Proč broskvová barva je vhodná pro zdobení oken

Tato barva má mnoho odstínů, které se liší při nasycení. Některé z nich jsou jasné a teplé, jiné jsou naopak bledé a studené. Výběr světelných závěsů z broskvové barvy můžete vytvořit auru klidu a klidu. V takovém prostředí je dobré odpočívat a relaxovat po náročném dni. Více nasycených barev pracuje jinak: zesvětlují, zvyšují náladu, jako by nás nabíjeli energií slunečních paprsků. V každém případě jsou textilie broskvové okenice úspěšně kombinovány s denním světlem, zejména v slunečných dnech.

Peachové záclony v dětském pokoji

Peachové záclony v ložnici

Peachové záclony s flouncemi

S jakými barvami můžete kombinovat záclony této barvy

Všechny barvy broskvových závěsů lze kombinovat v interiéru s následujícími barvami:

 • Bílá. Na tomto pozadí vypadá barva zralé broskve zvláště prospěšná, dokonce i slavnostní. Spojením bílé s broskví můžete přidat čokoládovou barvu. To je rozhodně příjemné rozhodnutí pro oči.
 • Korál, růžová, karmínová. Taková varianta se vyznačuje jeho okázalostí, určitou slavností. Je však důležité vyvážit takové textilie s lehčími místy v interiéru.
 • Tyrkysová a zelená. Tyto dvě barvy dokonale doplňují broskev. Takže můžete použít záclony s podobnou barevnou schránkou v kuchyni nebo v dětském pokoji.
 • Béžová šedá, citronová a broskvová. Při výběru podobné možnosti můžete dosáhnout zajímavého efektu. Interiér bude vypadat originálně a stylově.

Je také přípustné složení kompozice z různých odstínů broskvového textilu, které je používají v jednom prostoru. Například: světlý tyl plus nasycené husté kadeře barvy zralého ovoce.

1

V kombinaci s barvami nábytku, podlahy, textilu byste měli zvážit intenzitu zbarvení záclon. Když jsou jasné (blíže k oranžové nebo terakotové), pak by měly stěny být mnohem bledší. Pokud jsou naopak záclony průsvitné, jejich odstín je blíže žluté, můžete bezpečně používat broskvovou tapetu nebo čalouněný nábytek.

Peachové záclony v obývacím pokoji

Peachové záclony z bavlny

Peachové záclony ve stylu kavárny

Prostory, kde byste měli používat broskvové textilie

Toto zbarvení tkaniny je vhodné pro zdobení oken všech pokojů ve vašem domě:

 • Obývací pokoj. Vyberte záclony pro sál je v souladu s stylistickým rozhodnutím místnosti. Peachové záclony v obývacím pokoji jsou vybírány tak, aby okenní tkaniny nezpůsobovaly nesoulad s nábytkem, stěnou nebo podlahovou úpravou. Zde můžete použít neutrální i nasycené odstíny broskv.
 • Místnost pro odpočinek. Bude logické vybrat si záclony v ložnici jemných mléčných broskvových odstínů. Tkanina zároveň zvolí hustou tkaninu tak, aby mohla poskytnout dostatečné ztmavnutí.
 • Kuchyně. Tkaniny a rolety jsou stejně vhodné i pro kuchyně. Nezapomeňte na tuto praktickou možnost, jako jsou žaluzie. Peachové záclony v kuchyni mohou zlepšit nejen náladu, ale i chuť k jídlu. Mohou být lehké, vzdušné nebo spíše husté.
 • Dětské. Zde mohou být záclony, které se mají vybírat, lišit v rozmanitých a odvážnějších kombinacích barev. V mateřské škole můžete použít jasné zajímavé ozdoby závěsných tkanin v kombinaci s lehkou broskvovou tapetou.

Peachové záclony na kroužcích

Peachové směsi záclon

Peach krátké závěsy

Okenní tkaniny broskvové barvy jsou všestranné. Může být použita nejen v hale, kuchyni nebo školky, ale také v penzionu i v knihovně.

Peachové záclony ve stylu minimalismu

Peachové záclony v secesním stylu

Peach monochromatické závěsy

Stylistické řešení

Záclony z broskvové barvy mohou být harmonicky kombinovány s interiérem téměř v jakémkoli stylu. Výjimka bude pouze high-tech, což znamená monochromatický. Úspěšně tyto závěsy doplňují:

 • Klasický styl. Namontujte záclony zdobené lambreky, závěsy a kartáče. Vícevrstvý, tichý tón je vítán.
 • Moderní. Zde je stylizovaný vegetativní ornament skutečný. Konstrukce plátna je jednoduchá, bez drapáku, šátku. Živé odstíny textilií jsou přijatelné.
 • Minimalismus. Nasycené broskvové závěsy a několik polštářků stejné barvy se mohou stát hlavním barevným přízvukem minimalistického designu
  místnosti za předpokladu, že nebudou použity jiné světlé barvy v místnosti.
 • Country style nebo Provence. Mají podobné rysy, takže je spojujeme do jedné skupiny. Peachové záclony s malým bílým potiskem (klec, proužek nebo květina) se dokonale hodí do takového interiéru.
 • Pokud budeme zvažovat záclony se vzorem, který kombinuje broskvové, růžové, vínové tóny, pak se stane správným řešením interiéru v orientálním stylu. Zvláště pokud ozdoba na látce bude se složitými jižními motivy.

Peachové prokládané záclony

Peach rovné záclony

Peachové záclony s obrazem

Výhody a nevýhody záclon této barvy

Výhody broskvových závěsů zahrnují: univerzálnost barvy, smysl pro harmonii a pohodu, které dává, mnoho barevných řešení.

Nevýhodou je následující skutečnost: pokud záclony zaujímají velkou plochu, jsou provedeny v syté barvě (s broskvovou tapetí v místnosti), to už může hovořit o přetížení interiéru touto barvou. Bude těžké vnímat, dokonce i otravovat. Chcete-li se tomuto účinku vyhnout, zvolte klidnější a světlejší tón.

Takže barva zralé broskve je dobrým řešením pro zdobení oken v každé místnosti ve vašem domě. Místnost doplněná o tyto záclony má příznivý vliv na emoční pozadí člověka, zvyšuje náladu a výkon.

Peachové záclony ze závoju

Peachové záclony s výšivkou

Peach Blinds

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 8