Patchwork opona – exkluzivní prvek interiéru (24 fotek)

Technika patchwork je skutečný sklad pro kreativitu a představivost. Pracuje stejně dobře pro zkušené řemeslníky a začínající jehlice. Vždy světlé, elegantní a exkluzivní výrobky z hadrů budou vrcholem interiéru.

Slepená patchwork
Slepená patchwork

Jedním z hlavních prvků textilií v místnosti jsou závěsy. Nastavují náladu a jsou schopni radikálně změnit atmosféru. Záclony ve stylu patchwork jsou jednoduché a originální řešení pro ložnici, obývací pokoj, jídelnu, kuchyň a dokonce i koupelnu. Vícebarevné odznaky a jejich kombinace naleznou nový život na oknech všech místností ve vašem domě.

Slepená patchwork
Slepená patchwork

Od starověku až po moderní svět

První zmínka o této technice známou od dob starověkého Egypta - výrobky z kusů zvířecích kůží. V západní Evropě av Rusku z kusů tkanin vytvořených koberců, přehozů a záclon.

Slepená patchwork
Slepená patchwork

Patchwork byl vždy považován za ekonomickou volbu pro výrobu textilií. Chudoba a nedostatek přinutili lidi zachránit a vytvářet hotové výrobky z hadrů a odřezků různých látek, stejně jako šití kusů látky na drcené a roztrhané věci.

Slepená patchwork
Slepená patchwork

V dnešním světě designu je patchwork trendem. Harmonicky doplňuje moderní a klasické interiéry. Takže patchwork záclony jsou nejen levné, ale také módní.

Slepená patchwork
Slepená patchwork

Jaké tkaniny mohu použít?

Pro šití záclon v patchwork techniku ​​je vhodná téměř každá tkanina. Bavlna, organza, plátno, chintz, tapiserie a samet bude vynikající výzdobou oken. Není nutné používat nový materiál a řezy ze staré tkaniny udělají. Přiveďte ji do vhodné formy, můžete ji umýt, rozmazlovat a zapékat železem. Po těchto postupech nebude tkanina ztrácet barvu a během dalšího praní se nezmizí.

Slepená patchwork
Slepená patchwork

Pokud jste již rozhodli o výběru látky, věnujte pozornost jeho vlastnostem a životu. Některý materiál je příliš měkký a náchylný k deformaci nebo naopak není elastický. Například při řezání hadříků ze starého pláště může tkanina "bublat" a záclona hedvábných chlopní netrvá dlouho.

Optimálním materiálem pro závěsy je lněná a bavlněná. Jsou nenároční v péči a dlouho si ukládají své externí údaje.

Slepená patchwork
Slepená patchwork

Stylové šití záclonových patchwork

Pro svou dlouhou historii vytvořila patchwork vlastní pravidla a styly designu. Jsou přímo spojeny s aplikací produktu a jeho vazbou na konkrétní místo. Mezi všemi styly této techniky lze rozlišovat tři hlavní.

Slepená patchwork

Přísná geometrie

Je to nejsnadnější, proto začátečníci na něm obvykle přestanou. Výrobek je sestaven z hadrů se správnou geometrií. Tvar částí může být různý nebo stejný, čím více možností, tím zajímavější je konečný výsledek.

Slepená patchwork

Japonské motivy

Všechny hadry na tkanině jsou složeny do jednoho vzoru. Takové záclony vypadají velmi krásně a neobvyklé. Mohou být dokonce nazývány skutečným obrazem.

1
Slepená patchwork

Chaos nebo Crazy Patchwork

Na první pohled se zcela odlišné textury a barvy přidávají k holistickému a přemýšlivému produktu. Vytvoření takového produktu vyžaduje mnoho zkušeností v tomto směru a jemný vkus.

Slepená patchwork

Pomocí kteréhokoli z uvedených stylů můžete získat krásný a neobvyklý produkt. Hlavním úkolem je vybrat barvu a texturu látky v souladu s interiérem místnosti.

Slepená patchwork

S jakým stylem interiéru můžete kombinovat?

Hlavní výhodou patchwork textilu je jeho všestrannost. Podmaní si klasiku a modernost, přináší do každého interiéru svou vlastní zvláštní kůru. Pokoj ve stylu provas se stává útulnějším, se spoustou bavlny na okně. Jako výkres můžete použít květinové motivy nebo předměty domácích potřeb.

Ročník obývacího pokoje získá speciální postava s vzhledem záclon z kousky sametu nebo saténu. Abstrakce a ornament jsou vynikající volbou pro etnický styl místnosti. Asymetrie a nečekané kombinace textur zdůrazní sebejistou a ostrý charakter modernity. Pro fanoušky všech neobvyklých, můžete vytvořit patchwork patchwork v avantgardním stylu, vyzvednout detaily v charakteristické barvy a vzory.

Slepená patchwork

Jak se šití žaluzie s rukama?

Vlastní zvládnutí technologie patchwork nebude těžké. Hlavní věc je touha a přinejmenším minimální šití.

Slepená patchwork

Aby záclony v patchworkové technice byly krásné, originální a harmonicky zapadly do stávající situace, je třeba znát některé jednoduché tajemství:

  • Stejný typ tkaniny různých barev vždy vypadá harmonicky v jednom produktu. Můžete si vybrat jak kontrastní barvy, tak i nepatrný rozdíl v odstínech. Stejná struktura materiálu umožňuje pevnější utažení klapek a výrobek bude trvanlivější.
  • Různá struktura látky a stejné barvy nebo vzoru vždy vypadá originálně a stylově. Tyto stejné motivy lze opakovat na polštářích, přehozcích nebo ubrusích.
  • Použijte podšívku na křižovatce klapek. Toto pravidlo je důležité zejména pro tenké a "kluzké" materiály. Jako obložení můžete použít odpalování nebo sintepon.
  • Malé kousky s velkým vzorem vypadají směšně v jedné kompozici.
  • Klapky s jasným potiskem nebo vzorem dobře zapadají s monofonní látkou.
  • Vítězná klasika je vždy malý proužek, hrach nebo vánoční stromek.
  • Nezapomeňte na konec okraje. K tomuto účelu je třeba použít speciální pásku nebo pásku. Dokončovací materiál může mít kontrastní barvu nebo tón s produktem.
  • Dodatečný dekor na záclony nebude samozřejmě nadbytečný, pokud je to vhodné v tomto interiéru. Dřevěné nebo skleněné korálky, korálky, skleněné korálky a okraje - to vše závisí na vynalézavosti a představivosti. Ale nezapomeňte na rovnováhu a harmonii, takže produkt nevypadá příliš barvitý a přetížený výzdobou.
Slepená patchwork

Vlastnosti péče

Jako každá textilie vyžadují patchworkové záclony správnou péči. Aby bylo možné výrobek dlouhodobě sloužit a přitom si zachovat atraktivní vzhled, je důležité vzít v úvahu vlastnosti tkaniny, ze které je šit.

Slepená patchwork

Komplexní tkaniny, jako je hedvábí nebo vlna, vyžadují zvláštní péči. Pokud je mytí nebo žehlení nesprávné, může se výrobek deformovat a zcela ztratit estetický vzhled. Nejobecnější bavlna v této věci. Tenký a lehký materiál udržuje tvar dobře a dlouhodobě potěší jeho majitele.

Slepená patchwork
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

13 + = 16