Oranžová tapeta v interiéru bytu: šťavnaté barvy v každodenním životě (23 fotek)

Ne všichni lidé jako jasný materiál pro dokončení stěn v obytné budově. Podle psychologů a návrhářů bude tato volba ideálním řešením pro veselé, aktivní a sebevědomé osobnosti. Oranžová tapeta může být použita jako samostatný prvek interiéru a v kombinaci s jinými barvami, vytvářet harmonické kompozice.

Orange tapety v africkém stylu

Tapeta na pozadí oranžového papíru

Vlastnosti použití dokončovacího materiálu

Při výběru "oranžové" barvy je třeba dbát. Je velmi silný emocionálně, proto je důležité vzít v úvahu jeho dopad na psychický stav člověka.

Aby design vypadal harmonicky a vhodně, všechny místnosti bytu či domu musí být navrženy ve stejném stylu. Při výběru ve prospěch takový světlý dokončovací materiál pro zdi, odborníci doporučují vzít v úvahu dva body:

 • jak barva interaguje s prostorem místnosti - rozšiřuje ji nebo naopak zužuje;
 • jaký vliv má na emoční sféru člověka.

Lepení stěn oranžovou tapetou, v takovém pokoji, můžete získat klid, klid, pozitivní emocionální náboj. Na rozdíl od červených odstínů oranžová nezpůsobuje agresi, ale naopak zvyšuje pocit pohodlí, důvěry, zlepšuje koncentraci pozornosti.

Návrháři aktivně používají oranžovou tapetu v interiéru každé místnosti v domě. Mohou být vidět v ložnici, v obývacím pokoji, v dětském pokoji, ve sále, v kuchyni a dokonce i v koupelně.

Tapety s oranžovými květy

Oranžová tapeta v dětském pokoji

Oranžová tapeta v domě

1

Návrh obývacího pokoje

Vzhledem k tomu, že pozadí pro obývací pokoj by bylo vhodné tapety oranžové v jakémkoli stínu. S jejich pomocí je možné oživit prostory a zlepšit náladu těch, kteří jsou v něm. Vzhledem k tomu, že tato místnost je navržena tak, aby se setkala s přáteli a komunikovala v rodinném kruhu, stěny mohou být zdobeny v nejživějších verzích. Nicméně, výbušné oranžové barvy nejsou vhodné pro malé místnosti, a tmavé zdobení materiály by měly být také vyřazeny. Odborníci doporučují zvolit lehký, neutrální nebo tlumený oranžový odstín.

Oranžová tapeta ve stylu etno

Oranžové tapety

Uspořádání místnosti pro spaní

Při výběru tapety pro tuto barevnou schému byste měli být opatrní. Tato zóna bytu nebo domu by měla podporovat relaxaci, odpočinek, připravit osobu na postel. Vzhledem k tomu, že jste jmenovali pokoj, měli byste upřednostňovat jemný odstín broskve.

Tradičně, oranžové tapety mohou být viděny v ložnici, udržované ve stylu země nebo Provence. Je vhodné kombinovat barvy z jiných palet - zelené nebo hnědé.

Oranžová tapeta s geometrickým vzorem

Oranžová tapeta v obývacím pokoji

Oranžová tapeta v interiéruOrange tapety v interiéru

Oranžové stěny pro kuchyň

V mnoha moderních apartmánech můžete v kuchyni vidět oranžovou tapetu. Kromě toho, že taková výzdoba stěn ztěžuje pobyt v této části domu, přispívá také ke zvýšení chuti k jídlu.

Pokud jste při návrhu kuchyně použili tapetu "oranžová", je důležité vybrat si ten správný nábytek a nádobí pro toto místo. Na tak světlem pozadí bude bílý, zelený, béžový, hnědý nábytek vypadat skvěle. V případech, kdy není možné měnit nábytek v kuchyni, můžete použít takové konstrukční techniky:

 • ve středu stolu položte misku citrusů: pomeranče, mandarinky nebo grapefruity, může to být jako skutečné ovoce a ozdobné figuríny;
 • Použijte vázu pro dekor interiéru kuchyně, vyrobenou ve stejné barvě jako stěny;
 • Ozdobte chladničku několika magnety v oranžovém rozsahu;
 • zavěsit "oranžovou" stínítko v této bytové zóně;
 • získáte držáky na ruce, kuchyňské utěrky a ubrus v tomto živém barevném provedení.

V kuchyni dnes najdete lesklou verzi tapety, která dává místě atraktivní lesk. V kuchyni vypadá krásná jasně oranžová tapeta v kombinaci s béžovou formou vertikálních pruhů. Tato volba bude správnou volbou pro místnosti s nízkými stropy. S tímto designem se stěny budou zdát mnohem vyšší.

Oranžová tapeta v kuchyni

Oranžová tapeta ve stylu secese

S oranžovou tapetou v kuchyni jsou černé prvky interiéru dobře kombinovány - nádobí, kuchyňské spotřebiče, nábytek. Pro konstrukci kuchyňských zdí jsou vinylové tapety nejvhodnější, protože jsou obdařeny vysokou pevností a odolností proti vlhkosti.

Pevná oranžová tapeta

Orange partnerské tapety

Oranžová tapeta v ostatních pokojích

Často, oranžová tapeta používá designéři při zdobení jiných místností v bytě nebo domě:

 1. Stěny oranžových odstínů na chodbu - dobré řešení pro pokoje, kde není žádné denní světlo, nebo je tam nedostatek. Stojí však za zmínku příliš světlé a tmavé odstíny, pohlednější chodba bude vypadat, pokud jsou stěny vyzdobeny v klidných tónech.
 2. V dětské místnosti doporučují jak návrháři, tak psychologové tapetu s oranžovým nádechem pro tiché, do jisté míry dokonce i flegmatické nebo apatická děti. Jasné a světlé odstíny poskytnou místě vesel
  ost a zlepší náladu majitele místnosti. Pro aktivní děti v dětském pokoji není třeba zdobit stěny v takovém barevném schématu.
 3. Pokud jsou ostatní místnosti v domě v oranžové barvě, měli byste ji přidat do koupelny. Nevybírejte jasné a tmavé barvy pro malé místnosti, takže se budou zdát ještě menší. Pro koupelnu je nejlepší kombinace "oranžové" s bílou nebo béžovou. Je-li místnost dostatečně prostorná, můžete kombinovat oranžové stěny s tmavými předměty ze sanitární keramiky a nábytku - hnědé nebo černé.

Oranžová tapeta pro malování

Tapety s oranžovými ptáky

Originální tapeta s obrázkem

Pevná tapeta v oranžových barvách - není jediným řešením pro dokončení zdí moderního bydlení. Na konečném materiálu této palety jsou různé výkresy:

 • line;
 • geometrické tvary;
 • květinové ozdoby;
 • abstraktní motivy;
 • orientální vzory.

Nejoblíbenější jsou kresby ve formě geometrických tvarů - trojúhelníků, kosočtverců, čtverců, umístěných v chaotickém pořadí. Krásně vypadají a vertikální nebo horizontální pruhy různých šířky.

Oranžová tapeta s obrázkem

Oranžová tapeta v ložnici

Plyšová tapeta

Netkaná oranžová tapeta - běžná verze finišního materiálu. Jsou reprezentovány takovými odrůdami:

 • hladké;
 • úleva;
 • s reliéfním vzorem.

Netkaná textilie však není vhodná pro všechny místnosti. Netkané tapety jsou papírové verze, takže nejsou vhodné pro místnosti s vysokou vlhkostí a tendence k mechanickému poškození: vana, chodba, školka a kuchyně. Nejčastěji se používají pro návrh interiéru obývacího pokoje, ložnice, haly.

Oranžové skleněné tapety

Oranžová tapeta v jídelně

Nejlepší barevné kompozice

Při návrhu interiéru, kdy jsou stěny místnosti udržovány v oranžové paletě, je důležité dodržovat zásadu správné kombinace barev. Chcete-li vytvořit harmonický interiér, neměli byste v jedné místnosti použít několik odstínů této jasné barvy.

Designéři volají několik odstínů, které harmonicky vypadají oranžově. Všichni spadají do těchto kategorií:

 • neutrální;
 • achromatic;
 • teplé;
 • za studena.

Neutrální kategorie je tvořena přírodními béžovými odstíny. Tak mohou být jak teplé, tak studené. Návrháři doporučují upřednostnění první verze béžové palety. Pokud jste se rozhodli zdobit stěny obývacího pokoje se světlým "oranžovým", použijte nábytek vyrobený z MDF nebo mléčného plastu jako nábytek. Obdivovatelé klasiků s nízkým klíčem by se měli podrobněji podívat na nábytek vyrobený z lehké wenge, popelu, tlumených odstínů javoru, buku, olše a jalovce.

Oranžová tapeta se vzorem

Achromatické barvy jsou bílé a černé, různé odstíny šedé. S těmito barvami bude "oranžová" jakéhokoli odstínu vypadat harmonicky. Oranžová barva na tmavém pozadí se stává světlejším a nasycenějším, ale nezpůsobuje nepohodlí a agresivitu.

Tapety z oranžové vinylové tapety

Neutrální skupina se skládá ze zelených odstínů. S interiérovým designem si můžete vybrat zelenou-oranžovou tapetu s různými vzory. Je zajímavé podívat se na zelené abstraktní nebo květinové motivy na oranžovém pozadí. Při uspořádání kuchyně si můžete vybrat zelenou, hruškovou, mincovní kuchyňskou soupravu. Nastavíte-li cíl, aby interiér byl čerstvý, takže je spojen s jarní náladou, kombinujte "oranžovou" s limetkou, avokádem, zeleným lesem. Neodcházejte tmavé odstíny zelené - smaragd, malachit, olivy, khaki, kapradiny. Přinesou do situace klid a stabilitu. Zvláště vhodné jsou takové barevné kombinace v dětském pokoji a ložnici.

Oranžová tapeta ze zlata

Studené odstíny jsou modré a modré, které jsou představovány řadou různých možností. V interiéru bytu nebo domu jsou tapety v oranžových tónech nejlépe kombinovány s objekty vyrobenými v fialové paletě. Jaké studené barvy jsou kombinovány s "oranžovou"? Můžete si vybrat ametyst, wisteria, indigo, modrou oblohu, chrpa, mořskou vlnu, džíny.

Chcete-li obrátit svůj domov na slunné, teplé a útulné místo, můžete si zvolit oranžové odstíny pro návrh stěn. Dosáhnout harmonie v interiéru, dodržování základních pravidel a doporučení odborníků.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 64 = 68