Olivová tapeta v interiéru: základní kritéria pro gramotné užívání (22 fotek)

Když hledáme nejlepší vhodnou barvu, zaujmeme velké množství možností. Je nesmírně důležité, aby barva vybraného tapetu harmonicky kombinovala s nápadem obecného návrhu, byla příjemná pro vnímání. Barva v interiéru provádí jednu ze dvou funkcí. Naplňuje místnost pulzující atmosférou, nebo naopak pomáhá vytvářet klidné a upokojující prostředí. S jeho pomocí můžete zdůraznit jedinečnou chuť majitele bytu.

Olivová tapeta s obrazem rostlin

Olivová tapeta v interiéru je univerzální volbou pro dekoraci. Tato barva se skládá z různých tónů nasycení. Může to být zelená, béžová, žlutá a šedá paleta. Práce s takovou tapetou je jednoduchá, protože se bez problémů mísí s jinými barvami a přichází s různými nápady stylů.

Olivová tapeta v klasickém stylu

Kombinací tapety s jinou paletou můžete dosáhnout různých efektů. Olivová barva osloví každého bez výjimky, protože nepřeplňuje prostor, ale naplňuje ji čerstvostí, harmonií a uklidněním.

Olivové tapety jsou kombinovány s různými styly. Tento odstín je považován za zcela "dospělého". Proto je zřídka používán v dětských pokojích. Pokud však kompetentně porazí, on a ona bude moci najít hodnou žádost.

Olivová tapeta v domě

Olivová tapeta v obývacím pokoji

Oblíbené odstíny pro kombinaci

Mnozí nechtějí používat tapety olivově zbarvené pro stěny, protože nevědí, s čím je kombinovat. Tyto obavy jsou marné. Paleta oliv je bezchybně kombinována s jinými barvami. Zvažte populární barevné kombinace:

 • Kombinace hnědé a zelené. V této verzi bude interiér zdržen a zdokonalován.
 • Olivová a béžová barva - bezvadná kombinace. Tato jemná a teplá kombinace naplní pokoj pohodlím a harmonií. Béžové vzory a olivové pozadí dělají klidný prostor.
 • Kombinace bílé a olivové barvy. Bílá barva dokonale doplňuje tapety oliv, vyplňuje místnost světlo a pohodu.
 • Kombinace oliv a žluté. Tato kombinace osloví milovníky jasných a chytlavých akcentů. Místnost zdobená tímto stylem bude plná ducha romantiky a aristokracie.
 • Olivová a měkká modrá barva - neobvyklá a harmonická kombinace barev. Modrá barva zaplní prostor světlem čerstvosti.
Olivová tapeta ve venkovském stylu

Vlastnosti použití oliv v různých místnostech

Zajímavá olivová barva v obývacím pokoji je dobrou volbou. Kombinace olivové barvy, maximální přirozené světlo vypadá snadno a naplňuje místnost čerstvostí. Pokud si vybíráte olivové tapety, pak nábytek je lepší vybrat světle, béžové, mléčné tóny. Pokud se barva nábytku a zdí bude lišit, pak se bude ukázat, že místnost bude nadměrně ponurá.

Olivová tapeta nad postelí

Je možné zdůraznit omezení oliv, a to pomocí přímých a přísných linií. Pokud chcete prostor vyplnit klasikou, přidejte do ní čokoládové, hnědé a pšeničné odstíny. Vynikajícím přírůstkem olivového tapetu v obývacím pokoji budou záclony a textilní tóny. Zřeďte monotónní olivovou barvu a různé jasné akcenty v interiéru ve formě polštářů, váz, suvenýrů atd.

Praktická a měkká olivová barva bude vynikajícím řešením pro kuchyně. Tapeta této barvy je v kuchyni užitečná z praktického nebo estetického hlediska. Na olivovém pozadí nejméně patrné znečištění. Barevná schéma ovlivňuje chuť k jídlu. Olivová tapeta v kuchyni vypadá skvěle v kombinaci s tmavým a lehkým nábytkem. Nejvíce harmonické tapety v kuchyni vypadají ve stylu Provence, high-tech a klasické.

Olivová tapeta v kuchyni
Olivová tapeta v interiéru obývacího pokoje

Olivová barva v ložnici bude pro konzervativce bezvadným řešením. Pokud nebudete tolerovat změny a pravidla, bude tato barva skvělou volbou. Pokud přidáte trochu čokolády, černou, bílou na olivu, pak získáte harmonický klasický interiér. Monotónnost v interiéru může být zředěna jasnými akcenty. Získejte originální světlou ložnici, pokud kombinujete olivový tapety s jasnými barvami stěn.

Minimalismus a zelené tóny jsou vynikajícím řešením pro chodbu. Nábytek z přírodního dřeva zdůrazňuje eleganci oliv. Vynikajícím přírůstkem budou záclony na olivové tapety, které odpovídají tónu.

Olivová tapeta v minimalistickém interiéru
Monochromatické tapety oliv

Praxe používání tapety v interiéru

Olivové tapety v interiéru uklidňují a pomáhají s negativními impulsy. Pozitivně ovlivňuje nervový systém. Je pohodlné, aby osoba byla v místnosti olivové barvy. Lidé, kteří si vybírají olivovou barvu, jsou jednostranné povahy. Pro tapety olivové barvy doporučujeme upřednostňovat nábytek z písku, žluté, bílé, béžové.

Olivová tapeta s květinovým vzorem
Pruhované olivové tapety

Pokud jsou stěny namalovány ve světle béžové barvě, pak si můžete bezpečně vybrat olivový nábytek. Nezapomeňte na použití olivového příslušenství v obývacím pokoji. Figurky, polštáře, záclony, koberce, vázy této barvy se dokonale hodí.

1
Tapeta s olivovým potiskem
Tapety s olivovým písmem a jasnými ptáky

Použití olivové barvy má pozitivní vliv na prostor místnosti. Často se oliv je nazývá špinavou zelenou barvou. Toto jméno je však nezasloužené. Ovšem v praxi může oliva mírně zakrývat prostor, což způsobuje, že je ponuré s nedostatkem světla. Tento problém však lze snadno vyřešit, pokud dodržujeme určité doporučení:

 • Nezapomeňte kombinovat olivovou barvu s lehkými tóny v interiéru.
 • Olivová tapeta se s výhodou používá v místnostech s vynikajícím osvětlením. Pokud je přirozené světlo slabé, je nutné vytvořit umělé světlo, co nejblíže k tomu.
 • Kromě lustru se doporučuje použít v místnosti i různé zdroje osvětlení: svícny, podlahové lampy, lampy apod. Pomáhají zaplňovat prostor měkkým a přirozeným světlem.
 • Kombinovat barvy je nezbytně nutné, dodržovat obecné stylistické rozhodnutí.
 • Je nutné provést správný výběr záclon na tapetu. Díky olivové barvě bezvadně vypadají záclony v tónu na tapety, stejně jako béžové, pískové, krémové, jemně růžové barvy.
 • Používání lehkých a vzdušných tkanin v interiéru. S jejich pomocí můžete vytvářet holistickou atmosféru v místnosti, plnit ji něhou, pohodlí, pohodou a harmonií. Záclony se doporučuje vybrat podle stylistiky místnosti a odstínu oliv.
Tapety s olivovým vzorem
Olivová tapeta s sítotiskem
Olivová tapeta v ložnici

Vlastnosti barevných kombinací stěn podlahy a stropu

Určitá kombinace barev stěn, podlahy a stropu pomáhá vizuálně zvýšit nebo naopak zmenšit prostor. Dnes je velmi populární používat kombinaci gradientů. Umožňuje použití kombinace lehkého stropu, tmavších stěn a podlahy, přizpůsobených tónu, aby se vytvořil harmonický interiér. Tato metoda se používá hlavně při dokončování monochromatických prostor. Tato volba je vhodná pro všechny místnosti.

Olivová tapeta v jídelně
Tapety olivové tkáně

Kontrastní kombinace zahrnuje malování podlahy, stěn a stropů v různých a protichůdných barvách. Kombinace lehké olivové, hnědé a bílé je vítězství. Jedná se o klasickou možnost, která je ideální pro všechno.

Olivová tapeta se vzorem
Olivová tapeta v koupelně

Pokud je strop v místnosti nízká, doporučuje se upřednostňovat lehčí odstíny v designu. V tomto případě mohou být stěny buď monofonní, nebo kontrastní. Pokud má stěna v místnosti nesprávné rozměry, můžete nakreslit krátké stěny v jasné barevné schémě a úzké nebo natřené na tlumené. Taková možnost pomůže odstranit nedostatky.

Vinyl olivové tapety

Použití opačných barev je populární řešení. V tomto případě je strop tmavý a stěny jsou světlé. Tato kombinace je vhodná pro místnosti s různými geometriemi.

Olivová barva v interiéru je módní řešení, které už dlouho neztratí svou důležitost. Je tajemný, upokojuje a symbolizuje moudrost. Tato barva se dokonale kombinuje s různorodou paletou. Olivové tapety jsou praktické, jsou méně náchylné k nečistotám. Takováto tapeta může být použita pro libovolný pokoj, výběr správného nábytku a příslušenství.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

99 − = 92