Neoklasicismus v interiéru (23 fotek): krásné možnosti návrhu

Neoklasicistní styl v interiéru je určen pro ty majitele domů a bytů, kteří mají rádi příkladnou kvalitu, ale nemají rádi starověké starožitnosti. Slovo znamená neoklasicistní řeckou prefix neo novou. Nová klasika je starým stylem v moderním provedení. Neoklasický design domů a bytů aktivně využívá moderních materiálů a technologií, praktikuje organické začlenění domácích a multimediálních zařízení do stylizovaného rámce.

Kuchyně s ostrovem v neoklasicistním stylu

Nejlepší neoklasicismus je vhodný pro velké venkovské domy a luxusní byty. Starobylé budovy, které původně vytvořily tento styl, měly vždy prostorné pokoje a vysoké stropy. Charakteristické znaky neoklasicistního stylu - přítomnost vysokého soklu na stěnách a prvků dekorativních řezbářských nábytků.

Neoklasicismus jako druh interiéru individuální chaty nebo městského bytu dává tvůrci určitou svobodu při výběru materiálů a technik pro překládání myšlenek. Nicméně, neoklasický styl umisťuje své omezení na design obývacího pokoje, ložnice a kuchyně, což brání použití:

  • Podsvícení LED;
  • dřevotřískové desky a linoleum;
  • otevřené regály a plastové panely.
Krásný obývací pokoj s krbem a fialovými akcenty v neoklasicistním stylu

Vlastnosti neoklasicismu v designu

Neoklasické interiéry se obecně vyznačují pastelovou výzdobou. Klasika se "nelíbí" ostré řešení barev. Častěji zvolí monochromatickou verzi nebo hladké přechody mezi béžovými, broskvovými, tyrkysovými, karamelovými odstíny. Neoklasicistní interiér předpokládá charakteristickou eleganci a luxus, vyznačuje se vysokým statutem majitele domu a vytváří analogii s panstvím panství nebo gentlemanské byty. Na rozdíl od minimalismu, nakloněného na jednoduchost a stručnost výrazových technik, neoklasicistní v interiéru požaduje od návrhářů designu zvýšené pozornosti k detailům, včetně četných dekorativních prvků.

Obývací pokoj s krbem v neoklasicistním stylu

Neoklasicismus v interiéru přijímá doplňující zdokonalení architektonických technik: pilastry, sloupy, výklenky, vysoké obrubníky. Lustry, římsy, rámy s obrazy, hodinky v retro stylu zdobí kované prvky drahých kovů. Čalouněný nábytek je vyroben z drahého dřeva a je zhotoven z přírodní kůže. Tkanina pro čalounictví je vybrána v pestrobarevných barvách nebo naopak v klidných pastelových odstínech. Aktivně používané figurky, vázy a další doplňky ve starožitném stylu.

Světlý velký pokoj v neoklasicistním stylu

Neoklasické tapety jsou samostatné téma. Mohou být monofonní nebo se vzorem na motivy rostlin nebo ve formě vertikálních pásů, tradičního papíru nebo malované. Jako alternativa k tapetu jsou některé části stěn někdy pokryté drahými látkami nebo dýhovanými panely. Centrální osvětlení je luxusní stropní lustr s odstíny v podobě svíček nebo pupenů. Jako další zdroje světla se v obývacím pokoji používaly tradiční nástěnné lampy, noční lampičky v ložnici, lustrové lustry nad jídelnou v kuchyni.

Béžově-černá obývací pokoj v neoklasicistním stylu
Kombinovaná obývací pokoj-jídelna v neoklasicistním stylu
Kombinované obývací kuchyně v neoklasicistním stylu v bytě

Obývací pokoj

Ve starých obydlích byla obývací pokoj důležitou součástí celého domu. Zde si hosté vzali hosty během dne a odpočívali ve večerních hodinách, seděli u krbu nebo se svou rodinou trpěli. Parkety v salonu z drahých plemen stromu zhora je možné položit koberec s geometrickou postavou. Strop je vyroben v pastelových barvách a zdoben nádherným štukem. Můžete použít moderní matné napínací stropy s dřevěnými panely nad lustry a vyřezávanými stropními lištami po obvodu.

Hnědá-béžová obývací pokoj v neoklasicistním stylu

Zrcadlové vitráže vizuálně zvětšují prostor obývacího pokoje a přinášejí více designu. V obývacím pokoji bude konferenční stolek vypadat dobře na lehkých zakřivených nohách a se skleněnou špičkou. Tapeta s ornamentem v podobě větví a listů. Těžké závěsy z přírodních tkanin na podlahu pomáhají maskovat hliníkové radiátory v obývacím pokoji.

Moderní světlý obývací pokoj v neoklasicistním stylu
Světlý obývací pokoj s hnědým nábytkem v neoklasicistním stylu

Světlý obývací pokoj s hnědým nábytkem v neoklasicistním stylu
Bílá pohovka v obývacím pokoji v neoklasicistním stylu
Útulný obývací pokoj s jídelnou v neoklasicistním stylu

V ložnici

Centrální částí celé neoklasické ložnice je velká manželská postel s vysokou vinobraní. Ve zvláštních případech lze v ložnici instalovat i baldachýn. Noční stolky s noč
ními světly dávají kompozici přísnou symetrii. Požadovaným atributem ložnice by měla být toaletní stolek se zrcadlem a polstrovaná stolička, vyrobené v souladu se stylem.

Krémově bílá ložnice v neoklasicistním stylu

Tapeta měkké, měkké barvy, vytvářející atmosféru pohodlí, soukromí, ochrany před vnějšími vlivy. Kromě tapety ve výzdobě ložnice jsou textilní látky široce používány. Podlahy mohou být pokryté koberci. Vzorovaná svícna na nočních stolcích nebo toaletním stolku dodá do ložnice atmosféru těch dob, kdy ještě neznala elektrickou energii.

Černá a bílá ložnice v neoklasicistním stylu
Bílá, béžová a hnědá v neoklasicistní ložnici
Ložnice v klidných barvách v neoklasicistním stylu
Stylová ložnice v neoklasicistním stylu

Kuchyně

Hlavním rozdílem mezi starou klasickou kuchyní a kuchyní ve stylu neoklasicismu je potřeba organické kombinace dekorativních prvků a moderních domácích spotřebičů. Chladnička, plynový sporák, digestoř a klempířství zapadají do doprovodu neoklasicisty a pomáhají vyřezávat rámové fasády.

Jídelna v neoklasicistním stylu

Desky z mramoru a zdobené přírodní kamenné desky, porcelán malované s charakteristikou tyrkysové smaltu - tyto a podobné prvky mají tendenci patří kuchyně designu Moderní mistři v klasickém stylu. V interiérech domů často dominují dekorativní prvky s kombinací černé, bílé a zlaté barvy. Tapeta pro neoklasickou kuchyni je vybrána pro stejné estetické vzory jako pro zbytek domu nebo bytu.

1

Stylové s klasickým interiérem domu nebo bytu jsou vybírány vkusnými znalci komfortu, sofistikovanosti a kvality. Vysoká cena a zdůrazněná elegance neoklasického stylu jednoznačně naznačují stav a finanční možnosti majitele. Náklady na jeho vytvoření neoklasického designu budou platit za dlouhou životnost a dojem hluboké pevnosti, kterou bude mít na hosty. Móda přichází a jde, ale klasika vždy zůstává v trendu.

Jednoduchá kuchyně v neoklasicistním stylu
Malá kuchyně v apartmánu v neoklasicistním stylu
Bílá šedá kuchyně v neoklasicistním stylu
Bílá a béžová kuchyně s barem v neoklasicistním stylu
Bílá, modrá a hnědá ve vnitřku kuchyně v neoklasicistním stylu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

20 − 11 =