Návrh spíže: 6 nápadů pro organizaci prostoru (52 fotek)

Většina lidí, kteří se stávají plnými majiteli nového bydlení, se snaží okamžitě opravit a vybavit apartmán podle vašeho vkusu. Pro rozšíření prostoru jsou zdi a výklenky zničeny. Pod demolicí je také tak důležitý a multifunkční pokoj jako spíž. V budoucnu mnozí litují svého rozhodnutí. V životním životě "přeplňujeme" věci, oblečení, nádobí a další drobné drobnosti, které po chvíli prostě přestanou být umístěny ve skříni. Je nutné odkládat balkony, postavit výklenky a koupit skříně mezipatře. Ale tohle by se mohlo hodit do komory. Pro ty, kteří se rozhodli zachránit tento pokoj, jsme připravili článek o kompetentním návrhu tak důležité místnosti.

Návrh skříně
Dřevěný nábytek pro spíž

Návrh bílých spíží

Skladovací místnost s dřevěnými policemi

Dubová komora

Nic, co by nahradilo spíž

Je těžké říci, že tato místnost je v každodenním životě naprosto zbytečná. Je možné ukládat sezónní věci (lyže, brusle, jízdní kola), slouží jako obchod s potravinami, lze je snadno změnit na šatnu. Nejčastěji to vypadá jako chaotické "hory", ve kterých prach shromažďuje kuchyňské náčiní již léta s válečky a starými zimními bundy. Aby se věci nestaly takovým druhem městské skládky, musíte pečlivě promyslet návrh spíže. A pokud dostupnost tohoto pokoje není stanovena dispozicí bytu, můžete začít budovat s výstavbou zdí.

Návrh domovní komory
Návrh dveří do komory

Návrh spíže s lednicí

Skladování produktů

Interiér místnosti komory

Skladovací místnost na chodbě

1

Spíž s krabicemi

Kde vytvořit systém úložiště?

Ti, kteří mají smůlu mít připravený pokoj, si to dokážete sami.

  • Vynikajícím řešením bude oplocení malé části dlouhé chodby.
  • V Khrushchev, můžete rozlišovat mezi pokoji, protože tam během výstavby často zanechal prostor pro výklenky.
  • Pokud je kuchyň velká, můžete v jedné z rohů postavit zeď. Pro to stačí instalovat dvě sádrokartonové stěny a dveře.
  • Plánujete, aby se ze skleněné komory dostala šatna? Vyberte místo v ložnici nebo na chodbě.

Nejnevhodnější možností je vytvoření spíže nad dveřmi. Obvykle takové rozhodnutí dělají majitelé malých bytů v panelových domech. Pokud chcete vytvořit takovou skladovací prostor, udělejte to lépe v kuchyni. Je vhodnější skladovat obrobky na zimu.

Šatník v komoře
Skladování v komoře

Skladování v kuchyni

Spíž pod schody

Komora v secesním stylu

Jako sklad může sloužit jako prostorná skříň. Může být umístěn na chodbě. Velký počet police vám pomůže přenést věci jakékoliv velikosti a tvaru bez poškození zbytku prostoru a designu místnosti.

Začněme opravit

Než si vezmete úder a kladivo v ruce, posaďte se u stolu a nakreslete plán pro budoucí design. A proto je nutné přesně vědět, co uložíte v této místnosti. Pokud slouží jako sklad nástrojů, kuchyňských spotřebičů, nádobí a potravin, je třeba dbát na to, aby v místnosti bylo velké množství polic. Vzhledem k plánu šatny, věnujte pozornost organizaci prostoru pro dlouhé věci, které budou viset na ramena a skladovací prostory pro boty. V obou případech nezapomeňte na takové důležité body, jako je ventilace a osvětlení.

  • V žádné části bytu není sklad, ať už je to kuchyň nebo ložnice, design tohoto malého pokoje by měl být pokračováním celkové stylistiky.
  • Abyste se vyhnuli návratu k restaurátorským pracím každý rok, použijte pro ozdobu místnosti pouze odolné materiály. Například optimálním řešením mohou být plastové panely. Na rozdíl od nátěru nebo omítky si mohou udržet estetický vzhled již několik let.
  • Podlahová krytina musí být protiskluzná, jinak hrozí nebezpečí uklouznutí a pádu, což může mít velmi negativní dopad na vaše zdraví, vzhledem k velikosti místnosti a okolnostem, které mohou být v ní uloženy.
  • Pokud jde o dveře, stojí za to věnovat pozornost posuvným systémům. Swing dveře vyžadují velký volný prostor, například se nemůže pochlubit Khrushchev.
Skladovací skříň
Návrh spíže v kuchyni
Návrh spíže v apartmánu

Malá komora

Komora se zavěšenými policemi

Skladovací místnost s policemi

Kuchyňské nádobí

Pokoj v retro stylu

Skladovací místnost ve skříni

Pravidla pro uspořádání pokojů

Skladovací místnost v bytě, jejíž design by měl pracovat, by měl mít funkční zatížení a splňovat všechny požadavky na skladovací systémy. Z tohoto kritéria by se měl vytvořit vnitřní prostor malého pokoje.

Pro usnadnění uložení různých věcí byste měli rozdělit místnost na úseky. Musíte použít každý centimetr, protože obvykle v městských apartmánech, zejména v Chruščově, je oblast této místnosti zanedbatelná.

Návrh spíže pod schody
Interiér kuchyně v secesním stylu s komorou

Skladování v komoře

Skrytá komora

Návrh spíže spíže

Pro uložení domácích spotřebičů vezměte spodní police. Zde můžete umístit vysavač, koš na špinavé prádlo nebo nepoužité květináče. Také zde můžete dát regály pro sezónní boty.

Střední police budou mít obzvlášť časté věci, které používáte. Zde můžete uspořádat stoh ručníků a ložního prádla, dělat oddělení pro punčochové zboží, dát kuchyňské roboty a nádobí, které nemají místo v kuchyni. Nezapomeňte, že v této záležitosti je důležitá funkčnost a pohodlí a že je vše v pořádku, neměli by se vyrábět police o hloubce více než 40 cm.

Skladování v kuchyni
Designová komora s oknem

Návrh spíže s regály

Návrh spíše pro sypké produkty

Návrh spíše pro technologii

Návrh rohu spíže

Návrh skříně na víno

V Chruščově je velmi obtížné umístit objemné skříně, takže pokud je to možné, musíte mít v komoře maximální množství věcí. Horní regály berou to, co používáte extrémně vzácně. Může to být věc, kterou nemáš roky, hromady časopisů a podávání novin, krabice s rodinnými fotografiemi a další věci. V šatně budou horní police obsahovat kufry a cestovní tašky, koberce pro vily a další přikrývky.

V obchodech je k dispozici mnoho regálů, ale pokud má komora nestandardní tvar, může být nábytek na objednávku. Je to ještě lepší, protože pak můžete uspořádat regály, jak budete potřebovat.

Návrh otevřeného úložiště
Návrh skladovacího prostoru s regály

Zajímavé varianty návrhu spížnosti

Existuje několik zajímavých nápadů, jak vytvořit tuto oázu užitečných a nezbytných věcí uvnitř této malé místnosti.

Šatna

Pokud vám spížíte jako šatnu, nainstalujte do ní vše, co potřebujete k uložení věcí, aby se košile neroztrhly a boty neztrácejí tvar. Tyče, věšáky, police na tašky, oddělení pro spodní prádlo, šatní skříňky a výsuvné části pro šperky - každý kus nábytku musí být zapojen.

Návrh spíže pro nádobí
Návrh spíže s posuvnými dveřmi

Chata-čítárna

V Chruščovově je velmi málo místa a pro samotu se někdy musí uchýlit k nestandardním řešením. Milovníci čtení mohou vytvořit svou vlastní knihovnu v komorách, na jejichž policech můžete vždy najít svou oblíbenou knihu nebo časopis. Pokud to prostor dovolí, položte malý stůl nebo stojan se svítilnou a pohodlnou židlí. Není to místo, kde můžete s knihou trávit volný čas sám?

Sekcionální skladovací prostor
Návrh spíže s regály

Mini-skříň

Jak bylo již dříve uvedeno v Chruščova a dalších domech typických sovětských budov, je extrémně obtížné najít místo k práci, zvláště pokud máte hlučnou rodinu a malé děti. Malá kancelář může být uspořádána v komoře, kde je umístěno veškeré potřebné vybavení. Místa, samozřejmě, trochu, ale pro stůl, židle a několik polic v prostorné místnosti a ne.

Návrh komory pro domácí spotřebiče
Návrh skladovacího transformátoru

Návrh spíže

Návrh vestavěné komory

Návrh spíže se zásuvkami

Obchod s potravinami

Mnoho domácích spotřebitelů nakupuje produkty pro budoucí použití, dělí na zimu okurky a džemy, jsou zásobovány pytlíky cukru a mouky. To vše může být umístěno v komoře. Chcete-li ušetřit místo při ukládání podobných výrobků, vytvořte hluboké zásuvky. Systém skladování raků by měl být vybaven odnímatelným kontejnerem, který lze během vaření snadno vložit do kuchyně.

Návrh rohového skladovacího prostoru

Malá garáž

Obvykle muži ukládají nástroje pro opravy v garážích, ale pokud tam není taková místnost, můžete v garáži vytvořit kompaktní podobu. Přemýšlejte o tom, jaký systém ukládání je tu, a to i v zimních nebo letních pneumatikách vašeho vozu.

Návrh úzké komory

Praní prádla

Pokud je koupelna příliš malá, aby byla v ní umístěna pračka, nainstalujte ji do komory. Po cestě mohou být umístěny police pro uložení prášků a prostředků pro čištění bytu.

Návrh skladovacího prostoru se zásuvkami

Jak můžete vidět, existuje mnoho možností, jak používat spížky. Návrh tohoto pokoje závisí na vašich preferencích a funkční orientaci místnosti. Ale to, že ji neukládáte, je hlavním kritériem pro vytvoření komory maximální komfort a pohodlí.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + 1 =