Nábytek z olše v interiéru (23 fotek): zajímavé kombinace a nuance

V moderním interiéru se používá nábytek z různých materiálů: dřevotříska, plastů, kovů, skla a dalších. Ale navzdory tomu zůstávají klasiky z přírodního dřevěného nábytku. Je krásná, elegantní a elitní. Navíc k těmto vnějším charakteristikám jsou významnější. Za prvé, přirozený nábytek je ekologický, neškodí zdraví a neobsahuje toxiny. Za druhé je praktické, spolehlivější a trvanlivější. Mnozí oslavují pozitivní energii, která má nepochybně příznivý účinek, na rozdíl od nábytku vyrobeného z umělých materiálů. Existuje mnoho plemen, z nichž se vyrábí nábytek, dnes budeme studovat nábytek z olše a buku.

Alderův závěs na chodbě

Vlastnosti olše a buku jako materiálu pro budoucí nábytek

Alder označuje měkké dřevěné masivy bez výrazné struktury. Jeho dřevo rychle ztmavne, takže při výrobě olše, malované v nějaké barvě, obvykle napodobující červenou nebo ebenovou. Izolujte, že olše je odolná vůči hnilobě na mokrých místech, ale je citlivá na červí díru v suchých podmínkách. Stojí za zmínku, že olše jsou špatně nudné, ale s vědomím jeho vlastností, profesionálové stále z něj dělají absolutně jakýkoliv nábytek. Mezi výhody tohoto materiálu patří:

  • lehkost, měkkost a pevnost;
  • dokonale vhodný pro tesařství, snadné barvení a leštění;
  • rychle vysuší a trochu zmaří;
  • nedostatek přirozené síly olše se v podniku během zpracování stromu snadno obnoví, stává se silnější než ořech.
Hruška olše v obývacím pokoji

Všechny tyto vlastnosti olše dovolují mistrů vytvářet z nich krásný nábytek, který je vhodný pro jakýkoliv interiér a jakoukoliv místnost: dětský pokoj, kuchyň, ložnici atd.

Buková síla je srovnatelná s dubem, ale je špatně vhodná pro mokré prostředí a není vhodná pro koupelnu a kuchyň a pro obývací pokoj, ložnici nebo dětský pokoj je skvělá. Výhody řady buků:

  • má výrazné dekorativní vlastnosti: zachovává krásnou strukturu pro jakýkoli druh řezaného stromu;
  • rychle vysuší a nevypukne;
  • snadné kácení, ohýbání, řezání a řezání bez problémů;
  • vynikající výtěžnost při malování a při lakování zachovává svou ušlechtilou přirozenou barvu;
  • Bukové desky se používají pro výzdobu interiérů prostor.

Na slunci buk ztmavne, ale výrobci je obratně zpracují takovým způsobem, že výsledkem je výroba široké škály barev od světle krémové až po červenožlutou.

Rohová kuchyně z olše ve venkovském stylu

Moderní kuchyně z olše
Moderní hrudník z olše
Krásná vstupní hala z olše

Stěna v obývacím pokoji z olše
Světlý vstup z olše

Krásná kuchyně z olše
Rohová kuchyně z olše v rustikálním stylu

Nábytek z olše pro interiér

Tato volba dokonale vyhovuje znalcům jednoduchých, ale elegantních linek a ušlechtilých kombinací. Jelovník je nábytkem bez křičících ozdob, krásnými červenohnědými květy s hladkou strukturou. Také můžeme rozlišit následující charakteristické barvy: med, žlutý, odstíny zlatého dubu, třešně. V kombinaci s olivami nebo světle zelenými tapety takový nábytek vyzdobí váš obývací pokoj.

Rohová dřevěná sada olše v kuchyni

V interiéru je společná kombinace olše s nábytkem z jiných stromů. Alder a dub, zpracované v rustikálním stylu, dokonale zdobí vaši kuchyni. Neutrální tapety, měkké barvy jsou vhodné zde. Obecně platí, že v kuchyni můžete koupit celou řadu olše, bude to trvat velmi dlouho.

Kuchyně s jídelním stolem z olše

Bílý dub a olše se najdou při zdobení ložnice. Tato nádherná kombinace teplých a studených barev rozlišuje olše od slunečného a nasyceného. Tato tapeta je vhodná pro barvu zeleného čaje nebo oliv. Lůžka z olše - nejlepší volba pro rekreaci, vyžadují pečlivé ošetření sami.

Dětské lůžko z olše

Při zdobení školky můžete použít kombinaci materiálů olše a makassaru. Tato místnost je barevná, protože vyjadřuje kontrast světla a tmy. Může být zdůrazněno tapetami světlých barev s fialovým proužkem. Ve vnitřku dětského pokoje, olše zaujímá důležité místo, protože je šetrné k životnímu prostředí a přirozené.

Hnědá hrudník z olše

Nábytek z masivního olše podporuje potřebnou vlhkost a osvěží pokoj. Ona je žádaná vzhledem k podobnosti s mahagonem. Sestavy, stoly, židle z olše - to je často klasický styl, vhodný pro ty, kteří rádi sledují přísnost v interiéru.

Nábytek z olše na chodbě
Krásná šatní skříň z olše
Jasná pohovka z olše
Stín světelného stínu olše
Klasický šatník v obývacím pokoji z olše
Velká šatní skříň z olše

Interiér z bukového dřeva

Pokud zvolíte pohodlí a klid, pak je to váš materiál. Mnozí si uvědomují pozitivní vliv buku na člověka, takže je široce používán v interiérovém designu dětí, ložnic, kuchyně a obývacího pokoje. Nábytek z masivního buku je velmi silný, dobře odolává vnějším vlivům. Přírodní barva tohoto stromu je ve spektru barev od růžové až po hnědé.

Velká lůžková skříňka pro obývací pokoj

Bukový nábytek je ideální pro dětský pokoj. Tento strom nevyzařuje škodlivé výpary, takže dítě vždy zůstává aktivní a vesele. Takový nábytek chrání zdraví dětí, je spolehlivý a příjemný na dotek. Nyní, když vybíráme výrazné vlastnosti buku, někteří z něj dělají dokonce i nábytek do koupelny. V takových případech je povrch dřeva ošetřen speciální maltou, která umožňuje zachování jeho trvanlivosti.

1
Elegantní buková židle s proutěným sedákem

Nejčastěji buk nábytek je obvyklé zdobit dřevěné a cihlové venkovské domy. Tento strom opouští přirozenost a přidává šlechtu. Kromě toho má bukové pole antiseptické vlastnosti. Měli byste pečlivě postarat o tento nábytek bez použití chemikálií, protože poškozují povrch stromu. Buk netoleruje tvrdé kartáče a drsné mechanické působení. Nejlepší je použít běžný roztok mýdla.

Krásné bukové parkety v obývacím pokoji s krbem

Při výběru nábytku dáváme přednost řadám cenných druhů. Pamatujte si, že přirozený nábytek, a to i přes některé z jeho nedostatků, vás vždy nechává získat, protože zachovává a má příznivý vliv na vaše neocenitelné zdraví. Alder a buk jsou ideální pro tento účel díky svým vlastnostem, což je činí populární v designu moderních interiérů.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

60 − 57 =