Mozaikové dlaždice na podlaze: klíčové vlastnosti (21 fotek)

Dlažba-mozaika je často používána pro zdobení bytů a domů, protože to může výrazně změnit místnost. Světlo se bude odrážet opakovaně z každého malého kusu dlaždice, což umožní získat komplexní a rozsáhlý obraz. Trvalá a jedinečná malba, vyrobená z malých kusů dlaždice, je autorskou tvorbou, která zdůrazňuje exkluzivitu prostoru.

Černá mozaika na podlaze
Podlaha z černé a bílé mozaiky

Mozaika: tajemství volby

Předtím byl celý obraz na podlaze získán použitím velkého počtu malých kusů. Dnes připravené panely jsou sestaveny shromážděné v matici jednotlivých prvků. Prvky se vzájemně připevňují pomocí speciální mřížky nebo podkladu, které nedovolí, aby se částice rozpadaly.

Mozaikové dlaždice na podlaze v klasickém stylu

Květiny z mozaiky na podlaze

Umístění mozaiky na podlahu probíhá klasickým způsobem. Roztoky by měly být prováděny na vysoké úrovni. Pokud dojde k rozporu s hladítkem, ovlivní to vzhled povrchu. Někteří výrobci vyrábějí dlaždice pro kuchyně, koupelny, vybavené strukturovaným vzorem, který napodobuje mozaiku. Takové rozhodnutí je výhodné z hospodářského hlediska. Povrch tohoto materiálu je pokryt vrstvou glazury.

Mozaika na podlaze může být vyrobena z obyčejných dlaždic, které jsou rozděleny na malé prvky pomocí speciálních štěrbin. Takové sloty pomáhají vytvářet napodobování mozaikového panelu.

Mozaikové dlaždice na podlaze ve vnitřku domu
Textovaná mozaika na podlaze

Odrůdy z mozaiky

Mozaika na podlaze může být vyrobena z různých materiálů. V dávných dobách byla mozaika provedena použitím jílových pyramid určitých velikostí. Dnes se používá modernější a ekologičtější materiály. Mohou být umělé i přirozené:

  • Keramická mozaika na podlahu. Vyrábí se na bázi pečené hlíny, která je pokryta vrstvou glazury. Keramické dlaždice jsou odolný materiál, který lze namaľovat jakoukoliv barvou. Toto vynikající řešení pro povrchovou úpravu podlahy se stalo vynikající alternativou k dlaždicím.
  • Mozaika ze skleněných prvků. V tomto případě se používají kostky různých velikostí. Jsou odolné vůči vlhkosti a chemikáliím. To je zvláště důležité při zdobení místností s vysokou vlhkostí (koupelny, bazény). Výkres vzorku skleněné mozaiky se provádí převážně na zadní straně. Takový obrázek skleněných obkladů bude trvat dlouho.
  • Smalta. Tento typ krytu byl vynalezen Řekem. Ve svých vlastnostech připomíná mozaikový materiál a je odolný. Odstíny takové mozaiky se liší v závislosti na směru a úhlu dopadu světla. Nejčastěji se tento typ dekorace používá v kuchyni.
  • Mozaikové dlaždice z přírodního nebo umělého kamene. Charakteristický přirozený vzor může být neprůhledný nebo pokrytý vrstvou glazury.

Mozaikové malby jsou položeny v různých místnostech. Pomáhají zdůrazňovat individualitu prostor v koupelně, WC, chodbě, kuchyni atd. Taková dlaždice dává tomuto prostoru vynikající vzhled.

Obrázek mozaiky na podlaze
Modrá mozaika na podlaze v koupelně

Jak stylovat? Pokládat podlahu malými prvky je náročná práce, která vyžaduje profesionální přístup. To může být zjednodušeno pomocí volby, jako je mozaika na dlaždice. V tomto případě jsou jednotlivé prvky umístěny zvláštním způsobem na pružném povrchu. Vizuálně tato metoda vypadá jako panel mozaiky. Mozaikové panely pro kuchyň nebo koupelnu jsou vyrobeny z keramiky nebo skla. Skleněná varianta předpokládá lepení dlaždice na určitém základě. Keramické dlaždice jsou položeny hlavně na papírovém podkladu.

Mozaika na podlaze v obývacím pokoji
Přírodní kámen na podlaze v interiéru

Vlastnosti upevnění mozaiky na podlahu

Bez ohledu na zvolený typ materiálu by mělo být přijato pravidlo, že by mělo být položeno pouze na rovný povrch. Pokud je podlaha nerovnoměrná, budou všechny římsy a jámy patrné.

Kamenná mozaika na podlaze v koupelně
Mobilní mozaika na podlaze v koupelně

Mozaika z porcelánového kameniny na podlaze je poměrně populární a v poptávkovém řešení. Dnes si můžete koupit v téměř každém obchodě. Keramická žula je odolný, nepromokavý a odolný materiál, který lze použít v místnostech zdobených různými způsoby. Mozaika podlahy v sprše z tohoto materiálu je praktická a snadno použitelná. Pokládat tento materiál, pokud chcete, můžete to udělat sami.

Je nesmírně důležité vybrat správné lepidlo na obklady. U keramické žuly je ideální roztok polymeru. Je-li to venkovní skleněná dlaždice pro mozaiku, je lepší upřednostnit lepidlo cementového písku.

Mozaikové pruhy v interiéru koupelny

Zvláštní pozornost by měla být věnována také výběru injektáže. Používáte-li několik typů mozaiky, budete si muset zakoupit různé druhy injektáže. Barva malty je zpravidla bílá. Zasuňte švy mezi prvky bílou, cementovou, latexovou nebo epoxidovou dlažbou.

Mozaika na chodbě
Mozaik v retro stylu v koupelně

Než si koupíte stavební materiál pro kuchyňskou linku nebo koupelnu nebo se sami sebe zeptáte, jak ji dát, musíte provést kvalitativní výpočet požadovaného počtu prvků. Mozaikové dlaždice se zakoupí na poslední list. Faktem je, že pokud neočekávaně materiál nestačí, sklad nebo sklad nemusí být tou správnou volbou pro vás. Výpočet není obtížný. Bude nutné vypočítat celkovou plochu. Konečný výsledek musí být rozdělen podle plochy listu. Poté musíte přidat k výsledku 10%.

1
Obrázek mozaiky na podlaze v koupelně
Šestihranná mozaika na podlaze

Co se týká spotřeby lepidla, je třeba tyto informace pečlivě zkontrolovat na obalu. Pro kvalitní pokládku obkladů budete potřebovat i další dodatečné materiály. Pro instalaci mozaiky se používají nástroje jako je dlaždice, stěrka, páska, maklovitsa, kartáč, čtverec apod. Nezapomeňte si koupit ochranné prostředky: rukavice, brýle a respirátor.

Mozaika slídy na podlaze v koupelně

Příprava základny začíná směrováním trubek. Pokud bude instalován v budoucnu, doporučuje se provést hydroizolaci povrchu. Základ se zpracovává hlubokým penetračním základním nátěrem.

Vzor mozaiky na podlaze v koupelně

Potom se kresba převede na povrch. Lepidlo je hněteno a stěrka je rovnoměrně nanesena na povrch. Požadovaný prvek je stisknut na požadovanou oblast. K položení mozaiky je třeba z rohu předsíně nebo centra. Během provozu musí být dodržena vzdálenost mezi jednotlivými prvky. Rozložili jsme celý vzor. Rozložená dlažba je vyrovnaná. Měla by mít jednu rovinu s povrchem. Všechny fragmenty by měly být uspořádány podle obrázku. Po ztuhnutí lepidla se odstraní zbytky a znečišťující látky, nanesená malta.

Dekorativní mozaika vložená na podlahu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 4 = 4