Moderní styl grunge: jak vytvořit krajinnou chuť s inovativními řešeními (23 fotek)

Podle ustaveného stereotypu je styl grungeu v interiéru považován za skutečně americký trend, ale ve skutečnosti toto interiérové ​​řešení má francouzské kořeny. V minulém století se bohatá buržoazia, unavená z hlučných měst, začala stěhovat do provincií a vybavovat příměstská majetku v souladu s módou té doby. Vzhledem k tomu, v obcích neměli snadný přístup k elitní nábytku výrobků s pozlacenými římsami a elegantní, stejně jako pro pány, kteří by mohla učinit populární ozdobený omítek, musel jsem se najít jiné způsoby.

Betonové stěny ve vnitrozemí grunge
Interiér soukromého domu ve stylu grunge

Výstupem bylo vytvoření nové kombinace interiérů, která plně přenášela atmosféru minulosti pomocí levných nábytku, dekorací a dekorací. Postupně došlo k rozhodnutí a v Rusku mezi bohatými vlastníky pozemků, zástupci vládnoucí elity, blízko královské rodiny. V moderním inkarnaci, styl grunge dělá zvláštní požadavky na náměstí pokojů, velikost okenních otvorů, a výška stropů, nicméně, majitelé prostorných bydlení čoraz rozhodnout to.

Dům ve stylu grunge
Grunge stylu prvky v ložnici
Obývací pokoj ve stylu grunge

6 klíčových vlastností interiéru grunge:

  1. Preferované odstíny jsou bílé, šedé, bažinaté, mléčné, hnědé, hořčice; může být chutnější paleta přípustná, ale musí být zaprášená.
  2. Namísto obrazů v zlaceném rámu jsou stěny zdobeny portréty nebo rodinnými fotografiemi.
  3. Povinnými komponentami stylu jsou obrovské okna, staré vybavení a předměty pro domácnost, jasnost při umístění všech položek, dostupnost místa, prázdný prostor.
  4. Chcete-li popsat grunge, můžete použít 3 slova - praktičnost, eleganci a jednoduchost.
  5. Prostředí by nemělo obsahovat náznaky o společenském postavení majitelů, tudíž jsou zde drahé dýhy, benátské omítky, vzácné židle, zlacené kování, například nevhodné.
  6. Jako hlavní materiály se používaly dřevo, kov, kámen a cihla, přírodní tkaniny, bronzové kování.
Interiér obývacího pokoje ve stylu grunge
Grunge styl v interiéru

Podobnost grungeu a klasického interiéru

Soudě podle povrchních dojmů, obě oblasti mají společné: touhu používat věci a nábytkem vynikající kvality, který se bude dlouho prioritou levná starožitnosti, přitažlivost pro vytvoření jednoduché, ale slušný životní prostředí. V obou případech existuje monumentalita, což ovlivňuje francouzské kořeny: buržoazní uspořádali rodinné hnízda, které musely být předávány z generace na generaci.

V tomto stylu grunge v interiéru nechce elegantní a funkční, zejména odolného teakového nábytku postupně nahradit drahé dubové, zlacené a platinové nahradil lakonické kování.

Interiér ložnice ve stylu grunge

Skříň ve stylu grunge

Chcete-li znovu vytvořit atmosféru bohaté provincie ve vašem domově, musíte si uvědomit, jak moderní prostor funguje na základě starých objektů. Hlavní věc je, že postoj světa by měl být podpořen takovými ozvěnami minulosti, protože tento styl je vybrán nejen důchodci, kteří se odklonili od neustálého rozruchu.

Majitelé malých bytů jsou okamžitě vylepšeni sny o grunge: v omezeném prostoru tento styl vypadá směšně. Uvažovaný trend vyžaduje spoustu světla a volného prostoru, musí existovat oddělené místo pro odpočinek v obydlí. Nejedná se o obvyklé pohovky: více organicky vypadají jako objemné stoly, obklopené židlemi, určenými pro rodinné čaje, zde můžete také volat jednoduchý proutěný nábytek a měkké bály.

Kamenné stěny ve vnitrozemí grunge
Krb ve stylu grunge

Stěny a strop

Styl grunge ve vnitřku bytu nepřijme dekoraci stěn s obvyklou papír tapety. Vynikající možností může být jednovrstvý textilní potah, který má originální texturu. Dále jsou vítány dřevěné panely hrubého zpracování, odhalené zdiva, uměle vyzdobená podšívka. Stěny nemusí být bezchybné, je zde důležitá pouze péče a zdůrazněná nedbalost. Materiály samozřejmě by měly být přirozené, protože každý rok budou vypadat lépe.

Cihlová zeď ve stylu grunge
Apartmán ve stylu grunge

Návrhářům se doporučuje, aby se zdržely používání stropních stropů, také nestojí za to koupit lustry - namísto nich je lepší použít kované lampy, které jsou schopny jemně a přirozeně rozptylovat světlo.

Dům nebo pouze obývací pokoj ve stylu grunge může být doplněn o strop, sestavený z dřevěných trámů. Tyto prvky budou mít jinou délku a šířku, budou podrobeny hrubému broušení a pokryty lehkou barvou, obvykle bílou. Povrchová úprava a reliéfní textura vyjadřují touhu po přirozenosti, odhalují obecný směr stylování místnosti.

Bytový interiér ve stylu grunge

Co by měla být okna?

V ideálním případě jsou to obrovské otvory, v pořádku, pokud je na podlaze v místnosti alespoň jedno okno. Znovuvytvoření styl grunge v interiéru bytu, je třeba připomenout, že je nevhodné použití a plné tyl závěsy, jako na původní koncepce slunečního světla se musí volně proudit do místnosti.

Vlastnosti složení nábytku

Ospravedlněným rozhodnutím bude nábytek s klasickým vzhledem, který nemá neoprávněné předstírání. Měkké křupky, lehké zásuvky s hladkými obrysy pohovky a křesla ve stylu 60. let, otevřené police ze dřeva - standardní minimum, které ve stylu grunge místnosti bude hrát novým způsobem.

1
Stropní podhled ve stylu grungeu
Nábytek ve stylu grunge
Nástěnná výzdoba ve stylu grunge

V takovém případě nemusíte kupovat starožitný nábytek, nesmyslné příborníky a zbytečné vzácné vzorky nebo nadměrné "sovětské" skříně, které budou mít nepořádek.

Moderní styl grunge
Ložnice ve stylu grunge

Dekor a textil

Všechny druhy závěsů neodpovídají duchu interiéru, ale mohou být poskytnuty čisté polštáře. Produkty by měly být v kontrastu s čalouněním nábytku, stojí za to vybrat takové modely, které by se nestaly světlými místy na nízkém pozadí interiéru. Zde návrháři aktivně používají originální křesla, přikrývky z přírodních materiálů.

Při uspořádání prostor můžete použít koberce, které mají dlouhý zdřím a klidnou pastelovou barvu. Chcete-li vidět ornament na podlaze, jsou přijatelné floristické a husté geometrické motivy.

Stěny ve stylu grunge
Jídelna ve stylu grunge

Jako výzdobu lze použít svícny, rodinné sošky, podlahové lampy, kované svícny. Hlavním pravidlem je zabránit přeplnění prostoru, přetížení malými prvky, je také důležité, aby tyto věci měly originální výkon. Zejména je namísto obrázků třeba použít řadu fotografií majitelů bytů, které by nahradily pohlednice sbírkou figurín. Neobvyklým přírůstkem bude neobvyklá váza s květinami nebo orchidejem v zajímavé květináči.

Studiový apartmán ve stylu grunge
Koupelna ve stylu grunge

Apartmány ve stylu grungeu mohou být kreativní, pokud přidáte klasické kombinace s moderními interpretacemi. Nebojte se jít dál, protože pouze s čerstvým přístupem můžete dosáhnout autenticity interiéru!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

37 − 28 =