Lůžko s policí: nestandardní řešení pro spaní (21 fotek)

Neštandardní interiér nemusí vždy znamenat použití některých nových materiálů nebo nákup autorských předmětů slavných designérů. Chcete-li ztělesnit kreativní prostředí, stačí spojit známé a známé objekty se zajímavými a neobvyklými. Předpokladem je zachování funkčnosti věcí a jejich pohodlí. U ložnice je důležité racionálně využít prostor pro instalaci lůžka a okolí.

Výrobci nabízejí několik řešení v otázce kompaktního umístění postelí a nábytku v ložnici.

Bílé lůžko s policí na čele

Lůžko s poličkou v čele

Police mohou snadno vyměnit noční stolky, upevněné na stěně nad hlavou nebo instalované přímo na hlavě postele.

Stěnové police

Modely zdi mohou být použity jednoduše jako dekorativní prvek vnitřku ložnice (jako stojan pro fotografie, suvenýry). Ačkoli některé výrobky mohou snadno dát časopisy, telefon, laptop. Vynikajícím řešením je položit lampu, která osvětluje stránky knih mnohem lépe než model nainstalovaný na nočním stolku.

Při zajištění police je důležité zvolit správnou vzdálenost od postele k konstrukci. Nejlepším řešením problému - posezení na posteli v pohodlné poloze (napůl sedící nebo nakloněné) zvedněte ruku. Pokud je polica použita výhradně jako dekorace, pak ji lze upevnit nad zvýšenou ruku.

Černá postel s policí

Dřevěná postel s policí

Z nástěnných výrobků můžete vytvořit krásnou kompozici, některé modely používané jako dekorativní a jiné - pro konkrétní praktické požadavky.

Moderní regály již nejsou spojeny pouze s dřevem. Sklo vypadá beztížně a snadno se vejde do jakéhokoliv interiéru. Možnosti jejich použití jsou určeny tloušťkou skla, způsobu připojení.

1

Rozkládací pohovka s polici

Lůžko s polici desek

Police umístěné do čela

Nepochybně jsou nástěnné police dekorativní a pohodlné pro zdobení ložnice. Nicméně, jestliže nájemníci chtějí často uspořádat nábytek, pak police nemohou být snadno přesunuty. Výstupem v podobné situaci je lůžko s policemi v čelní desce (vestavěné). Výrobci nabízejí tak zajímavé a nestandardní modely, že nebude těžké najít produkt.

Nejoblíbenější možností je čelní deska s police pro celou šířku manželské postele nebo samostatné postele. Konstrukce mohou být umístěny přímo nad hlavou lůžka nebo po stranách. Některé speciální modely regálů jsou vyráběny v podobě pokračování kotviště a používají se jako noční stolky. Jsou vhodné umístit lampy, dekorativní předměty (fotografie, figurky).

Police jsou otevřené (je vhodné umístit knihy, ozdobné předměty) nebo zavřené. Pohodlné používání uzavřených police zajišťuje posuvné dveře.

Lůžko se sádrokartonovou poličkou

Police na hlavě postele

Postel s výklenkem

Pokud je na hlavu postele nika, pak je docela možné jej vybavit regály. Chcete-li zdůraznit tuto oblast místnosti, stačí zvýraznit otevření se zvláštním zvýrazněním. Výklenek může mít výšku ke stropu nebo být umístěn až uprostřed stěny. V každém případě taková ozdobná oblast poskytuje mnoho možností pro uspořádání závěsných polic.

V závislosti na oblasti výklenku může být upravena pro ukládání knih, suvenýrů, fotografií. Ve fázi volby rozměrů výklenku můžete vybrat šířku konstrukce více než hlava dvojitého lůžka. V tomto případě jsou jednotlivé regály vybaveny posuvnými dveřmi a je vytvořena prostorná skříňka. Pokud jsou dveře ze skla, konstrukce nebude vypadat těžkopádně a nebude těžké najít nějaké knihy nebo věci.

Hlava lůžka s polici

Lůžko s knihovnami

Nepravidelný variant spacího prostoru lze považovat za rozkládací pohovku s regály. V podobných produktech jsou pod područky umístěny police. A existuje mnoho možností pro nábytek. Rozkládací pohovka s polici je vyrobena v přímém nebo úhlu tvaru. V závislosti na prostoru místnosti můžete vyzvednout modely, které mají po stranách police nebo jsou dodatečně vybaveny za zadní částí výrobku. Rozkládací pohovka s policemi je pohodlná a ergonomická.

Hnědé lůžko s polici

Lakované lůžko s polici

Bed-transformátor

Takové modely umožňují v jednom výrobku kombinovat několik nábytku (pohovka, postel, police). Tyto struktury nelze považovat za rozšířené, což je primárně kvůli jejich vysokým nákladům, přestože jsou výhody lůžek s zdvihacími mechanismy dostatečné:

  • širokou škálu modelů;
  • přeměna místnosti v závislosti na denní době v ložnici nebo v obývacím pokoji (velmi poptávka po studiových bytech);
  • jednoduchá obsluha zařízení pro zvedání / spouštění prvků konstrukce, která zajišťuje pohodlné používání nábytku (starší lidé a děti se mohou snadno vyrovnat);
  • uspořádání úplného odpočinku v malých ložnicích; pozitivní vlastnost - postranní povrch chrání spící osobu před chladnou stěnou;
  • vestavěné krabice (pod matrací) vám umožňují položit věci (deka, polštář). Přítomnost těchto úložišť může ztěžovat stavbu;
  • mnohem jednodušší čištění místnosti.

Pro dětskou místnost je nejvhodnější instalovat vodorovnou konstrukci (křížový závěs). V těchto výrobcích se lůžko s police zvedne v šířce kotviště. V uzavřeném stavu má výrobek formu konvenční hrudníku. Na polici je vhodné umístit knihy a fotografie. Televizor můžete umístit. Toto dětské lůžko s polici je vh
odné instalovat v dětském pokoji, protože to bude zajímavé jak pro chlapce, tak pro dívky.

Neštandardní variantou je lůžko-transformátor, který kombinuje funkce spacího prostoru a pracovního stolu. Transformace probíhá prostřednictvím mechanismu kývání a náklonu.

Nevýhody těchto modelů lze považovat za vysokou cenu a složitost při výběru možnosti pro neštandardní pokoj.

Lůžko s policí

Palandy

Pro výrobce dětských pokojů nabízíme pohodlný model nábytku - loft-loft. Nezaměňujte tento design s patrovou postelí. Zvláštností struktury výrobku je to, že ve výšce zhruba 1 - 1,7 m od podlahy je jedno lůžko. K dispozici je stůl nebo police pod postelí.

Taková konstrukce s pracovním prostorem je považována za ideální volbu pro zdobení dětského pokoje. Když vylezou do podkroví a jdou dolů, děti dostávají další část pohybů, rozvíjejí obratnost a koordinaci a hlavně - je to spousta pozitivních a veselých emocí.

MDF postel s polici

Postel s výklenkem na čele

Plastové lůžko s policí

Při nákupu položky byste měli věnovat pozornost následujícím odstínům:

  • Bezpečnost modelu závisí na stabilitě konstrukce, spolehlivosti spojovacích prvků, vzdálenosti mezi dolní pracovní plochou a lůžkem;
  • kroky by měly být dobře fixovány, je žádoucí poskytnout určitý protiskluzový povlak pro krokový povrch;
  • pokud malé děti spí na lůžku, pak je nutné instalovat ochranné sukně. Toto opatření zabrání pádu dětí během spánku.

Při nákupu loftového lůžka s pracovištěm byste měli vzít v úvahu, že výcviková oblast bude špatně osvětlena, takže je nutné nainstalovat stolní lampu dostatečně silné.

Lůžko na pódiu s policí

Lůžko s policí na boku

Šedá postel s policí

Modely lůžek vhodné pro děti různých věkových kategorií

U dětí od dvou let je lůžko nastaveno poměrně nízko (ve výšce 0,8-1 m od podlahy). Pod postelí lze umístit: hřiště, skříň na oděvy, police na hračky, knihy. Optimální volba - modely s posuvnou částí. To znamená, že v době spánku se snadno sklouzávají pod lůžkem všechny součásti konstrukce (stůl, police, krabice).

Podkroví pro dítě ve věku nad 5 let je již zaměřeno na uspořádání plnohodnotného pracoviště. Prostor u stolu je vybaven knihovnami. Lůžko je instalováno v nadmořské výšce 1,3-1,6 m nad podlahou.

Světlá postel s policí

Lůžko se zásuvkovou policií

Lůžko s policí a zásuvkou

U dospívajících modelů je místo pro spaní umístěno ve výšce 1,6-1,8 m nad podlahou. Tyto konstrukce umožňují umístit do spodní části nejen pracoviště, ale také regály, šatní skříně na oblečení.

Při nákupech nábytku je třeba upřednostňovat výrobky vyrobené ze dřeva. Při výběru návrhu je žádoucí koupit modely klidných pastelových odstínů. Ideální volba - textura přírodního dřeva. V závislosti na interiéru dětského pokoje a jeho poloze (severní nebo jižní strana) můžete zvolit postele světlého nebo tmavého odstínu.

Rozmanitá konstrukce postelí umožňuje vytvořit útulné místo pro spaní v kompaktním pokoji nebo v pokojích kombinovaných s obývacím pokojem. Správná volba modelu pomůže ztělesnit stylový interiér, který bude také pohodlný pro odpočinek a plný spánek.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

37 − = 27