LED sokl: změna běžné místnosti na barevný svět (24 snímků)

Dobře uspořádané řešení osvětlení pomůže přeměnit pokoj. Díky podsvícení mění geometrii a přestává být statické. Jedním z nejdůležitějších a nejúčinnějších způsobů, jak vytvořit svůj domov exkluzivní, originální a útulný, je osvětlení základní desky s LED pásky. Sotva může nahradit plnohodnotné osvětlení, ale dokáže vytvořit romantický soumrak v místnosti.

Hliníkový LED podstavec

Bílý LED podstavec

LED sokl přináší do interiéru vzhled exkluzivity a originality. Pouze je nutné zvolit správnou bagetu a vhodný světelný zdroj. Po instalaci stropního nebo podlahového osvětlení se pokoj výrazně změní.

Dřevěný LED podstavec

LED podstavec

Nevýhody a výhody LED

Návrháři přijali LED diody a zahrnuli je do výzdoby různých místností. Popularita LED je způsobena následujícími výhodami:

 • Výkonný jas s nízkou spotřebou energie. Spotřeba energie ve srovnání s jinými žárovkami (luminiscenční, žhavící) je 5krát menší při podobné světelné účinnosti;
 • dlouhou životnost. V průměru činí 50 000 až 100 000 hodin. Páska se nebojí vibrací, ale když je chráněna, nemá strach z vlhkosti;
 • zabezpečení. U těchto žárovek nízké úrovně ultrafialového a infračerveného záření neexistuje žádná rtuť, která by byla zdravá;
 • velké rozmanitosti. V prodeji jsou různé barvy LED pásky;
 • požární bezpečnost. LED diody se příliš nezahřívají.

Existují LED žárovky a nevýhody. Patří sem:

 • nedostatečné osvětlení (LED osvětlení je užitečné jako dodatečný zdroj světla);
 • cena. Relativní nevýhodou je vysoká cena v porovnání s halogenovou žárovkou nebo žárovkou. Po nějaké době však bude možné zaznamenat úspory energie;
 • potíže s výměnou. Pokud se alespoň jedna dioda rozbije, budete muset demontovat celou pásku a vyměnit ji. Aby bylo možné připevnit zpět pásku, musí být lepidlo na lepidle, protože základna lepidla ji nemůže držet.

LED podstavec v domě

Obrázek soklu LED

1

Vytvoření světelného soklu: definujeme pomocí materiálů

Pro nezávislou výrobu soklu s podsvícením je zapotřebí pouze nejzákladnější znalost fyzikálních zákonů pro řádné sestavení elektrického obvodu. Samotná instalace nebude trvat déle než dva dny. Pokud nebudete mít žádnou potřebu nebo čas, abyste si sbírali řadu LED diod, můžete si zakoupit připravený světelný podstavec. Stačí pouze upevnit na zeď a zapojit do zásuvky.

Vyberte kazetu

V prodeji existuje několik typů lamp a pásky, díky nimž může každý osvětlovat na stropě místnosti.

LED stropní osvětlení má několik výhod:

 • nízká spotřeba energie;
 • lampy se silně nezahřívají a neohřívají okolí;
 • Páska může být řezána do libovolné délky vhodné pro umístění určité velikosti;
 • Můžete nastavit nastavení, kterými můžete změnit sytost světla, zapnout a vypnout světlo stropu.

Při nákupu zvolte barvu pásky. Můžete si vybrat mezi jednobarevnými nebo vícebarevnými možnostmi, které umožňují ovládat barevný režim.

Jas závisí na nainstalovaných diodách, na jejich rozměrech. Čím větší je LED, tím jasnější svítí. Nejčastěji používané LED diody SMD 3528 (velikost 35 × 28) a SMD 5050 (LED dioda 50 × 50 mm).

Dbejte na ochranu před vlhkostí. Páska může být otevřená a chráněna (utěsněna) silikonovým povlakem, který zabraňuje vnikání vlhkosti do prvků vedoucích proud. Pokud má páska ochranu proti vlhkosti, má značku IP a odpovídající digitální hodnotu.

Hustota diod. Čím vyšší je, tím jasnější bude záře. Podle standardů může být páska jednorázová s obyčejnou nebo dvojitou hustotou s 60, 120, 240 diodami na metr nebo dvojitou řadou s dvojitou hustotou 30, 60, 120.

LED podstavec v interiéru

LED soklu v chodbě

Ledové lišty s LED diodami

Výběr soklu

Páska z diod LED je fixována pomocí desky s lištami. Bude to držet v statické poloze a chránit před poškozením. Sokl pro podlahu nebo strop se nazývá bageta nebo filet.

Zaoblení, který přilne ke stropu a defektů stěn a masky v kloubech, není vhodný pro zapuštěné osvětlení, takže LED pásků vyvinuty speciální podstavce, které jsou připevněny ke stropu nebo stěně pod úhlem. To umožňuje rozptýlit světlo a vytvořit efekt dekorativního osvětlení. Ve soklu je umístěn speciální žlab pro pokládku pásky. Filet má malé okraje, které také zlepšují světelný výkon. Uvnitř může být tenká vrstva fólie, která je umístěna mimo kryt žaluzií silikonovou vložkou.

Volba soklu musí být provedena na základě geometrie místnosti, kde bude umístěna. U půlkruhových ploch je lepší vybrat pěnové sokly, pro dokončení velkého obvodu musíte zvolit flexibilní variantu, protože stěny jsou často nerovné. Polyuretanová lišta je vhodná pro stropní stropy, protože má vysokou hustotu.

Délka soklu, která je v prodeji, je 2 metry. Před nákupem musíte vypočítat obvod místnosti, kde bude instalován podstavec s podsvícením.

Sokl s LED pásem

LED podstavec pro schody

LED sokl v secesním stylu

Opírají lištu s podsvícením LED různými způsoby, v závislosti na materiálu, z něhož je sokl vyroben. Dřevěné filety jsou
upevněny samořeznými šrouby, lišty lehkých materiálů jsou upevněny kapalinami.

Stropní filé díky svému designu mohou LED diody skrýt a pomocí flexibilních konstrukcí je možné zdůraznit zakřivený obvod místnosti.

Vyberte profil, který potřebujete tak, aby jeho horní okraj byl odkloněn do místnosti a uvnitř vytvořil výklenek, ve kterém je systém LED pevný. Profil je připojen ke spodní hraně.

Celý systém stropního osvětlení pod základovou deskou je skrytý ze spodu, zhora je difuzní měkká záře, která označuje strop po celém obvodu. Takový dekorativní design lze doplnit malými lampami.

Výběr stropních prvků pro podsvícení LED je skvělý. Mají různé velikosti, tvary, dekorativní prvky.

LED podstavec venkovní

LED soklová stěna

LED podstavec

Použitým materiálem je:

 • Pěnoplasty. Vyrábí velmi lehké soklové lišty, ale pěna se nepoužívá k osvětlení podlahy kvůli nebezpečí požáru.
 • Strom. Dřevěné lišty jsou velmi drahé a náchylné k ohni.
 • Kov. Nejvíce protipožární opce, ale takové lišty jsou poměrně drahé a mohou být připojeny pouze k přímým stěnám. Hliníkový sokl je vhodnější pro high-tech styl a je vytvořen se speciálními výřezy pro LED pásy.
 • Polyuretan. Jedná se o jeden z optimálních materiálů pro profily. Dobře skrývá nerovnosti, vhodné pro navíjení stěn, vyznačuje se dobrým poměrem "cena-kvalita". Kombinace polyurethanu a hliníku se často používá.

Podlahové lišty pro osvětlení se liší od stropu. Jedná se o kabelový kanál a zásuvný kryt. Kryt musí být vyroben z průhledného materiálu, který rozptýlí světlo.

Další materiály

Kromě LED pásky a filé jsou vyžadovány napájecí zdroje, regulátory a konektory. Konektor je nutný pro připojení elektrického obvodu bez páječky. Ovladače jsou nutné ke změně jasu podsvícení a jeho chroma. Napájecí jednotka nebo měnič napětí konvertují napětí 220 voltů obvyklé zásuvky do 12 nebo 24 voltů požadovaných pro diody, chrání elektrický obvod před přepětím sítě v síti.

LED sokl s podsvícením

LED stropní strop

LED podstavec na chodbě

Instalace

Osvětlení základní desky s vlastními rukama je docela možné, ledaže se plánuje změna kabeláže nebo rozvod komunikace z elektrické desky.

Než udělíte zvýraznění, měli byste měřit pokoj a vypočítat záběry LED pásky. Pak zjistěte výkon celého obvodu na základě hustoty žárovek na metr délky. LED pás obvykle udává spotřebu energie na 1 metr. Jen ho musíme vynásobit počtem metrů potřebných k osvětlení místnosti, a výsledkem je napájecí zdroj, ale je lepší získat nějaké zdroje.

Zvedněte napájecí zdroj, regulátor. Pokud jsou pásky několik, pak je pro každou kazetu vybrána další napájecí zdroj. Páska se prodává za 5 metrů, standardní šířka je jeden centimetr, tloušťka 0,3 mm. Je flexibilní a skládá se z ekvidistantních LED. Napájení pro jasné LED diody je 12-24 voltů.

Připojte kazetu s napájecím zdrojem. Chcete-li omezit množství stejnosměrného proudu a zabránit vyhoření elektrického obvodu, je v pásku odpor. Napájení zdroje musí odpovídat součtu výkonů všech LED diod. Pokud přesahuje 50 W, potřebujete velký napájecí zdroj, který se bude těžko skrývat. Je lepší použít několik malých bloků. Jas, barva podsvícení se nastavuje dálkovým ovladačem.

LED sokl vyřezaný

LED sokl s lampami

Sokl s LED osvětlením

Pokud plánujete vložit monochromatickou pásku, je přímo připojen k napájení a k síti. Pokud je několik barev diod, nejprve připojte regulátor a potom desku LED. Po sestavení pásku potřebovat všechny pájené spoje, které mají být izolovány smršťovací bužírkou, která pomůže nejen izolovat elektrický obvod připojení, ale také aby byly dlouhotrvající a odolné. Je čas zkontrolovat okruh. Je součástí zásuvky a pokud je vše v pořádku, pokračujte v instalaci na stropní bagetu.

LED diody lze umístit nad soklovou desku, v technické vzdálenosti mezi základní deskou a stropem. V tomto případě můžete použít nejlevnější filé, pouze proto, aby se nebojí teploty o +60 stupňů.

Soklová lišta pro strop je lepší předběžně řezat a nastavit na rohách, ale nepevnit je v bodnutí a tak, aby se v horní hraně nacházela vůle o šířce nejméně 50 mm. Profil je připevněn na krátkou vzdálenost od stropu. Sokl by měl být upevněn na omítkovou vrstvu nebo na betonový povrch, nikoli na tapetu. Vzdálenost mezi stropem a horním okrajem bagety by měla být 60-70 mm.

Předběžně je nutné spojit soklové lišty a řezat je v rozích. Místo, kde bude římsa umístěna, je předem vyčištěna, ošetřena základním nátěrem. Filet je upevněn kapalnými hřebíky nebo je umístěn na samořezných šroubcích.

LED sokl s reflektory

LED sokl zelený

LED sokl žlutý

LED pásek se snadno upevní. Má lepidlo na zadní straně a je zakryto ochranným pásem, který je před upevněním odstraněn. Páska lze jednoduše řezat tak, aby odpovídala velikosti filé. Zóna páskování pásky je opatřena speciálními prostředky ještě před instalací stropních profilů. Páska je přilepená těsně pod okrajem bagety a kabel je skrytý ve výklenku. Stropní podstavec s nainstalovaným podsvícením.

Obyčejná LED páska v kombinaci s řádně vybranými a namontovanými stropními lištami změní místnost na rozpoznání. S jeho pomocí můžete obrátit dětský pokoj, koupelnu, hosta do světlého, barevného světa. Je třeba pouze ukázat představivost a poku
d něco nefunguje, vždy se můžete uchýlit k službám profesionálů.

Sokl s LED pásem je kombinací krásy, ekonomiky ve vnitřku místnosti. S jeho pomocí můžete vytvořit širokou škálu jasných světelných efektů. Velký výběr nastavení jasu, způsob provozu lamp umožňuje větší představivost.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

54 − 49 =