Lamp of Edison: měkká záře v interiéru (26 fotek)

Elektrická žárovka, která byla používána od dětství, byla vynalezena americkým vynálezcem Thomasem Edisonem a byla pojmenována po něm. Edisonová lampa je umělý světelný zdroj, ve kterém působí pod elektrickým proudem tělo vyžaruje světlo. Nejčastěji se k tomuto účelu používá wolframové spirálové vlákno. Pro izolaci světelného zdroje od vnějšího vystavení je umístěn ve skleněné baňce. Speciální držáky fixují volfrám tak, aby nedošlo ke kontaktu s vnějším pláštěm.

Lampa Edison v ložnici

Edisonová lampa v jídelně

Lampa s lampou Edison

První vzorky byly vyrobeny ve vakuu - vzduch byl čerpán uvnitř skleněné nádoby. Nyní to dělají s lampami s nízkým výkonem. U modelů s vysokým výkonem se čerpá inertní plyn. Snižuje tepelné ztráty, činí práci osvětlovacího zařízení racionálnějším a výnosnějším.

LED lampa Edison s odstínem

Lampa Edisona z plechovek

Výhody a nevýhody

Důvěrný vynálezce přišel s osvětlovacím zařízením s řadou výhod, které až dosud po 100 letech neztrácejí význam.

  • Levné. To je jedna z hlavních výhod ve srovnání s jinými osvětlovacími zařízeními.
  • Snadná instalace. Dokonce i dítě našroubuje žárovku do zásuvky.
  • Svítidla mají dlouhou dobu provozu.
  • K dispozici - lze zakoupit v každém obchodě.
  • Univerzální - vhodný pro všechny domácí osvětlovací produkty a nedávno konzistentně používaný ve výrobě. Lustry, stolní lampy, zástěny, malé reflektory stropního typu - žárovky jsou vhodné všude.
  • Ekologicky šetrné. Přírodní externí komponenty a skleněná izolace vnitřního obsahu umožňují vytvořit osvětlovací zařízení šetrné k životnímu prostředí. Na počátku dvacátého století to bylo revoluční objev, který dovolil opustit petrolejové lampy a svíčky, které jsou známé svou sazí a kouřem.

Svítidlo s lampou Edison

Lampa z Edison pod bronzem

1

Na světě není nic ideálního a lampy, které sloužily po mnoho let, mají také řadu negativních vlastností.

  • Drobnost. Tenká skleněná žárovka vyžaduje pečlivé zacházení s takovými světelnými zařízeními.
  • Nízká pevnost wolframové šroubovice. Neuvěřitelně tenké vlákno snadno selže při nejmenším kolísání.
  • Špatná ekonomika. Před vynálezem LED žárovky neměla jednoduchá žárovka žádnou alternativu. S příchodem konkurentů vznikla otázka, že většina energie starých lamp byla vynaložena na zahřívání wolframové spirály. Dnes je to hlavní nedostatek lamp.
  • Špatná kvalita světla. Žlutý odstín, který doprovází i lampu s vysokým výkonem, špatně ovlivňuje oči.

Lampu nelze vidět, protože ostré a jasné světlo snižuje oči. Avšak na základě skutečnosti, že se jedná o nejlevnější a nejlevnější druh lamp, není oblíbenost Edisonova vynálezu ohrožena.

Lampa Edison černá

Lampa Edison na dřevěném podstavci

Aplikace

Objev Edisona vybuchl do každodenního života a průmyslové sféry. Výměna starých zdrojů světla proběhla rychle. Pro pohodlí v každodenním životě byly lampy na lampách opotřebovávány, stínítka, která rozptýlila světlo, způsobila, že to nebylo tak ostrý a příjemnější na to, aby vnímal. K tomuto účelu byly použity kovy, tkanina, matné sklo a další materiály. Využívali osvětlení pohodlnější.

Vrchol výzdoby svítidel byl křišťálový lustr. Neuvěřitelné tvary stropních zapalovačů v několika vrstvách, s velkým počtem křišťálových desek, vytvářejí místnost, ve které je takový lustr nastaven slavnostně a zářivě.

V závislosti na potřebě byly použity lampy různých výkonů. Z tohoto indikátoru se velikost také změnila.

Edisonova stolní lampa

Edison Lamp Lighting

Přívěsek lampy Edison

Po uplynulý čas od vynálezu lampa Edison nezměnila design. Jedná se o skleněnou žárovku, uvnitř které je žhavící prvek. Pouze vnější část svítidel se mění - v závislosti na módě a nových technologiích se mění stropní svítidla, podlahové svítidla a nástěnné svítidla. Lampa zůstává nezměněna, která je zašroubována do svítidla. Pro použití ve zvláštních podmínkách se konstrukce svítidel lišila podle potřeby.

Úzká a dlouhá lampa pro průmyslové použití, malé a nízkým výkonem optických přístrojů, baterky a technologií, obyčejné stolní lampy, mikroskopy, alarm - to není úplný rozsah použití Edisonova vynálezu. Fráze, že je nemožné si představit náš život bez vynález talentovaného Američana, není formálností, ale skutečností.

Edisonová lampa neobvyklého designu

Edisonová lampa v obývacím pokoji

Inovace pro větší efektivitu

Dnes lampy minulého století získaly druhý vítr. Lampa s lampou Edison se vztahuje na styl "retro", vytváří v místnosti teplou a útulnou atmosféru. Nové technologie umožnily zefektivnit práci lampy a snížit spotřebu energie pro zahřívání wolframového vlákna. Slitina wolframu a osmiva činí vlákno odolnější a čerpáním do baňky inertních plynů se snižuje ztráta energie pro ohřev slitiny.

Stropní svítilna Edison

Edisonova noční lampička

Edison Lampa v retro stylu

Lampu nerozvádějte sami a odšroubujte podstavec.

Dekorativní dekorace svítidel v kombinaci s novými technologiemi umožňuje vytvářet intimní a příjemnou atmosféru v místnosti. Edisonové lampy ve vnitřku moderního domu neztratily význam a nebudou se vzdát pozice. Tato zařízení vyrobená s využitím nových technologií jsou hospodárnější a efektivnější. Měkké, zlaté světlo, které vyzařují, vyhrává milovníky domácího tepla a pohodlí.

Průmyslová lampa Edison

Lampa Edison v kuchyni

Edison Lamp

Odměnou k módě a otevření Thomas Edison, moderní návrháři vytvořili nové LED lampy ve stylu, který napodobuje začátek minulého století. LED retro lampy Edison dokonale zapadají do interiéru místnosti, stárnoucí ve starém stylu. Vytvoření obecné atmosféry z počátku dvacátého století, tyto lampy mají výhody spojené se standardními LED žárovkami. Obvykle se jedná o stolní lampy, světelné struktury se speciálními držáky, vyrobené v jediném starožitném stylu.

Lampa Edison ve stylu podkroví

Lustr s lampou Edison

Lampa Edison žhavá

Navzdory skutečnosti, že vynález amerického inženýra už mnoho let a dnes je nazýván jeho vyhledáním retro lampy Edison, ačkoli díky moderní technologii, jeho významu, neztratí. Nový princip výroby světla umožňuje konkurovat populárním LED lampám. Dokonce i vynálezci LED lampy v mnoha ohledech opakovali vývoj společnosti Edison. Základem všech svítilen je princip slavného Američana - pod vlivem elektrického proudu zdroj dává světlu do životního prostředí. Nové lampy používají jiný zdroj, ale fungují v skleněné baňce, jako první lampa.

Stojací lampa s lampou Edison

Edisonová trubka

Edisonova vintage lampa

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 20 = 29