Laminátové prahy – konečný design podlahy (24 fotek)

Je nemožné nesouhlasit s tím, že laminát se stane stále oblíbenější a požadovanou podlahovou krytinu. Při kladení je důležité organizovat každou fázi procesu správně.
Instalace prahů dokončí opravu / instalaci podlahové krytiny. Mezi hlavní funkce tohoto výrobku patří: ochranná a dekorativní.

Výrobci vyrábějí dokovací prvky o šířce 10 až 60 mm a délce od 1 do 4 m.

Hliníkový práh pro laminát

Černá práh pro laminát

Prahy pro laminát jsou vyrobeny z různých materiálů:

 • dřevo - se vyznačuje ekologickou kompatibilitou, úspěšnou kombinací s laminátem "pod dřevem". Mezi nevýhody patří vysoké náklady, potřeba neustálé péče (leštění, lakování). Pro výrobu dřeva se používá dub, popel, americký ořech. Upevněte prvky speciálními regály. Doporučuje se kombinovat s drahými typy laminátů;
 • plast - charakterizovaný flexibilitou, demokratickou cenou. Funkce - schopnost navrhnout zakřivené plochy. Nevýhody: průměrná kvalita, krátká životnost, rychlé odření;
 • kov - vyniká optimálním poměrem kvalita / cena. Mezi výhody patří: odolnost, estetický vzhled, jednoduchá instalace, odolnost proti vlhkosti, minimální údržba. Výrobky jsou vyrobeny z hliníku, mosazi, oceli. Nejoblíbenější jsou hliníkové pytle. Díky odlišnému designu (zlatý, stříbrný, "dřevo") je snadné zvolit model pro podlahovou krytinu nebo příslušenství dveří;
 • korku - (kompenzační tyč) má vysokou ohebnost, jednoduše se hodí a snadno převezme požadovaný tvar. Nejčastěji se provádějí přechody laminát / kamenné podlahy. Nevýhody výrobku lze považovat za vysokou cenu, citlivost na vysokou vlhkost.

Dřevěný práh pro laminát

Dubová laminátová prahová hodnota

Existuje několik typů prahových hodnot: víceúrovňový, přímý, konečný a úhlový.

 • Vyrovnání se používá k zdobení přechodu mezi podlahovými krytinami s různou výškou (od 3 do 18 mm).
 • Přímé se vztahují k nejoblíbenějším výrobkům a používají se v místnostech s podlahou stejné výšky (práh mezi laminátem). Pro instalaci takovýchto výrobků je povolená odchylka výšky nepřesahující 2 milimetry. Nejčastěji se používají ve dveřích, na spoji nátěrů laminátu a linolea. Samolepící základna zajišťuje pevné uchycení tyče.
 • Roh (schodiště) je vhodný pro dekoraci laminátu na okraji schodů (výrobky jsou ozdobeny pryžovým páskem), pro ozdobu dlaždicového kloubu. Zajímavé je podívat se na dokončení studiových bytů, kde je plocha kuchyně jasně vymezena dlažbou. Při upevňování se používají hmoždinky a samořezné šrouby.
 • Konečná prahová hodnota je použita jako okraj podlahy s pódiem nebo pro dokončení přiblížení k balkonům nebo na chodbě.

Prahová hodnota pro laminát je flexibilní

Prahová hodnota pro lakovaný laminát

1

Jak nastavit prahové hodnoty na laminátu?

Při instalaci dokovacích prvků se používá několik způsobů upevnění: skrytý, otevřený (mechanický), smíšený.

Otevřená metoda montáže

Budete potřebovat nástroje: děrovač, šroubovák, pásku.

 1. Délka polstrování je měřena - vzdálenost mezi lištami.
 2. Na povrchu laminátu pomocí tužky je aplikováno označení - místo pro vrtání otvorů pro upevnění.
 3. Vrtané otvory jsou vyvrtány. Prach je pečlivě vyčištěn. Hmoždinky jsou uvíznuty do otvorů.
 4. Práh pro laminát a dlaždice se našroubuje šrouby.

Možná, tento druh fixace nevypadá příliš esteticky, ale je velmi spolehlivý.

Prahová hodnota pro vrstvené lamináty

Prahová hodnota pro laminát z masivního dřeva

Laminátový prah MDF

Verze s vertikální verzí

Budete potřebovat nástroje: punčák, tužku, kladivo.

 1. Vzdálenost mezi sokly je měřena, přebytečná část dveří je odříznuta.
 2. Otvory jsou vyvrtány v podlaze (měly by být umístěny přesně na jedné lince).
 3. Do otvorů jsou vloženy hmoždinky z plastu.
 4. V drážce umístěné na špatné straně tyče jsou vloženy a rozloženy šrouby po celé délce. V této fázi je důležité zajistit, aby byly šrouby umístěny přesně proti hmoždinkám.
 5. Tyč je umístěna nad křižovatkou a šrouby jsou zasunuty do hmoždinek. Pokud je na nesprávné straně samolepicí vrstva, odstraní se ochranná fólie.
 6. Přesvědčivé pohyby by měly být stlačeny na liště. Není nutné vynaložit úsilí najednou na jedno místo. Prahová hodnota pro laminát je rovnoměrně přitlačována po celé spojovací čáře.
 7. Pro konečné upevnění tyče použijte kladivo. Dřevěný blok se na výrobek aplikuje a klepá se přes dveře kladivem.

Takové upevnění se často používá v klenbách, takže křižovatka není tak nápadná a získává se vizuální efekt "jednoho prostoru".

Prah z kovového laminátu

Prah instalace pro laminát

Horní prahová hodnota pro laminát

Instalace pružného prahu

Pro konstrukci zakřiveného spoje laminátu s kobercem používá dlaždice pružnou výplň pro laminátovou šířku 4 cm, která má tvar T. Podobný výrobek se prodává se třemi metry. Flexibilní hřebíky pro laminát mají odlišný barevný rozsah (asi 15 odstínů), což usnadňuje výběr modelů pro dokovací podlahu.

 1. Na čisté podlaze (betonová základna) je načrtnuto řada spojů ploch. Je žádoucí sledovat poloměr ohybu doporučený výrobci.
 2. Upevňovací profil je upevněn vrtákem a
  šrouby přes značkovací čáru.
 3. Podlaha je položena.
 4. Zásobník s profilem je umístěn v nádobě s teplou vodou (40-55 ° C) po dobu 15-20 minut.
 5. Pružný profil zaskočí do spojovacích prvků. Odřízněte nehty jenom vychladené.

Flexibilní nehty mezi dlažbou a laminátem pomáhají vytvářet hladké zakřivené čáry při zónování prostoru.

Prah podlahy pro laminát

Přechodový práh pro laminát

Prah mezi laminátem a dlaždicí

Volba stínu

Podlahové krytiny v různých místnostech by měly vypadat harmonicky, takže prahy jsou vybírány takovým způsobem, aby odpovídaly materiálům podlahy, nuancí interiéru.

 • Klasická volba - prahy jsou nastaveny ve stejném odstínu jako podlahové lišty. Doplňky: interiér dostane hotový vzhled, vytváří vzhled jednotného barevného provedení místnosti.
 • Je nastavena prahová hodnota, jejíž odstín podporuje barevnou úpravu dveří. To jasně ukazuje obrys dveří. Výhodou - pomocí této techniky můžete vizuálně oddělit přilehlé místnosti.
 • Nejběžnější možností je práh, jehož odstín podporuje tón podlahové krytiny. Hlavní výhodou určující popularitu recepce je to, že přechod do interiéru je nepostradatelný a vytváří se iluze jediného prostoru.

Je žádoucí vytvořit stejné modely v celé místnosti.

Prahová hodnota pro laminátové spoje

Semicirkulární práh pro laminát

Skrytá prahová hodnota pro laminát

Doporučení pro instalaci pádla

Konektor musí zavřít švu a musí být jasně pod dveřmi. To znamená, že při zavřených dveřích nesmí být lišta vidět z různých místností.

Na spojení povlaků by měla mezi nimi zůstat mezera asi 10 mm. Takový požadavek by neměl být považován za vadu práce. Tato technika se používá při eliminaci namáhání materiálů během změn v mikroklimatu. Laminát je velmi citlivý na změny teploty a vlhkosti.

Kloub pro laminát

Prahovou hodnotu pro laminát

Úhlová hranice pro laminát

Nemůžete-li opravit parapety pomocí šroubů, můžete ji přilepit. V tomto případě se doporučuje použít silikon, který dokonale přilne k hladkým povrchům (dlaždice, laminát).

Aby nedošlo k poškození obložení dveří při instalaci výrobku mezi dveře, je lišta vyříznuta o 1 mm kratší než vzdálenost mezi svahy dveří.

Původní design je často založen na použití různých textur, na kombinaci zajímavých podlahových materiálů. Harmonicky vypadá jako kombinace dlaždic a laminátů. Správná volba polstrování doplní a zdůrazní styl interiéru.

Prahová hodnota pro laminát

Nastavení prahové hodnoty pro laminát

Zlatý práh pro laminát

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 2