Laminátová barva “třešeň”: přírodní odstíny v interiéru (22 fotek)

Oblast použití takové podlahové krytiny jako laminátu pro třešně je dostatečně široká. Může zdobit venkovské domy i prostorné kanceláře. Jeho všestrannost je způsobena jedinečným designem, který snadno zapadne do jakéhokoli interiéru a hodí se k jakémukoli nábytku a dekorům.

Laminátová třešeň v klasickém interiéru
Laminátová třešeň v domě
Laminátová třešeň v zámku

Laminátová "třešeň" jako metoda podlahové konstrukce je již dlouho známa. Během své existence se stal jedním z nejpopulárnějších materiálů a není náhodou. Mnoho zahraničních a tuzemských výrobců se specializuje zejména na výrobu tohoto druhu podlah, objem prodeje těchto firem roste každým rokem.

Parketová třešeň
Laminátová třešeň v interiéru
Laminátová třešeň na chodbě

Vlastností dřeva je postupné získávání vzácných červeno-hnědých a lehce zlatých odstínů. Právě z této kvality hráli klíčovou roli při růstu zisku výrobců podlahových krytin. Tato funkce je obzvláště patrná na laminátu tmavých tónů.

Laminátové podlahy"вишня" в гостиной
Třešeň laminát ve vnitřku obývacího pokoje

Laminátové podlahy jsou docela všestranné. Díky výrazným zlatým a jantarovým odstínům může třešňová podlaha poskytnout každému místu atmosféru domácího pohodlí a tepla. Není divu, že pod takovou podlahou je snadné vybrat si nábytek a výzdobu a vytvořit originální design bytu.

Dosud se výrobci naučili vyrábět kvalitní laminátovou desku jakékoliv barvy. Nyní se nikdo nepřekvapí, že podlahová krytina napodobuje dřevo japonské, evropské nebo tmavé třešně. Tyto kameny naznačují řadu vlastností, které je třeba vzít v úvahu při výběru třešňového laminátu.

Laminátová třešeň v interiéru
Laminát s červeným odstínem
Lakovaná tmavě třešňová podlaha

Vícevrstvý laminát

Tento materiál, napodobující dřevitý třešňový vzor, ​​stejně jako všechny ostatní druhy laminátů, má čtyři vrstvy:

  • Stabilizační polštář. Tato vrstva nepřesahuje tloušťku 4 milimetry. Slouží k tomu, aby deska dosáhla potřebné síly a chránila ji před škodlivými účinky vysoké vlhkosti a vysoké teploty. Je to velmi tenká vrstva, která přijímá těžké náklady ve formě nábytku.
  • Základ. Je stejně důležitá a zodpovědná za spolehlivost a trvanlivost. Pokud je tato vrstva vyrobena z vysoce kvalitní dřevovláknité desky, třešňový laminát potěší vlastníky více než deset let.
  • Obraz třešňového dřeva. Tato vrstva odpovídá za estetický vzhled podlahové krytiny. Je důležité, aby tato vrstva byla pokryta kompozicí, která zabraňuje expozici ultrafialovým paprskům. V opačném případě se nádherná třešňová ozdoba rychle změní na něco bledého a nudného.
  • Melaminová pryskyřice. Toto dokončení desky je nezbytné pro zvýšení odolnosti proti opotřebení. Pokud je tato vrstva velmi tenká, na laminátu se rychle objeví štěpky, praskliny, škrábance a průraz.

Výše uvedené vrstvy jsou povinné pro výrobu laminátu. U různých výrobců je tloušťka každého z nich odlišná, což způsobuje výrazné rozložení cen. Některé společnosti, které se specializují na výrobu třešňového laminátu, dodávají vrstvy do standardního složení, které zlepšují tepelné a zvukové izolační vlastnosti podlahové krytiny.

Laminátová třešeň ve vnitřku bytu
Lakované podlahy s třešňovou deskou
Laminátová třešeň

Výhody třešňového laminátu

Tento materiál má mnoho pozitivních momentů. Mezi nimi lze zaznamenat jedinečný vzhled, různé odstíny a relativní levost některých modelů.

  • Laminátová třešňová barva má obrovský počet odrůd. Výrobci často odcházejí od standardních šablon a vyrábějí opravdu jedinečnou podlahu s originálním dekorem.
  • Pevnost. Tato deska má úžasnou schopnost odolat škodlivým účinkům prostředí. Po pádu těžkých předmětů nezanechá žádné stopy, z nohou pohovky nebo stolu a dalšího velkého nábytku nedojde. Dokonce i když chcete přemístit objekt bez jeho zvedání, na obálce nebude žádná stopa vašich experimentů.
  • Nekomplikované. Laminát "divoká třešeň" nevyžaduje zvláštní péči, je snadno umýt, na něm nejsou žádné skvrny
    . Samozřejmě, nesnažte se kontrolovat kvalitu povlaku a nalijte na něj červené víno nebo borůvkovou šťávu.

Většina lidí preferuje dubový laminát, takže třešňová barva vypadá velmi atraktivně a neobvykle.

Medově třešňový laminát
Laminátová třešeň s jemným vzorem

Kde se používá třešeň?

Tato podlaha je vynikající pro ty, kteří ocení komfort a domáckou atmosféru. Současně vypadá také stylově v kancelářských prostorách, kde je důležité pracovní prostředí a nálada pro produktivní činnosti. Pokud hlavní činnost vaší společnosti pracuje s klienty, hosté organizace ocení interiér s třešňovou podlahou.

Laminátová třešeň v ložnici
Laminátový třešňový květ ve vnitřku ložnice

Pokud mluvíme o bytech a venkovských domech, pak jsou zde atraktivnější a stylovější vzhled světla. Podlahu můžete vyzdobit růžovou, žluto-hnědou a béžovou. Tato volba je podmíněna především protože umožňuje vizuálně posouvají hranice prostoru, což je světlejší a teplejší. Tmavé modely se nejlépe používají v chodbách a chodbách. Také tento rozsah se používá v klasických interiérech.

1
Laminátová třešeň ve vnitřku studiového bytu
Laminátová třešeň s výraznou strukturou

V obchodních prostorách doporučují designéři uchýlit se k jiným odrůdám laminátu pro třešeň. Bude vypadat skvěle červené, tmavě hnědé a přirozené odstíny. Laminát pro třešeň organicky zapadá do stylu barů, obchodů a kaváren.

Umístění laminátu na třešně
Laminát pro třešeň ve vnitřku venkovského domu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

86 + = 96