Laminát pod dubem: úspěšné barevné řešení pro libovolný interiér (26 fotek)

V otázce uspořádání a vytvoření interiéru bytu nebo venkovského domu, je důležité nejen estetický komponent, ale také praktické. To je důvod, proč stále více a více vlastníků zvolí laminát pro dub jako podlahový materiál. Toto plemeno se vyznačuje vysokou odolností proti opotřebení, je odolné a je schopné odolat nejsilnějším nákladům po dlouhou dobu bez ztráty kvality vzhledu.

Laminát pod běleným dubem
Laminátový klasický dub
Laminátové podlahy"дуб" в стиле модерн

Interiér v secesním stylu s dubovým laminátem
Laminát ve starém dubu
Laminátový dub v ložnici

Krása a trvanlivost - nejlepší kombinace pro podlahu

Laminát "přírodní dub" - skvělý materiál pro návrh podlahy v kancelářích a obytných prostorech. Vysoké provozní a estetické vlastnosti z něj činí nejoblíbenější a nejoblíbenější na dokončovacím trhu. Mnozí odborníci se již podařilo zhodnotit vynikající vlastnosti dubového krytu a identifikovali řadu jeho výhod:

 • Laminátový dub přírodní s řádnou péčí může trvat déle než dvanáct let.
 • Dřevo se vyznačuje vysokou pevností a odolností vůči různým mechanickým škodám.
 • Velkolepý vzhled. V tuto chvíli vytvořil obrovský počet druhů laminátových desek, mezi nimiž jsou opravdu jedinečné modely, jako je kouřový dub, popelový popel a dokonce i med. Stojí za zmínku a další pikantní rysy: dřevo je schopno "zestárnout" a tento proces dává podlaze další atrakci a luxus.
Laminátový dub v interiéru domu
Laminovaný kouřový dub

Laminátový dub v interiéru ekologie

Mnoho si mylně myslí, že laminátová dubová barva není levnou radostí. Samozřejmě, můžete si koupit ekonomičtější pokrytí, ale je nepravděpodobné, že vás vydrží příliš dlouho. Vysoké výkonnostní charakteristiky jsou více než vyvážené a odůvodňují vysoké náklady na materiál.

Laminátové podlahy"мореный дуб"
Laminát pro přírodní dub

Rozmanitost modelů

Laminát pod dubem má obrovské množství odrůd. Klasifikace do skupin nastává na základě různých kritérií. Například výkres umístěný na ploše desky ji rozděluje do následujících kategorií:

 • Jednobílý ornament. Vhodný spíše pro dokončení velkých místností. Rozlišuje se různými barevnými řešeními a textury. Takový laminát pro dub je také klasifikován podle indexů odolnosti proti vlhkosti a rozměrů desky. Takový povlak se používá, když je v interiéru nutné napodobit podlahu dřevěného domu.
 • Dvouvrstvá povrchová úprava. Pomocí tohoto ornamentu můžete vytvořit iluzi dlažby. Materiál dokonale zapadá do vnitřku velkých i malých místností.
 • Laminát z třívrstvého dubu je přirozený. Taková podlaha je snadno zaměňována s parketami z krátkých nástrojů. Vynikající pro pokoje a dětské pokoje v apartmánech a venkovských domech.
Laminát pod horským dubem
Laminátové podlahy"дуб" в гостиной
Laminátový dub ve venkovském stylu
Laminátová deska v dubu v jídelně
Laminátové podlahy"светлый дуб"

Barvy

K dnešnímu dni představil obrovský počet barevných dubových laminátů. Váha je tak rozsáhlá, že obsahuje i šedé a růžové odstíny.

 • Dub dubový;
 • Tmavé barvy - černý dub, hnědé lamináty;
 • Světlé barvy: béžový dub a zlatý dub;
 • Laminátový dub v interiéru je jedinečný a originální.
Dubový laminát v hrubém zpracování
Laminovaný dub ve stylu Provence

Podlahová krytina může být hladká nebo strukturovaná. Výběr závisí na tom, jaký efekt chcete dosáhnout při vytváření interiéru.

Laminátový hnědý dub
Laminátový dub v interiéru bytu
Laminátové podlahy"медовый дуб"

Jak vybrat ten správný odstín?

Moderní dubový laminát přírodní má obrovský počet barev. Při výběru správného tónu doporučují odborníci podle těchto pravidel:

 • Hnědá dubová deska a vídeňský laminátový dub jsou dokonale propojeny s monofonním nábytkem a látkami. Tento nátěr je vhodnější pro zdobení klasických interiérů. Originální vzhled v kombinaci s lila-fialovými stěnami a tmavě hnědým dekorem.
 • Pokud ve vašem pokoji najdete nábytek z červenavého modřínu, laminátový šedý dub v interiéru doplní celkový obraz a s výhodou přidělí kusy nábytku. Také dokonale kombinovaný s takovými věcmi je obal, který napodobňuje severní dub.
 • Zlaté a zelené odstíny jsou považovány za univerzální. Mohou být použity v jakémkoli stylovém provedení. Jedinou výjimkou je klasika.
 • Laminátový světlý dub má široké spektrum aplikací. Vysoce technická, půdní nebo klasická volba - každé řešení vypadá ještě atraktivněji, pokud je na podlaze lemována béžová laminátová podlaha. Rovněž příznivě zdůrazňují šlechtu lehkého nábytku a zdokonalení dekorů tmavých odstínů.
 • Laminovaný dubový med je zvláště pozoruhodný. Takováto podlahová krytina je obvykle vidět v těch pokojích, ve kterých hostitelé tráví většinu času. Vytváří jedinečný pocit pohody a tepla.
 • Chcete-li vytvořit atmosféru francouzské provincie, udělat podlahovou krytinu, jako je laminátový dub Provence. Jméno podlaží hovoří samo za sebe: tyto desky vyjadřují náladu pobřežních vesnic Francie.
 • Laminátový černý dub se může stát důstojnou výzdobou a nedílnou součástí luxusních městských bytů. Tento povlak vyzařuje šlechtu a šik.
 • V případech, kdy chcete vytvořit skutečně originální a mimořádný interiér, mnoho lidí věnuje pozornost laminovanému bělému dubu. Může být buď bezvadně bílá nebo lehce béžová. Bělená podlaha je vždy stylová a efektivní. On dělá zvláštní styl stylů high-tech, minimalismu a loft. Měli byste být opatrní, když vybíráte nábytek a výzdobu místnosti, protože bělený dub se neseší se všemi odstíny.
 • Umělecký laminát, napodobující starý dub, příznivě zdůrazňuje styl jako starožitnost. To je také široce používán jak v barokním, tak rococo. Textury povlaku vytvářejí iluzi starého dubu a dovolují jej kombinovat s mléčným nábytkem a světlemi stěnami. Morena dub se zřídka chlubí v oknech obchodů s budovami a je poměrně drahá.
 • Laminát "přírodní dub" - univerzální a někdy velmi originální podlaha. Mnoho konstruktérů jej používá v prostorách s různou funkčností, protože vypadá stejně stylově jak v kancelářských budovách, tak iv prostorných venkovských domech a blízkých bytech města.
Laminát pro světlý dub
Laminát s dubovou strukturou
Laminátové podlahy pod tmavým dubem
Laminátový dub v koupelně
Laminátový dub v domě
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

66 + = 73