Laminát na zeď v dekoraci domu: podívejte se do nového letadla (27 fotografií)

Laminát na zeď v interiéru - to je praktická a stylová verze provedení, vytvářející útulnou atmosféru v místnosti. Existuje několik způsobů upevnění, ale nejpraktičtější jsou dva typy instalace na přepravní bednu a lepidlo.

Laminát na zdi
Laminát na zdi
Laminát na zdi

Výhody materiálu

Umístění laminátu na stěnu se provádí bez zvláštních obtíží, vyžaduje to jen speciální nástroj a další ruce. Estetický design s použitím takových povrchů má vysoký stupeň, jsou často používány k izolaci jednotlivých zón v místnosti, aby poskytly zvláštní náladu.

Laminát na zdi
Laminát na zdi

Laminát je považován za drahý a vysoce kvalitní výrobek, jeho instalace na stěnu není nákladné potěšení. Vyrobeno z dřevotřískové desky se používá hlavně s dřevotřískem, ačkoli jsou k dispozici možnosti pro kamenné a jiné přírodní materiály.

Laminát na zdi
Laminát na zdi

V každém případě bude místnost se zónou napodobující přírodní materiál a obsahující jako hlavní součást dřeva neobvyklý vzhled a přenášení atmosféry, která je obvykle dána konstrukcí přírodních prvků svou přítomností v interiéru. Plastové panely se samozřejmě liší svým nepřirozeným leskem a dostatečnou levostí.

Obkládání stěn laminát dost náladový k použití a je méně praktický než tapetu nebo malování stěn, takže byste měli dokončit pokoj s laminátem, který by byl nejmenší opotřebení na něj v obývacím pokoji, v ložnici, v dětském pokoji, na chodbě.

Nedoporučuje se zdobit tímto materiálem koupelnu, jiné mokré místnosti a kuchyň v oblastech, kde dochází k páření z vaření.

Laminát na zdi

Laminát na zdi

Jaký typ upevnění potřebujete?

Způsob upevnění laminátu ke stěně může být vertikální nebo horizontální. Chcete-li si vybrat správně, musíte znát výhody a nevýhody obou způsobů.

Laminát na zdi
Laminát na zdi

Vertikální způsob upevnění laminátu je nejjednodušší a vhodný pro začátečníky. Nevyžaduje použití různých triků, například schopnost správně vkládat boční lišty nebo ozdobit pozůstatky laminátu v rozích. Zde je vše mimořádně jednoduché, zejména proto, že některé typy laminátových panelů jsou tři metry - stačí na pokrytí stěny z podlahy na strop.

Laminát na zdi
Laminát na zdi

Můžete to udělat sami nebo koupit i zkrácenou verzi - je to malý kus laminátu, lamel, který lze instalovat v různých sekvencích. Tato metoda nese různé možné dekorace dekoru z několika odstínů laminátu. Malá fantazie je dost, a můžete přijít s jedinečným designem.

Laminát na zdi
Laminát na zdi

Například dekorace stěn s laminátem v chodbě může vypadat jako kombinace světlých a tmavých tónů - odvážné rozhodnutí, které je však pro tento prostor zcela vhodné.

Lehký laminát může být umístěn nad a pod, a prostředek může být nasycen tmavou, aby se dosáhlo zvláštního kontrastu. A použijeme-li v této technice malý Vrstvené bloky různých délek (které lze provést jednoduše řezané existující standardní list), dostanete k narušení plotu, bylo by vhodné na chodbě, vyrobený ve stylu země s velkým počtem ratanového nábytku a květiny v květináčích .

Obložení stěn s laminátem pomocí horizontálního pokládání je praktičtější. Chcete-li vypadat zajímavě, použijte různé možnosti instalace jednotlivých panelů: žebřík, šachové pořadí a tak dále. Tento přístup vyžaduje profesionalitu. Když se dokončená práce provádí profesionálně, vypadá to jako slušná stylová verze se zajímavou strukturou.

1
Laminát na zdi
Laminát na zdi

Příprava na upevnění

Chcete-li položit laminát na stěnu, potřebujete plochý povrch. Na hladké stěny bez omítky je třeba položit přímo na něj a upevnit kapalnými hřebíky. Jedná se o nejjednodušší volbu s maximální úsporou času a úsilí. Metoda je užitečná, pokud žijete v bytě (a priori dokonce i stěny) a chcete provést expresní opravu. Jak opravit laminát na zeď, aby obnovil například nejčastěji navštěvovanou místnost - kuchyň, chodbu nebo obývací pokoj? Chcete-li to provést, odstraňte veškeré povlaky z povrchu základní stěny. Potom jej vyčistěte a osušte a pak dokončete.

Laminát na zdi
Laminát na zdi

Tak, že nejpřínosnější porazit design kuchyně, instalovat laminát dřevo motivy - to vizuálně, aby místnost přitažlivější, protože strom má útulný teplý rozhovor. Pokud ani v tomto případě rozlišovat zónu, dělá pracovní prostor se sporákem v dlaždice a stolování - ve stromu, bude možné použít multi-funkční kuchyň, včetně jako úplný jídelnou, obývací pokoj a dokonce i komora.

Laminát na zdi
Laminát na zdi

Při lepení je nutné stěny dobře vysušit. Nejlepším základním materiálem je sádrokarton. Suchý a rovnoměrný sádrokarton dává konstrukci pevnost a slouží k bezpečnému použití stěn. Nezapomeňte na závažnost laminovaných pásů - materiál nemůže odolat zatížení a kolapsu pod jeho hmotností, pokud není základ dostatečně připraven a vyrovnán.

Laminát na zdi
Laminát na zdi

Nejčastější a nejspolehlivější metodou je předběžné upevnění bedny, na níž je laminát instalován na stěnu. V tomto případě je dosažena největší spolehlivost hotové konstrukce a možnost přidání ohřívače nebo zvukové izolace do otvoru mezi stěnou a laminátovými deskami.

Laminát na zdi

Laminát fixujeme na stěnu

Upevnění laminátu ke stěně pomocí přepravky začíná upevněním kolejnic ve vzdálenosti 60 cm od sebe. Pokud je konstrukce navržena v provedení horizontálně položeného laminátu, je bedna připevněna vertikálně. Naopak, s vertikálním vzhledem by měly být lišty položeny kolmo ke směru konstrukce - vodorovně. Taková instalace poskytuje největší pevnost, trvanlivost a vylučuje deformaci materiálu v budoucnu.

Laminát na zdi

Postup pro upevnění bedny je následující:

  • Nejprve je třeba vytvořit značku pro vyrovnání paprsku ve zvoleném směru.
  • Každý paprsek, z něhož se skříňka skládá, musí být nejméně 4 cm pro podporu hmotnosti výrobku;
  • s pomocí vrtáku připevněte bednu podle označení, ne méně než každých 50 cm;
  • začít laminovat na zeď.

Obložení stěn s laminátem po výběru směru a montáže latí může být odlišné a závisí na odrůdách laminovaných lamel. Tak existují lamely se zámkovou drážkou "Click" nebo "Lock" nebo jiným druhem spojení mezi dvěma lamelami. Ale jakýkoli druh lamel je namontován pomocí Kleimerů nebo přímo na spodní stěnu drážky tenkým hřebíkem.

Laminát na zdi

Jak položit laminát na stěnu lepidlem ve stupních:

  1. odstranění starých povrchů;
  2. vyrovnání stěn, šíření trhlin;
  3. ošetření stěnou základním nátěrem;
  4. připojení několika lamel mezi sebou pomocí lepidla se zakončenými konci před upevněním ke stěně;
  5. upevněte lamely ke stěně od rohu ke středu pomocí lepených hřebíků, které je třeba aplikovat na oba povrchy: na stěně i na laminátu.

Tímto způsobem můžete všechny položky nainstalovat sami. Je třeba si jen uvědomit, že pro pevnou fixaci konstrukce je třeba ji řádně ošetřit lepidlem a pak silně přitlačit ke stěně a držet po dobu 15 minut, aby se umožnila přilnavost povrchů.

Další informace

Pro stěny vhodné laminátové proužky se sníženou pevností - jsou zpravidla mnohem levnější než silný a hustý laminát, který je instalován na podlaze. U stěn může být tloušťka více mínus než plus, protože pod svou hmotností může být materiál deformován.

Laminát na zdi

Pro spolehlivost upevnění je nutné prořezat laminátové pásy na několik částí, takže hotové drobné nosníky mají nižší hmotnost a jsou lépe udržovány na stěnách. Chcete-li získat zajímavou strukturu dekorace dřeva, můžete použít několik odstínů materiálu a střídat je během instalace.

Laminát není odolný vůči vlhkosti. Když pokoj s laminátem neustále mění teplotu, je zde zdroj vlhkosti nebo páry, zhorší se. To je doprovázeno otoky na křižovatkách obou kapel. Proto by dokončení stěn s laminátem v kuchyni nebo na lodžii mělo být v oblastech, kde tyto faktory nejsou přítomné nebo jsou minimální.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

1 + 4 =