Křeslo-recliner – pohodlný odpočinek kdykoliv (22 fotek)

Název čalouněného nábytku má přímý vztah k podobě, kterou získává v důsledku transformace - křeslo je přeloženo jako "lehátko". Univerzální židle na židle mají vysokou funkčnost. Upravuje nejen opěradlo v požadovaném úhlu sklonu, ale také umožňuje prodloužení opěrky nohou (stojanu), což vytváří pohodlí pro nohy a umožňuje vám natáhnout tělo v plné výšce.

Bílé křeslo lehátko
Černá křesla křesla

Proces přetváření židle nastává po stisknutí tlačítka, což způsobí, že masivní měkký model nebo kancelářská verze židle má podobu pohodlné lehátka. Kromě toho řada modelů poskytuje rotující základnu, takže můžete pohodlně uspořádat a relaxovat, číst knihu, poslouchat hudbu nebo sledovat svou oblíbenou televizní show.

Pohovka s funkcí sklonu

Recliner pro dům

Kdo a kým byly vymyšleny židle na křeslo?

Vývojáři prvních modelů venkovského nábytku jsou americkí návrháři a bratranci Edward M. Knaubush a Edwin Shoemaker. Židle s polohovacími křesly byla vytvořena v roce 1928 jako nábytek pro odpočinek, konkrétně dřevěná židle se stahovací podnoží určenou pro venkovní rekreaci. Brzy se tato myšlenka zlepšila a realizovala společnost "La-Z-Boy Incorporated", která se specializovala na výrobu transformačního nábytku pro rekreaci.

Křeslo s rekonstrukcí v ekologickém stylu
Křeslo křesla v souboru čalouněného nábytku

Typy křesla-křeslo

K dispozici je široká škála transformačních židlí, jako je lehátko. Modely se mezi sebou liší:

 • typ řízení (aktivace).
 • strukturální znaky mechanismů transformace.

Stojí za to brát v úvahu podrobněji všechny rozdíly. To pomůže lépe pochopit návrh a určit výběr modelu.

Křeslo křesla v interiéru
Čínské křeslo křesla

Podle typu kontroly

Aktivace se provádí třemi způsoby: mechanickým, elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním.

U modelů mechanického působení se sklon opěradla mění v důsledku zatlačení těla sedící osoby. Pod závažím je opěradlo současně spuštěno a krok vytažen. Reverzní proces (skládání) nastane, když se tělo pohybuje dopředu. U některých modelů existuje zvláštní páka, která aktivuje skládací / skládací mechanismus.

Křeslo z hnědého koženého křesla
Kožená lehátka

Elektrické lehátka s elektrickým pohonem se přeměňují stisknutím tlačítka pevného nebo dálkového ovládání. U některých modelů se nastavení opěradla provádí hladce a vybraný moment je pevně nastaven.

U pokročilých sedadel lze nastavit paměť pro vaši oblíbenou pozici a po stisknutí ovládacího tlačítka bude instalována do automatického režimu. Například režim TV pro snadné sledování televizních pořadů, který je k dispozici ve všech modelech. Elektrické modely s dálkovým ovládáním mohou být nastaveny ve vzdálenosti od kdekoliv v místnosti.

Červená židle na židle
Mechanické polohovací židle
Křeslo s mechanismem naklápění

Strukturální charakteristiky mechanismů transformace

Celkem byly vyvinuty dva typy mechanismů pro židle-reclinéry:

 • Bezrámový systém se zabudovanými mechanismy. Modely jsou nejjednodušší konstrukce, v níž jsou mechanismy s rámem nábytku, protože nemají vlastní základnu. V křeslech se zpravidla nacházejí tři upevňovací polohy režimu rozložení. Krok v těchto modelech je vyvíjen na teleskopických kolejích, může být také vybaven "knižním" mechanismem (drop-down type) nebo "delfínem" ("potápěčský" typ).
 • Zařízení se základnou (podpěra). Tento model je nejvzdálenějším výběrem vhodné polohy, protože používá rotační mechanismus. Takové struktury jsou poměrně složité: můžete jednotlivě nebo synchronně měnit polohu jednotlivých prvků židle (opěradla, chodidla). Mechanismy transformace umožňují otočit židli ve všech směrech (o 360 °).
Křeslo křesla v secesním stylu
Křeslo křesla ve vnitřku domu

U některých modelů referenčního typu existují další funkce, díky nimž jsou vytvořeny pohodlné podmínky a ergonomie, což z
načně zvyšuje efektivitu odpočinku. Dnes se spotřebitelům nabízí:

1
 • Modely, v nichž jsou integrovány topné články.
 • Houpací židle.
 • Nábytkové atributy, doplněné o vlastní zvukový systém.
 • Profesionální lehátka s možností masáží.

Kromě toho existují modely speciálně určené pro starší lidi. Rozdíl mezi těmito sedadly je přítomností sedačkové lanovky.

Křeslo na lehátko s dálkovým ovládáním
Křeslo pro relaxaci

Křeslo pro domácí i kancelářské použití

U modelů používaných doma existuje několik možností naklápění:

 • Pro odpočinek v sedící poloze má opěradlo sklon 100 °.
 • Pro režim prohlížení telecastů - maximálně 110 °.
 • Pro úplné uvolnění (relaxace) je opěradlo nakloněno o 140 °.
Modré křeslo s opěrkou nohou
Křeslo křesla ve skandinávském interiéru

Kancelářská židle s mechanismem naklápění je navržena tak, aby vytvářela maximální pohodlí pro práci a volný čas, což se děje změnou úhlu sklonu. Každý moderní model bere v úvahu všechny oblasti styku lidského těla se sedadlem a zády, a proto je v jakékoli poloze, napětí je odstraněno ze svalů krku a páteř je vyložen. Pro nohy je speciální pouff s určitým úhlem sklonu.

Kožené křeslo je vhodné pro domácnost i kancelář. Spotřebitelům nabízí široká paleta barevných řešení.

Recliner v moderním designu
Křeslo křeslo v interiéru venkovského domu
Židle židle se žlutým křeslem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 30 = 32