Kozetka v interiéru: hravé linky v každodenním životě (22 fotek)

Kozetka je malá dvojitá pohovka bez opěradla. Venku vypadá, jako by spojili dvě židle a položili mezi ně měkkou stoličku. Nohy tohoto nábytku mohou být buď čtyři nebo šest. Zadní část kozy obvykle proudí do loketní opěrky. Toto místo je zaoblené. Toto návrhové řešení vám umožní sedět napůl a půl a provádět příležitostné rozhovory se svým soupeřem.

Satin čalouněná brašna Zásuvka se saténovým čalouněním
Koza v sametovém čalounění

V minulých dobách koza přišla na místo na gauči. Na gauči byly ležet. Později se rozhovor v takové situaci stal neslušným, dámy upřednostňovaly během rozhovoru, aby ukázaly rovnoměrné držení těla.

Bílé šaty
Kryt na sako

Současně byla koza považována za pohovku pro milovníky. Dva lidé by se na něm mohli nacházet ve slušné vzdálenosti od sebe navzájem, ale současně si položili na ruce a lehce se dotýkali prstů.

Koza ve vnitrozemí podkroví
Klasické šaty

Koza: výhody modelu

Kite má mnoho výhod. Za prvé, je velmi kompaktní. Na rozdíl od konvenční pohovky, tento nábytek nepřebírá mnoho prostoru, může být umístěn i v malé místnosti. Za druhé, koza je vhodná pro různé stylistiky. V tomto ohledu se můžete pohybovat dvěma směry.

Můžete si znovu vytvořit jeden z klasických stylů: barokní, klasicistní, neo-barokní. V těchto stylech byly kozy používány ve starověku. Ale ne méně úspěšně takový miniaturní pohovka bude vypadat i v moderních interiérech, zvláště pokud je proveden v duchu minimalismu bez nadměrného dekorace.

Pohovka-kozetka
Původní provedení kozy

Koza ve vnitřním prostoru obývacího pokoje

Koza v moderním interiéru

Nyní se podíváme do místnosti, ve které můžete umístit pohovku s kozou a jak nejlépe to udělat:

  • V ložnici může být místo koktejlu použita koza, která se umístí na úpatí postele. Na této mini-pohovce si můžete přečíst knihu před spaním nebo pít čaj.
  • V obývacím pokoji může být koza umístěna v rohu nebo v blízkosti okna. Pokud máte krb, dokonale se mu vejde před něj.
  • Koberec můžete umístit na balkon nebo na lodžii. Stačí jen miniaturní nábytek.
  • V kuchyni může být koza umístěna poblíž jídelního stolu místo měkkého rohu.
  • Koseta se hodí i do úzké chodby. Je velmi výhodné, abyste si sundali boty, seděli na obyčejné nízké stolici, ale na měkké pohovce. Kromě toho na tomto místě zanechá příjemný první dojem z vašeho domova.
  • Skříň nebo domácí knižnice kozí poskytnou zvláštní kouzlo.
Černé kožené čalounění
Gauč

Jak můžete vidět, není tam žádný prostor, ve kterém by tento univerzální kus nábytku neodpovídal. Moderní návrháři provádí kozy v klasickém stylu, vyšívají jejich tkaniny, dělají je také v moderních a módních stylech. To vám umožní zvolit nejlepší možnost pro každou chuť.

Červená secesní koza
Koza v moderním designu

Moderní multifunkční koza

V malých moderních bytech by nábytek neměl být jen krásný, pohodlný, ale také funkční. Pokud hledáte hledání takového nábytku, nemusíte vyhozet kozetku. Nyní v obchodech najdete rozkládací pohovku s kozou. Samozřejmě, historické prototypy tohoto nábytku neměly funkci spánku, ale v moderních modelech se objevila. Stačí, abyste vypnuli loketní opěrku a dostanete útulné samostatné lůžko.

Koza v proužkovaném designu
Koza na chodbě
Noční stolek

Kromě toho najdete židle transformátory, které se v rozložené podobě změní na kozu. Je to velmi výhodné. Když nepotřebujete mnoho sedadel, můžete opustit židli a před příjezdem je hosté položit a přeměnit ho na pohodlnou pohovku pro několik lidí.

Provence stylový kožený župan
Koza v šedém interiéru
Moderní design kozy

Dnes si můžete koupit kozetku ne v každém obchodě s nábytkem, musíte se podívat. Ale všechny síly vynaložené na vyhledávání stojí za to. Tento neobvyklý a elegantní kus nábytku dokonale zapadá do stylového designu bytu nebo domu.

Lakonová forma sukně
Župan z tmavého dřeva
Koza se zásuvkou
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 15 = 25