Kombinace barev v interiéru (57 fotek): úspěšné a krásné možnosti

Barevná schéma hraje důležitou roli v interiéru každé místnosti. Vědci jsou si jisti, že barvy a odstíny, které nás obklopují, ovlivňují nejen náladu a emocionální stav člověka, ale také mění váš fyzický stav zdraví. V každém případě, příznivá situace a krásný design potěší oko a vytváří útulnou atmosféru.

Bílý obývací pokoj s jasnými detaily

Jasný přízvuk v interiéru

Kombinace tyrkysové barvy v interiéru

Kontrastní barvy v interiéru

Kombinace barev v eklektickém stylu

Při výběru barevného schématu domu je důležité, abyste se řídili vaším vlastním vkusem, přičemž věnujte pozornost zákonům barvy a harmonie. Existuje několik pravidel vyvinutých designéry, kteří určují správnou kombinaci barev. S jejich pomocí můžete vytvořit libovolnou atmosféru v každé místnosti s různými rozměry a odstíny.

Obecná pravidla pro kombinování barev v interiéru

Obecná pravidla se týkají uspořádání barev. Jsou zde teplé, neutrální a studené odstíny. Při různých aplikacích však každá barva může hrát jednu nebo druhou roli, s výjimkou vždy teplé oranžové a věčně chladné modré. Proto tyto barvy opatrně používejte.

Žlutá, šedá a bílá v ložnici

Jasně modrá barva ve vnitřku

Kombinace květin v obývacím pokoji

Kombinace chladných a teplých barev v interiéru

1

Kombinace barev ve venkovském stylu

Základní principy použití barev:

 1. U velké místnosti je lepší vybrat teplé odstíny. Tím se zvýší komfort pokoje a přidá se světlo.
 2. Chcete-li vizuálně zvětšit místnost, musíte použít chladnou paletu světelných tónů. Světlé barvy téměř vždy zvyšují prostor.
 3. Použitím kontrastu bude pokoj pohodlnější. Je nutné zvolit jednu přední barvu (jasné nebo klidné na tom nezáleží) a dělat několik akcentů v jiném klíči. Chcete-li to provést, můžete použít barevný kruh společnosti Itten.
 4. Hra kontrastů je užitečná pro vytvoření dobrého prostředí. Všechny primární barvy mají opak. Jejich správná kombinace je vždy velmi úspěšná. Takže pro červenou můžete zvolit zelenou nebo žlutou lila.
 5. Vyhněte se kombinaci odstínů tmavé teplé a studené tmy. Nebo naopak - tmavá a chladná. Například žluté světlo a modré jsou studené. Jejich kombinace může negativně ovlivnit stav člověka.

Hledání správné barvy často vede designéry k přírodě. Jedná se o flóru a faunu, které jsou považovány za první inspiraci pro návrh obytných prostor, kde každý detail musí být spojen s obecnou atmosférou: záclony, nábytek a doplňky jsou hlavním kontrastem stěn. Úspěšná kombinace založená na přirozených odstínech (objednávání, odraz slunce ve vodě, listy) je pouze prvním krokem, je důležité najít poměr barev, který bude relevantní pro každou konkrétní místnost. Obvykle je tato kombinace 50x40x10, kde hlavní barva zabírá většinu, kombinuje méně, a docela málo pro akcenty.

Kombinace růžové a žluté v obývacím pokoji

Jasný obraz ve vnitřku

Kombinace hnědých barev v interiéru

Dětské

Pro návrh místnosti, kde žije dítě, je lepší vybrat teplé a klidné tóny. Ideální pro žluté, které dokáže rozvíjet kreativitu a kreativitu. Červená měkka nastaví dítě na aktivitu a mobilitu, ale může ovlivnit spánek.

Růžová v ložnici pro dívku vám umožní vytvořit příjemnou dětskou atmosféru něhy a nevinnosti. Dobré v kombinaci s hnědou, vínovou barvou a tóny šedé. Není žádoucí zasahovat do žluté, černé a oranžové barvy.

Tyrkysové akcenty v dětské místnosti

Kombinace jasných barev na koberci

Kombinace červené a bílé barvy v interiéru

Kombinace červené a modré barvy v interiéru

Kombinace červené a zelené barvy v interiéru

Modrá v ložnici pro chlapce může udělat pokoj chladný, ale zředěný bílou barvou se stává docela atraktivní. Můžete také použít červené a šedé prvky. Nemůže být doplněn o zelené a hnědé.

Chcete-li vytvořit světlo pro své dítě, měli byste si vybrat veselé barvy: azurové, žluté, zelené. Tyto barvy však vypadají velmi jasně, takže v takové paletě můžete sestavit jednu ze zón místnosti, například aktivní roh s dětskou verzí švéd
ské zdi nebo stůl, aby se dítě nudilo. Zbývající barvy by měly být neutrální (strop, stěny, dveře), na pozadí zářivě navržené funkční plochy přitáhnou dítě.

Kombinace fialové a oranžové v mateřské škole
Kombinace zelené a oranžové v mateřské škole

Kombinace barev v interiéru podkroví

Kombinace barev nábytku v interiéru

Kombinace barev v interiéru secese

Monochromatický interiér obývacího pokoje

Kombinace oranžové v interiéru

Kuchyně

Kombinace barev v interiéru kuchyně je nejlepší udělat pro povzbuzení dobré nálady a chuť k jídlu. Je vždy zelená, žlutá, oranžová a béžová. Hlavní věc, že ​​odstíny nebyly příliš šťavnaté - může naopak zhoršit trávení. Zřeďte barvy lépe modře, červeně.

Hnědá barva v designu kuchyně bude vypadat skvěle s kapkami zlaté, béžové a šedé. Tato barva je špatná s vínem, lila a kaštanem. Někteří věří, že tato barva vede do deprese, ale kompetentní hnědá kombinace barev v interiéru kuchyně umožní, aby to bylo stylovější a rafinovanější.

Neobvyklá možnost kuchyně může být kombinace zeleně v interiéru nebo smetany. Přírodní odstíny stromů, kamenů a listů dávají pocit svěžesti a živosti. Většina by měla být formalizována v hlavní barvě (60% místnosti). Barva koberce, svítidla a nádobí se akcentuje. Dokonale vhodná žlutá barva. Barva dveří by měla být co možná nejpřirozenější.

Kombinace zelené a béžové v kuchyni
Žluto-šedá kuchyně
Fialová bílá kuchyně

Pastelové odstíny v interiéru

Kombinace barevných textilií v interiéru

Kombinace barev v interiéru Provence

Kombinace barev interiéru retro

Obývací pokoj

Místo pro odpočinek a příjem by mělo být zdobeno "pohodlnými" barvami. Kombinace barev v interiéru obývacího pokoje by neměla být příliš jasná nebo tmavá, pouze situaci zhoršuje. Nejlepší je použít neutrální tóny, tj. Všechny barvy ve velmi měkkém výkonu. Pokud stále chcete jas, můžete zvýraznit výrazné malé detaily (barevné polštáře atd.).

Zelená v tomto případě hrají roli relaxační a uklidňující. Je kombinován s červenou a žlutou barvou. Špatně se šedou, modrou a odstínů fialové. Můžete přidat několik černých akcentů ve formě polštářů a saturovaných dveří.

Kombinace růžové, šedé a hnědé v obývacím pokoji

Kombinace růžových odstínů v interiéru

Kombinace šedé a žluté barvy uvnitř

Kombinace modré a žluté barvy v interiéru

Modrá v interiéru

Červená v interiéru obývacího pokoje je schopna rozveselit, aktivizovat kreativitu a neuvolnit se. Vhodné pro lidi, kteří rádi hrají hry a vezmou velké firmy. Používá se v modré, šedé, žluté a černé barvě. Nekompatibilní s fialovou, kaštanovou a hnědou.

Milovníci modré mohou vytvořit ve svém obývacím pokoji atmosféru zimní noci. Kombinace modré s křišťálově bílou představí tuto pohádku a třpytivé prvky (křišťálová váza, skleněné svícny) způsobí iluzi hvězd. Takže modrá může být použita v nábytku, na stěnách a záclonách. Strop, dveře a velké příslušenství by měly být v tomto případě bílé. Kontrast v tomto případě vytváří zlaté prvky, například polštáře.

Kombinace tyrkysové, modré, šedé a bílé v obývacím pokoji
Hnědobílý obývací pokoj

Kombinace barev v ložnici

V ložnici

Soukromý prostor ložnice je tím nejlepším místem pro vaše přání a preference. Hlavní věc je vybrat barvy, které vám um
ožní snadno usnout a relaxovat. Nejčastěji kombinace barev v interiéru ložnice předpokládá použití pastelových tónů, ale milovníci červené nebo modré barvy, která tvoří ložnici ve své "barvě", nejsou zakázány. Pokud se budete cítit klidně v atmosféře černé nebo jakékoliv jiné barvy, odvážně jej kombinujte do designu ložnice.

Žlutá v ložnici dává pocit slunečního svitu. Přijatelné v kombinaci s černým, zeleným, hnědým. Je lepší nepoužívat spárovaný s modrou, růžovou a vínovou barvou. Také stěny v ložnici mohou být namalovány v korálcích. Osvětlení, možná koberec na židli a obrázky je lepší vybrat oranžovou. To vše lze zředit bílými nebo černými fotorámečky, koberci a závěsy. Barva dveří musí být nasycená.

Violet-bílá ložnice

Zelená stěna v interiéru

Kombinace květin v jídelně

Kombinace světlých barev v interiéru

Tmavě zelená barva v interiéru

Do interiéru ložnice se objevila velmi úspěšná kombinace lila. Vyžaduje přidání světle fialové, kaštanové nebo šedé, odmítá červenou, žlutou, černou a hnědou barvu. Přidá interiér tajemství a tajemství. Fialová v ložnici vám umožní uklidnit a relaxovat. Tato barva spojuje harmonii a klid. Ideální v kombinaci se zlatým, žlutým, oranžovým a světle zeleným, ale nepřijatelné s nasyceným hnědým nebo zeleným, šedým, červeným.

Chcete-li vytvořit romantickou atmosféru, je vhodná kombinace šedé a růžové. Pozadí světle šedých odstínů a prvků růžové (záclony, čalounění sedadel, ubrus), s rozptýlenými fuchsiemi na polštářích, keramice a malých detailech. Tento komplex je vždy vyhrál a krásný. Také v ložnici vypadají dobře mátové, karamelové, smetanové a jahodové tóny. Kombinace béžových v interiéru ložnice je velmi důležitá již mnoho let.

Bílá-šedá ložnice
Pokojová krémová ložnice

Kombinace barvy Tiffany v interiéru

Kombinace květin v koupelně

Kombinace zelených odstínů v interiéru

Žlutá barva v interiéru

Kombinace zlatých odstínů v interiéru

Koupelna

V místnosti, kde vládne čistota, je lepší používat bílou barvu s modrými tóny. Obecně lze bílou barvu kombinovat s libovolnou barvou. Tato barva je univerzální, dává člověku pocit nadřazenosti a elegance, ale může udělat pokoj.

Používáte-li kombinace šedé barvy v interiéru koupelny, musí být nutně zředěna růžovým, hnědým, černým, lilačním nebo žlutým. Kategoricky nepřijatelné zelené a oranžové. Někteří věří, že šedá dává místnost zoufalství, ale správné uspořádání akcentů může změnit situaci ve vaší koupelně.

Modrá barva v designu koupelny dodává chlad. Nepodstatné skvrny modré a bílé (vynikající volba ve formě bílých dveří a samotné lázně). Vylučuje použití zlatých odstínů, burgundské.

Hnědá krémová koupelna
Béžová a modrá koupelna
Koupelna bílého lila

Zde jsou některé kombinace, které lze úspěšně použít při návrhu jakéhokoliv obývacího pokoje (základní, kombinace a zdůrazňování barev):

 1. Modrý kobalt + modrozelená, světle zelená + šedá
 2. Azur + modrá perština, světle zelená + hruška
 3. Tyrkysová + světle šedá, růžová + světle třešeň
 4. Bílá chrpa modrá + stříbro, krém + bílá
 5. Žlutá + světlá cihla, světle růžovo-lilac + čokoláda
 6. Hořčice žlutá + červená-korálová, tmavě tyrkysová + fialová
 7. Hořčice + olivová, světle béžová + světle hnědá
 8. Plátno + khaki, šedo-modré + staré zlato
 9. Červená lilku + wisteria, modrošedý + modrý prach
 10. Fuchsia + fialová, červená + modrá ocel
 11. Peach + žlutá-broskev, světlehnědý + tmavě hnědý
 12. Bledě růžový + světlý písek, mátová zeleň + tmavě šedá
 13. Jade + bledá chrpa modrá, zlatá + tmavě azurová
 14. Vápno + smaragd, fuchsie + krém
 15. Šedozelená + obloha modrá, lehká ametyst + purpurová
 16. Pistácie + hruška, kaki + světle béžová
 17. Oranžová + třešeň, šedá + tmavá čokoláda
 18. Coral + fialová, máta zelená + krém
 19. Losos + růžový křemen, světle růžovo-lilac + červená mrkev
 20. Pale-meruňka + sise-modrá, modro-šedá + staré zlato
 21. Červená + modrá, bodlák + žlutá broskev
 22. Carmine-červená + oranžová, kakao + hnědá
 23. Malina + lilek, šedá břidlica + červená
 24. Cherry + červená, modrošedá + fuchsie
Fialová bílá kuchyně
Červená, béžová, šedá a bílá v obývacím pokoji
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 42 = 45