Klasické stropy v interiéru: co přitahuje klasiku (23 fotek)

Navzdory nejnovějším trendům v oblasti módy a popularitě trendových interiérů jsou klasické stropy také velmi oblíbené jako dekorace v dekoraci obytných a kancelářských prostor. Samozřejmě, existuje nesčetné triky a profesionální tajemství o tom, jak dělat stropní strop v klasickém stylu bezvadně hladký a dokonale vyrovnaný.

Bílé klasické stropy

Strop v klasickém stylu

Nespornou výhodou klasického stylu při dekoraci stropních ploch je rozpoznán jako perfektní kombinace s prakticky jakýmkoliv směrem použitým v konstrukci.

Klasický strop ze sádrokartonu

Klasický strop v obývacím pokoji

Všestrannost klasických povrchů

Klasický strop ze sádrokartonu je nejoblíbenějším řešením pro dokončení stropního povrchu, i když se nejedná o klasický směr interiéru. Stropy v klasickém stylu, vyrobené na základě moderních materiálů, jsou obvykle zhotoveny ze sádrokartonových desek (GKL) od tuzemských i zahraničních výrobců. Často používaly krásné dekorativní prvky, které umožňovaly zdůrazňovat závažnost, zdrženlivost a lakonismus obnoveného interiéru.

Klasický kazetový strop

Nicméně, klasika není tak konzervativní, jak by se mohlo zdát na první pohled. V posledních letech se stala populární příjem mezi návrháři interiérů, kde etnika, moderní nebo úplně směs několika moderních a stylových linií, jak to bylo dáno rekonstrukce stropu v klasickém stylu. Barevné řešení zůstává nadstandardní. Volba často spadá do čistě bílých nebo pastelových odstínů: béžová, krémová, odstín "prádlo" nebo "ecru".

Klasické kulaté stropy

1

Klasický strop v kuchyni

Podle uvážení designéra nebo majitele areálu lze provést doplňky:

 • prvky z štukové formy. Je zcela možné uspořádat takové přírůstky nejen po obvodu stropu místnosti, ale také kolem centrálního stropního lustru. Stucco se výborně vypořádá s úkolem zvýraznění světelného zdroje, přičemž místnost má slavnost, pompéznost a zvláštní kouzlo;
 • malování jednotlivých dílů barvami "pro zlato" nebo "pro stříbro". Několik ročních období neovlivnilo účinek "bronzového stárnutí", jak ve výzdobě, tak v dekoru;
 • montáž přídavných stropních lišt nebo složení několika typů soklových desek.

Důležité je, že moderní technologie používané při konstrukci stavebních a dokončovacích materiálů mohou významně snížit váhu jak celé struktury jako celku, tak i jejích jednotlivých prvků. Stropní lišty z polyuretanové pěny jsou překvapivě lehké, ale silné a pružné. Tyto jakostní znaky produktů umožňují jejich použití nejen na obvodu obdélníkové místnosti, ale také vytvořit zaoblené tvary s zarámovaných výklenky, stropních svítidel a pevnůstky v klasickém designu interiéru nebo na strop v ložnici.

Vzorek na strop v klasickém stylu

Zelený strop v klasickém stylu

Sádrová omítka je dekorativní technika, zcela běžná v interiéru nejen pro obývací pokoj, ale i pro klasickou ložnici. Tam, kde se používají takové dekorativní detaily, je důležité pamatovat na správné připevnění a spolehlivost spojovacích mechanismů. Zvláště důležité je otázka montáže a upevnění, pokud jde o zavěšené víceúrovňové stropy.

Klasický strop s lištami

Stretch klasický strop

Vlastnosti víceúrovňových stropních konstrukcí

Komplexní klasické sádrokartonové konstrukce jsou komplexní pouze na první pohled. Dokonce i takový laik z oblasti stavby bude schopen realizovat takovou myšlenku v uspořádání svého bytu nebo domu, bez ohledu na prostor konkrétní místnosti. Postačí studovat krok za krokem algoritmus pro konstrukci dvouúrovňového stropu a kroky pro přípravu materiálů (přířezů) pro budoucí opravy.

Strop v neoklasicistním stylu

Stropní tapety v klasickém stylu

Klasický design stropů, kde jsou několik úrovní umístěných v určité vzdálenosti od sebe, je poměrně populární při dokončení obytných i veřejných prostranství. To dokazuje bezpodmínečnou všestrannost dokončovací techniky. Například sádrokartonový strop v hale skládající se ze dvou úrovní a možná i více, je účinně doplněn světelnými zdroji. Tam může být zvolen jako reflektory různého síly a směru, rozptýlené po celé ploše stropu a centrální lustr dobře zapadá nejen ve výzdobě stropu, ale také doplňkový nábytek přes celou místnost nebo prostor.

Strop v klasickém stylu se zlatým dekorem

Kachlová klasická stropní konstrukce

Použití sádrokartonu zaručuje vynikající výsledek. Hlavní důvody pro výběr takového stavebního materiálu jsou:

 • získání ideálně hladkého a rovného povrchu;
 • schopnost dát stropu jakoukoli barvu, stín nebo dokonce kombinovat několik technik malování a kombinování barev;
 • skrýt narušení, švy a spoje mezi deskami překrývajícími se a také maskovat všechna komunikační spojení, prvky a zařízení;
 • odmítání dlouhé špi
  navé práce na omítkách a injektáži.

S technikou montáže stropů ze sádrokartonu se stanou skutečnými i ty nejodvážnější nápady a tvůrčí projekty. Jednoduché vyrovnání stropu je již dlouho považováno za nepraktické a neúčinné při nájemném. Zpravidla se na to vynakládá hodně peněz a výsledek je někdy ne to, čeho se očekávalo. S ohledem na přibližné náklady pro každý druh práce, mnozí řemeslníci dospěl k závěru, že má být vydán na nákup sádrokartonových desek a instalaci stropní konstrukci je mnohem výnosnější, než usilovat o plný rozsah prací na vyrovnání a malování.

Klasický strop s osvětlením

Jediná věc, kterou byste měli věnovat pozornost, když začnete pracovat na dokončení stropu s dvouvrstvými konstrukcemi, je přesnost měření a přesnost řezání plechů. Nebude nadbytečné předem vypočítat a specifikovat požadovaný typ profilových vodítek. Z nich závisí nejen spolehlivost upevnění, ale také celková životnost vztyčené konstrukce.

Poznamenat na strop v klasickém stylu

Malování na strop v klasickém stylu

Možnosti kombinace materiálů

Podhled v obývacím pokoji mohou být vyrobeny v různých provedeních a barevných řešení, a textura materiálu a možných kombinací tvarů, ale kromě toho, že v kombinaci s každým jiným plechovka strop PVC fólie, a to i uvítací kombinace klasické panely vyrobeny ze sádry se současnými PVC stropy. V tomto rozhodnutí prakticky neexistují žádná omezení. Vzhledem k nejnovějším trendům ve výzdobě obývacích místností se takové techniky v zavěšeném stropu často nacházejí v dekoraci ložnice, v kuchyni, v kanceláři a v pokoji pro hosty.

Strop v klasickém stylu v ložnici

Strop v klasickém stylu

Když mluvíme o kuchyni v klasickém stylu, stojí za zmínku, že strop ve dvou úrovních umožňuje dosáhnout následujících:

 • unestenční zónování prostoru;
 • správné světelné akcenty;
 • skrýt všechny nepotřebné prvky a komunikace;
 • možnost doplnění dalších dekorativních prvků: výklenky, vnitřní osvětlení. V sadrových stropních panelech je základna stojanů pro nádobí a domácí spotřebiče dokonale připojena.

Stejně jako stropy ze sádrokartonu v hale, kuchyňské stropní konstrukce se skládají ze dvou vrstev. Pokud kombinujete sádrový materiál a PVC prádlo, je přípustné okamžitě pokračovat v upevnění vrstvy suché zdiva. V tomto případě je upevněn přímo na desky. PVC plátno je předběžně měřeno a vyříznuto v souladu s obvodem a oblastí opravených prostor. Může být namontován již ve stadiu montáže sádrokartonu.

Strop v klasickém stylu v jídelně

Dvoupatrový strop v klasickém stylu

V tomto případě, je-li povrch stropu nevyjadřuje vady (vady), pak všechny práce na vyrovnání a Smesi spárovací provádí na listy před montáží do kartonu, a proto jeho připevnění ke stropu. Po zpracování a ukládání povrchu sádrokartonových desek požadovanou barvu, strukturu a umožnění sušení je možné celý připravený obrobek upevnit na stanovený profil.

Stucco na klasický strop

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

27 − = 20