Jak vytvořit strop z překližky vlastních rukou? (30 fotek)

Strop v domě je jedním z hlavních míst, kde vypadá vzhled při pohledu. Existuje mnoho materiálů pro dokončení stropu. Všichni se liší ve snadnosti instalace, ceně, síle a vzhledu. Popularitou je konec stropu s překližkou. Vzhledem k dostupnosti a hladkosti povrchu je tento materiál oceňován kupujícími.

Vlastnosti a odrůdy

Překližka je materiál vyrobený z nejkvalitnějších dýh. Listy jsou navzájem nalepeny tak, aby se vlákna v symetrických rovinách shodovala.

Strop překližky v soukromém domě

Strop z překližky v zemi

Mistři, kteří si pro své domovy vybírají překližkové desky, si všimněte příjemné vůně dřeva v prostorách po dokončení.

Zastrčením stropu získáte mnohem více pozitivních výsledků, a sice snížení výšky stropu, diverzifikaci výzdoby, nalezení mezanin.

Dekorativní strop z překližky

Rozlišení překližky podle tloušťky, původního dřeva, výrobní technologie, odolnosti vůči vlhkosti a vnějšího povrchu. V závislosti na horní vrstvě mohou být překližky různých typů. Elite je vyráběn z buku. Odrůdové odrůdy jsou vyrobeny z březového, javorového a olše.

Pokud jde o broušení, rozlišují se broušené a zemní druhy.

Vysoký strop překližky

1

Různé značky jsou známé ve vztahu k působení vody. Takové značky se vyznačují složením používanou pro lepení dýhových desek a vrchním povlakem. K dispozici je také klasifikace velikostí listů.

Návrh stropu z překližky

Překližka stropu v domě

Výhody a nevýhody

Upevnění stropu překližkou má několik výhod oproti jiným materiálům:

 • vyznačující se zvukovými a tepelnými izolačními vlastnostmi;
 • Struktura překližky, sestávající z mnoha vrstev, dodává mechanickou pevnost;
 • některé odrůdy jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a jsou dobře impregnovány určitými látkami pro zvýšení odolnosti proti vlhkosti;
 • Tvarovaný vzhled poskytuje podobnost s dřevem, což dodává excentricitě do interiéru;
 • nízká hmotnost, což ovlivňuje snadnost instalace překližky;
 • Hladkost povrchu přispívá k různým způsobům, jak ořezávat strop;
 • náklady.

Pokud jde o ekologickou bezpečnost tohoto materiálu, závisí to na lepidlech použitých při výrobě. V případě použití přírodního albuminu, kaseinového adhezivního komplexu se vlastnosti základny nemění a odolnost proti vlhkosti se nezvyšuje.

Při použití lepidla založeného na překližkách bekelite se stává odolná, odolná proti vlhkosti, odolává agresivnímu prostředí a zachovává flexibilitu. Ale současně mluví o čistotě životního prostředí již nestojí za to.

Strop překližky v ekologickém stylu

Geometrie stropu z překližky

Strop překližky má další nevýhody:

 • krátká doba provozu;
 • ukazatele ohrožení požáru jsou na vysoké úrovni;
 • při nákupu byste se měli zaměřit na množství vlhkosti v místnosti.

Při použití překližky jako výchozího materiálu pro strop v domě by měly být nainstalovány další snímače, které by poskytly signál o požáru.

Překližka v obývacím pokoji

Strop z překližky v interiéru

Způsoby aplikace

Kdokoli může vyrobit strop z překližky s dalšími nástroji a nástroji. Než začnete pracovat s tímto materiálem, musíte vyrovnat strop.

Existuje několik technologií, jak překrýt strop překližkou. Lepidlo můžete použít k přímému připevnění k povrchu povlaku, k vytvoření bedny a k překližce. V situaci s lepidlem překližka se používá pro stropy malých místností, kde nedochází ke změnám teploty. Metoda je odlišná v rychlosti provádění. Ale stojí za to vynaložit větší úsilí na tisk materiálu.

Klenutý strop z překližky

Textured strop z překližky

Umístění latí

Pokud používáte pevné uchycení, je nutné k přepravce přitisknout listy. Nejprve je nutné určit umístění přepravky. Montáž překližky zahrnuje přítomnost takových nástrojů a zařízení:

 • ruleta;
 • tužka;
 • úroveň budovy;
 • šroubovák;
 • perforátor;
 • nůžky na kov
 • bary.

Malovaný strop překližky

Upevnění stropu z překližky

Překližka strop v kuchyni

Štěpení stropu pomocí překližky začíná umístěním tyčí. Fáze instalace přepravky:

 1. najít střed stropu;
 2. proveďte značení přepravky, s přihlédnutím k upevnění dvojice listů na jedné části tyče;
 3. zafixovat sloupky sloupků a kontrolovat jejich horizontální rozměr.

Celé listy se nacházejí ve střední části stropu. Odříznuté listy by měly být instalovány na okrajových částech. Mezi pruhy pozorujte délku 0,5-0,6 m, abyste vyloučili vychýlení při upevnění na přepravní bednu.

Strop z nepromokavé překližky

Upevnění beden a překližky

Montáž přepravky může být hřebíky, hmoždinky nebo samořezné šrouby. Stropní stropy ze dřeva naznačují použití nehtů. Na stro
py z betonu je nejprve nutné provést výkopy pro samořezné šrouby a hmoždinky.

Pokud jsou vertikální nepravidelnosti malé velikosti, můžete umístit kusy překližky pod lištu.

Strop z překližky v bytě

Lakovaný překližkový strop

Překližka k stropu je upevněna na latě. Tato fáze se vyznačuje jednoduchostí a přesností provedení. Schéma instalace překližkových listů:
vzít list a zvednout jej do bedny;

 1. Hrana listu je umístěna podélně na středovém pásu lišty;
 2. vyrovnat povrch s ostatními částmi bedny;
 3. Při použití šroubů fixujte list, dodržujte vzdálenost 2 cm;
 4. postupujte podle následujících kroků s následujícími listy;
 5. listy umístěné na okrajích překrytí musí být řezány a upevněny podobným způsobem;
 6. Na místech spár plechů se stropy a stěnami je možné použít bagety, které jsou upevněny pomocí lepidla.

Při upevňování plechů v blízkosti stěn je nutné ponechat mezeru (2-3 mm), která je nezbytná pro procesy zvyšování základny v důsledku teplotních rozdílů a kolísání vlhkosti.

Strop překližky s vlastními rukama vyžaduje šroubovací šrouby na okrajích listu s určitým délkovým intervalem. Aby nedošlo k rozdělení listu, šroub se zašroubuje o 1-1,5 cm od okrajů.

Zpracování švů zahrnuje několik metod. Švy stropu ve venkovském domě z překližky, je možné se schovat pod malými reechnye prvky. Poté naneste lak nebo barvu.

Překližky na stropě

Montáž překližky na strop

Stále existuje způsob, jak utopit strop. Používá se speciální tmel na dřevo. Takto upravený strop může být poté vložen tapetami nebo dlaždicemi. Samozřejmě, než začnete tmelovat, vyplňte drážky základním nátěrem.

Děrování stropu překližkou

Překližka na strop

Druhy povrchů

Dokonce dokončit strop - majitelé vyřešit. Pokud je použitý strop vrstvené překližky, konečná úprava není potřeba. Při použití barvy nebo laku je vlastnost překližky "dýchat" ztracena. Strop v dřevěném domě lze vložit do tapety polymerovými panely.

Dokončení stropu překližkou

Stropní osvětlení překližky

Překližka strop v zahradním domě

Pokud je zvolena metoda lakování, použije se typ vodní emulze, který se liší vzdušnou prostupností a rychlým sušením. Někdy vzniká otázka: jak namalovat strop z překližky, aby interiér byl neobvyklý. V této situaci se na záchranu dostanou reliéfní a texturní typy barevných materiálů nebo vytvoření malby.

Strop překližky v ložnici

Stěna z překližky

Před lakováním na strop je nutné použít vodoodpudivou směs, která chrání překližku před nadměrnou vlhkostí. Můžete použít jiný konečný materiál - lak, lesklý nebo matný. Takové sloučeniny jako skvrny se nepoužívají z důvodu nepředvídatelnosti výsledku.

Překližka strop v jídelně

Stropní lehká překližka

Dokončení stropu překližkou v dřevěném domě nebo v jiné místnosti vám umožňuje ušetřit peníze a zjednodušit instalaci. Tento materiál je vhodný pro mnoho interiérů, vytváří pohodlí a harmonii.

Překližka strop ve venkovském domě

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

27 + = 29