Jak vybrat styl záclon do interiéru (50 fotek)

Záclony - důležitá část interiéru, takže je důležité, aby byly v souladu s ostatními objekty v místnosti. K dnešnímu dni najdete záclony v různých stylech - římské, ruské, africké, čínské, francouzské, klasické, moderní, atd. Hlavní styly záclon a budou popsány v tomto článku.

Klasické záclony v ložnici
Husté hnědé a bílé průhledné závěsy v obývacím pokoji
Zelené závěsy v obývacím pokoji

Jednoduchost a pohodlí vesnických stylů

Útulná styl spojený s úhlednou rustikálními kabin a chalupy, nově upečený chléb a vynikající, plněné květinové vzory Provence získává v poslední době stále více a více populární v ruské konstrukce. Záclony v rustikálním stylu, jejich pastelové barvy, přírodní látky, spousta krásných cetky, krajky a kudrlinky - to vše dělá dům teplé a příjemné atmosféře. Závěsy ve venkovském stylu budou vynikajícím doplňkem k interiéru. Jak správně, jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Velmi oblíbené povlečení na prádlo. Pokud jde o barvy, tu převládají teplé tlumené tóny: růžová, béžová, broskvová, atd.

Záclony ve venkovském stylu v domě

Záclony ve stylu Provence poskytují nevysvětlitelnou vyspělost. V tomto směru francouzského stylu je častěji mléčné nebo krémové pozadí, na kterém růžové, karmínové nebo fialové květy jsou šťavnaté skvrny. Současná mezera v dřevěném komfortu bude vyrobena se záclonami ve stylu podkrovní, napodobující interiér chaty - atmosféra provincie je kombinována s moderními trendy a vytváří nový ekologický směr.

Záclony ve stylu Provence v obývacím pokoji
Květinové žaluzie v rustikálním interiéru
Květinové závěsy v kuchyni v rustikálním interiéru

Květinové závěsy v kuchyni v rustikálním interiéru
Jednoduché prádlo v kuchyni ve stylu Provence

Luxusní baroko - cítit se v paláci

Barokní a rokokové jsou možná nejvíce pompézní styly v umění. Množství zlata, ozdobné detaily, hladké křivky a kudrlinky vytvářejí pocit opravdového královského luxusu. Těžké, s lambrekynami, bohatými na zlaté a stříbrné záclony v barokním stylu, umožní změnu obydlí do skutečného paláce. Šité jsou (často takové závěsy - ručně šité) z hedvábí, sametu a dalších "status" tkanin.

Záclony v barokním stylu
Záclony v barokním stylu v obývacím pokoji
Husté a průhledné barokní záclony

Neméně zajímavé budou záclony ve stylu rokoka - elegantní zlaté ozdoby na těžké drahé látce vypadají elegantně. Prvky takových stylů, jako je baroko, lze pozorovat v moderním směru, jakým je art deco. Tam je kombinace nádhera a závažnosti, vytvářet elitní a drahé doprovod, který mluví o vysokém stavu majitele bytu. Záclony ve stylu art deco - to je skvělý kompromis mezi interiérem v duchu retro a moderního.

Záclony ve stylu rokoka v ložnici
Záclony v rokokovém stylu v obývacím pokoji

Moderní styly v interiéru - ztělesnění stručnosti

Úplný protějšek křičícího barokního a retro stylu je obecně moderní. V tomto moderním směru návrhu není místo pro mnoho malých detailů a všechny drobné buržoazie. Závěsy v secesním stylu se vyznačují přísností tvarů a harmonickou kombinací barev. Žádný pestrý vzrušený vzhled a květiny, žádné okraje s ručně vyrobenými lambrequins - jen diskrétní eleganci. Takový jemný vzhled v obtížně velkém obývacím pokoji, protože je schopen vizuálně udělat prostor více. Jsou to velmi podobné záclony ve stylu minimalismu - je tu stejná stručnost. Nic nadbytečné je hlavním mottem, který tyto módní trendy sledují.

Hnědé a bílé závěsy v secesním stylu v ložnici
Závěsy v secesním stylu v ložnici

Je nemožné nezmínit styl high-tech. Tento moderní styl se vyznačuje nasekanými tvary, úhlovostí a stejným minimalismem. Záclony ve stylu high-tech jsou lehké, vzdušné - bez gabardinu nebo sametu. Pokud jde o barvy, důraz je kladen na jednotnost, neutrální tóny a módní barevné kombinace.

Krémové záclony ve stylu high-tech v kuchyni
Jednoduché béžové záclony v moderním interiéru
Válečkové modré záclony v moderním obývacím pokoji

Elegance východu ve své ložnici

V posledních letech se výrazně zvýšil zájem o orientální motivy v interiéru. Zejména to platí pro Japonsko, protože kultura této země se vyznačuje jeho zdokonalením, jednoduchostí a ekologickými motivy. Záclony v japonském stylu představují špičku milosti: vzdušné tkaniny, jemné odstíny, květy s jemnými okvětními lístky se dotýkají srdce i nejvíce vybíravého esthetu. Dobrým nápadem je zavěšení takových záclon v dětském nebo salonku, protože vytvoří atmosféru něhy a pohodlí. Pro jeho snadnost je tento interiér poněkud jako pokoj ve francouzském klíči.

Záclony v japonském stylu v obývacím pokoji
Šedobílé záclony v japonském stylu v obývacím pokoji
Japonské závěsy se vzorem
Japonské dřevěné žaluzie

Ale toto seznámení se s Orientem nekončí, protože často pod východním vnitrozemí znamenal žádnou interiér v japonské nebo čínské způsobem, ale něco v duchu arabských zemí, padishahskih majestátní paláce a krásné odaliska. Záclony v orientálním stylu jsou šťavnaté barvy, složité vzory a zvláštní kouzlo na jihu.

Hnědočervené záclony v orientálním stylu
Oranžové závěsy v orientálním stylu
Hnědé závěsy v orientálním stylu

Evropské styly v interiéru - věčná klasika

Snad nejznámější oči budou styly evropského modelu. Kromě toho, interiéry městských domů, spíše než venkovské chaty. Nejklasičtější možností je Anglie - záclony v anglickém stylu vypadají poněkud ztuhlá, ale zároveň velmi elegantní. V tomto - celé klasiky s jeho závažnost a vznešenost. Živější a bohatší barva má interiér v duchu starého Itálie a není překvapující, protože veselá a energická povaha obyvatel této země se stala téměř legendou. Záclony v italském stylu jsou nezměněné tekoucí tkaniny, květinové ozdoby a plátěné tkaniny v teplých odstínech. Ti, kteří oceňují útulný retro, budou tomuto návrhu vzpomínat. Ale interiér ve skandinávském duchu je naopak spíše zdrženlivý, stejně jako dědictví kultury Severu. Tam převažuje bílá barva a klasické formy - stejně jako ve všech skandinávských.

Závěsy v anglickém stylu v ložnici
Závěsy ve skandinávském stylu v obývacím pokoji
Závěsy ve skandinávském stylu v dětském pokoji
Římské záclony ve skandinávském stylu
Římské záclony ve skandinávském stylu v kuchyni

Když už mluvíme o klasiku, nemluvě o trendy starověkých, latinské a řecké: závěsy v řeckém stylu, se stejnými meandry jsou stále měřítkem zdrženlivý majestátnost. Barva slonoviny a zlata - tato kombinace se stala legendou v takové oblasti, jako je design. Římské záclony netolerují křičící barvy: pouze přísnost a jednoduchost.

Záclony v řeckém stylu

Taková různá etnika

Etnické motivy jsou vidět všude, od způsobu oblékání do situace v bytech a domcích. Slovo "etnice" spojuje samo o sobě spoustu různých směrů - od poznámek v ruském národním kulturním klíči až po exotiku jako je Indie. Proto nelze popsat vlastnosti, které mají záclony v etnickém stylu. Docela často si vybírají design ložnic v čínském stylu, s bambusem, jeřáby a ohromnými draky. Ale můžete upřednostňovat módní a originální záclony v africkém duchu: toto je velmi exotické a jasné řešení, zejména pro fanoušky ekoturi. K etnickým lze přičíst i záclony v námořním stylu, protože v jejich modrých zářivech je jasně odhadnut středomořský styl s modrými tóny látek a vzorovanou keramikou. Záclony v africkém stylu jsou více přitahovány k písku a červeným odstínům.

Závěsy v etnickém stylu v obývacím pokoji
Záclony v etnickém stylu z bambusu
Krátká dekorativní opona ve stylu boho
Záclony v africkém stylu
Barevné závěsy ve stylu boho

Shebbi-chic - možnost pro tyto princezny

Každá dívka snila jako dítě v ložnici „jako princezna“, kde je vše v jemné modré a růžové barvy, nábytek - roztomilé panenky a téměř všude se krajky a měkké povlečení a parapety budou tygrovaná květiny v květináčích. Všechny tyto dívčí sny kombinují styl shebbi-chic. Interiér tohoto stylu, jako kdyby zkopírován z domeček pro panenky, ale proto, že záclony stylu Shabby-chic by měla být lehká, s jemným nevtíravým ornament, často s závěs. Netřeba říkat, že takové závěsy dokonale zapadají do dětského pokoje pro dívku. Ano, a někteří dospělí, tento design potěší.

1
Záclony s květinovým vzorem ve stylu šatek v ložnici
Pruhované odstíny ve stylu šatek
Bílé závěsy ve stylu cheby-chic
Záclony s květinami ve stylu šatek v ložnici
Záclony s květinami ve stylu šatek v jídelně

Různé záclony - jak vybrat ty správné

Z výše uvedeného můžete pochopit, jak odlišné jsou styly záclon. To znamená, že záclony do kuchyně ve stylu Provence přinést poznámky do domu teplý a útulný, se závěsy v empírovém slohu být skvělým doplňkem elegantního hodovní síně, nebo žijí v duchu XVIII století, a minimalismus bude dar z nebes pro fanoušky moderními trendy v designu. Amatéři exotických budou potěšeni záclonami v africké či čínské žíně a znalci stručnosti ve Skandinávii. A ztratit se v této odrůdě je velmi snadné. Chcete-li správně zvolit záclony pro všechny ostatní nábytek v interiéru, musíte věnovat pozornost všem detailům interiéru výzdobu místnosti, a lépe - konzultovat s designérem. Zkušený odborník může snadno vyzdvihnout něco, co dokonale vyhovuje situaci.

Záclony ve stylu Provence

Věřit specialistovi bude lepší z několika důvodů:

  • Osoba, která je daleko od designu, může zaměňovat podobné styly a nesprávně vyzdvihnout tento nebo ten detail.
  • Při výběru barevné schéma dobrý návrhář poskytuje mnoho parametrů: velikost místnosti, nenápadnost tónu, korespondence s daným směrem stylu atd. Amatér může něco ze seznamu vynechat.
  • Návrhář bere v úvahu nejen vzhled místnosti, ale také pohodlí při použití určité části.

Samozřejmě, že designérské služby jsou finančně drahé, ale výsledek bude stát za to.

Moderní hnědé závěsy v obývacím pokoji
Husté purpurové záclony v interiéru
Zelené závěsy v obývacím pokoji
Modré závěsy v ložnici
Šedé závěsy v obývacím pokoji
Husté hnědé závěsy v obývacím pokoji
Závěsy šedé mincovny v ložnici
Béžové záclony v klasickém obývacím pokoji
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

73 − 66 =