Jak používat podstavec v interiéru: neobvyklé a standardní řešení (21 fotek)

Návrh interiéru vypadá nedokončený bez správně zvoleného stropu nebo podlahového soklu. Existuje široká škála lišt, v závislosti na materiálu výroby a barevných řešeních, takže jakýkoli styl interiéru může být doplněn o chybějící prvek.

Role v interiéru

Dekorativní projekce jsou nejen důležitým funkčním účelem, ale také provádějí estetické úkoly:

 • venkovní podstavec v interiéru maskuje neestetickou mezery mezi stěnou a podlahou. Pod ním jsou skryté kabely;
 • stropní lišta skryje spoje mezi povrchovou úpravou stěny a stropu a vizuálně zvyšuje velikost místnosti. Dekorativní bar se může stát jasným přízvukem v místnosti a dává mu kouzlo a osobnost.

Sokl může být jednoduchý formulář, nebo se složitým vzorem, ale předtím, než si vyberete stropních lišt nebo podlahové lišty na podlahu místnosti, je nutné stanovit materiál.

Bílý sokl ve vnitřku

Dekorativní podstavec v interiéru

Radiový podstavec v interiéru

Materiály

Musíte si koupit takový výčnělek, který by harmonicky zapadal do celkového interiéru. Nejběžnější sokly:

 • Dřevěné. Materiál je díky své ekologické kompatibilitě a trvanlivosti poměrně drahý. V souladu s podlahou a nábytkem. Obvykleji se používají ořech, dub, bambus, javor.
 • MDF. Výrobní technologie - lisování dřevěných vláken za vysokých teplot. Ideální pro koupelny a kuchyně díky odolnosti vůči změnám teploty a vlhkosti. MDF sokly jsou určeny pro lakování nebo laminování.
 • Dýhované. Během výroby různých druhů tonizace. Základem baru je borovice nebo smrk a kryt je cenným druhem stromu.
 • Plastové. Výstup PVC je nejoblíbenější druh. Je odolný vůči vlivům prostředí a má atraktivní hodnotu. Díky rozmanitým texturám zdobí plastový lištový panel byt v jakémkoli stylu. Je snadno instalovatelná a je schopna přizpůsobit se vlastnostem místnosti.
 • Polyuretan. Tento prvek dokončení z polyuretanové pěny je v moderním módním provedení v interiéru. Je krásný, snadno se čistí, je neškodný a odolný mechanickému poškození. Polyuretanová soklová lišta je levná, ale vysoce kvalitní volba pro výměnu lišt. Dokáže realizovat nejdůležitější návrhy. Polyuretanový podstavec vytváří i nejsložitější zakřivený povrch.
 • Pod kobercem. Bar je vyroben z plastu a má speciální drážku pro vložení látky. Sokl pomáhá bezpečně zajistit koberec a podporuje hladký přechod z podlahy na stěnu.
 • Keramické. Používají se v pokojích s keramickou nebo keramickou žulovou podlahou.
 • Cork. Používá se v exkluzivních a neobvyklých interiérech. Výrobek lze dýhovat nebo vyrobit z pevného korku.

Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody. Všechny jsou snadno sestavitelné a poskytují pokoju úplný vzhled.

Dřevěný podstavec v interiéru

Nástěnný podstavec v interiéru

1

Soklové PVC v interiéru

Bílá barva

Bílá lišta v interiéru je obzvláště populární. Tato barva se často používá pro stropní nebo okenní rámy, takže tento rám se vejde do interiéru.

Sněhově bílé tyče dokáží vizuálně zvětšit prostor místnosti.

Materiál bílé lišty pro podlahu je zvolen na základě parametrů podlahy. Například pokud je podlaha z masivního dubu, pak je správným řešením instalace dřevěné lištové desky.

V prostorných pokojích je vhodný široký podstavec v interiéru. Dává mu solidní vzhled, zvláště v kombinaci se sloupy. Římsa na spodní straně místnosti ji ochrání před poškozením.

Bílé soklové podlahové a nástěnné držáky vyžadují důkladnou péči a čištění. Mohou snadno na sebe nahromadit nečistoty a prach.

Sokl v interiéru

Flexibilní podstavec v interiéru

Sokl v interiéru

Kontrastní kombinace

Fanoušci odvážných řešení mohou dokončit dokončení místnosti ozdobou kontrastní barvy. Okraj tmavé barvy z dřeva wenge je zajímavým dekorativním pohybem. Vypadá zajímavě v kombinaci s černými dlaždicemi a světlými dekorativními prvky - červenou nebo žlutou.

Vyřezávaný podstavec v interiéru

Sokl v rustikálním stylu v interiéru

Široký podstavec v interiéru

Jedna z primárních barev v interiéru může být opakována v soklu. Bary v tónu nábytku jsou nejlepší. Barva soklu v odstínu jakékoliv části místnosti je povolena. Například záclony, římsy, obrazové rámy, textilie.

Můžete si vybrat jinou možnost a umístěte podstavec v místnosti ve stínu interiéru není používán v dekoraci, ale kombinovat mezi hlavními tónových úprav nebo nábytek.

Kamenný podstavec v interiéru

Laminovaný podstavec v interiéru

Schodiště schodiště ve vnitřku

Výběr soklu pro barvu prvků místnosti

Nejste vždy cht
ít používat pouze klasický bílý sokl v interiéru. Někdy k udržení rovnováhy je výrobek vybrán pro barvu prvků místnosti:

 • Paul. Pokud si vybereme standardní kombinaci podlahy s podlahovou lištou, nebude to přitahovat pozornost. Někdy není možné najít správnou barvu soklu, pak prvek pro malování přijde k záchraně. Kompozice je vybírána striktně pod stínicí stávajícího podlahového krytu. Barvení se provádí před nebo po instalaci.
 • Stěny. Soklování uvnitř barvy stěn také nehraje žádnou dekorativní roli. Ale jsou schopni vizuálně zvýšit výšku stropu. Bar je namalován v tmavém nebo světlém stínu současně s zdobením zdí.
 • Dveře. Otvor ve stěně, plátno a římsy jsou vyrobeny v jediném barevném řešení. Z boku vypadá, jako kdyby bar zvonil celý prostor místnosti. Takže černý nebo barevný podstavec kombinuje všechny prvky interiéru.
 • Okno. Zajímavá a odvážná kombinace se používá občasně. Vypadá to nejefektivněji, pokud je okénko černé, olivové, šedé nebo vyrobené v jiném nestandardním odstínu. Přijímaný návrhář nefunguje s oknem zavřeným záclonami.
 • Nábytek. Je to největší kompozice v místnosti, takže barevný design v podobném odstínu vytváří stylový interiér. Například kuchyň se šedou sadou doplňuje šedý podstavec, bez ohledu na tón stěn, stropu nebo podlahy.
 • Stropní nosníky. Bílá široká lišta bude příznivě zdůrazňovat eleganci bílého svazku. Stejný efekt vytvoří tmavý pruh s tmavým produktem.

Vysoký sokl ve vnitřku je schopen působit jako samostatný dekorační prvek, zejména pokud je vyroben ve světlém stínu. Nejširší projekce může skrýt komunikaci a jiné neestetické detaily. Hlavní věc je, že jeho barva je kombinována s jinými barvami v interiéru.

Sokl z pole v interiéru

Podlahová lišta uvnitř

Sokl s patinou ve vnitřku

Výběr závisí na prostoru místnosti

Pro harmonickou kombinaci soklu v interiéru se berou v úvahu rozměry místnosti:

 • velký pokoj. Zde je výběr soklových desek v šířce, vzoru a tvaru prakticky neomezený. U vysokých stropů je v interiéru vybrán široký stropní lišta, aby se neztratila v prostornosti místnosti. Prvek se vzorem pod štukovou výplní přeměňuje obvyklou rozměrovou místnost s výškou 2,8 m do slavnostní síně;
 • malý pokoj. V takových pokojích vypadá hezká malá lišta. Polyuretanový sokl s lehkým štukem je přijatelný. Římsa s překryvy vytvoří ohromující medailon v místnostech v romantickém nebo klasickém stylu.

Při registraci se používají jako standardní sady soklu a podle individuálních zakázek podle návrhu. Majitel místnosti může rozhodnout, která volba je pro něj nejvhodnější.

Plastová lišta v interiéru

Sokl s osvětlením ve vnitřku

Sokl pro malování v interiéru

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 8 = 2