Interiér ve stylu fúze (19 fotek): krásné příklady

Eklektický nebo fúzní styl v interiéru je kombinací různých kultur a orientací. Jeho popularita takového návrhu prostor získaných v 90. letech. Ale tady je důležité, aby nebyla ta strana, když se nádherný interiér změní na insipidní sbírku objektů ze všech stylů, časů apod.

Obývací pokoj s krbem ve stylu fusion

Kdo zapadá do interiéru ve stylu fúze:

 1. Sběratelům. Jakákoli starožitná věc tohoto designu "nalezne" své místo. Takže to bude ideální volbou pro ty, kteří rádi sbírají starožitné předměty a je vášnivým obdivovatelem aukcí.
 2. Experimentátoři. Díky úspěšné improvizaci můžete kombinovat stylové prvky a nakonec získat svůj vlastní jedinečný styl.
 3. Cestovatelům. Suvenýry a neobvyklé předměty z různých zemí, pokud je kompetentně "vejde" do interiéru, dokonale kombinované s starobylým i moderním nábytkem.
 4. Rodina několika lidí, kteří patří k různým generacím. Design ve stylu fúze vám umožňuje zvolit nejoptimálnější kombinaci různých stylových řešení, a to i v jedné místnosti - každý člen rodiny si pro sebe snadno uspořádá útulný koutek.
Světlý dekor vytváří z obyčejné místnosti barevný interiér ve stylu fúze
Kombinace jasné kuchyně a obývacího pokoje ve stylu fúze

Základy designu fúze

Hlavní komponenty v tomto případě:

 1. barva;
 2. faktura;
 3. materiály (dlaždice, dřevo atd.)
Obývací pokoj v klidných barvách ve stylu fúze

Klidné barvy ustupují bohatým, jasným a odvážným barvám, které se dokonale doplňují. Nejčastěji se ve stylu fúze v interiéru nacházejí barvy jako:

 • zlatá;
 • karmínová;
 • zelená;
 • tyrkysová.

Docela vhodné a kreativní kompozice, stejně jako teplejší váhy nebo odvážné opozice. Hlavní věc není přehánět, jinak byste mohli dostat trhavý a v důsledku toho naprosto odpudivý interiér.

Světlý interiér se schodištěm ve stylu fúze
Studiový apartmán ve stylu fúze

V ložnici

Návrh ložnice ve stylu fúze vyžaduje zvláštní přístup. Návrháři se doporučují používat pro tuto čistě bílou barvu a doplňují ji několika kontrastními odstíny.

Důležité: fúze v interiéru ložnice umožňuje vytvořit klidnou a klidnou atmosféru, která je velmi důležitá pro každou místnost odpočinku.

K dispozici je zde také krb. A nezáleží na tom, zda je to elektrické nebo funguje na dřevě. Jako jeho rámeček je například vhodná dlažba světelných tónů.

Kontrastní ložnice ve stylu fúze

Další dobrou volbou pro eklektickou ložnici je přítomnost bílé pouze v ložním prádle a dekoraci zdí, podlahy a stropu ve světle kontrastních barvách. Hlavní věc - ložnice ve stylu fúze, nebo spíše její barevná paleta, by neměla být příliš agresivní. Přidat k tomuto návrhu může být jakákoli avantgardní věc: obrázek, koberec ve tvaru kůže nějakého zvířete, vzorovaná dlaždice na stropě apod.

Světlá ložnice ve stylu fúze

Obývací pokoj

Obývací pokoj je možná nejúspěšnějším předpokladem v domě, který může být zdoben ve stylu fúze, a tak zdůrazňovat jedinečnost svého bytu. V tomto případě se vyznačují různou úrovní povrchu: reproduktorů a ne vždy hladké roviny stropních desek na stěnách a na podlaze v obývacím pokoji, který pomáhá nejen k dát prostor zvláštní vzhled, ale také se schovávat před zvědavýma očima, případné nedostatky místnosti.

Neméně populární je výzdoba stěn v obývacím pokoji různé vzhledu a vlastností materiálů: například jedna stěna je vyrobena z řezaného kamene, na druhé straně je zde obklady, ozdobné panely nebo tapetu.

Pokud to podmínky a finance dovolí, lze v obývacím pokoji umístit unikátní exotické rostliny. To poskytne zvláštní atmosféru místnosti ve stylu fúze.

1
Prostorný obývací pokoj ve stylu fusion
Velký obývací pokoj v béžově fialových tónech ve stylu fúze

Kuchyně

Kuchyně ve stylu fúze je design s přítomností kontrastních barev v návrhu stěn, podlah a stropů. Povinný stav - použití nádob z keramiky, plastu nebo skla, stejně jako hrnce s místními zeleninou a květinami na okenních parapetách. Chcete-li doplnit interiér kuchyně ve stylu fúze, můžete nainstalovat originální bar s osvětlením, který bude atmosféru v místnosti teplé a kouzelné.

Kuchyně s velkým ostrovem ve stylu fúze
Malá kuchyně ve studiovém bytě ve stylu fúze

Studovna

Opět platí, že všechny stejné stylistické prvky, jako v jiných částech návrhu bytů ve stylu fusion: přítomnosti bílé, barevný kontrast a konstrukci stěn z různých materiálů: dlaždice, dřevo nebo kámen. Současně by však design kanceláře (na rozdíl od stejného obývacího pokoje) měl být více asketický, aby neodvrátil m
ajitele od práce. Pouze ty nejpotřebnější. Některé předměty starožitnosti v interiéru jsou také přijatelné, ale víceúrovňové plochy (zpravidla kancelář je vybavena malým pokojem) bude nadbytečné.

Osvětlení

Ideální řešení pro fúzi - úplné odmítání používání mnogorozhkovyh lustrů v pokojích, ať už je to obývací pokoj, ložnice nebo kuchyně. Místo toho si vybrat bodové osvětlení, které vytvoří prostor jedinečný design s účinkem malého show, kde je prostor a tajemný a patetický tón. Kromě toho můžete umístit několik originálních svítidel přímo na podlahu.

Velký lustr a bodové osvětlení v obývacím pokoji ve stylu fúze

Styl fúze také umožňuje:

 • vytvoření odvážného a originálního dekoru s pomocí celého souboru nepodobných lamp;
 • osvětlení nábytku, používání stolních lamp, svítidel a svícnů;
 • použití kontrastních osvětlovacích zařízení, díky nimž se můžete dostat jak do malého, tak i do velkého interiéru domu.
Malé lustrové a bodové osvětlení v bytě ve stylu fúze

Důležité informace a rady odborníků

Jedním z hlavních složek tohoto směru - přítomnost velkého prostoru v bytě a kombinace bílých letadel s denním světlem. Pokud budeme hovořit podrobněji o materiálech, pak bychom kromě přírodních materiálů měli věnovat pozornost také:

 • "Rolník" verze designu obývacího pokoje, ložnice atd. - složení stěn a klasického nábytku.
 • Zlaté nebo stříbrné prvky návrhu (například dlaždice pro strop). Bude velmi užitečné podívat se na pozadí smrky balusters.
 • Původní krb v kombinaci s velkolepým závěsem stěn, který dává místě trochu útulné kouzlo.
Dětský pokoj s prvky stylu fúze

Mimochodem, závěs je hlavním nástrojem ve stylu fúze. Díky kobercům, záclonám, závěsům z mušelinu a polštářům můžete svůj dům přeměnit na skutečné "umělecké dílo", a to i při malých finančních nákladech.

Velký obývací pokoj s bohatou výzdobou ve stylu fúze

Několik dalších užitečných doporučení pro znalce stylu fúze

Chcete-li vytvořit harmonický a jedinečný interiér v obývacím pokoji, v kuchyni nebo v ložnici, je třeba dodržovat několik důležitých pravidel:

 • Jednou z největších chyb v tomto případě je neporušenost prostoru. Všechny prvky designu by se měly zdůrazňovat a stínovat navzájem (dlažba na stěnách, vhodná pro barvu na čalounění nábytku atd.). Nenechte se unést a touha šokovat návštěvníky.
 • Kompletní a stylový "obraz" může být vytvořen nejen s pomocí kreativní představivosti a bezohledné odvahy, jako s dobrým vkusem.
 • Kromě toho je chaotický design prostor zcela nepovolen.
Kombinovaný obývací pokoj a jídelna ve stylu fúze

Fusion - vůbec ne drahý styl interiéru. Zastavení to vaše volba, měli byste pečlivě zvážit nejen míšení různých destinací, ale také vypracovat textury stropy, stejně jako vyrovnání povrchu podlahy. Podle významných návrhářů se tento styl vyznačuje přítomností velkých, světlých oken, klenutých otvorů a zaoblených tvarů stropní krabice.

Design ve stylu fúze vám umožňuje realizovat jakékoliv, i ty nejdůležitější nápady, stejně jako ukázat svou vlastní představivost.

Úzký obývací pokoj ve stylu fúze s lesklým stropem
Pokoj v klidných barvách ve stylu fúze
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

83 + = 90