Interiér pokoje bez oken (21 fotografií): Udělejte si pokoj útulný a světlý

V moderních apartmánech s individuálním plánováním nebo s rekonstrukcí často existují pokoje, které nemají ani jedno okno. Zpočátku to mohou být některé zadní pokoje, šatny, koupelny a jiné non-hlavní místnosti v domě, obvykle malý prostor. Vytvoření interiéru těchto prostor je nutné vzít v úvahu několik důležitých bodů, které jim pomohou kompenzovat nedostatek přirozeného světla a harmonický návrh. V článku vám řekneme, jak správně navrhnout pokoj bez oken - co hledat a jaké aspekty je třeba brát opatrněji.

Tapety a závěsy ve vnitřku místnosti bez oken
Freska v místnosti bez oken

Designové techniky

Zvažte, s pomocí kterých designových a zdobovacích technik můžeme dosáhnout harmonie prostor bez oken:

Simulujte okno

Tento příjem je pro malý pokoj nejběžnější. Vytváří velmi realistický dojem přítomnosti okna. Koneckonců, nedostatek oken psychicky ovlivňuje osobu. Psychologové dokonce tvrdí, že i když jen vytačíte uhlí na cihlovou zeď, nakreslete okno na stěně místnosti - to samo o sobě bude mít pozitivní vliv na náladu a stav nervového systému. Metody napodobování:

 • Pro jistotu můžete viset závěsy - na místě, kde chcete "okno". Nedaleký fanoušek může vyvolat pocit, že vítr z ulice otřásá tyto záclony. A lampa za oponou podpoří dojem, že světlo přichází zvenčí. V tomto případě by samotná opona neměla být příliš hustá, je lepší - průsvitná. Tak může být rámováno i obývací pokoj nebo ložnice.
 • Pokud visí na stěně malé kuchyně nebo ložnice velký obrázek v krajině nebo námořní téma, tato technika pomůže vytvořit dojem, že je v místnosti přítomno okno. Ale obraz by měl být ve světle, lepší - modré, zelené tóny. Fotografické tapety s krajinou a realistickými snímky rostlin dělají stejný dojem - mohou být zdobeny obývacím pokojem a ložnicí.
 • Vynikajícím řešením bude obraz s městskými motivy - například - jasně osvětlená ulice New Yorku nebo jiné metropole. Takový obrázek nebo tapeta mohou vytvářet zcela autentický dojem z pohledu z okna. Takový design lze často vidět v televizi, když je hostitel programu v ateliéru, zdobený realistickým panelem. Všichni diváci mají dojem, že za hostitelem je okno, ve kterém je např. Viditelný večer Moskva. Sprcha nebo prostor malého kuchyně bez oken se díky této recepci hrají novým způsobem.
 • Skvělý nápad na obrázek - jít do dálky, v "nekonečnu", dlouhé aleji. Tato metoda vizuálně rozšiřuje prostor malého pokoje bez oken - místnost se vizuálně zvýší.
 • Speciální plastové panely - lišty, ve kterých je osvětlení zabudováno, mohou vytvořit dojem, že v místnosti je okno. Tento design je zvláště dekorativní, když je místnost vypnutá. Není moc vhodný pro kuchyň, zejména - malý.
 • Použijte zrcadla pro zdobení interiéru. Jejich schopnost odrážet světlo, mohou zcela vyměnit okna. Kromě toho rozšiřují interiér malého pokoje.
Simulace okna se zrcadlem v místnosti

Falešné okno v obývacím pokoji

Okno do další místnosti

 • Pokud je pro vás vitální důležitost přítomnosti okna, přetáhněte ji do další místnosti. Můžete tedy kombinovat prostor kuchyně, jídelny, ložnice a studia. V další místnosti bude okno v každém případě přítomno - do místnosti, které nemá okna, se dostane malé množství přirozeného světla.
 • Pokud chcete soukromí, může být toto vnitřní okno pokryto žaluziemi nebo ozdobnými okenicemi.
Okno do další místnosti v interiéru
Velké okno do kuchyně z obývacího pokoje

Vitráže

 • Spolu s imitací okenního otvoru slouží vitráže také jako stylová dekorativní interiérová výzdoba, vhodná pro malý pokoj.
 • Zdrojem umělého světla lze umístit za skleněnou kompozici. Tato technika zvýrazní vitráže, zpříjemní prostor a elegantnost kuchyně nebo ložnice.
 • Vitráže vytvářejí vynikající náladu díky své kráse a dekoraci, řídí slezinu, depresi a vypadají originálně.
 • Dekorace z barevného skla koupelny, kuchyně a dokonce i chodby vypadá skvěle.
Vitráž v interiéru obývacího pokoje bez oken

Cherry

Jedná se o zvláštní okno, často vnitřní, které se neotevře. Takový detail interiéru v sovětských dobách byl často používán mezi koupelnou a kuchyní. Nedaleko stropu bylo malé okno, které bylo často zdobeno matným sklem. Lidé, kteří nyní žijí ve starých stavbách, je stále tam. Podobný prvek, jen v moderním tlumočení, může být zdoben a pokoj bez oken, spojující je obývací pokoj a ložnice.

Koupelna v interiéru koupelny

Přístroje

Jsou schopni vytvořit v místnosti bez oken imitace přirozeného světla - pokud instalujete skryté z očí svítidel. Mohou být umístěny ve speciálních panelech ve stropě, za skříněmi a nábytkem. Vypadá tak, že difuzní osvětlení je velmi dekorativní, design přináší měkké prostředí, které není škodlivé pro oči - ložnice nebo obývací pokoj je útulný a pohodlný.

Používejte různé lampy - všechny druhy modifikací a variací. Používejte stojací lampy, svícny, bodové svítidla, lustry, noční osvětlení, stolní lampy apod.

Závěsy a bílý lustr v ložnici bez oken


věsy a bílý lustr v ložnici bez oken

Podsvícení

Dekorativní LED pásy jsou skvělou volbou, která přináší více světla do místnosti bez oken. LED diody můžete umístit kdekoliv - na regálech, regálech, skříních apod. Mají vynikající schopnost dát lehkost a vzdušnost nábytku a osvěžit interiér kuchyně nebo obývacího pokoje jako celku.

Jasné osvětlení a lampy v ložnici bez oken
Osvětlení v kuchyni bez oken

Zrcadla

 • Tento detail interiéru dává hloubce místnosti, dokonale odráží světlo a zdvojnásobuje jeho množství.
 • Zrcadla jsou skvělé pro všechny interiéry, bez ohledu na styl, který je zdobí. Rozdíly budou mít pouze podobu zrcadel a konstrukce rámu.
 • Vynikající příjem - umístit do malého pokoje speciální zrcadlové panely v blízkosti stropu. Odrážejí světlo, které naplní celou místnost měkkým rozptýleným osvětlením, způsobí, že její design bude mnohem lehčí a vizuálně lehčí.
 • Kombinace zrcadel a lamp. Například, malý svícák připevněný k okraji zrcadla, vytváří dvakrát tolik světla, zdobí interiér.
Zrcadla v kanceláři bez oken
Zrcadla v obývacím pokoji - ložnice bez oken

Povrchy

Použití v malém pokoji není matné a lesklé. Může se jednat o lakované regály, stoly, skříně atd. Světlo se odráží v lesklých površích a rozptýlí se po celém obývacím pokoji nebo v kuchyňském prostoru.

Kontrastní plochy a velké zrcadlo v koupelně
Tapety v ložnici bez oken

Tipy

Některé užitečné body:

 • Při zdobení místnosti bez oken použijte více světelných prvků. Neznepokojujte takový pokoj temným ponurým nábytkem a dekoracemi - v takovém ubytovacím zařízení v doslovném smyslu slova a v přenosném bude "nedostatek vzduchu". Strop obývacího pokoje nebo kuchyně bez oken je nezbytně bílý a jeho design by měl být jednoduchý.
 • Více skleněných ploch. Tento průhledný materiál vytváří v malém pokoji světlý a svěží interiér. Můžete například použít skleněné desky, dveře skříňky nábytku, lesklé skleněné ozdoby. Obývací pokoj, ložnice nebo jiný pokoj s převahou skla vypadají moderní a nádherné.
 • Pravidelně používejte textilie pro interiér. V místnosti, která nemá okno, husté, těžké záclony a závěsy, nejsou potřeba přehozy. Textilní ložnice nebo obývací pokoj by měly udržovat "lehký" dojem - mimochodem, jemné, průsvitné látky budou mimochodem užitečné. Textilní materiály mohou být včetně a zakryty - četné vzduchové záhyby dávají pokoj bez okna beztíže.
 • Pokud má místnost výklenek na zídku, musí mít nutně samostatný zdroj světla, možná ne jeden. Takový design bude tento roh velkou imitací okna.
 • Chromované a poniklované povrchy přicházejí "do dvora" v místnosti bez okna. Velmi dobře budou vypadat, pokud je návrh místnosti navržen ve stylu hi-tech nebo minimalismu.
Tapety v interiéru obývacího pokoje
Tapety ve světlé obývacím pokoji
Tapety v obývacím pokoji s falešným oknem
Spotřebiče a osvětlení v interiéru lehké kuchyně
Volný průchod a matné sklo mezi kuchyňou a jídelnou
Světlá výzdoba a světlé osvětlení ložnice bez oken
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 2