Interiér bytu nebo domu ve stylu Provence (55 fotografií)

Veselá a útulná atmosféra francouzské provincie Provence tak inspirovala návrháře, že museli vytvořit samostatný styl interiérového designu se stejným názvem. Dnes, po celém světě najdete domy, které jsou zařízeny ve stylu Provence. Tento design má vlastnosti, které lze snadno rozpoznat.

Provensálské stylové doplňky

Béžový interiér ve stylu Provence

Světlé odstíny v interiéru Provence

Modrá barva ve vnitrozemí Provence

Obývací pokoj ve stylu Provence

Popis stylu Provence ve zkratce je jednoduchý a krásný. Tento design má svůj vlastní symbol - krásnou a voňavou rostlinnou levandule. Proto jsou všechny odstíny, které jsou s ním spojeny, aktivně využívány při návrhu interiérů - od šťavnatě fialové až po fialovou. Další charakteristika pro provence barvu - vanilka, lehká olivová, sláma, tyrkysová, modrá, bílá.

Dokončete

Začněme ze zdí. Vítejte ozdobu omítky, ale musí ležet nerovnoměrně. Takže návrh chaty je provinční. Stěny domu by měly být namalovány ve světlých barvách - růžové, modré, žluté. Mohou být použity jednobarevné tapety stejné barvy.

Dokončení místnosti z drsného kamene a neupravené cihly je také vítáno. Stěny mohou být také pokryty tapetami v květu, ve vertikálním proužku, v malé kleci. Klec by měl být v pastelových barvách. Chcete-li vytvořit romantickou atmosféru, použijte tapetu s obrázky růží nebo louky.

Pro dokončení můžete také použít tapety s umělou omítkou, zdiva. Díky nim stěny místnosti nevypadají tak drsné jako přírodní materiály. Tam jsou také tapety s imitací dřevěných desek, které se také vejde do interiéru bytu ve stylu Provence.

Pokud používáte tapety na dekoraci, jsou to buď papírové nebo textilní. Vinylové materiály vypadají velmi nepřirozené, což je v rozporu se zásadami stylu Provence. Tmavá tapeta je také lepší nelepit na stěnách.

1

Pro dokončení podlahy je vhodná dřevěná parketová deska s výraznou strukturou dřeva. Pokud se používají dlaždice, je lepší vybrat "kamenný" design v přírodních odstínech.

Sádra v designu interiéru provensálských

Dřevěné stěny a nosníky v provensálském interiéru
Tapeta se vzorem v obývacím pokoji ve stylu Provence

Květinová tapeta v ložnici
Dlaždice a béžová tapety v kuchyni ve stylu Provence

Provence-styl křeslo

Provensálská kuchyně

Schody ve stylu Provence

Anteroom ve stylu Provence

Nábytek

V interiérech domů můžete využít nábytek ze dvou typů - z přírodního dřeva a malované. Můžete si namalovat šatník nebo židle vlastním rukama, pro tento účel udělají barvy jako mléko a bílé pastelové odstíny.

Nábytek hraje nejen funkční, ale i dekorativní roli, pokud v interiéru vytvoříte styl Provence. Proto zkuste si vybrat krásné skříňky, židle a stoly. Můžete použít ve vnitřních židlích s zakřivenými nohami, odštěpenými textily s květy. Nábytek se skleněnými dveřmi je také typický pro styl Provence.

Zvláště cenný je považován za vintage nábytek - starožitný komoda nebo houpací křeslo. Všechny prvky starověku hrají jen pro dobro, pokud mluvíme o stylu Provence. Nábytek s leskem, čipy a trhliny jsou vítány, tyto funkce pomáhají vytvářet potřebnou barvu.

Pokud váš arzenál nemá starožitný nábytek, najdete takové interiérové ​​předměty od moderních výrobců. Pokud je to požadováno, můžete dát účinek staré skříně nebo stolu vlastním rukama.

Nábytek s kované prvky je také vítán. Může se jednat o postel s kované zádech, nohou židlí, římsy se vzory. V obývacím pokoji můžete takto uspořádat věšák. Kované prvky by neměly být těžkopádné, ale rafinované.

V kuchyni av jiných místnostech můžete umístit dřevěné nebo mosazné police, na kterých budou mít k dispozici knihy, figurky, rodinné fotografie a další interiérové ​​předměty ve stylu Provence. Drahé věci by měly být před vašima očima, protože tam jsou police. Koneckonců, Provence je oduševnělý styl.

Lehký nábytek pro interiér ve stylu Provence
Postel s baldachýnem v ložnici ve stylu Provence
Zásuvková komoda, stůl a židle ve stylu Provence
Bílá a modrá ložnice ve stylu Provence
Jídelní stůl a židle pro styl Provence v kuchyni
Útulná kuchyně s ostrovem ve stylu Provence
Obývací pokoj s velkými okny ve stylu Provence

Pokoj ve stylu Provence

Textil

Styl provence v interiéru je hojnost textilií. Záclony, ubrusy, ubrousky, malé podložky - to vše je pro dům nezbytné, pokud je rustikálně zdobené. Přírodní tkaniny jsou vítány. Nejoblíbenějším obrazem textilních prvků jsou květiny. Fit ozdoby, klec, pás se přiblíží také. Tkaniny mohou mít dekor ve formě výšivky. Vyšívané ubrusy a ubrousky dokonale zdůrazňují jednoduchý francouzský design. Roztomilý polštář s květy z jasných nití si můžete vytvořit vlastní ruce. Chcete-li zdobit ubrusy a ubrousky, můžete také použít dekorace krajky.

V ložnici si můžete koupit prošívané přikrývky, ložní prádlo v malé květině nebo kleci. Rovněž jsou vhodné jednobarevné sady pastelových odstínů.

Styl Provence v interiéru - je to lehká a beztížná záclona. Tento design je charakterizován dobrým přirozeným osvětlením. Záclony by proto měly maximálně otevřít okna. Okenní rámy jsou tradičně malované bílou barvou.

Záclony v místnostech mohou být nahrazeny tylem s výšivkou. Záclony jsou nejlepší záclony do ložnice. Pokud je používáte, vyberte si krém nebo béžovou barvu.

Záclony ve stylu kaváren, které pokrývají pouze spodní část okna, dokonale zapadají do rustikálního interiéru. Takové záclony jsou vhodné do kuchyně. Můžete také použít krátké závěsy jednoduchého tvaru až k okennímu parapetu. Závěsný vzor může být květinový nebo v polkotách. Záclony mohou mít flounces, které dávají interiéru domu zvláštní romantiku.

Květinové závěsy a monochromatický baldachýn v ložnici ve stylu Provence
Obývací pokoj ve stylu provensálské s tmavě zelenými pohovkami
Kuchyně s ostrově ve stylu Provence
Květinová tapeta a starý nábytek v ložnici ve stylu Provence
Béžové a bílé textilie v ložnici ve stylu Provence
Prostorná ložnice s krémovými barvami ve stylu Provence
Anteroom ve stylu Provence
Útulná malá kuchyně ve stylu Provence

Lustry

Interiér místnosti pomůže přeměnit krásné křišťálové lustry. Hrubá dekorace stěn a starožitného nábytku vyžaduje rafinovanou výzdobu. Tato role může splnit luxusní lampu. Lustry s ovládáním osvětlení - ideální pro ložnici.

Pro osvětlení domu je žádoucí použít lampy za starých časů. Dokonale se hodí do vnitropolitického francouzského vnitra. K dispozici jsou také lustry z bílého lakovaného kovu. Nepravidelné lampy s moderními detaily, vyrobené z oceli. Bronzové lustry jsou pokryty speciální patinou, která poskytuje stárnutí. Stěny z mosazi a slitin hliníku výrazně snižují náklady na dekoraci interiéru.

Svícny, lustry, lampy, stínidla s odstíny v hrášku zdůrazňují pouze styl interiéru Provence. Také jsou vhodné svítidla s kované výzdobou. Lustry mohou být vyrobeny z mosazi, lakovaného kovu. Keramické přípravky se také hodí do interiéru venkovského domu. Kované detaily lustru mohou být s takovými dekorativními prvky - motýly, listy, vinná réva. Vyberte příslušenství s houkačky směřujícími nahoru. U malých místností jsou vhodné lustry s minimálním počtem plafonů.

Rovněž je důležité správně umístit světla do místnosti. Lustry jsou vhodné pro obývací pokoj, musí být umístěny nad centrální zónou. V ložnici můžete zavěsit svícny, které pomohou vytvořit intímní prostředí. Svítidla se svítilnami ve formě svíček dodávají do aristokratického interiéru.

Pokud zdobíte kuchyň s vlastními rukama, vyberte pro ni jednoduchý lustr - s odstínem látky v květu, ozdobnou lampu zajímavého tvaru.

Velký zakřivený lustr pro ložnici ve stylu Provence
Elegantní lustr pro obývací pokoj ve stylu Provence
Krásný kovaný lustr pro ložnici ve stylu Provence
Svíčky, nástěnné lampy a lustry v obývacím pokoji ve stylu Provence

Krby

Mohou se stát důležitým přízvukem v obývacím pokoji. Krby ve stylu Provence mají stejné vlastnosti jako ostatní prvky interiéru. Měli by mít jednoduchou formu, aniž by měli náznak luxusu a sofisti
kovanosti. Krby ve stylu Provence mohou být zdobeny cihly, omítkami, dlaždicemi. Další dekorativní prvky - kované díly, keramické dlaždice s odpovídajícími obrázky. Krby by měly být dokončeny v tlumené barvě.

Charakteristický výzdobu

Vesnický venkovský venkovský dům vám umožňuje vytvářet interiérové ​​předměty ve stylu Provence:

  • obrazy s obrazem květin pomohou zdobit pevné tapety interiéru. Vhodné jsou také zátiší, obrazy přírody, portréty. Obzvlášť cenné jsou obrazy natřené na plátně olejem. Můžete je nakreslit sami. Levandule pole, krajiny s panenskou přírodou - to vše je vhodné v tomto stylu. Obrázky se zeleninou a ovocem mohou být zavěšeny na stěnách kuchyně. Pro ložnici se budou hodit obrazy provinčních ulic;
  • Dalším dekorativním prvkem může být klec pro pták kulatého tvaru. Jeho design může být lakonický nebo s tkacím otvorem. Buňky se používají jako svícny nebo mají v nich květinové uspořádání. Kromě toho mohou vyzdobit umělé ptáky, prvky ve formě vinné révy;
  • velká pozornost francouzského designu Provence platí pro květiny. Každá provinční hostitelka ve dvoře s vlastními rukama rozrůstá růže, mák, levandule a další zástupci flóry, s nimiž může dům zdobit. Tato funkce může být nějakým způsobem obnovena v městském bytě. Květy v interiéru mohou být jak živé, tak i vysušené;
  • další oblíbené interiérové ​​předměty ve stylu Provence - vázy a sošky. Pokoje mohou být zdobeny prázdnými dekorativními vázami nebo čerstvými květy. Kuchyňský dekor může být doplněn různými džbány koření, kousky ze sušených bylin, nádobí s květinovými vzory. Hrnčířská hlína je také vhodná v kuchyni ve stylu Provence, protože hlína je přírodní materiál. Proutěné koše, lepenkové krabice jsou vhodné pro ukládání různých drobností.
Obývací pokoj ve stylu provensálské s bohatými květinovými ozdobami
Koupelna ve stylu Provence
Provensálská kuchyně
Obývací pokoj je v béžově zlatých tónech ve stylu provensálské
Ložnice v provensálském stylu s květinovým potiskem na ložní prádlo a závěsy
Prostorná kuchyň ve stylu Provence
Provence kuchyně s jídelním stolem v centru
Skříně v ložnici ve stylu Provence
Byt s nevtíravými prvky stylu Provence
Světlá a prostorná ložnice s provensálskou dřevěnou podlahou
Obývací pokoj s dekorativními panely ve stylu Provence
Světlý obývací pokoj ve stylu Provence
Vstupní hala se zrcadlem a květinovými závěsy ve stylu Provence
Bílo-modrý obývací pokoj se zrcadlem ve stylu Provence
Provensálská dětská místnost

Design kavárny

Vzhledem k tomu, že Provence je navržen tak, aby vytvořil útulnou domácí atmosféru, je často používán k dekoraci interiérů kaváren. Tento design má mnoho okouzlujících prvků, které mohou přilákat pravidelné zákazníky - čerstvé květiny, příjemnou paletu odstínů. Okna instituce mohou být zdobeny krásnými textiliemi s květinovým potiskem. Nábytek je vhodný pro malé měkké pohovky, které lze doplnit o originální podložky s výšivkou. Provence v kombinaci s francouzskou kuchyní je bezkonkurenční možností pro kavárnu. Vůně kávy a croissantů přiláká publikum, které nebude mít v úmyslu začít svůj den s povzbuzujícím nápojem a sladkým pečením.

Moderní design Provence existuje pro lidi, kteří oceňují rodinný komfort, okolní přírodu, jednoduchost vztahů a duchovní blízkost. Jeho energie plní dům štěstím a láskou.

Restaurace s panoramatickým výhledem ve stylu Provence
Malá kavárna v provensálském stylu
Příslušenství pro kavárnu ve stylu Provence
Útulná kavárna ve stylu Provence
Kavárna s jasnými prvky stylu Provence
Kavárna s jasnými zdmi ve stylu Provence
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 49 = 56