Interiér barevného ořechu v interiéru (51 fotografií): krásné odstíny a úspěšné kombinace barev

Barva vlašského ořechu - univerzální volba pro většinu moderních interiérů. Vypadá bohatě a vznešeně, organicky se hodí do téměř jakéhokoli interiéru a dobře se mísí s řadou barev a odstínů.

Nástěnné dekorace a ořechový stůl v obývacím pokoji

Skříň v barvě matice v klasickém stylu

Sofa farebný vlašský ořech

Ořechové dřevo s hlubokým odstínem a výrazným vzorem je často vybráno nejen pro nábytek, ale také jako hlavní materiál pro celý interiér. Bohatý rozsah barev od světle medových tónů až po tmavý mahagon umožňuje vytvářet nezapomenutelnou barvu v interiéru každé místnosti.

Vnitřní odstíny matice

Nábytek z ořechů je hnědý s červenavým nebo šedavým nádechem. Na tomto pozadí jsou jasně viditelné tmavé žíly, díky nimž materiál vypadá jako objem a struktura. Matice má mnoho odrůd:

 • Italština;
 • řečtina;
 • Milanese;
 • Brazilský;
 • Španělština;
 • Americký;
 • pekan matice.
Jídelní stůl a židle z červeného ořechu

Sada ložnic s barevným ořechem

Lesklý ořechový nábytek

Návrháři nejčastěji klasifikují veškerý nábytek z ořechu podle odstínu: červený, zlatý, tmavý a světlý.

Nábytek, dveře, parkety v paletě ořechů jsou dnes široce zastoupeny na trhu. Nicméně, málo lidí si myslí, jak kombinovat tento materiál s jinými prvky interiéru.

Stěna v obývacím pokoji jejich vlašského ořechu

Barva vlašského ořechu

1

Hrudník z barevného ořechu

Hnědé medové odstíny vlašského ořechu se dokonale přizpůsobí jakémukoli stylu interiéru. Moderní trendy v designu kuchyně nebo jídelny dobře berou přirozené teplo ořechu, proti kterému kontrastní lesklé fasády, nerezová ocel domácích spotřebičů, skleněné plochy a vestavěné osvětlení dokonale kontrastují.

Barevný ořech

Pomocí tmavých, hlubokých odstínů ořechového pole můžete dosáhnout vizuální expanze prostoru a vyšší výšky stropu v místnosti. Nicméně, pro tento účel byste měli zvolit nízké nábytkové předměty (truhly a další modulární možnosti) v kombinaci s lehkými zdmi a bílými lakovanými stropy.

Ořechový nábytek naznačuje, že tento konkrétní stín se stane dominantní v designu místnosti. To znamená, že teplé a světlé odstíny hnědé by měly být uvedeny nejen v nábytku, ale také v podlahové krytině, stejně jako v textiliích. Kromě toho se postará o dodatečné osvětlení, které zabrání vyblednutí a ponuré vzhled místnosti.

Designová stůl z ořechu

Barva ořechu v kulatém stole

Kuchyňský vlašský ořech

Kombinace vlašského ořechu s jinými barvami a odstíny

Při výběru nábytku pod maticí věnujte náležitou pozornost kombinaci barev. Kombinace ořechového nábytku s červenými, oranžovými nebo lilami květinami dává interiéru extravaganci. Pokud dáváte přednost klasickému anglickému směru v dekoraci, spojte matici modrými, vínovými a láhvími zelenými tóny.

Studené odstíny vlašských ořechů vypadají lépe bílou, modrou, světle zelenou a teplou - se smetanou, žlutou, chrpy a khaki.

Částečná úprava stěn v koupelně s vlašskými ořechy

Lakovaný nábytek z barevného ořechu

Masivní ořechový nábytek

Kombinace ořechů a buků vypadá velmi exoticky. K takovému tandemu je lepší vybrat tapetu šedé barvy.

U měkkých křesel a pohovky zvolte světelné pískové barvy. Skříňky a knižní stojany ořechové barvy budou v souladu s konferenčním stolem pod bukem.

Při výběru nábytku z vlašského ořechu pro interiér zvažte následující:

 • Nábytek by se neměl sloučit se zdmi. Barva stěn, podlah a dveří by měla být lehčí než nábytek.
 • Nábytek pod matkou vypadá nejlépe na pozadí stěn žlutých nebo zelených odstínů. A paleta odstínů je velmi široká: od krémové až po oker a od pistácie až po tlumené bylinky.
 • Barva vlašského ořechu nebude v chladných interiérech vypadat organicky. Zvláště pokud je místnost směrem na sever. Stěny, doplňky, textil - vše by mělo být v teplém rozmezí.
Fasáda toaletního stolku v koupelně jejich ořechu

Barva jídelního stolu

Barevné ořechové boty

Italský vlašský ořech v interiéru bytu

Italský ořech získal v Rusku zvláštní popularitu nejen při výrobě nábytku, ale také při výrobě podlahových krytin. Tento materiál je nejvzácnější, takže při navrhování interiéru byste měli pečlivě přemýšlet o barevných kombinacích. Základní pravidla pro kombinaci:

 • Tmavé barvy nábytku - lehké stěny a podlaha.
 • Nejlepší kombinace: italská matice a odstíny žluté a zelené.
 • Žádná červená "sousedství".
 • Příslušenství teplých barev.
Sedět z italského vlašského ořechu

Ořechový psací stůl

Kuchyňské skříňky barevný ořech

Nejlepší místo pro použití barvy italského ořechu je ložnice. Luxusné vyřezávané soupravy, lůžkoviny se dokonale přizpůsobí pastelové dekoraci zdí, světle zelené závěsy a mléčné béžové závoje na posteli.

Při vybavení kuchyně je třeba vzít v úvahu, že italský ořech bude harmonický v kombinaci s bílými, béžovými nebo žlutými stěnami a deskou stejného neutrálního stínu.

V klasickém obývacím pokoji s luxusními tapisérií, záclonami a koberci bude nábytek v barvě italského ořechu vypadat skvěle. Zvláštností nábytku tohoto stínu je, že velmi miluje koberce.

Rohová skříň z italského ořechu

Skříňový barevný ořech

Dýhovaný nábytek v barvě ořechů

Milan ořech: pozitivní nálada a domácí útulnost

Milan ořech je velmi živá barva. S ním dokonale odpovídají:

 • výrobky ze stejného pole;
 • třešeň, bílý dub;
 • teplé a klidné odstíny další stupnice, například karamel, písek, okr;
 • šedá, nazelenalá, růžová;
Jídelní stůl a židle z ořechového mléka

Úžasně kombinovaný nábytek této barvy s výrobky z pravé kůže.

Milán ořech - barva útulnosti a klidu. Interiéry, kde převažuje tento barevný rozsah - teplý a domácí.

Krásná židle z ořechového mléka

Barva vlašského ořechu

Barevný ořech v ložnici

Spálená španělská matice

Španělská ořech (nogal), která přišla k nám z Peru, je nejtemnější ze všech masívů ořechů. Její barva je úžasná: dřevo tmavé čokolády s lehkými pruhy. Je to však velmi těžké plemeno.

Hrudník španělských ořechů

Tmavé čokoládové odstíny hmoty vlašského ořechu vypadají velmi výrazně, kontrastně, takže tyto prvky ve vnitřku ložnice by neměly být příliš. Pokud zvolíte španělskou matici pro toaletní stolek, noční stolky nebo pro zdobení pracovní plochy v ložnici, umístěte toto nastavení na světlé pozadí. Pastel a dokonce sněhově bílá paleta dokončení všech povrchů místnosti bude velmi vhodná zde.

Stěna ze španělského vlašského ořechu

Stolní barva ořech

Konferenční stolek z barevného ořechu

Americký ořech: luxus a úctyhodnost interiéru

Americký ořech - symbol luxusu a úctyhodnosti. Tento druh ořechů má rovnoměrnější a nasycenou strukturu. Americký ořech, který se vyznačuje tvrdostí a odolností proti deformaci, se používá k výrobě elitního nábytku.

Americká ořechová parketa

Řada barev amerického vlašského ořechu je velmi široká: od světle hnědé až po čokoládové tóny. Při zdobení místnosti kombinujte nábytek světlem, jemnými tóny. Ve výzdobě můžete přidat teplejší buk: do interiéru se přidá pikantnost.

Americký ořechový pracovní stůl

Skříňový barevný ořech

Mříží barva jídelna

Nábytek z ořechu v interiéru ložnice

Jednou z nejlepších možností pro nábytek je spací sada vlašských ořechů. Obvykle je zdobena komplexní řezbou, zlacením, zrcátky s pískováním. Interiér ložnice s tímto nábytkem by neměl být přetížen nepotřebnými detaily. Ideální výplň - lehké stěny a podlahy, olivové závěsy a béžová přehoz na posteli.

Nábytek v ložnici v ložnici

Fanoušci minimalismu by měli zvolit pro svůj interiér jednodušší verzi ořechového nábytku. Nicméně, i nenáročné šatní skříň, postel nebo komoda vypadá stylově.

Původním způsobem zdobení ložnice je použití stěnových panelů za hlavou postele. Zdůrazněná stěna, vytvořená pomocí panelů z vlašských ořechů, bude sloužit jako sémantické centrum místnosti pro spaní a odpočinek.

Podlaha a stěny vlašského ořechu

Koupelnová barva vlašský ořech

Stolní barva ořech v obývacím pokoji

Nutné jídlo

V interiéru kuchyně bude ořechový nábytek v anglickém stylu vypadat velmi působivě. Můžete si vybrat rafinované apartmá s přírodními fasádami a drahými rukojetí, nebo můžete zvolit jednodušší řešení. Jakýkoliv nábytek z barvy ořechu vytvoří v kuchyni útulnou atmosféru díky přirozenému teplému stínu. Místnost se okamžitě naplnila světlem.

Kuchyňský nábytek v ořechu

Chcete-li zdobit stěny kuchyně, můžete si vybrat béžový, žlutý nebo světlý odstín hnědé. Chcete mít přísnější interiér - zastavte se v šedé verzi stěn. Nezapomeňte, že matice se nekombinuje s červenou. Nicméně, s velkou touhou, můžete umístit do kuchyně několik červených doplňků. Koupit například nádobí z barvy Bordeaux.

Pracovní deska v kuchyni z ořechu

Matice v obývacím pokoji

Všechny plemene ořechů mají výraznou strukturu, takže při výrobě nábytku pro obývací pokoj se obvykle používají jednoduché a lakonické formy. Klasické, přísné fasády bez dekorace se mohou stát vrcholem interiéru díky krásné struktuře materiálu. Jako pozadí je lepší zvolit černobílé odstíny světla.

Podlaha a police v obývacím pokoji z ořechu

Medové odstíny ořechů vypadají organické s oranžovou, světle zelená, žlutohnědá, barva hořčice. Měkký nábytek v obývacím pokoji je luxus, který je přijatelný pouze pro prostorné a světlé místnosti. Pokud máte v obývacím pokoji panoramatická okna, pak můžete kromě nábytku použít ořechovou úpravu stěn a dokonce i strop. Ale i v prostorném obývacím pokoji nechte alespoň jednu zeď s lehkým povrchem. Nechte se v rámci této místnosti zdůrazňovat. Pro dokončení podlahy použijte desku z přírodního vlašského ořechu. Harmonickým doplněním obrazu obývacího pokoje bude konferenční stolek, který odpovídá barvě laminátu.

Zásuvková komoda s obložením z vlašského ořechu v obývacím pokoji

Další možností využití ořechového dřeva v interiéru obývacího pokoje je prostor kolem krbu:

 • vestavěné regály;
 • rámy na obrazy, zrcadla nebo fotografie nad krbem.

Luxusní barva stromu a ohně v krbu společně vypadají velmi harmonicky.

Konferenční stolek z ořechu a skla

Mřížový nábytek ve studiu, chodbě, jídelně

A v těchto pokojích je místo ořechového nábytku! Skříň může být zdobena v klasickém stylu. Chcete-li to udělat, zvolte pro stěny béžová barva nebo tapety, položte nízký klíčový koberec na podlahu, vložte několik váz a získáte klasický interiér.

Pracovní stůl z ořechu

Jakékoliv prvky vyrobené z ořechového dřeva, ať už jsou to komody na chodbě, jídelní skupiny v jídelně nebo nábytek v kanceláři - jsou skutečnými uměleckými díly. A vyžadují slušné prostředí. Nábytek pod maticí je dokonale kombinován s:

 • koberce;
 • těžké záclony;
 • tapisérie v zlacených rámech;
 • Čínské vázy,
 • drahý porcelán.

Chcete-li znovu vytvořit tradiční anglický styl ve vnitřku skříňky, spojte ořechový nábytek s modrým, lahve zeleným a smaragdovým odstínem. Teplé odstíny nábytku vyrovnávají chladnou paletu povrchu a společně vytvoří harmonický, ale originální design pracoviště.

Světlý stůl z ořechu

Stíny ořechů v koupelně

Koupelna v oblasti čokolády a medu je oblastí relaxace a klidu. Přírodní odstíny jsou příjemné pro oko, uvolní stres a jasné myšlenky. Matné odstíny nábytku a povrchových úprav vytvoří jedinečnou atmosféru.

Konečná úprava koupelny s vlašskými ořechy

Takže nábytek z ořechového dřeva je docela všestranný a bude vypadat skvěle v interiéru každé místnosti. Ořešavé tóny vyniknou na pozadí světelných zdí, zatímco nekombinují s červenou a růžovou paletou, stejně jako s tmavými a červenými lesy. Pokud je to všechno vzato v úvahu, pak s takovým nábytkem určitě získáte útulný interiér.

Skříňka na dřezu z ořechu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

57 + = 65