Houpací křeslo (19 fotek): útulné místo pro odpočinek pro všechny

Kolik příjemných vztahů volá tento nečinný objekt interiéru, kolik pozitivních emocí. A co je nejdůležitější, jak kouzelně houpací židle ovlivňuje lidskou psychiku, její emocionální stav. Sedět v takovém křesle po dlouhém dni práce okamžitě ponořen do vzpomínek na dětství, kolébku matky. Díky této židli se můžete cítit jako dítě, aniž byste se dostali do dětství.

Dřevěná houpací židle v interiéru

Houpací židle - klasika ve své čisté podobě. Pohodlné umístění těla a rytmické houpání zajišťuje naprosté uvolnění a melodie pro příjemné myšlenky.

Kromě kouzelného působení na emocionální zdraví člověka se houpací křeslo může stát poměrně jasným a originálním přízvukem v interiéru. Bude to vypadat skvěle, jako v ložnici nebo v obývacím pokoji a na verandě nebo balkoně. Dokonale doplňte jakýkoli design, stačí vybrat ten správný model.

Šedohnědá houpací křesla v interiéru

Typy křesel

Níže jsou nejběžnější typy houpacích židlí:

 • Otevřená práce, ruční tkaní, vůně přírodního dřeva, jedinečná atmosféra pohodlí. Jedná se o houpací židli vyrobenou z révy vinné, tyčinky jsou jedním z nejběžnějších materiálů. V křeslech tohoto modelu sedí starší generace. Toto houpací křeslo je klasické svého druhu. Tyto židle jsou však nestabilní vůči vlhkosti.
 • Houpací židle z ratanu - pružná réva. Taková houpací židle je klasika interiéru moderního country dacha. Tento materiál neumožňuje použití spojovacích prostředků na šrouby a nehty, pouze kontakt s lepidlem a pletení. Proto je houpací křeslo vyrobené z ratanu velmi podřadné než klasická verze révy. Nicméně, liana je silnější než réva, a proto je lepší zachovat tvar. Vhodná volba pro použití mimo dům, na verandě nebo balkoně.
 • Nyní se takzvaná měkká houpací židle stala módní. Skvělá volba pro ty, jejichž práce vyžaduje spoustu času na strávení sedí. Pro čalounictví používejte širokou škálu materiálů. Mužova přirozená touha po pohodlí posunula tento model židle do kanceláří. Samozřejmě pro kancelářské prostory jsou používány masivní modely. Většina z nich vybírá nové trendy v oblasti módy a odvážných návrhových řešení, ale někteří dávají přednost tomu, aby vše zůstaly v již známém klasickém stylu. V kancelářském stylu jsou zpravidla k dispozici čalounění z pevné kůže nebo alternativně ekologická kůže. Silné a stabilní modely. Pro vytvoření moderních křesel použijte širokou škálu materiálů, od přírodního dřeva po hybridní provedení s kovem a plasty. Nejvíce obyčejný nábytek pochází z Itálie pomocí obloukových podpěr. Méně často, ale stále tam, modely s kulatou základnou. Nové konstrukční řešení v designu houpacích židlí - další opěrka nohou, která poskytuje další pohodlí.
 • Designérské sedadlo hybridu je nyní na špičce popularity, stabilnější, s měkkým čalouněním a kovovými tyčemi. Zajímavá a odvážná možnost osvěžit design domu. Nábytek tohoto modelu vám umožní co nejvíce relaxovat a uvolnit se po náročném dni. Existuje však stále rostoucí tendence k realizaci hybridních houpacích židlí v klasickém stylu. Nejběžnější variantou čalounění v těchto sedadlech je kůže nebo eko-kůže, méně často tkanina.
Krásná houpací křesla v interiéru

Zpočátku byla proutěná houpací židle z bukového dřeva. Jednalo se o povinný a nejobvyklejší nábytek v domovech inteligence a samozřejmě v dílnách tvůrčí elity.
Po polovině dvacátého století se návrh houpacích židlí začal výrazně lišit. Antonio Volpe byl první, kdo navrhl přidání kovových vložek do již známého houpacího křesla. A jeho odvážné návrhové rozhodnutí se zakořenilo velmi rychle. A v naší době mnoho lidí líbí tyto modely.

Šedá houpací křesla v obývacím pokoji
Bílá houpací židle v obývacím pokoji

Nákup houpací židle

Chcete-li vybrat ideální houpací křeslo pro vás, musíte nejprve rozhodnout, pro jaké účely bude použit a kde stojí. Chcete-li relaxovat na ulici, chata nebo na dvorku obvykle zvolí kov nebo plast, s použitím různých druhů syntetiky. Takové modely jsou dostatečně odolné proti povětrnostním vlivům počasí a nepotřebují zvláštní péči. Pokud se pro venkovní rekreaci rozhodnete zvolit houpací křeslo ze dřeva v klasickém stylu, je důležité si uvědomit, že takové modely se bojí vlhkosti. Chraňte je před deštěm a vlhkem. Ale pro domácí použití, jsou skvělé, skvělá možnost zředit situaci v ložnici, obývacím pokoji nebo na balkoně. V nejoblíbenější rekreační zóně.

Houpací křeslo může být podle použití rozděleno do několika skupin. Křesla tohoto modelu v klasické verzi jsou zpravidla víc možností letního pobytu. Mají poměrně malou hmotnost, nemají složité tvary a jsou poměrně levné.

Stylové moderní houpací křeslo v obývacím pokoji

Proutěný nábytek by měl být chráněn před deštěm a neměl by být udržován příliš často pod širým nebem. Z přímého slunečního světla se tyto výrobky začínají zmenšovat a praskat a z vlhkosti se zvětšují a odstraňují. Kovové nebo plastové houpací křesla jsou ideální pro ulici.

Pokud je židle navržena pro domácí použití, můžete zvolit nejrozmanitější možnosti podle vašich preferencí. Různé modely nohou a tkaní. Všechny možnosti pro dokončení od nejdražších, pevných kožených doplňků k syntetice. Nejoblíbenější druh čalounění je eko kůže.

Útulné houpací křeslo na terase

Tam je také speciální houpací křesla pro kancelářské pracovníky. Mohou být rozděleny do dvou poddruhů. První je dohled. Masivní modely s působivou povrchovou úpravou: eko kůže nebo kůže. Široký a masivní. Tyto židle vypadají reprezentativní a moderní. Druhým druhem je židle pro pracovníky, kancelářské prostory. Je určen pro volnočasové zaměstnance v nepracovních oblast
ech.
K dispozici jsou také speciální houpací křesla pro děti. Konstrukce těchto sedadel je typicky více než hra. Různá zvířata, koně nebo ptáci.

Často se stává, že houpací křeslo začne skrčkat téměř okamžitě po zakoupení. To je způsobeno tím, že ochranný lak je rychle odstraněn z povrchu židle. Pokud židle silně křižuje nebo klepá jen na určitých místech, znamená to přítomnost manželství. Nová židle může jen trochu kousnout, protože je potažena čerstvým lakem. Za prvé, při výběru křesla je třeba se ujistit o kvalitě detailů a především o tkaní. Měl byste výrobek okamžitě zkontrolovat. Bohužel je velmi těžké vidět mezery při první kontrole, ale životnost zakoupeného výrobku závisí na tom. Důkladně zkontrolujte produkt před nákupem.

Proutěné houpací křeslo v interiéru

Než si koupíte trochu, abyste se omezili na externí vyšetření. Je třeba zkontrolovat, zda je snadné houpat a jak stabilní. Také tento model židle by se neměl překlopit při kývání a neodchýlit se po stranách. Proto před nákupem si posaďte na židli a protřepávejte, jak je to třeba, takže se můžete ujistit, že v produktu nejsou žádné vady. Prohlédněte si čalounění, jestliže je to eko kůže nebo kůže, pečlivě zkontrolujte, zda je výrobek poškrábaný.

Takže pojďme shrnout, co by mělo být houpací křeslo, co je třeba zvážit před nákupem výrobku:

1
 • V klasickém proutěném křesle potřebujete zlatou medaili. Neměl by být tvrdý ani příliš měkký.
 • Židle nesmí při pádu klesat, neměla by se odchýlit po stranách.
 • Židle by měla být plně komfortní, její hlavní funkcí je relaxace. Takže když sedíte, krk by se neměl napínat, ruce by měly ležet pohodlně na loketních opěrkách. Tělo by nemělo být omezeno.
 • Pečlivě zkontrolujte vzhled výrobku. Zkontrolujte spáry a ujistěte se, že nejsou žádné přestávky.
Módní houpací křeslo v obývacím pokoji

Chcete-li zvolit nejpohodlnější houpací židli pro děti, která vás po dlouhou dobu potěší vašimi dětmi, je třeba vzít v úvahu některé z těchto nuancí:

 • Pro děti, které již vědí, jak sedět, zvolte křeslo, ve kterém můžete upravit polohu. Podívejte se na váhu vybrané židle.
 • Vyberte židli, ve které jsou umístěny bezpečnostní pásy.
 • Vyberte si židli s ocelovým pláštěm a poměrně širokou základnou.
 • Chcete-li, aby byla židle co nejvíce pohodlná pro dítě, dejte ji do křesla před nákupem. Na základě jeho reakce již stojí za to rozhodnout, zda je tato židle pro vás vhodná.

Důležité! Nemůžete pohybovat lehátko, zatímco dítě je v něm. Před přesunem si vezměte dítě do náruče. Proto zvolte mobilitu lehátka, která je pro vás vhodná.

Designová houpací židle v obývacím pokoji

Materiál pro houpací židle

Nejdůležitější věcí v houpací židli je materiál, z něhož je vyroben, z přírodního dřeva masivu nebo kovu. To vše byste měli vzít v úvahu při výběru produktu. Druh dřeva, z něhož je židle vyroben, ovlivňuje její cenu. Nejdražší jsou křesla ze vzácných druhů stromů. Zadní části těchto židlí jsou zpravidla pokryty přírodní kůží, někdy s použitím alternativní varianty - eko kůže, méně často tkanina.

Ve verzích proutěných židlí, v klasické verzi, se používají nejběžnější měkké dřevo. Jako ratan nebo vrba. Cena takového výrobku je poměrně vysoká, protože tkaní se provádí ručně. Obvykle ti, kteří si takovou akvizici mohou dovolit doma, si vyberou obvyklý ratan. Takové židle vypadají dost elegantně a vydrží jakoukoliv váhu.

Světlá houpací židle v obývacím pokoji

Kov se obvykle vyrábí pouze rám výrobku. Pro posezení si přejete vybrat přírodní materiál.

Pro dřevěné křesla jsou často vybrány měkké matrace nebo polštářky. Díky nim se design místnosti stává světlejším, pomáhají umístit potřebné akcenty.

Nejdražší položky jsou považovány za výrobky z exotických druhů dřeva, jako je například flexibilní hevea.

Dřevěná houpací židle na terase

Péče o výrobek

Nejdůležitějším pravidlem je použití křesla pouze pro tento účel. Poté bude produkt velmi dlouho potěšen.

Židle, které nejsou určeny pro zahradu, by neměly být v žádném případě vyňaty z domu, nejsou k dispozici na přímé sluneční světlo, ale na nich není žádný speciální ochranný povlak. Dokonce i nábytek, který je určen pro venkovní použití, za nepříznivého počasí, je lepší přivést do domu nebo se skrýt pod filmem. To pomůže výrobek předtím poškodit a udržet jeho vzhled po dlouhou dobu.

Violet houpací křeslo v obývacím pokoji

Nábytek Wenge

Houpací křesla jsou navržena tak, aby vytvářely pohodu a přinášejí klid svým majitelům. Proto je jejich design tak rozmanitý. Koneckonců, kolik lidí, tolik názorů. A přesto, že mnozí zvykli zvažovat houpací křesla vhodná pouze v retro-interiéru, dokonale se hodí do ultramoderní.

Nákup houpací židle je nejen dobrou přírůstkou do interiéru domu, ale také péče o vaše zdraví. Lékaři věří, že houpací židle mají příznivý účinek na lidské zdraví. Zde je několik věcí, které dokazují:

 • Během mírného kývání v houpací křesle se mozková aktivita zvyšuje a vytváří se tak nějaký druh hypnotického, uklidňujícího účinku.
 • Pokud jste otráveni a nemůžete se vyrovnat s hněvem, rozměrové houpání vám pomůže obnovit vnitřní rovnováhu.
 • Vrací sval do svalů nohou a zad.
 • Srdeční frekvence se vrátí do normálu a pružnost cév se zlepší.
 • U nemocí svalově-kosterního systému je velmi užitečné odpočívat v houpací židli.
Houpací židle ze dřeva v obývacím pokoji

Designéři doporučují v tomto roce přidat interiér Wenge do interiéru domu. Každý strom v domě může tento odstín, ale
v klasické verzi, podle odborníků, nejlepší nábytek bude Wenge. Tato vznešená barva má tolik odstínů. To však lze nazvat pouze nábytkem z masivního dřeva, kde je struktura dřeva jasně viditelná. Pokud se rozhodnete udělat stěnový wenge, bude tato možnost zajímavá, když se podíváte na balkon nebo verandu. V ostatních místnostech bude tento interiér příliš ponurý, protože hlavními prvky tohoto stylu jsou tmavé hluboké barvy, které nejsou v jiných oblastech relevantní. Nábytek ze dřeva byl vždy symbolem prosperity. V tomto interiéru je však třeba dbát na to, aby váš domov nebyl příliš ponurý. Mělo by se pamatovat na to, že tato barva se nejlépe používá v moderním interiéru, jehož základem je kontrast.

Nábytek z masivu s výraznou strukturou vytváří pocit klidu. Wenge není vhodný pro interiér školky. Ale bude to vypadat skvěle v obývacím pokoji, v ložnici a dokonce i v koupelně, pokud v interiéru dominují světlé barvy v okolí.

Moderní houpací křeslo v obývacím pokoji

Houpací židle a styl Provence

Houpací křeslo vypadá skvěle v téměř každém interiéru domu. Stačí najít správný model. Například klasická houpací židle dokonale doplňuje interiér domu ve stylu Provence.

S tím, co se židle houpací židle také sdružuje jako s komfortem. A jednoduchost a pohodlí jsou prakticky synonymem francouzského stylu Provence, což znamená provincii.

Moderní houpací křeslo v obývacím pokoji

Nábytek ve stylu Provence má obrovský dekorativní význam. Stylové šatny, židle s okouzlujícími řezbami. Nábytek s nádechem času - to je základ interiéru v tomto stylu. Stará komoda od babičky, rodinná čajová služba, proutěná houpací židle - klasická ve stylu Provence. V takových případech je hlavní přízvuk v interiéru vždycky.

Stříbrné dřevěné křeslo zdobené tkaní se může stát jasným přízvukem v interiéru místnosti v tak romantickém stylu. Různé rodinné dědictví, spousta čerstvých květin a okouzlující, krásné figurky jsou všechny Provence. Říká se, že generování takového interiéru trvá generace. Ale proč to nezkusit? Koneckonců, Provence je způsob života.

Krásné proutěné houpací křeslo v obývacím pokoji s krbem
Černá kožená houpací křesla v obývacím pokoji s krbem
Houpací křeslo v obývacím pokoji
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 70 = 75