Francouzský styl v interiéru (21 fotek): klasický a moderní styl

Pokud chcete, aby váš domov byl naplněn světlem, půvabem a luxusem, nebudete pochybovat o francouzském stylu v interiéru. Kombinuje styl, styl a luxus se sebou. Ale na rozdíl od pompézního stylu baroka a impéria, francouzský styl je nenápadný, lakonický a moderní. V tomto článku budeme zvažovat rysy tohoto zajímavého trendu v designu, jeho hlavních výhodách a charakteristických rysech.

Světlý obývací pokoj s krbem ve francouzském stylu

Historie

Francouzský styl se objevil na počátku 18. století, kdy se růst životní úrovně přispělo k tomu, že obchodníci a měšťané se dostal peníze a začali následovat příklad aristokratů ve výzdobě svých domovů, nahrazujícími zásadu země a postupně vesnici na více vytříbený styl. Ale protože nebylo dost peněz na opravdový šik, každý Francouz se otočil co nejlépe mohl. Proto jejich zvláštnost a talent přicházeli k rozlišování hloubek, krásy a harmonie v nenáročných věcech. Vyvinula tak chuť Francouzů, kteří pak oslavovali tento národ po celém světě. Nehledě na peníze, průměrný Francouz se snažil zdůraznit některé detaily interiéru svého bytu, odvrátil pozornost od zbytku nenáročného výzdoby. Tato metoda také tvořila základ pro styl, který je nyní znám jako "francouzský".

Bílá a béžová kuchyně ve francouzském stylu

Tento styl nese slitinu Říše, baroka a rokoka. Nicméně na rozdíl od těchto pompézních a okázalých oblastech, design Francouzský styl je umírněnější a jednoduchý, což však nebrání tomu, aby mu být považován za jeden z nejvíce populárních stylů a trendů ve světě. V tomto se podobá venkovským a venkovským stylům, které jsou také jednoduché, ale přesto jsou milovány mnoha malíři a designéry.

Prostorný obývací pokoj ve francouzském stylu

Bílsko-šedý krásný obývací pokoj ve francouzském stylu
Béžově hnědý obývací pokoj ve francouzském stylu

Vlastnosti

Jaké vlastnosti rozlišují francouzský styl v interiéru bytu:

 • Francouzský styl je jednoduchý, ale zároveň nepochybně milostivý. Tyto francouzské - Odpůrci úmyslné a okázalosti, takže návrh francouzského interiéru zaujme propracovaným harmonie a zdánlivé jednoduchosti.
 • Paleta kuchyně, ložnice a obývacího pokoje je měkká, pastelová, tlumená. Hlavní charakteristickou vlastností je speciální barevné schéma. Francouzský styl nepoužívá jasné, okázalé barvy. Klasika barevného odstínu jsou přírodní odstíny. Obvykle se provádí hlavní barva, například hnědá a její blízké tóny - od světla k tmavému. Na základě těchto odstínů je celý interiér prostor vybudován - a ložnice, obývací pokoj a kuchyň.
 • Nejoblíbenější barvy, které se používají ve francouzském interiéru: bílý, zelený přírodní odstín, šedý, hnědý. Můžete také často vidět šeřík a jeho nejbližší deriváty. Všechny odstíny jsou měkké, tlumené, jemné. Jsou také populární pro venkovský styl, který v mnoha detailech odráží i francouzštinu. To je také často používán měkký růžový odstín, karamel a bledě žlutá.
 • Pro pokládku koupelny je žádoucí vybrat keramickou dlažbu nebo kámen přírodních odstínů. Francouzský styl v interiéru často používá poměrně tmavý tón a dává místě zvláštní šlechtickou atmosféru. Navíc, tyto přírodní materiály vypadají nejen krásné, ale také velmi praktické: snadno se čistí a umýt, nebojí chemikáliím používaným v domácnosti. Jsou vhodné pro kuchyň, které se také často musí umýt.
 • Podlaha ve francouzském interiéru může být vyrobena z jakéhokoliv přírodního materiálu: parkety, kámen, dlaždice, méně často - laminát. Vynikající vzhled a jednoduchá dřevěná podlaha, malovaná v pravé barvě - můžete vidět určitý francouzský styl. V tomto ohledu se styl podobá zemi.
 • Strop je obvykle bílý a jednoduchý, bez zbytečného dekorace. Ale někdy, obzvláště v obývacím pokoji a jídelně, můžete vidět elegantní štuky s jemným zlacením. Tento design zdobí interiér a dává místnost slavnost, slavnostní vzhled a nepochybně elegantní.
 • Luxusní, které nevykřikuje, ale je vidět v detailech interiéru bytu.
 • Použití takových technik, jako je kování a řezba. Také design zahrnuje štukování.
 • Přítomnost vysokých stropů - rys francouzského interiéru. Umožňují vám zavěsit vhodný luxusní lustr s velkým množstvím přívěsků, takže kuchyně nebo pokoj v ložnici je více světlý a harmonický.
 • Často ve francouzském vnitrozemí, stejně jako ve venkovském stylu, je krb.
 • Množství světla je to, co odlišuje francouzský interiér. Ani pro to, že francouzské okno bylo v této zemi vytvořeno právě na tomto podlaží. Proto tento interiér nevybavujte ve špatně osvětlených místnostech.
Bílá a béžová ložnice ve francouzském stylu

Obývací pokoj v bílých barvách se sloupy ve francouzském stylu
Béžová, bílá a hnědá ve společném obývacím pokoji ve francouzském stylu

Malý útulný obývací pokoj ve francouzském stylu

Stěny

 • Chcete-li zdobit stěny bytu ve francouzském stylu by měl přednost tapety. Barva se používá méně často a pouze matná.
 • Zvláštní kouzlo je věnováno tapetu s vintage vzorem: pruhy, květy jemných odstínů. Jsou vhodná i pro dokončení kuch
  yně.
 • Používají se také tapety, ale jejich design by měl odpovídat stylu místnosti.
 • Moderní dekorativní kámen přináší do francouzského interiéru zajímavý nádech. Design s použitím kamene je vhodný pro zdobení chodb a chodbiček. Rovněž relevantní pro kamenné zdi u krbu v obývacím pokoji nebo zvýraznit v prostoru výklenky apartmány, kde sběr nebo jinou atrakci domova.
Béžové stěny v obývacím pokoji s krbem ve francouzském stylu
Dekor stěny pod kamennými a bílé stěny v obývacím pokoji ve francouzském stylu
Bílá a růžová jídelna ve francouzském stylu
Varianty výzdoby ve francouzském stylu

Nábytek

Zvažte výběr nábytku pro francouzský interiér. Vlastnosti:

 • Francouzský styl v interiéru znamená přítomnost nábytku z přírodního materiálu. Vhodný strom, kámen, kov, sklo. Plastové, jako ve stylu země, se nepoužívají.
 • Často používala takovou techniku ​​jako elegantní kovové kování. Je zdobena lůžky a dalšími ložnicemi, židlemi pro kuchyň a jídelnou, nožkami z konferenčních stolů v obývacím pokoji.
 • Pokud jde o čalouněný nábytek, jeho čalounění je obvykle tkanina z měkkého sametu, velur nebo jiného útulného materiálu. V obývacím pokoji se často používá více satén - krásný hustý materiál s jemným leskem. Čalounění je obvykle monofonní nebo pruhované. Páska je často rozptýlena květinovými motivy přizpůsobenými tónu hlavní barvy. Ujistěte se, že vyberete měkký nábytek tak, aby barva jeho čalounění byla kombinována barevně s dekorací stěn bytu. Tento trik se vždy používá ve stylu francouzského a venkovského stylu.
 • Pokud si vyberete dřevěný nábytek, je lepší dávat přednost starožitným a vinobním možnostem. Proto není vůbec nutné hledat originály 19. století na dražbách. A moderní výrobky s odpovídajícím zpracováním mohou mít starý vzhled a speciální retro chic - tento design dokonale zapadá do francouzského interiéru, ložnic a kuchyní.
 • Masivní dubový stůl bude vynikající výzdobou pro kuchyň nebo jídelnu. Takový solidní design také často zdobí interiéry ve stylu země.
 • Často se v interiéru francouzských bytů používají obrazovky. Elegantní, zdobené krásnými malbami, slouží jako dekorace interiéru. S jejich pomocí je snadné rozdělit místnost na zóny, zvýraznit to, co je potřeba, a skrýt to, co vyžaduje samotu. Skvělé pro ložnici a obývací pokoj.
 • Francouzský styl v interiéru často používá proutěný nábytek. Zvláště často používaly elegantní houpací křesla z vinné révy. Tento design je vhodnější pro venkovské domy. Ale proutěný nábytek bude vypadat dobře, pouze pokud hlavní interiér je postaven hlavně na dřevěném podkladu, například ve venkovském stylu. V případě převládání kovu by neměl být použitý proutěný nábytek.
Béžový nábytek v obývacím pokoji s krbem ve francouzském stylu
Luxusní nábytek a dekor v obývacím pokoji ve francouzském stylu
Béžový nábytek ve francouzském stylu jídelny
Světlý béžový nábytek ve francouzském stylu jídelny

Dekorace

Zvažte hlavní dekorativní prvky, které vytvářejí jedinečný obraz interiéru bytu ve francouzském stylu:

 • Nejdůležitější částí dekorativního designu francouzského interiéru jsou textilie. Jedná se o těžké záclony drahé látky a polštářky úhledně položené na gauči a koberce a tapisérie na stěnách.
 • Zajímavou vlastností textilií jsou jednoduché tvary a složitá struktura. Vhodné tkaniny jako je samet, zamat, brokát, organza, které dávají jistému kouzlu do místnosti.
 • Záclony jsou často zdobené záclonami a pěknými lambrequins. To je tato funkce, která dává místnost ve francouzském stylu tak útulný, domácí vzhled. Dokonce i design kuchyně ve francouzském stylu se provádí se záclonami na oknech, a ne s žaluziemi.
 • Bez zrcadel ve francouzském stylu, nikde. Oni jsou zvyklí na zdobení jakékoliv místnosti v domě - mohou dokonce být na stěnách kuchyně, nemluvě o zdobení obývací pokoj nebo ložnice. Zrcadla jsou obvykle zdobena luxusními vyřezávanými dřevěnými rámečky se zlacením.
 • Často na stěnách bytu visí obrazy, stejně jako v souladu s obecným stylem. Mezi směry malování jsou nejpopulárnější stále zátiší a půvabná krajina. Stejně jako venkovský styl, francouzština také upřednostňuje tyto oblasti malířství. Ale pro ložnici jsou vybrány někdy i méně frivolní výkresy.
 • Pokud výška stropu dovolí, dekorujte lustr krystalovými přívěsky. Také často stěny jsou zdobeny svícny, které jsou vhodné pro zdobení lustru.
Elegantní dekor v obývacím pokoji ve francouzském stylu
Minimální dekorace v obývacím pokoji s krbem ve francouzském stylu
Zrcadlo a dobře zvolený dekor pro obývací pokoj s krbem ve francouzském stylu
Útulná prostorná ložnice ve francouzském stylu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 66 = 67